FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piter
Kupo!
Kupo!
Posty: 177
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 15:00
Lokalizacja: Lubawka

Post autor: Piter »

snake56 pisze:Quintis
EEEee Quistis.. o ile sie nie myle nie wiem, bo jestem dyslektykiem :P

Quistis dopiero w wierz sie namysli.. pogadaj z Zell'em i Selphie.. pobiegaj- takie tam.. Na następny raz śpróbuj chociaż samemu pokombinować, będzie przynajmniej satysfakcja.. ;)
"Wstąp do armii, zwiedzaj świat, spotykaj interesujących ludzi i zabijaj ich."
"Wybieramy sobie przyjaciół, wybieramy wrogów, ale Bóg daje nam sąsiadów."
Jaretzky

Post autor: Jaretzky »

Mam takie pytanie, w opisie gry FF8 Krypty jest na czwartej płycie taka informacja iż przed szturmem na zamek Ultimeci można wybrać jedną z 3 BRAM i dokonczyc niektóre zadania, wybierając 2 bramę trafiamy na kontynent Centra Ruins i dalej opis wspomina iż mozna korzystając z płytkich wód przedostać się na sąsiedni kontynent , gdzie w okolicach domu Edeii znajduje się Ragnarok. Problem polega na tym ze nie da się przejść po wodzie na sąsiedni kontynent. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi oco chodzi i jak ewentualnie przedostać się na druga stronę???????
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Jaretzky pisze:Problem polega na tym ze nie da się przejść po wodzie na sąsiedni kontynent. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi oco chodzi i jak ewentualnie przedostać się na druga stronę???????
Idź do lasu - i złap chocobo - nim można poruszać się po płytkiej wodzie i dostać się do Ragnaroka.
Jaretzky

Post autor: Jaretzky »

Dziekuje bardzo za cenne info. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

opis CD 4 pisze:Znajdziesz się na kontynencie Centra - idź na północ, a później na północny-wschód, by dojść do Chocobo Forest. Złap Chocobo (lub zapłać za złapanie) i kieruj się teraz na południe. Gdy dotrzesz do wybrzeża, znajdź plażę i korzystając z płytkich wód przedostań się na sąsiedni kontynent - najlepiej zmierzaj do sierocińca Edei. Od domu czarodziejki jedź cały czas na wschód i północny-wschód, aż znajdziesz Ragnaroka.
Ręce opadają... wszystko napisane w opisie czarno na białym -_-'
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Jaretzky

Post autor: Jaretzky »

tak jest. Ręce opadają zwłaszcza, że wystarczyło sprecyzować:Złap Chocobo (lub zapłać za złapanie) dzieki czemu będziesz mógł przedostać się na sąsiedni kontynent. Bo z tego opisu można było wywnioskowac tą sprawę na 2 sposoby. Złap Chocobo jeżeli do tej pory nie złapałes.....zreszta......po co ten dokuczliwy komentarz...Kwazi jakoś obszedł się bez docinek...ale ok w ten sposób też można się dowartościować. jeszcze raz dziękuje za info
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Jaretzky pisze:tak jest. Ręce opadają zwłaszcza, że wystarczyło sprecyzować:Złap Chocobo (lub zapłać za złapanie) dzieki czemu będziesz mógł przedostać się na sąsiedni kontynent. Bo z tego opisu można było wywnioskowac tą sprawę na 2 sposoby. Złap Chocobo jeżeli do tej pory nie złapałes.....zreszta......po co ten dokuczliwy komentarz...Kwazi jakoś obszedł się bez docinek...ale ok w ten sposób też można się dowartościować. jeszcze raz dziękuje za info
Naprawde rece opadaja - ja tam czytajac ten opis zrozumialem bez problemu o co chodzi - co z reszta nie jest trudno wywnioskowac ze chocobo jest poprostu dostepnym srodkiem trnasportu ...

Ni osobiscie opis FF VIII podany w krypcie bardzo sie podoba - wykorzystywalem go grajac - aby 'lekko przyspieszyc' gre jako ze dziennie mam okolo 1h czasu na pogranie i staralem sie poprostu popychac fabule do przodu nie 'marnujac' za duzo czasu na rozgladanie sie i poszukiwania - bo niestety ta 1 godzina znika blyskawicznie i pozostwal niedosyt ze nie bylo duzego postepu fabuly

Dodam tylko ze jest pare opisow przejsc - takich na poziomie amerykanskim - z dokadnymi szkicami, lokacji, dokladnym opisem takim lopatologicznym i dokladnym na tyle na ile random encounters pozwalaja - moze jak brakuje odpowiedzic w takim 'nie spoilerowym opisie' - warto zajzec do innych opracowan - w ktorych nawet podpowiadaja jaki level postaci i sklad druzyny nalezy uzyc !
Jaretzky

Post autor: Jaretzky »

Ok. Mniejsza o docinki...kolejny problem....W dziale GF przy opisie Tonberry jest w jego umejętnościach opcja Call Shop gdzie napisane jest iż możliwe jest wywołanie ekranu sklepu z Menu Abilities........Tonberry ma wyuczone wszystkie zdolności.......niestety nie pojawiło się nic co brzmi bądź wygląda lub działa jak Call Shop.........??Prosze o podpowiedź.C'ya
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

pewnie uczyłeś Tonberry'ego umiejętności z przedmiotów i zabrakło miejsca na Call Shop. jeśli tak to zapomnij o tym skillu.
Jaretzky

Post autor: Jaretzky »

God damn. Dziękujeza information;]
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Zbędnych umiejętności można się pozbyć za pomocą Amnesia Greens.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Pisze tu bo nie mam pomysły gdzie :P

Osobiscie nie mam problemu bo i lion heard na 3 plycie mi wystarcza

czytajac tylko rozne akcje typy: zdobyc lion hearta na 1 plycie etc - zastanawiam sie ze zdobycie skladnikow jest latwieksze lub trudniejsze - ale czy nie trzeba jeszcze miec gazetki z przepisem ?

tzn samo pojscie do junkshopu - nie bedzie tam opcji remodel na lion heart ?

cos nie tak kumam - czy gazetki leza na ulicy ?
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Gazety nie są potrzebne do przerobienia broni- jeśli masz składniki wymagane do danej broni to w sklepie pojawi się odpowiednia opcja :]
corhinho

Post autor: corhinho »

Mam takie dosyc noobowskie pytanie :)
W poradniku dotyczac sposobu pokonania ultimy jest napisane,ze jest jakies sposob na pozbycie sie niepotrzebnych czarow.Autorka zaznacza,ze poda go pozniej-i tu wlasnie problem,czytam czytam i nie moge znalezc :D
Jak by ktos zacytowal/podal ten sposob,bylbym wdzieczny :)
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

napisala - tylko w opisie postaci:
Zbędnych zaklęć można pozbyć się na dwa sposoby - przekazać je innemu bohaterowi (Exchange) lub "zezłomować" je, co czyni się wciskając A (PC)/ Kwadrat (PSX) podczas trzymania kursora nad czarem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”