FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kopek
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 11:10
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Kopek »

Tomek pisze:nie jestem pewien o co ci chodzi ale ostatni kamień znajdziesz w jeziorze,ale okaże się że jest zły,a prawdziwy będzie u gościa który zmywa trzeba znim tylko pogadać chyba
nie ty mówisz o quescie w shumi village a mi chodzi o quest w WINHILL ten w którym trzeba odnaleźc kawałki wazy.
Konkrtenie brakuje mi ostatni kawałek, robię wszystkotak jakw opisie zamieszczonym na Krypcie a Raina nie chce mi się pojawić jak podchodze do stolika z kwiatkiem w prawym dolnym rogu pubu.

Może tak się dzieje ponieważ ten quest trzeba wykonać poźniej na 3 cd albo trzeba stanac do stolika oodpowiednim kątem?

Mogłby ktoś mi pilnie pomóc alb zapodać screena jak stanać do tego stolika?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Kopek pisze:Może tak się dzieje ponieważ ten quest trzeba wykonać poźniej na 3 cd albo trzeba stanac do stolika oodpowiednim kątem?

Mogłby ktoś mi pilnie pomóc alb zapodać screena jak stanać do tego stolika?
Aż musiałam przetrzeć oczy, aby sie upewnić że dobrze widzę... Tak właśnie udowodniłeś, że Pierwsze Prawo Sephirii jest prawdziwe
Im bardziej dokładne opisy tym prostsze pytania ludzie będą zadawać
Brak mi słów. Dorosły facet, a nie umie sam rozwiązać tak trywialnego problemu. Jak tak dalej pójdzie to dojdzie do absurdalnej sytuacji, że w solucjach co rusz będę musiała dodawać screeny bo ktoś czegoś nie może znaleźć, mimo że ma to stosunkowo dokładnie opisane. No, ale skoro już prosisz o pomoc...

Obrazek

I na przyszłość - trochę samodzielności albo dojdzie do absurdu, że będę musiała graczy trzymać za rączke przez 100% gry -_-'
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kopek
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 11:10
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Kopek »

... podchodze do stolika w tym samym miejscu co na screenie i nic sie nie dzieje, więc coś musi być nie tak.... z kotem gadałem....


PS. Sephiria sory ale nie każdy jest tak obcykany i spostrzegawczy w FF ja TY......
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A na górze z artystką gadałeś, aż wspomniała o zapachu w powietrzu?
Kopek pisze:PS. Sephiria sory ale nie każdy jest tak obcykany i spostrzegawczy w FF ja TY......
Tu nie trzeba obcykania tylko odrobiny inwencji i samozaparcia. Zauważ że jesteś JEDYNĄ w siedmioletniej historii tej strony osobą, która z tym questem ma tak trywialny problem i nie umie sama dać sobie z nim rady.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kopek
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 11:10
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Kopek »

nie że nie umiem sobie dać rady bo u mnie jest coś nie tak bo zrobiłem wszytko tak jak jest napisane w opise a Raine mi się nie pojawia...
extractor

Post autor: extractor »

Hejka!
Wiecie mam kilka problemów. Najważniejszy to gdzie są potwory z duuużą ilością punktów doświadczenia? Nie jestem jeszcze na ragnaroku. Jestem na CD-2 przed lotem do Balamb całym ogrodem. Drugi problem to że mam postacie już trochę napakowane ale nie mogę przejść Diablosa. Jak się wkurzy to zabija jednym ciosem Quistis która 52 lv. i 2231 pkt. życia. W poradniku pisało że ma ok. 16000 pkt życia. Żucam na siebie Carbuncle, a on we mnie Demi. I się odbija. Ale on Traci po 5400-8000 pkt. życia i -------. Zabrałem mu (Z tego co liczyłem [Tak Plus, MInus]) 100000 pkt życia, a gościu nadal żyje. Co robić???
Trzeci problem. Co jest potrzebne i gdzie to zdobyć, aby mieć miecz typu LIONHEART?
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

extractor pisze:Hejka!
Wiecie mam kilka problemów. Najważniejszy to gdzie są potwory z duuużą ilością punktów doświadczenia? Nie jestem jeszcze na ragnaroku. Jestem na CD-2 przed lotem do Balamb całym ogrodem. Drugi problem to że mam postacie już trochę napakowane ale nie mogę przejść Diablosa. Jak się wkurzy to zabija jednym ciosem Quistis która 52 lv. i 2231 pkt. życia. W poradniku pisało że ma ok. 16000 pkt życia. Żucam na siebie Carbuncle, a on we mnie Demi. I się odbija. Ale on Traci po 5400-8000 pkt. życia i -------. Zabrałem mu (Z tego co liczyłem [Tak Plus, MInus]) 100000 pkt życia, a gościu nadal żyje. Co robić???
Trzeci problem. Co jest potrzebne i gdzie to zdobyć, aby mieć miecz typu LIONHEART?
1. najlepsze do treningu sa island closest to hell/heaven - mozna tam chyba ogrodem poplynac ;)

2. to chyba cos slabo magie junctjonujesz - powinienes mies 9999 hp na postaci ;) ja tam diablosa tylko 1 raz rozwalalem (bo wlasnie gram 1 wszy raz i nie bylo tak zle - to co robilem to: draw demi->cast - tak pare razy az obrazenia od demi nie byly za duze - co znaczy ze zwykly GF 1 lub 2 ataki i koniec)
pozatym na okolo 50 lev to chyba powinno byc wlasne demi odlozone etc

3. mysle ze tu nikt Ci nie pomoze - jak zdobyc Lionhearta - to jest wiedza trak tajemna i ukryta, ze nie da sie tego znalezc ;)

ale jak juz musisz to popatrz na opisy postaci w krypcie
Piotrek
extractor

Post autor: extractor »

A no tak. Trochę tego jest.

Ogrodem popłynąć udało mi się tylko na The Deep Sea Research Facility/Center.
Ale nie mogę tam wielce trudnych stworów znaleźć.

junctjonuje dobrz (CHYBA). Na Vit Dałem Melt Down Na Mag dałem Demi, na Spr dałem Haste, a na Str dałem Protect. Więcej obrony niż ataku wolę.
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Ja tam wiem jedno, ze sobie biegalem z autojunctionowaniem etc nie przejmujac sie za bardzo - az tak do powrotu z kosmosu - wtedy pomyslalem, ze trzeba by troche ludzi przypakowac (wlasnie jakos taj 4-5k hp na postac mi samo wychodzilo) - no i sie zabralem za zbieranie Lionhearts - kolo eshrat zaczalem energy crystale zbierac.

cos za mocno wydawalo mi sie ze obrywam - no i zabralem sie za magie ;) full-life do ho +60 lub 80% hp z GF'a i bah 9999 hp dla wszystkich, ultima dla str etc - i polecialo lawina tzn mocno przyspieszylo mi to rozwoj - squall ma 255str , rinoe 255 mag etc - az milo roznice zobaczyc - wiec popatrz jaka magie mozesz jeszcze wyjac z przedmiotow, ktore Ci sie w miedzyczasie pozbieraly i takie tam

Jak wspomnialem tylko 1 raz gram (jeszcze nei skonczyem) i ze zwgledu na brak czasu na granie - a w pracy moge sobie to i owo przeczytac - to nasiakam wiedza :)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

extractor pisze:Najważniejszy to gdzie są potwory z duuużą ilością punktów doświadczenia? Nie jestem jeszcze na ragnaroku. Jestem na CD-2 przed lotem do Balamb całym ogrodem
theodolit pisze:1. najlepsze do treningu sa island closest to hell/heaven - mozna tam chyba ogrodem poplynac ;)
:roll: tia.. na 2 CD i do tego Gardenem - powodzenia... Najlepsze miejsce do szkolenia postaci na 2 CD to IMO śnieżne lasy tuż w sąsiedztwie Trambia Garden. Występuje tam Snow Lion i Blue Dragon - jednej postaci dajemy komende Lv UP (Tonberry) a Quistis walimy Degeneratorem po uprzednim uzyciu Lv UP na Snow Lion/Blue Dragon (nie musze dodawać, aby Quistis ciągne na krytycznym HP trzymać; za Blue Dragona doztaniesz też Dragon Fang potrzebne do Lionheart'a). Sam tak tremuje - średnio 1300 Exp za walke ;)
extractor pisze:Drugi problem to że mam postacie już trochę napakowane ale nie mogę przejść Diablosa.
1. Czekaj aż użyje czasu Gravija aby wszyscy mogli używać Limitów. Jednocześnie rzuć na niego Blind - na początku możesz nie trafiać - wiec wal do skutku.
2. Ciągle wal z limitów - jeśli postać jest slaba fizycznie - rzucaj nią Demi :)
3. Diablos wkurza sie przy koncu swojego HP i zaczyna walić z piąchy - ale bedzie pudłował dzięki Blind - a ty go wykończysz ;)
Szybsza metoda - zdobądź Tonberrego i użyj komendy Lv DOWN na nim :D padnie po chwili :P <o ile Lv DOWN działa na Bossów ;) nie sprawdzałem tej metody, bo rozwalam go zawsze tuż po jego otrzymaniu>
Trzeci problem. Co jest potrzebne i gdzie to zdobyć, aby mieć miecz typu LIONHEART?
Wystarczy na Krypcie poszukać :roll: A dokładnie TU
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

cze mam problem jak mozna zdobyc mog's amulet na krypcie jest napisane ze mog daje amulet po jego odnalezieniu a mi nie dal a i jeszcze jedno mozna mog amulet albo ribbon zdobyc nie wchodzac do chocobo world odp
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

a mi nie dal
A przeniosłeś itemny do FF 8? _^_
a i jeszcze jedno mozna mog amulet albo ribbon zdobyc nie wchodzac do chocobo world
O ile w przypadku Mog's Amulet mówi się, że jeden z zamkniętych sklepów w Esthar PODOBNO daje, o tyle w przypadku Ribbon sprawa jest jasna - nie.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

no przenioslem rzeczy a wsrod nich nie bylo mog amulet dlaczego??
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Prawdopodobnie dlatego, że znalazłeś go przez lvl 20 i amuletu nie dostałeś, a za kolejne spotkania już nie dostaniesz - Mog daje amulet tylko raz. Pozostaje zbierać Items klasy B, bo w tej grupie Mog's Amulet jest.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
snake56

Bardzo dziwny problem (naprawdę dziwny)...

Post autor: snake56 »

Witam,

mój problem jest dość nietypowy. Chodzi konkretnie o to, że zacina mi się fabuła (!!!)
Sam dokładnie nie wiem jak to jest ale może po kolei:
Jestem na pierwszym dysku, tuż przed zamachem na czarownicę. Wychodzę z domu generała (ojca Rinoy), Rinoa zostaje w środku. W opisie gry jest napisane że w drodze Quintis ma zawrócić żeby przeprosić Rinoę, NIC TAKIEGO SIĘ NIE DZIEJE! Quintis idze razem ze wszystkimi do tej wierzy i czekam tam w nieskończoność. NIC SIĘ NIE DZIEJE :( Mogę śmiało wyjść z wierzy i udać się do domu Rinoy, ona siedzi na środku pokoju i tyle. Nie może z nią pogadać ani nic. O co chodzi??? Może mi ktoś to wytłumaczyć, bo ja nie mam do tego już siły
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”