FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

vagrant3

Post autor: vagrant3 »

siN pisze:Awansować kolejno posta 90 levelciami tei? Możesz to trochę bardziej sprecyzować? Jak już doszedłeś niskolvlowymi postaciami do 3 płycie, to expowałeś w jakimś konkretnym miejscu, czy gdzie popadnie (przy niskich lvlach exp pewnie szybko idzie, więc jak mniemam miejsce nie stanowi różnicy?).
Zacząłem od Quistis. Pozostałe postacie na KO, a ona maksymalnie osłabiona. W sumie może mieć wszystkie GFy, ale najważniejsze są te z Str bonus, Vit bonus, Spr bonus, Mag bonus, Ability x4 (czyli o ile dobrze pamiętam Bahamut i Cactuar). Kolejna ważna rzecz to jej limit Degenerator i powiedzmy Ultima podpięta pod Spd. Tak przygotowany poleciałem na Island Closest To Hell... Najważniejsze by szybko zacząć i odpalić Degenerator... I to wszystko. Po każdej walce Quisty awansowała 2-3 levele i parametry rosły jej w bardzo szybkim tempie :) Gdy była już na 100 levelu wyekwipowałem Squalla w to co ona miała, ale nadal wykorzystywałem ją i jej Degenerator. Z pozostalymi postaciami tak samo. Kilka godzin i wszyscy są na 100 levelach z maksymalnym podpakowaniem parametrów (tylko dzięki str bonus, vit bonus itd). Do 255 jeszcze daleko, ale zawsze te 90 punktów bliżej ;)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

pchelka pisze:Ivy sorki niechce ci podpasc ale nie widze tego o co mi chodzi (może tak to jest jak się w pracy przegląda internet z szefem za plecami :D :D:D )
Masz na Krypcie opis postaci w FF8 i przy nim opisaną broń- co trzeba mieć,żeby odblokować. Mając takie info można spokojnie wysilić szare komórki i przyporządkować potrzebne przedmioty do potworów, które je wyrzucają, a które możesz spotkać w danej lokacji ;). Itemy które zostawiają potwory zależą od ich leveli, a ten zależy od leveli naszych postaci, tak więc najlepiej jest zacząć zdobywać najlepsze bronie na 2/3 CD, kiedy drużyna jest w miarę silna, a przeciwnicy obdarowują nas odpowiednimi rzeczami. Stąd podałam Ci linka do posta w Helpie dotyczącego lionhearta na 2 CD, ale nie zamierzam prowadzic Cię za rączkę ;> Grałam w FF8 wieki temu więc może mnie ktoś poprawić jeśli sie mylę: poszukiwanie najlepszych broni zacznij od 2 CD, zamiast katować się levelowaniem na początku- jaki w tym sens?

Nie podpadasz, ja nie gryzę bez powodu ;)
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

vagrant3 pisze:Zacząłem od Quistis. Pozostałe postacie na KO, a ona maksymalnie osłabiona. W sumie może mieć wszystkie GFy, ale najważniejsze są te z Str bonus, Vit bonus, Spr bonus, Mag bonus, Ability x4 (czyli o ile dobrze pamiętam Bahamut i Cactuar). Kolejna ważna rzecz to jej limit Degenerator i powiedzmy Ultima podpięta pod Spd. Tak przygotowany poleciałem na Island Closest To Hell... Najważniejsze by szybko zacząć i odpalić Degenerator... I to wszystko. Po każdej walce Quisty awansowała 2-3 levele i parametry rosły jej w bardzo szybkim tempie :) Gdy była już na 100 levelu wyekwipowałem Squalla w to co ona miała, ale nadal wykorzystywałem ją i jej Degenerator. Z pozostalymi postaciami tak samo. Kilka godzin i wszyscy są na 100 levelach z maksymalnym podpakowaniem parametrów (tylko dzięki str bonus, vit bonus itd). Do 255 jeszcze daleko, ale zawsze te 90 punktów bliżej ;)
Dzięki vagrant3, przyda się :). Jeszcze takie pytanie, skoro poleciałes na Islands Closest to Hell, czyli pewnie od razu po tym, jak zdobyłeś Ragnaroka. Takie dodatkowe pytanie - jakie miałeś wtedy lvl postaciami, czyli przed 'pakowaniem' ich? Idąc dalej tym tropem, nie walczyłeś z potworkami, tylko szedłeś po fabule aż do ragnaroka na 3 cd (zdobywając w międzyczasie gf'y)? Jeśli posiadałeś niskie lvl, jak pokonałeś Bahamuta?
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

siN pisze:Dzięki vagrant3, przyda się :) . Jeszcze takie pytanie, skoro poleciałes na Islands Closest to Hell, czyli pewnie od razu po tym, jak zdobyłeś Ragnaroka. Takie dodatkowe pytanie - jakie miałeś wtedy lvl postaciami, czyli przed 'pakowaniem' ich? Idąc dalej tym tropem, nie walczyłeś z potworkami, tylko szedłeś po fabule aż do ragnaroka na 3 cd (zdobywając w międzyczasie gf'y)? Jeśli posiadałeś niskie lvl, jak pokonałeś Bahamuta?
Hmmm levele miałem początkowe (no chyba, że gdzieś przez przypadek 1 lv awansowałem :P). Trening zacząłem po zdobyciu wszystkich GFów z wyjątkiem Eden. Bahamuta podobnie jak wszystkich innych bossów wciąga się nosem na niskich levelach, bo i sami bossowie są na niskich :) Najbardziej cały proces ułatwia długi trening Seiferem w Dollet na początku gry, uczywiście po uprzednim zabiciu Squalla i Zella... Seifer zdobywa wtedy EXPa dla siebie i dla GFów oraz AP dla GFów. O ile pamiętam spędziłem tam tyle czasu, ile było potrzebne do wyuczenia trzech GFów większości umiejętności. To samo proponuję później na trzeciej płycie, gdy do dyspozycji mamy Edeę ;) Dzięki temu mimo kiepskiej drużyny mamy mocarne GFy i dużo przydatnych umiejętności z najróżniejszych grup :) Poza wykorzystaniem Seifera i Edei trzeba korzystać z opcji Card, gdy przyjdzie naszej drużynie z kimś walczyć... Wtedy EXPa nie będzie wcale, ale AP dla GFów jak najbardziej. Za bossów oczywiście również EXPa się nie dostaje. Od pewnego momentu można też wykorzystywać Enc-none. I takim sposobem da się raczej spokojnie dojść do Ragnaroka i wtedy zacząć trening :] Jest jeszcze kilka drobnych niuansików, ale nic nie przychodzi mi w tej chwili do głowy :roll: . Jakby co na konkretne pytanka odpowiem :)
grizzly

Post autor: grizzly »

dostałem od kumpla niedawno FF8 i jestem dopiero na CD1 i tu pojawił sie problem : jestem w kanałach miasta gdzie miałem zabic czarodziejke\czarownice i nie mam zielonego pojecia jak z nich eyjśc krece sie po nich juz chyba kilka godzin a skutek z tego tylko jeden - postacie i GF ponabijały sobie kilkanaście lvli!! POMOCY!!!
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

grizzly pisze:GF ponabijały sobie kilkanaście lvli!! POMOCY!!!
Powiniennes mięc już Diablosa. Wyucz go Enc-none. Wtedy łażenie po kanałach nie będzie ciągle przerywane walkami. Drogę do wyjścia powinienneś znaleźć wtedy raczej łatwo i szybko. To się tylko wydaje skomplikowane :) Jako, ze nie umiem Ci inaczej pomóc, to trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Boże... PO CO jest strona, skoro nikt nie chce ruszyć leniwego palca i po prostu poszukać? :roll:

Grizzly tu masz - http://www.k-ff.com/Final8/Grafika/deling%20city.jpg i wstydź się.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
grizzly

Post autor: grizzly »

dzieki szukałem na stronce ale widac mało dokładnie ;]
juz lece zastosowac sie do porad dzieki
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

No przecież da się zmieniać cel. :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

strzałkami.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ditrix

Post autor: ditrix »

Mam problem, nie mam Ability Card Mod u Quezacotla! Teoretycznie powinien byc w umiejetnościach do wyuczenia ale u mnie go nie ma i nie moge otrzymywac przedmiotów z kart !! Wszystkie umiejetności u GF mam wyuczone!!
Plis o pomoc[/b]
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Albo lista umiejętności jest zapchana po brzegi i nie ma miejsca na Card Mod lub nie wyuczyłeś go 'Card', która odblokowuje card mod. Ostatnia możliwa przyczyna: użyłeś Amnesia Greens i usunąłeś Card Mod - wtedy bye bye.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ditrix

Post autor: ditrix »

No wlasnie liste mam wypchana po brzegi! Nie wiem co zrobic by byla ta opcja Card Mod!
Tzn ze juz nie bede mial tej opcji ??
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Dzizas.... A od zcego są Amnesia Greens? Usuń jakąś zbędną zdolnośc u Quiza to się zwolni miejsce.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ditrix

Post autor: ditrix »

OK dzieki za pomoc !!
A mam jeszcze jedno pytanie: Gdzie moge znalesc to Amnesia Greens??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”