FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jorus

Post autor: Jorus »

Dobra Occult Fan I znalazłem. Ale co do dziewczyny:

"I have to go over the library rules with the children, next period."
I'm very nervous. I hope they understand."

To wszystko co ona mówi. Jeżeli to jest ten tekst co niby mówi, że kogoś lubi to prosze mi powiedzieć.
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Na wstępie - tak, użyłem opcji szukaj, jednak nie znalazłem tego, czego chciałem.

Mam znajomego zapaleńca, który wiele części Finala przeszedł. Nie wiem czy to prawda, w każdym razie jak sam twierdzi w VIII ma Squallem 255 siły, co pewnie nie jest niczym nadzwyczajnym... ja gram dopiero pierwszy raz w tą grę i ciężko mi zdobyć ponad 150 siły, no, czy tam 200. Oczywiście poprzez opcję Junction swobodnie ją sobie zwiększam, jednak nie jest to poziom chociażby 200. Tutaj moje pytanie. Wiem, że są takie umiejętności GFów, które przy awansie na lvl, podnoszą nam daną statystykę. Można też refine'ować przedmioty w inne, które podnoszą nam statystyki. Jednak to zajmuje kupę czasu.

Gdy grałem pierwszy raz, nie wiedziałem które umiejetności GFów do czego służą. Mimo, że wszystko jest logicznie napisane, z angielskim nie mam problemów, to jakoś czułem się przytłoczony masą opcji, nie miałem pojęcia 'co to do cholery jest Spr-J ??!?!?' itp. Teraz moje pytanie.

Czy mam jeszcze jakieś szanse na podniesienie siły do 255? Tylko proszę bez takich opcji 'długodystansowych'. Wiem, mogę zacząć grę od nowa, od razu nauczyć Ifrita Str Bonus i podłączyć pod Squalla...

Rozpisałem się, w sumie nie wiem po co... wystarczyło zadać jedno konkretne pytanie... ta, cały ja... ;)

--
Dawno mnie tutaj nie było i dowiedziałem się, że 10047 postów zostało usuniętych, których chyba już nie będe mógł przeczytać... dobrze to rozumiem? Może to także jest przyczyną nie znalezienia przeze mnie odpowiedniego wątku?...
--
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

jest taka komenda DEVOUR,ktora sluzy do zjadania potworow dzieki czemu mozesz sobie podnosic statystyki bez Str Bonus i tym podobnych
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

Shimon pisze:jest taka komenda DEVOUR,ktora sluzy do zjadania potworow dzieki czemu mozesz sobie podnosic statystyki bez Str Bonus i tym podobnych
Dokładnie. Nie ma w FF8 żadnego prostego sposobu na podnoszenie parametrów :/ Najlepiej jest dojść do trzeciej płyty na niskich levelach (ja praktycznie na początkowych doszedłem), a później wpiąć 4 umiejętności poprawiające atrybuty Str, Spr, Mag i Vit (jest jeszcze HP, ale nie ma miejsca :) ) i awansować kolejno posta 90 levelciami tei. Wtedy przyrost parametrów jest kolosalny! Co prawda do 255 jeszcze daleko, ale zostaje zawsze Devour czy Str-up'y itp. Poza tym mając, załóżmy, Str na 135 nie trzeba podpinać Ultimy by wartość podskoczyła do 255, co też jest plusem ;)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Z X-J Scrolls też mozna refine'ami otrzymać X-Up. Przykładowo 10 Vit Scroll -> 1 Orihalcon, 10 Orihalcon -> 1 Adamantine, 5 Adamantine -> 1 Vit Up
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

vagrant3 pisze:(...)Co prawda do 255 jeszcze daleko, ale zostaje zawsze Devour czy Str-up'y itp. Poza tym mając, załóżmy, Str na 135 nie trzeba podpinać Ultimy by wartość podskoczyła do 255, co też jest plusem ;)
Czyli mając siłe 135 jak ją można podbić do 255 nie załączając Ultimy?

I tak wogóle, to dzięki za pomoc :)

Sephiria - dzięki, ale to raczej będzie czasochłonna zabawa...
---
Jeszcze mam jedno pytanie - mianowicie jak się przenosi przedmioty zdobyte w Chocobo World do gry? Pamiętam kiedyś w pierwszej kolejności złapałem Chocobo w jakimś lesie i potem przy opcji Save miałem do wyboru coś wspólnego właśnie z Chocobo World, ale że nie orientowałem się w tej drugiej grze, to sobie odpuściłem. Teraz mam 11lvl w CW i parę przedmiotów - ciekawi mnie jakie dostałem od Cactuara i chciałbym to sprawdzić... Jak myślę, muszę pewnie złapać Chocobo w tym lasku, który znajduje się na tym kontynencie po prawej stronie mapy w śnieżnych zaspach? ;)
Ostatnio zmieniony czw 22 cze, 2006 10:12 przez siN, łącznie zmieniany 1 raz.
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

siN pisze:Czyli mając siłe 135 jak ją można podpić do 255 nie załączając Ultimy?
Chodziło mi o to, ze nie trzeba akurat Ultimy podpinać, można po prostu coś słabszego ;)
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Tak też myślałem - wolałem się upewnić :).

Aaaaaaaaaa........ macie może jakąś radę dla tych, którzy zgubili się w fabule i nie pamiętają, gdzie ostatnio byli? Dawno nie grałem, wiem tylko że jestem na 3 dysku i naprawdę nie pamiętam, jakie ostatnio zadanie wykonałem, powiedzmy wg. solucji Krypty. ZonK!? :570:
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

siN pisze:Dawno nie grałem, wiem tylko że jestem na 3 dysku i naprawdę nie pamiętam, jakie ostatnio zadanie wykonałem
:shock: Hehehe. Zacznijmy od tego - masz Ragnarok'a? Jeżeli jeszcze nie masz, to sytuacja jest dość prosta - wejdź na mostek Balamb Garden i zagadaj z Xu czy z Nidą a powiedzą Ci gdzie się udać ;) Tak mi się przynajmniej wydaje :P
pchelka

Post autor: pchelka »

Mam pytanie odnośnie najlepszej broni w FF8 pewnie już było ale search nie pomógł od moderatora oberwałem i pokornie prosze o odpowiedź.....

kiedy najwcześniej można miec najlepszą broń dla postaći ??? jaki CD i w którym jego miejscu .... ???
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

pchelka pisze:ale search nie pomógł
Mnie pomógł ;) :
http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.ph ... ht=#124366
Plus:
http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=26
Plus:
http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=51
pchelka pisze:od moderatora oberwałem
Eee tam :lol:
pchelka pisze:pokornie prosze
Nie trzeba "pokornie" :]
pchelka

Post autor: pchelka »

Ivy sorki niechce ci podpasc ale nie widze tego o co mi chodzi (może tak to jest jak się w pracy przegląda internet z szefem za plecami :D:D:D )

Inaczej napisze pytanie jaki był najwcześniejszy moment w grze gdzie mieliście już przynajmniej 1 najlepszą broń dla jakiejkolwiek postać?? kiedy gdzie i czy były fanfary :D:D:D
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

vagrant3 pisze::shock: Hehehe. Zacznijmy od tego - masz Ragnarok'a? Jeżeli jeszcze nie masz, to sytuacja jest dość prosta - wejdź na mostek Balamb Garden i zagadaj z Xu czy z Nidą a powiedzą Ci gdzie się udać ;) Tak mi się przynajmniej wydaje :P
Dzieki, zapamiętam to lepiej na przyszłość :D. Zatem do Esthar!

... Obrazek

OMG! Jak się tam dostać :D

... Obrazek

fuck this, zaczynam od początku... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw 22 cze, 2006 16:03 przez siN, łącznie zmieniany 3 razy.
pchelka

Post autor: pchelka »

kurde dawno w FF grałem ... czyli wypada CD2 /3??? wcześniej nie da rady ??? albo jeszcze inaczej... na 1 się nie da :D:D:D
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

vagrant3 pisze:Najlepiej jest dojść do trzeciej płyty na niskich levelach (ja praktycznie na początkowych doszedłem), a później wpiąć 4 umiejętności poprawiające atrybuty Str, Spr, Mag i Vit (jest jeszcze HP, ale nie ma miejsca :) ) i awansować kolejno posta 90 levelciami tei. Wtedy przyrost parametrów jest kolosalny! Co prawda do 255 jeszcze daleko, ale zostaje zawsze Devour czy Str-up'y itp. Poza tym mając, załóżmy, Str na 135 nie trzeba podpinać Ultimy by wartość podskoczyła do 255, co też jest plusem ;)
Awansować kolejno posta 90 levelciami tei? Możesz to trochę bardziej sprecyzować? Jak już doszedłeś niskolvlowymi postaciami do 3 płycie, to expowałeś w jakimś konkretnym miejscu, czy gdzie popadnie (przy niskich lvlach exp pewnie szybko idzie, więc jak mniemam miejsce nie stanowi różnicy?).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”