FF VII HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Mam pewien problem natury strategicznej :)
mianowicie pokonałem już Emerald Weapon i Ultimate Weapon, jestem na 3 CD i nie pojawia mi się Ruby.
Wie ktoś może dlaczego :?:
Na pustyni jest pusto :(
Proszę o pomoc :!:
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

z tego co pamiętam ruby pojawiał się po zabiciu diamond weapon. Jeszcze pod koniec 2cd. Jeżeli u ciebie go nie ma to pewnie jakiś bug w grze, porysowana płyta albo coś w tym stylu.
Black Mage
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

trzeba rozegrać minimum 1 random walkę na mapie świata.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Brildur

Post autor: Brildur »

W sumie mam ten problem pierwszy raz ( na 3 wcześniejsze przejścia gry). Jestem na 3 płycie i chce zdobyc Leviatana. Gdy ląduje na wyspie (na drugim koncu, jak najdalej od miasta) Wutai, Yuffie nie chce mi buchnąć materi. Mozliwe ze nie moge juz tego zrobic na 3 cd nie pamietam jak to wygladalo wczesniej.
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

A nie możesz po prostu pójść do Wutai i wejść do tej śmiesznej wieży?
Hajże-ho!
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Brildur pisze:Gdy ląduje na wyspie (na drugim koncu, jak najdalej od miasta) Wutai, Yuffie nie chce mi buchnąć materi.
Pomijając, ze jesteś na 3 CD i nic z tego nie będzie, to nie trzeba tak robić - jak wejdziesz na np. 2 CD bezpośrednio do miasta scenka będzie ta sama... Nie trzeba jej "włączać" na drugim końcu kontynentu.
Mozliwe ze nie moge juz tego zrobic na 3 cd nie pamietam jak to wygladalo wczesniej.
Arxel pisze:A nie możesz po prostu pójść do Wutai i wejść do tej śmiesznej wieży?
Quest z Yuffie można zrobić tylko na 1 lub 2 CD.
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

kwazi pisze:
Quest z Yuffie można zrobić tylko na 1 lub 2 CD.
To że quest z kradzieżą materii to wiem... Ale chodzi mi tylko o zdobycie Leviathana, czyli te walki w wieży. Nie można tego wykonać na 3CD, nawet jeśli Yuffie nam wcześniej nie skradła materii? Nie wiem tego, po prostu jestem ciekaw.
Hajże-ho!
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Na pewno można. Ja dopiero za 2 lub 3 przejściem gry odkryłem ten wątek. Zacząłem pływać Tiny Bronco i dopłynąłem do Wutai. Wcześniej jednak odwiedzałem tę lokację Highwindem i zawsze Leviathana później miałem.

Jak najbardziej na 3 CD w pagodzie można walczyć.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Sid Demset pisze:Jak najbardziej na 3 CD w pagodzie można walczyć.
Ale nie Quest z Turkami - jego trzeba zrobić PRZED wizytą w Midgar na 2 CD - właśnie od tego czy wykonamy questa <1. część> w Wutai zależy czy otrzymamy możliwość wyboru pomiędzy walką a jej odpuszczeniem podczas spotkania z Turkami w podziemiach Midgar...

Reasumując - jeśli Brildur wchodzi na 3 CD bezpośrednio do Wutai mając Yuffie w drużynie -> idzie do pagody -> gada z jej mieszkańcami i nic - to dupa dlada _^_' A materia do wykopania jest zapewne w Bone Village...
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Materię Leviathana - zdobywamy w pagodzie po pokonaniu Godo (czy jak mu tam).

Quest z "buchnięciem" materii - uaktywnia się tylko wtedy, kiedy wylądujemy na plaży i przejdziemy pieszo przez jakieś miejsce na mapie świata (chyba przez jakieś wzgórze). Gra ma tam stworzony "punkt kontrolny" i kiedy gracz przez niego przychodzi, uaktywnia się zdarzenie. Zdarzenia tego nie ma na 3 CD, dlatego nie może się on później uaktywnić.

Poza tym, chyba nielogiczne było by, gdyby Yuffie ukradła materię, a można ją było dogonić Highwindem/Chocobo ^^

dobra, koniec OT z mojej strony
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Racja - ale mała korekta bo questa z buchnięciem materii da się wywołać przez wejście bezpośrednio do Wutai na 2 CD gdy już mamy Higwinda ;) Nie trzeba nacinać pół kontynentu na lacza...
Sid Demset pisze:Poza tym, chyba nielogiczne było by, gdyby Yuffie ukradła materię, a można ją było dogonić Highwindem/Chocobo ^^
Od kiedy FF ma coś z logiką wspólnego? ;)
Awatar użytkownika
morros
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: śr 12 lis, 2008 18:14

Post autor: morros »

Jestem teraz w Cosmo Canyon (pierwsza wizyta) w solucji jest napisane, ze buggy sie zepsuje. Mi sie nie zespsul elegancko podjechalem do cosmo wysiadlem wszedlem do osady i nic,
(gram na psx) co to oznacza? cos zle zrobilem?
Aktualnie gram-FFVIII/ FF Xiii
Przeszedłem:FFVII
W najbliższej przyszłości: FF IX następnie ponownie FF VII
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Nic źle nie zrobiłeś. Po prostu wizyta w Cosmo Canyon jest obowiązkowa. Dlatego, jeśli samemu się tam nie wejdzie tylko zacznie jechać dalej, to Buggy się zepsuje. Jeśli zacząłeś już tam questa to ominie cię krótki dialog z gościem, który naprawiłby pojazd.
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

trzeba rozegrać minimum 1 random walkę na mapie świata.
Dziękuję bardzo za pomoc :D Jak tylko zawalczyłem na world map zaraz się łeb Ruby pojawił :) I już nie żyje:)
Awatar użytkownika
morros
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: śr 12 lis, 2008 18:14

Post autor: morros »

Mam problem. Nie wiem jak dojsc do rocket town. Jestem na mapie na przy nibbleheim. Ktoredy mam isc.?Prboowalem na wschod w rejony cosmo. To jedyna droga chyba. Jak mam ja przejsc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”