FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Do Ice cavern, przejrzalem mapę i opis.
Wjeżdżam w rzekę i mnie blokuje.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Aha, nie możesz płynąć wzdłuż rzeki, tak? To potrzebujesz do tego kajaka. W Crescent Lake są tacy starcy, w "kółeczku", w prawym górnym rogu miasta. Zagadaj do wszystkich i powinieneś dostać canoe.
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Dzięki wcześniej myślałem, że ta droa to wyjście :wink:
eddyman

Post autor: eddyman »

Witam. Mam problem z ff2 a mianowicie w opisie jak przejsć gre znalazłem informację o bardzo ważnym triku czyli o szybkim ''szkoleniu". Trik bardzo fajny i przydatny, tylko chodzi mi o to jak mam tym sposobem wytrenowac ostatniego wojownika?? czy jest możliwosc zmiany miejsc wojowników tak jak to miało miejsce w ff1?
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Dowiedziałem się , że w cz. 1 są dodatkowe lokacje, więc wszedłem do Eartift Srine (jakoś tak). To było dość dziwne bo doszedłem do końca poziomu ze szkieletami potem byłem na jakiejś nie kończącej się pustyni, znowu w podziemiac aż doszedłem do sali z 4 bossami. Pokonałem teo z prawo-dolnej komnaty i potem musaiałem iść do portalu (-na powierznię-) :x. Wszedłem 2 raz i kolejność poziomów była inna, mało teo boss na końcu któreo pokonałem znowu tam był :shock:

O co tu codzi :?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jacek pisze:Wszedłem 2 raz i kolejność poziomów była inna
To normalka, za kazdym razem jest inny układ.
Jacek pisze:mało teo boss na końcu któreo pokonałem znowu tam był
I zawsze tam będzie :P Możesz walczyć do woli! Czyż to nie wspaniałe? :>
Jacek pisze:O co tu codzi
Tani chwyt SE z dodatkowymi bossami :P
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Jako że nie chce tworzyć nowego tematu swój problem umieszczam tutaj. Otóż gram w Final Fantasy 1 w wersji na NES-a i nie wiem jak wymazuje się czar z pamięci bohatera (jest jakiś sposób czy czar który kupiliśmy zostaje na zawsze?).
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Dyzio wchodzisz w zakladke magic i tam masz opcje "DISCARD" :]
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

gdzie dokładnie jest ten boss Adamantine w ff2 ? Bo kombinuje i nie umiem go znaleźć w Snow Cavern. Pytam się tyc fok dowiaduje się, że na prawo w ścianie. Tylko w której?
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Fjuczers pisze:Dyzio wchodzisz w zakladke magic i tam masz opcje "DISCARD" :]
Albo jestem ślepy albo nie wiem jak uruchomić tą zakładke (możliwe że nie da sie usunąć czaru ale w sumie mi nie przeszkadza brak tego). Przypominam że gram w FINAL FANTASY 1 w wersji na NES. Wersja ściągnięta z Krypty.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Z tego co mi wiadomo w FF1 na NES nie można usuwać już raz nauczonych się czarów.
Aerith

Post autor: Aerith »

Dobra..no to ja mam problem z FFII DoS :
Po pokonaniu cesarza (czy co to tam było) w cyklonie powinnam Airshipem lecieć do Palamecia...z tym że we wszystkich poradnikach sprawdzałam i jest napisane że mam wylądować NA zamku...ale ja po prostu nie mogę tam wylądować, za każdym razem Airship robi takie coś, że na chwilę jest na ziemi a później podnosi się do góry, tak, jak kiedy się chce wylądować gdzie indziej niż na trawie..."wylizałam" nawet już spory kawałek tych gór wokół zamku i nic. Czy to tylko moja głupota, czy może to być roz[przyprawa]ony rom? Gram na emulatorze VisualBoyAdvance1.8 dodam.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Powinno się dać wylądować nieco ponad zamkiem - po prostu ustaw się przy dolnym murze zmaku i podleć dwie kratki w górę - powinno się udać.
Aerith

Post autor: Aerith »

Dzięki, udało się xD chociaż wcześniej 'lizałam' podłogę i się nie dało, ale ja czasem mam jakieś takie zaćmienie umysłu :D
Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

Witam mam problem z FFII DoS kiedy jestem w Misidia Cave i dochodzę do sobowtóra Frioniela nie potrafie użyc na nim B.Mask. Jak to zrobic wciskałem juz chyba każdy przycisk i sobowtór pochodzi chwile za mną i nic sie nie dzieje co mam zrobic? POMOCY
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”