Xenogears...Xenosaga...

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ciekawy fanowski trailer:
http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=760

Nowe trailer, m.in Battle Footage po ang:
http://media.ps2.ign.com/media/757/757372/vids_1.html

Jakis czas dostepne stalo sie demo Ep. III
W demie mielismy mozliwosc kierowania: Shion, KOS-MOS, Jin, MOMO, Cannan i Miyuki. Natomiast siwowlosa kobieta z dziwnymi okularami, ktora przypominala Pellegri to Doctus. Nic wiecej o niej narazie nie wiem. Demo to jeden dungeon, sredniej dlugosci, zawierajacy przy okazji tutoriale o rozwalaniu przedmiotow itp., ale to pewnie na potrzeby dema, a nie znaczy wcale, ze to pierwszy dungeon. Grafika jest bardzo przyjemna, maly minus to fakt, ze postacie, znowu jak biegaja to lekko suna po ziemi. VA tez jest bardzo dobry(szczegolnie urzekla mnie Miyuki :3) , ale pewnie niewielu obchodzi to jesli chodzi o jp. wersje ^^;; Muzyki bylo niewiele, ale to co bylo to trzymalo poziom of course :) I narazie nie pokazal sie zaden denerwujacy kawalek jak w Ep.II ^^;; Duzy Plus: LOADINGI ! Tym razem swietnie sobie z nimi poradzili, menu sie wczytuje szybko, z lokacji do lokacji tez rozsadnie sie przechodzi, a nawet walki jakby doczytywaly sie w locie! Transition jest krotkie, a i tak odrazu dostajemy gotowe pole walki. Szkoda tylko, ze zawiodlem sie na samej walce... Mam nadzieje, ze zostanie usprawniona do wydania pelnej gry, gdyz teraz to juz wogole opierala sie tylko na wybieraniu, albo attack albo ktoregos ze skilli i tak w kolko. Zadnych kombinacji przyciskow, combo ani nic - a to do Xeno~ nie pasuje ;/

[ Dodano: Nie 07 Maj, 2006 13:54 ]
Fake, czy Bamco ma zamiar wywolac zamieszanie cameosami?
http://xenolegacy.com/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

[ Dodano: Sro 10 Maj, 2006 17:48 ]
Kurcze, ale faza... Okazalo sie, ze na plytce demo pozostawione byly spore ilosci database i pozostalosci po reszcie gry. "Haxxory" sie za to zabraly i juz znane jest wiele elementow fabuły Ep.III.... W tym czesc zakonczenia :(


Strona xenosaga.jp zaczyna umieszczac flash'e "XenosagaII to III: a missing year" - czyli wyjasnienie co sie dzialo pomiedzy.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Eh tak niebardzo wiem o co chodzi, Xenosaga i Xenogears to 2 różne gry? Co w nich takiego fajnego i czy dostępny ten sprzet jest na pc? Szukam właśnie jakiegoś dobrego RPGa i obiło mi się o uszy że właśnie ten tytuł reprezentuje sobą coś co mogłoby we mnie trafić - nie wiem nic poza tym hilfe.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:Kurcze, ale faza... Okazalo sie, ze na plytce demo pozostawione byly spore ilosci database i pozostalosci po reszcie gry. "Haxxory" sie za to zabraly i juz znane jest wiele elementow fabuły Ep.III.... W tym czesc zakonczenia :(
whoa o.O niezle....

trailery zaraz sciagne:)
Dante pisze:Xenosaga i Xenogears to 2 różne gry?
tak,xenogears,jak pisali w SB,jest na psx,Xenosaga na PS2...Xenogears mial byc 5 czescia sagi (ogolnie mialo byc 6...ale jako,ze X3 zapowiadana jest jako ostatnia czesc..to chyba nici z tego..)
w Xenosadze pojawiaja sie drobne odniesienia do Xenogears
Dante pisze:Co w nich takiego fajnego
to, ze xenogears to najlepszy jrpg:] <moja osobiste zdanie...w tym warto zaznaczyc,ze dosc duzo osob,ktore gralo w xenogears (i ff oraz inne jrpg) tez tak uwaza^^

dla mnie xenogears jest najbardziej 'dopracowana' gra, jesli chodzi o fabule

warto:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

to, ze xenogears to najlepszy jrpg:] <moja osobiste zdanie...
W pelni popieram :)
dla mnie xenogears jest najbardziej 'dopracowana' gra, jesli chodzi o fabule
Dopracowana, ale i zarazem niestety niedopracowana. Albo raczej... za szybko wydana, gdyby CD2 dal nam mozliwosc grania przez te wszystkie wydazenia, a nie tylko zwykla narracje XS byloby juz wogole nie do pobicia chyba :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:Dopracowana, ale i zarazem niestety niedopracowana. Albo raczej... za szybko wydana, gdyby CD2 dal nam mozliwosc grania przez te wszystkie wydazenia, a nie tylko zwykla narracje XS byloby juz wogole nie do pobicia chyba
nom,zgadzam sie..w sumie to samo mozna powiedziec o FF7-za szybko wydana...chyba juz im sie nie chcialo nad tym siedziec^^"
ale jesli chodzi o całoksztalt historii (mnostwo watkow pobocznych etc)...to.. ^_^ nie przepadam za watkami milosnymi, ale ten z Xenogears jest po prostu ...piekny...oo..a jak skonczylam gre i sluchalam Small Two of Pieces...bylam po prostu w szoku....cudo :)

aha..i Xenogears ma jednego z najlepszych villainow :D;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ehehehe Krelianek :) A jego i Wilhelma tyle łaczy...
Co do love story to rzeczywiscie - to jest dopiero historia, zero glupot i naciagania tylko to co trzeba, no i duzy plus, ze XG nie balo sie tej milosci pokazac w prawdziwym swietle i kazdym aspekcie.

STOP to nawet mojej siostrze sie podobalo, a z nia to roznie bywa :)

Co jeszcze trzeba dodac - XG prezentuje tez porzadny poziom trudnosci, co jeszcze bardziej polepsza cale wrazenie - nie raz wzdychamy z ulga i czujemy dume po pokonaniu jakiegos Boss'a :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:A jego i Wilhelma tyle łaczy...
wilhelm tez moze dolaczyc do faworytow..tylko kurcze malo z nim scenek :/ chyba w 3 to nadrobia
Gokulo pisze:Co do love story to rzeczywiscie - to jest dopiero historia, zero glupot i naciagania tylko to co trzeba, no i duzy plus, ze XG nie balo sie tej milosci pokazac w prawdziwym swietle i kazdym aspekcie.
oporcz glownej pary,mimo wszystko ciekawy jest watek Margie&Bart :D
..nie mowiac o tym,co doprowadzilo Kreliana,do checi stworzenia ..(..)-ci co wiedza,to wiedza;P

poza tym w ogole postacie sa ciekawe...jakos nie pamietam,zeby jakas szczegolnie mnie irytowala etc
Gokulo pisze:XG prezentuje tez porzadny poziom trudnosci, co jeszcze bardziej polepsza cale wrazenie - nie raz wzdychamy z ulga i czujemy dume po pokonaniu jakiegos Boss'a :)
o tak..u mnie szczegolnie jesli chodiz o mechy,roznie to bywalo...^^" (Fuel i te sprawy;) )
a walki postaciami sa ciekawsze poprzez wprowadzenie technik,co tez na plus,bo urozmaica rozgrywke

ech..dzisiaj juz nie robia takich gier...
tak..gadam i gadam,a dawno nie gralam w xenog. ..po rozprawieniu sie z tym co jeszcze mam na ps2, trzeba bedzie nadrobic...i powspominac dawne czasy:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Aha, Luci - mysle, ze powinnas sprawdzic ign.com i tam filmik: "Battle Footage 2" i ataki Jr. ;)
I przy okazji - ciekawy motyw z wykorzystaniem Anima relics w E.S. No i ostatnio natknelem sie tez na jakies screeny przedstawiajace cos ala system skill z Ep.1 - czyli drzewka i SP - czyli system walki nie jest spisany na straty i umiejetnosci sie widocznie nie uczy z levelami tak jak w demie :D Chyba, ze jest podzial, ze Tech to przez level, a Ethery to drzewko, ale byloby troche glupio.

A co do twojej "manii" jesli chodzi o dziecinstwo, to zarowno Shion jak i Kevin beda swietnymi materialami do opracowania :) Zreszta w XS cos wszyscy mieli ciezkie dziecinstwo O.o
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:Fuel i te sprawy;)
Przez te fuele nigdy nie mogłem Ramsusa, Rasmusa (??) załatwić w ostatniej z nim potyczce ;/
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ciekawa stronka:
http://www.ormusociety.org/

Na samym dole trailer z E3 - Eng. VA
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.rpgfan.com/news/2006/1284.html info, szczegolnie o walkach mechow
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

jeste przed ostatnimi dwoma bossami gry... oczywiscie Xenosagi Episode 1 :(
jakos starsznie ciezko mi ta gra idziej. jak wszystkie finale przechodze jednym tchem tak xeno mozna powiedziec tak "ratalnie". najpierw przeszedłem omze z 10h gry i wziolem sie za wiele innych potem po jakis 10 miesiacach znowu wziolem sie za Xeno i znowu zostawilem tym razem przy Proto Merkabah. no i znowu po jakims czasie postanowilem dokonczyc tą gre bo niewypada tak jej zostawiac po prawie 40h grania, a poza tym dostałem w swoje łapki Xenosaga Episode 2 :] a ze strasznie nielubie zaczynac 2giej czesci czegokolwiek bez poznania 1szej do konca to przechodze XE1.

oggolnie moje odczucia co do gry: strasznie ze tak powiem "sterylna". kilka lokacji przypominało mi jakiś szpital albo cos. rozumie ze to statki kosmiczne itd ale nawet w miescie czuc bylo pewną sztuczność. w grach takich jak ff widać że te miasta są takie zdobione np. ff8 tez niby takie bardziej futurstyczne ale sciany nie byly puste, mialy jakies tam lampki i inne badziewie, dywany na podlogach, linie i kwiatki. np balamb garden. a w Xeno na elsie to jedynie te pokoje mieszkalne jako tako wyglądały.
mam nadzieje ze 2jka pod tym względem jest lepsza

P.S. który lvl mieliscie i jakie postacie w składzie jak pokonywaliscie albedo i tego 2giego bossa na koncu XE1? ja mam 40, 40 i 39 a moj sklad to shion, kos-mos i jr.
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Pora coś skrobnąć o Xenosadze (ep 1), bo już 10h za mną.

Pierwsze co mi przychodziło na myśl grając w tą gre - "co to.... film or sth?" Więcej było gadania i filmików niż samego grania. Co się porobiło z tymi jRPeGami :P Ale nie jest źle.

Gra z leksze przypomina Star Oceany, ze względu na świat (cały czas jestem w kosmosie.... kiedyś dotrą na jakąś planetę?).

Z początku trochu się motałem z tymi wszystkimi Tech, Ether, Skill Pointami. Dopiero niedawno odkryłem, że po odblokowaniu nowych czarów trzeba je jeszcze "włączyć" :] Trochu mało się ich dostaje, no ale to raczej normalka. Nie można być pakerami na 10 LVu :]

System walki zły nie jest, ale wolałem ten z XG. Ten "radar" w prawym dolnym rogu jest kompletnie bezużyteczny. Niby pokazuje, kto będzie następny wykonywał kolejkę, ale tylko wyświetla góra 2 osoby, a potem muszę się domyślić.....

Gra nie jest łatwa jak Finale. Z jednym bossem walczyłem z 6 razy, bo mnie rozwalał swoim tremorem (mechy w tej grze są złe :evil: ), a miał koło 500 HP to leczył swoje 600 HP o_O Ale od czego są boosty :]

Znalazłem ciekawą karciankę, ale dopiero dziś w nocy ją obczaję dokładnie. Przypomina z leksza Yu-Gi-Oh! :D

Co jeszcze..... KOS-MOS.... mmmmmmmm :D

No to tyle. Czekam na Juniora, by zobaczyć za kim to Luci tak szaleje ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:Czekam na Juniora, by zobaczyć za kim to Luci tak szaleje ;)
czekaj,czekaj :lol: :lol:
white raven pisze:tak xeno mozna powiedziec tak "ratalnie".
dziwne,ja bym juz nie pamietala co sie ostanio wydarzylo,a to chyba fabuła jest tu najwazniejsza ^^"
Jaco pisze:Gra nie jest łatwa jak Finale
wiekszosc rpg jest latwiejsza niz ff:) <ff ratuja tylko questy>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

mam pytanie dotyczące XE2: jak gram to czasem w filmikach i w walkach trace głos. w filmikach znika muzyka i dialogi a w walkach tylko muzyka (tzn. ze sa dzwieki typu uderzenia albo komentarze bohaterow). miał ktoś z was taki problem? albo moze ktos z was wie jak temu zaradzic.

edit: plytka nie jest porysowana :]
Maybe I'm a Lion...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”