Xenogears...Xenosaga...

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Tak ta swoja wersje, kiedys na necie byla strona w sumie z cut-scenkami to mozna bylo posluchac, ale juz to chyba nie istnieje.
I tak mialem juz chyba wszystkie GS - jesli mi jakies brakowalo to chyba zwiazanej z dodatkowymi bossami czy cos - jesli chodzi o splacanie kasy to wlasnie metoda z okradaniem Orgulli przez 2h :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Garnet pisze:czy ja wiem czy latwo grac robota XD
To zależy. 8) Garnet, byłaś przecież na Appleseed, pamiętasz scenę

Kod: Zaznacz cały

śmierci 'Brojarjosa'
i tamten voice acting? _^_ Zmierzam do tego, że czasem łatwiej zagrać kompletny brak emocji niż dobrze zagrać jakiekolwiek emocje...

Ale ok, szanuję Wasze zdanie, że KOS-MOS ma w drugiej części skopany głos. Sama tego tak nie odbieram, może dlatego, że w XS II KOS-MOS odzywa się rzadko, więc średnio ją zapamiętałam... jak przejdę grę jeszcze raz, to niewykluczone, że dojdę do takich samych wniosków. Na razie w głowie zakodował mi się jej japoński głos - który rzeczywiście brzmi cokolwiek niepokojąco i beznamiętnie, jak maszyna.

A propos przewidywanego przebudzenia KOS-MOS w epizodzie trzecim, to mam tylko nadzieję, że scenarzyści nie zrobią z niej Marii Magdaleny, albo jakieś innej 'ukochanej Jezusa',

Kod: Zaznacz cały

czyli chaosa... *bez komentarza*
Takie coś obrażałoby moje uczucia religijne. :lol:

Co do Nigredo to już się sama zdążyłam doczytać w skrypcie, o co naprawdę poszło.
Garnet pisze:to jakbyś jeszcze moze tego nie widziała,to polecam ^^ http://www.labyrinthos.org/odm/
Zapewniłaś mi właśnie lekturę i tłumaczenie na najbliższy miesiąc. A nie ma gdzieś tego samego w wersji angielskiej...? ^^
Garnet pisze:jesli chodzi o splacanie kasy to wlasnie metoda z okradaniem Orgulli przez 2h
OMFG, chyba sobie daruję wszystkie GSy. -_-

Z innej beczki: zastanawiam się, czy imię Canaan jest przypadkowe, czy też skojarzenia z Krainą Kanaan ze Starego Testamentu są jak najbardziej na miejscu (co by oznaczało, że japońce wciskają nam do tej gry Biblię na chybił-trafił)? _^_ Swoją drogą mogliby mu dać trochę czasu ekranowego w XS III... nie tylko podczas

Kod: Zaznacz cały

przepychanki z Citrine.
Facet był cool. :]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Lenneth pisze:Garnet, byłaś przecież na Appleseed, pamiętasz scenę
Kod:
fakt..wtedy z calym szacunkiem miałam ochote wyjść z kina..bardziej niedobrze niz na 'najgorszym' horrorze..tutaj masz całkowita racje:)
Lenneth pisze:A propos przewidywanego przebudzenia KOS-MOS w epizodzie trzecim, to mam tylko nadzieję, że scenarzyści nie zrobią z niej Marii Magdaleny, albo jakieś innej 'ukochanej Jezusa',
;) mysle,ze chyba do takiego czegos nie trzeba bedzie sie uciekac..chociaz..ehmm;) 'feeling pain' i te sprawy^^
Lenneth pisze:Zapewniłaś mi właśnie lekturę i tłumaczenie na najbliższy miesiąc. A nie ma gdzieś tego samego w wersji angielskiej...? ^^
jeśli tak bardzo chcesz tlumaczyc to nie będe przeszkadzać,ale jak jednak chcialabys juz miec robote z głowy to zajrzyj na tej strone,na prawo,na 'translation' ^^
Lenneth pisze:OMFG, chyba sobie daruję wszystkie GSy. -_-
spokojnie,ja jeśli dobrze pamietam tylko wlasnie tego ze spłaceniem ogromnego długu nie zrobiłam..inne są znośne;P
Lenneth pisze:Z innej beczki: zastanawiam się, czy imię Canaan jest przypadkowe, czy też skojarzenia z Krainą Kanaan ze Starego Testamentu są jak najbardziej na miejscu (co by oznaczało, że japońce wciskają nam do tej gry Biblię na chybił-trafił)? _^_
z wikipedii
"Canaan" is an ancient term meaning the area around present-day Israel, western Jordan, southern Syria and southern Lebanon. It is also the name of one of the grandsons of the biblical Noah. Canaan, the fourth son of Ham, was cursed by Noah for the wrongdoings of his father.

czyli-tak,wciskają nam tu co sie da;) ..pozniej mozna tak sobie siąść i zacząć dedukować,jaka nazwa z czego:D

w 3 bedzie grywalny,wiec moze pokaze sie na troche dłużej
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Garnet pisze:jeśli tak bardzo chcesz tlumaczyc to nie będe przeszkadzać,ale jak jednak chcialabys juz miec robote z głowy to zajrzyj na tej strone,na prawo,na 'translation' ^^
O.o;
"............................................"
...Zapomnijmy o tym przykrym incydencie, dobrze? :lol:
Powiedzmy, że moja percepcja już nie taka, jak za młodu. XDDDD
Garnet pisze:spokojnie,ja jeśli dobrze pamietam tylko wlasnie tego ze spłaceniem ogromnego długu nie zrobiłam..inne są znośne
Może i znośne, ale wkurza mnie to, o czym już wspominałam - że lokacje długo się ładują, a przecież w niektórych misjach trzeba dużo latać z miejsca na miejsce.
Garnet pisze:czyli-tak,wciskają nam tu co sie da;) ..pozniej mozna tak sobie siąść i zacząć dedukować,jaka nazwa z czego
Taaaak... a młody japoński otaku się dokształca, bo pewnie o takim Kanaanie słyszy pierwszy raz w życiu. -_-
Garnet pisze:w 3 bedzie grywalny,wiec moze pokaze sie na troche dłużej
Nie ukrywam, że bardzo mnie to info cieszy. :D Ciekawe, jaki mu dadzą styl walki... pewnie jakieś martial arts.

Ok, teraz muszę jeszcze napisać dwa słowa o anime w stosownym dziale... niestety, przez następne dwa tygodnie będę pewnie cholernie monotematyczna - Xeno to, Xeno tamto... XD
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Zadna nazwa w Xeno nie jest przypadkowa :D Canaan w to sie wlicza :)

Kod: Zaznacz cały

A propos przewidywanego przebudzenia KOS-MOS w epizodzie trzecim, to mam tylko nadzieję, że scenarzyści nie zrobią z niej Marii Magdaleny, albo jakieś innej 'ukochanej Jezusa'
Mysle, ze niestety na to juz zapozno ^^; Wlasnie tak jest pokazywana KOS-MOS w nowych trailerach i pewna ciekawosta, ze juz bodajze w trailerze pierwszej czesci pokazywane bylo imie napisane po japonsku przez ulamek, ale nikt w sumie nie zwracal wtedy na to uwagi - dopiero jakis czas potem wyszlo, ze to imie oznacza wlasnie

Kod: Zaznacz cały

Mary
Ostatnio zmieniony czw 23 mar, 2006 01:05 przez Gokulo, łącznie zmieniany 1 raz.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Lenneth pisze:...Zapomnijmy o tym przykrym incydencie, dobrze? :lol:
Powiedzmy, że moja percepcja już nie taka, jak za młodu. XDDDD
o czym w ogole mowa? :wink:
Lenneth pisze:Może i znośne, ale wkurza mnie to, o czym już wspominałam - że lokacje długo się ładują, a przecież w niektórych misjach trzeba dużo latać z miejsca na miejsce.
cierpliowsci...dla Jr ^_^ ;)
Lenneth pisze:niestety, przez następne dwa tygodnie będę pewnie cholernie monotematyczna - Xeno to, Xeno tamto... XD
heh ja przez cale zycie teraz jestem monotematyczna-xenogears/silent hill-to tak zawsze kazdemu wciskamXD a pozniej shadow hearts,parasite eve...upps..juz troche sie zagalapowało;)
Gokulo pisze:Mysle, ze niestety na to juz zapozno ^^;

Kod: Zaznacz cały

no ale to maria czy maria magdalenia?;)
..zreszta;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Kod: Zaznacz cały

Mary Magdalene z tego co kojarze - bo to chyba jakos tam bylo roznice widac.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nowe (chyba^^) scany :D
zerknijacie na chaosa..wreszcie dali mu porzadne gatki :lol:

Obrazek Obrazek
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Garnet pisze:cierpliowsci...dla Jr ^_^
No, skoro tak stawiasz sprawę... właśnie spłaciłam kapitana Matthewsa. :D Zajęło mi to tylko całą wieczność, ale whatever - strategia z Orgullą rzeczywiście działa. Świetne nagrody... strój kąpielowy Jina mnie rozwalił. Albel z SO3 stanął mi jak żywy przed oczyma: też cały goły i też z kataną. _^_

A co do Marii vs. Marii Magdaleny, to chyba muszę sama sobaczyć ten trailer i to pokazywane przez ułamek sekundy imię.
Garnet pisze:zerknijacie na chaosa..wreszcie dali mu porzadne gatki
...Zamiast pieluchy z części pierwszej. :lol: Teraz chaos wygląda jak Prince of Persia, z kolorem skóry włącznie. XD
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

O tych gatkach juz dawno mowilem.
Z tym trailerem to sam bym chcial ale jakos nie natrafilem nigdzie na odwolanie jakis to dokladnie trailer - to byl niby jakis jeden z peirwszych trailer XS1. A no i bodajze cos w orginalnym perfect works jest.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:O tych gatkach juz dawno mowilem.
starosc nie radosc? :lol: ;)

Screeny z wersji na DS
Screeny z 3 < link 2 >
5 artów

Ta wersja na DS wyglada slicznie ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Gokulo, Twoje linki nie działają.
Garnet pisze:Ta wersja na DS wyglada slicznie ^^
Zgadzam się, normalnie ślinka cieknie.

:lol: A ten screen mnie rozbroił:
Obrazek
Swoją drogą, Jin naprawdę zaczął wyglądać przyzwoicie (...czyżby mój nowy niezbędnik w dryżynie?)

Poza tym widzę na tych screenach red dragon mode jako atak specjalny, czy to tylko Jr. dostał 'firagą'? XD
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Dziwne, mi wszystko dziala.... a prubowalas kopiuj i wklej?

Nie denerwowac mamusi:
http://image.itmedia.co.jp/l/im/games/a ... zeno13.jpg
http://image.itmedia.co.jp/l/im/games/a ... zeno09.jpg

A tu wiecej dragon mode:
http://image.itmedia.co.jp/l/im/games/a ... zeno03.jpg

A komentarz do tego:
http://namco-ch.net/xenosaga3/popup/img/scr2_16b.jpg
...chaos is so powerful, he can attack with nothing but his angst. XD

Co tu duzo mowic....:
http://image.itmedia.co.jp/l/im/games/a ... zeno07.jpg

http://www.labyrinthos.org/jinx/Xeno3/s ... ent25.html
Czy mi sie wydaje, czy skads znam ten dialog? :)

A na koniec:
http://www.labyrinthos.org/jinx/Xeno3/s ... ent23.html

A tak wogole to warto tutaj patrzec jesli kogos tlumaczenia interesuja:
http://www.labyrinthos.org/jinx/Xeno3/Screenshots.html

Ktos zauwazyl, ze to czerwone.... "cos" (gem or what?) na rekawiczkach chaos'a zmienia kolor na niebieski podczas atakow (wszystkich? specjali?) Chyba nie musze nic wiecej mowic...


Maly report co do Xenosaga DS:
http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmes ... c=27140518
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.worthplaying.com/article.php ... ad&order=0 X3 w USA jesienia:)
Namco to nie to co te #%#$ z SE,ze potrzebuja nie wiadomo,ile czasu,aby zangielszczyc gre

martwi mnie tylko ten 'final chapter' a miało być tak pięknie... :(
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”