Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

White SeeD

Post autor: White SeeD »

Ja rozumiem GOGO, jeśli najpierw sam sprawdzisz sprzęt, masz ten komfort psychiczny. Na allegro natomiast ma się wrażenie (ok, ja mam ^^) jakby to "coś" było z odzysku/ już przez kogoś używane lub chociaż dotykane... whatever.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

heh wlasnei wczoraj..ehmm...dzisiaj rozmawialam z Nat o tym ..i sama uwazam ze psp odniesie wiekszy sukces z powodu wiekszej popularnosci sony i ciekawszych gier < juz np jest MGS>..i na allegro tez widac to...psp kolo 900 zl a ds kolo 600
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Garnet pisze:heh wlasnei wczoraj..ehmm...dzisiaj rozmawialam z Nat o tym ..i sama uwazam ze psp odniesie wiekszy sukces z powodu wiekszej popularnosci sony i ciekawszych gier < juz np jest MGS>..i na allegro tez widac to...psp kolo 900 zl a ds kolo 600
Yup,wystarczy sobie porównać PS2 i GC,przecież GaCek w porównaniu do czarnuli jeśli chodzi o bibliotekę gier odpada.N-Gage to komórczak(Dragon Ball rlz :D ) to nie to samo co te kieszokonsolki.PSP będzie następnym sukcesem Sony,które moim zdaniem ciągle jest nieprzebite w tej dyscyplinie.Martwi mnie jedynie fakt,że Bill Gej może trochę zaszkodzić PS3 swoim X-2,ale ja jestem 100% za PS3 :) .
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nienormalny_PS2 pisze:Bill Gej może trochę zaszkodzić PS3 swoim X-2,ale ja jestem 100% za PS3 .
Może sobie pochuchać. Poza tym nie obchodzi mnie jak popularna jest konsola. Chodzi o jakość i ilość gier. X-2. Phi. Pewnie równie "ciekawe" jak "FFX-2".Tak czy inaczej jestem i będę wierna Sony.
Dlaczego ufam PSP, nie DS?
a) Game Cube mi wystarczy za przykład.
b) Nintendo oferuje zwykle te same tytuły w nowej wersji. Sorry, ale mi Mario i spółka się przejadło.
c) Elegancki wygląd PSP. O.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Nintendo will release a new version of GameBoy Advance later this year called GameBoy Micro, which has a dimension of 4" wide, 2" tall and 0.7" thick, small enough to fit into a pocket. The LCD screen is smaller than the GBA-SP, but quality is far better than GBA SP, GameBoy Micro also have backlit, adjustable brightness, plus a standard headphone port.
http://www.the-magicbox.com/0505/gbmicro.jpg
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Erm..buahahahahaha. wyglada jak pad do Pegasusa XD
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Brzydkie kaczątko. Cegła. Whatever.
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Nintendo oferuje zwykle te same tytuły w nowej wersji. Sorry, ale mi Mario i spółka się przejadło.
A czy na wszystkie konsole N wychodzą TYLKO mariany, Zeldy, Metroidy, Castlevanie, etc?

Europa Universalis II, Age of Empires, Black & White, Dynasty Warriors, Shin Megami Tensei, Lunar Legend, Xenosaga... rzeczywiście, same odgrzewane kotlety i gry dla dzieci na tego DSa. Lol. Jak dla mnie to rewolucja, że tytuły takie jak B&W, inne typowo pctowe, czy jrpg rodem z PS2 ukazują się na konsole nintendo...

Jak na mój gust to gry z PSP nie prezentują się jakoś specjalnie rewelacyjnie, może poza Devil May Cry czy FF VII Crisis Core. Inna sprawa, że nie jestem w tym za bardzo obeznany ;]
White SeeD

Post autor: White SeeD »

bard lynar pisze:Castlevanie
huh, na to cudo złego słowa się nie da powiedzieć.
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Jasne, jedna z moich najulubieńszych gier ;]
Nie wiem, być może dlatego właśnie wolę Nintendo - trochę kontynuacji kultowych serii (wiadomo - nieodłączne LoZ, CV, etc), trochę gier zupełnie nowych.

[edit]
YEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!
Właśnie się dowiedziałem, że Disciples II zostanie wydane na DS!!!
Co za euforia...

Pocket Studios - ta sama firma - zapowiedziała również konwersję Jagged Alliance 2.

Rzeczywiście DS = konsolka dla dzieciaków. Mówiąc łagodnie, moim zdaniem gry z PSP wymiękają przy tych z DSa...
Matomania

Post autor: Matomania »

Zagłosowałem na PSP ale właściwie ciężko powiedzieć, która jest najlepsza.

N-gage: jak ktoś zamierza kupić sobie komórkę to to jest dobre wyjście. Nokia zwaliła tylko sprawę wypuszczając QD. Stary ma MP3, stereo i radio, a nowy mniejszy, wygodniejszy i karty MMC na wierzchu. Głupota wypuszczać 2 N-gage, bo się już wogóle nie można zdecydować. Czy nowszego i tańszego, czy starszego, droższego i z większą ilością bajerów. Aha, na + jest jeszcze łatwa dostępność gier.
N-gage to dobry pomysł, ale tylko jak się ma zamiar kupować nową komórkę, albo jak ma się kilku kumpli, którzy też mają N-gage.

DS: Narazie marnie mu idzie, bo nie ma mocno ciekawych gier. Zapowiedzi są ciekawe i jeżeli te gry nie okarzą się shitem to DS dostanie dużego plusa na swoją korzyść. Tworzenie gier na niego jest o tyle trudne, że aby gra się wybiła, powinna być bardzo nowatorska i wykorzystywać możliwości konsolki w ciekawy sposób.

PSP: Najładniejsza grafa, ale kilka błędów (tj. zacinający się kwadrat) i wysoka cena. PSP wg. mnie jest najlepszym rozwiązaniem, bo ma największe możliwości. Gry mogą mieć świetną grafę i dżwięk. Ekran jest bardzo duży. PSP ma też ciekawe możliwości "niegraniowe" (filmy,net,muza).

DS czy PSP ??? Ciężka decyzja. Narazie trzeba poczekać i zobaczyć w jaki sposób potencjał tych konsolek zostanie wykorzystany. Trudno zdecydować, ale ja chyba wybiorę PSP, bo lubię konsolki Sony i serie gier, które się na nie ukazują.
(nie grałem ani na PSP, ani na DS)

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2005 ]
Yubari - przekonaj się do allegro, ja dzięki niemu zaoszczędziłem już parę dobrych setek. Kupuj tylko od sprawdzonych sprzedawców (ile pozytywów i za jakie rzeczy) i podchodź do niesprawdzonych sprzedawców jakby chcieli cię oszukać (w ten sposób nie dasz się oszukać). Ja handluję już od dłuższego czasu i nie zostałem jeszcze oszukany.
Darios

Post autor: Darios »

Matomania pisze:PSP: Najładniejsza grafa, ale kilka błędów (tj. zacinający się kwadrat) i wysoka cena. PSP wg. mnie jest najlepszym rozwiązaniem, bo ma największe możliwości. Gry mogą mieć świetną grafę i dżwięk. Ekran jest bardzo duży. PSP ma też ciekawe możliwości "niegraniowe" (filmy,net,muza).
Ostatnio w PSX exteme pokazywali Wipe Outa, Twisted metal i prezentuje się zaje***** ^^

Co do psp, w Korei bardzo dużo ludzi zgłaszało wady w PSP (tzw, martwe pixele) i firma nie nadążała z wymianą sprzętu.
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Tak, grafika niezła w PSP... a dzięki niej krótko działająca bateria i mało zadowalająca cena :/
W DSie jest oczywiście grafika gorsza - ale myślę, że faceci z N bardziej przykładają się do swojej roboty. Po wcześniejszych konsolkach i DS również widać, że starają się konsole jak najbardziej zoptymalizować - tak, aby wszystkie czynniki (stosunek grafiki etc. do ceny, żywotności baterii) były maksymalnie zrównoważone, jeśli wiecie o co mi chodzi. A sony widać woli jedno kosztem drugiego, też ważnego.
Matomania

Post autor: Matomania »

Decyzja między PSP, a DS jest chyba najtrudniejszą decyzją jaka może być (no dobra, jedną z najtrudniejszych), trudniejszą nawet od PS2 - X, czy PS3 - X360.

Z jednej strony produkt oferujący więcej i ładniej, ale krócej i drożej, a z drugiej produkt oferujący ciekawiej, oryginalniej i staranniej, ale brzydziej. Trudna to zaiste decyzja, któryż sprzęt wybiernąć.

Żebym się na któryś zdecydował na 100% musiałbym dość długo pograć na tym i na tym, a i tak nie wiem, czy na 100% byłbym pewny.

Jeśli wyjdzie PSP2 i sony poprawi błędy poprzedniczki, to to może być hit, a narazie to sam nie wiem...
Ale sądzę, że PSP jest sprzętem, który ma więcej dróg i możliwości rozwoju...
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Decyzja między PSP, a DS jest chyba najtrudniejszą decyzją jaka może być
Zależy dla kogo. Wiadomo, że zwolennik sony wybierze PSP, a ninny DS.
Z jednej strony produkt oferujący więcej i ładniej, ale krócej i drożej, a z drugiej produkt oferujący ciekawiej, oryginalniej i staranniej, ale brzydziej. Trudna to zaiste decyzja, któryż sprzęt wybiernąć.
Niekoniecznie. W takiej sytuacji proponuję kierować się grami, które zostały zapowiedziane na daną konsolkę. Tak też jak ktoś lubi Metal Gear, Ape Escape, Devil May Cry, FFy w stylu psx'owym, czy Medievil i inne typowo psxowe produkcje, niech wybierze PSP. Z kolei jak ktoś lubi kultowe serie ukazujące się na większość konsoli Nintendo i przypadły mu do gustu tytuły zapowiadane na DSa produkcje, niech wybierze jego. Simple. Ja skłaniam się ku tym drugim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”