Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

Xellos

Post autor: Xellos »

bard lynar pisze:Moo!
Zarąbiste! Chciałbym mieć takiego :D

Go-Go-Yubari pisze:X-Box sux chyba bardziej niż Game Cube.
Da, ale tylko X-Box bo do NGC nic nie mam (może poza ceną :roll: )
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Xellos pisze:Zarąbiste! Chciałbym mieć takiego
a ja nie. Nie dość, ze dwa ekrany, to jeszcze krowi wygląd. Wszystko ma swoje granice.
Xellos pisze:poza ceną
Wszystko kosztuje, trzeba sie przyzwyczaić.
bard lynar pisze:Tak, FFVII Crisis Core - kontynuację FFVII
Yeeeee :564: :064:
bard lynar pisze:ale prawdopodobnie spartolą ;]
Bronisz DS to tak piszesz, a mi się wydaje, że bedzie mniami ^_^

bard lynar pisze:DSa zapowiadają się świetnie i nie będą to same odgrzewane kotleciki ;]
Zamiast tak wychwalać DS, a gnębić PSP. Dostrzeż plusy i minusy obu konsolek. Ja u DS nie widzę plusów, bo sam wygląd mnie odstrasza, ale nie wątpię, że bedzie miała ta konsolka popyt i że wydadzą na nią kilka dobrych gier. Na PSP też pewnie wydadzą kilka kiepskich i kilka hitów. Tak jest zawsze i z każdą konsolą.
Darios

Post autor: Darios »

X-Box sux chyba bardziej niż Game Cube. PlayStation rlz i nie ukrywam, ze zapatrzona jestem tylko w Sony.
Może podasz więcej argumentów?

Dla mnie PS jest lepszy tylko dlatego że wychodzi na niego więcej gier. Fakt, że nie ma jeszcze żadnych MEGA RPGów na Xa, ale czas pokaże. Słyszałem że SE podpisał jakiś kontrakt z Microsoftem, więc nie powinno być źle. X jest lepszy od PS pos względem technicznym, ma więcej do gadania w sprawie tekstur. Można zgrywać na twardziela gry, filmy, muzykę- wszystko. Jak braciszek wróci to domontuje dysk 120 GB i wgra Evolution X. Kilkanaście gier wejdzie. A w niektóre tytóły naprawdę warto zagrać:
- Halo/ Halo2
- Fable
- Ninja Gaiden
- Mercenaries
- GTA SA
... i wiele innych gier.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Darios2 pisze:Fakt, że nie ma jeszcze żadnych MEGA RPGów na Xa, ale czas pokaże.
Ciekawe kiedy, skoro PS3 sie powoli zbliża. Sony jest do przodu, a sprzęt tej firmy jest bardzo dobry. Gry są ciekawe, a jak któraś Ci się nie podoba, to kupowac nie musisz. Lepsze i gorsze gry są na każdą konsolę. Grałam na GameCubie raz i ani pad, ani obudowa mi nie przypadły do gustu. Dla mnie to dość istotne, bo jak spędzam kilka godzin na graniu, to wygląd konsoli musi cieszyć i nie kaleczyć mych oczu, a pad winien być wygodny. Taki według mnie jest pad od PS.
Darios2 pisze:Słyszałem że SE podpisał jakiś kontrakt z Microsoftem, więc nie powinno być źle
Nigdy nie wiadomo.
Darios2 pisze:X jest lepszy od PS pos względem technicznym, ma więcej do gadania w sprawie tekstur.
Ale jakos to nie sprawia, by więcej osób kupowało ta właśnie konsolę? :roll:
Darios2 pisze:Można zgrywać na twardziela gry, filmy, muzykę- wszystko.
Mi wystarczy od tego komputer. Konsola słuzy do gier. Moje zdanie - podkreslam.

Darios2 pisze:Jak braciszek wróci to domontuje dysk 120 GB i wgra Evolution X. Kilkanaście gier wejdzie
Tja, ale jakich gier. X zbyt wiele ciekawych tytułów nie oferuje i ma się byle jak do PS2. Heh co dopiero porównywać z PS3... To dopiero będzie gigant na rynku >: )

Darios2 pisze:- Halo/ Halo2
- Fable
- Ninja Gaiden
- Mercenaries
- GTA SA
... i wiele innych gier
Jak wiele? 2, 3? Heh. Jak ktos zaparty i zapatrzony tylko w swoje, to tak zostanie. X według mnie jest najmniej ciekawą konsolą spośród PS2, GC i X-Box. Pomijając nazwę i nikłą ilość dobrych gier. Z wyglądu ładniejsza zdecydowanie od Game Cuba, ale nie przebija subtelnej elegancji PS2. End. 8)
bard lynar

Post autor: bard lynar »

check this out
Bronisz DS to tak piszesz, a mi się wydaje, że bedzie mniami ^_^
Chyba tym razem pomyliłaś się chcąc odczytać moje intencje ;]
Nie piszę tak dlatego, że bronię DS. Po prostu można się domyśleć, że trudno, aby miał coś wspólnego ze starym FF7. Design postaci będzie pewnie zerżnięty z Advent Children, a klimat cyganie wyniosą na kiju ;] W dodatku prawdopodobnie (pogłoski - nie wiem co na oficjalnej jest napisane, nie znam japońskiego) ma to być Action-RPG. Co nie zmienia faktu, że pograłbym w to ;]

Co do plusów i minusów obu konsolek... jak mam napisać o PSP, jak dotychczas widziałem tylko pudełko w sklepie? Mogę spróbować ;]

DS

+ sam byłem przekonany, że 2 ekraniki i touch screen to niepotrzebne udziwnienie, ale tak naprawdę mi - jako zwolennikowi "tradycyjnego" grania - wcale nie przeszkadzają. Poza tym tak naprawdę, poszerzają one horyzonty dla handheldów (RTS, FPP, etc.)

+ dwie "stacyjki" na kartridże - na GBA i DS. Możliwe, że w przyszłości fajnie to wykorzystają ;] No i oczywiście możliwość grania w gierki z GBA.

+ długo trzymająca bateria (do 9h).

Z subiektywnych uwag dodałbym jeszcze ładny design i to, że zapowiedziano na nią naprawdę dużo świetnych gier. No i, że w przeciwieństwie do PSP zmieści się w kieszeni ;]

- jak na mój gust mógłby być odrobinę mniejszy - od PSP większy nie jest, ale przy NG wygląda jak krowa (Moo!)

- nie ma możliwości zeskalowania ekraniku w grach GBA do rozdzielczości DSa (nie przeszkadza)

- skąpy system operacyjny (mogę to tak nazwać?) - mało możliwości; ustawienie budzika, zmiana koloru, kalibracja touch screena i inne temu podobne bzdury. Ale czego się spodziewać?

- konsolka nie oferuje nam nic ponad granie, dopóki się nie wykosztujemy na jakiegoś power-upa (i i tak wychodzi taniej niż PSP...). Niedługo cuś takieg będę miał, to zdam relację ;]

Trudno mi wycisnąć więcej ;]

PSP (jak już mówiłem nawet nie miałem w rękach)

+ zaawansowany graficznie.

+ wbudowana możliwość odtwarzania mp3 i filmów (za które oczywiście trzeba zapłacić, bo są na UMD ;])

+ dużo różnorakich programików.

Minusy:

- rozmiary. Raczej trudno będzie zmieścić to w kieszeni.

- ekranik - dobrze, że duży. Niedobrze, że przesadzony. Jest za blisko przycisków - to podobno może powodować nieprzyjemne usterki.

- bardzo krótko trzymająca bateria (4h na maksymalnym oświetleniu i głośności).

Od siebie dodałbym, że design jest taki sobie... ale w stylu sony. Poza tym europejska premiera dopiero 1 września - innymi słowy japońskie korporacje mają nasz kontynent jak zawsze w dupie.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

bard lynar pisze:Nie piszę tak dlatego, że bronię DS. Po prostu można się domyśleć, że trudno, aby miał coś wspólnego ze starym FF7. Design postaci będzie pewnie zerżnięty z Advent Children, a klimat cyganie wyniosą na kiju ;]
No wiesz trudno zrobić na Taką konsolkę grę z Takimi pikselami i wyglądem...a link nic mi nie daje poza serią japońskich słów, których nie kumam.

bard lynar pisze:+ dwie "stacyjki" na kartridże - na GBA i DS. Możliwe, że w przyszłości fajnie to wykorzystają ;] No i oczywiście możliwość grania w gierki z GBA.
- Nie mam GBA, bo czekałam na coś lepszego :] 8)
bard lynar pisze:Z subiektywnych uwag dodałbym jeszcze ładny design i to, że zapowiedziano na nią naprawdę dużo świetnych gier. No i, że w przeciwieństwie do PSP zmieści się w kieszeni ;]
- Nie noszę niczego w kieszeniach, bo nie lubię.
- Zapowiadano też wiele dobrych na X-Box'a i Game Cuba.... :roll: Poza tym jak juz pisałam. Dobre i złe trafiają się na każdą konsolę.
- Ładny design? O fuj.

bard lynar pisze:ale przy NG wygląda jak krowa
-Zwłaszcza w obudowie w czarne łaty na białym tle? <meee> ;)

bard lynar pisze:za które oczywiście trzeba zapłacić, bo są na UMD ;])
Bard dziwi Cię to? Za wszystko trzeba płacić. Od filmów mam dvd i video, od muzyki discmana i magnetofon...
bard lynar pisze:- rozmiary. Raczej trudno będzie zmieścić to w kieszeni.
Ty znów z tą kieszenią. Ale ze to ma duży ekran przy ograniczonej ilości przycisków. Poza tym ekran dotykowy.... Chciałam taką komórkę, ela szybko mi przeszło. Bawić się z tym... Jestem zwolennikiem tradycyjnych przycisków ;)
bard lynar pisze:- ekranik - dobrze, że duży. Niedobrze, że przesadzony. Jest za blisko przycisków - to podobno może powodować nieprzyjemne usterki.
-"podobno"
- Zaraz minusem bedzie kolor ;)

bard lynar pisze: bardzo krótko trzymająca bateria (4h na maksymalnym oświetleniu i głośności).
No cóż poradzić :roll: Kiepska sprawa, to fakt...

bard lynar pisze:Od siebie dodałbym, że design jest taki sobie
Krowa lepsza? Składane coś z dwoma ekranikami? Zresztą jak bedziesz miał DS, a ja PSP to sobie inaczej pogadamy ;)
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Oj, nie oczekuj ode mnie przesadnego obiektywizmu ;]
poza serią japońskich słów, których nie kumam.
Nie jestem w stanie rozpoznać, kto zna japoński a kto nie. Ale kto wie, może wkrótce zamieszczą jakieś screeny?
Nie mam GBA, bo czekałam na coś lepszego :]
Chodziło mi raczej o to, iż wielką zaletą DSa jest to, że będzie można na przykład korzystać z tańszych music/movie playerów, flash cardów, etc. z generacji GBA ;]
Nie noszę niczego w kieszeniach, bo nie lubię.
Hm, sam zwykle mam w kieszeniach porządeczek (powierzchowny - w prawej kalendarzyk, w lewej identyfikator i długopis, papiery w tylnych). Ale akurat w przypadku konsolek, to chodzi mi raczej o to, że handheld nie powinien być za duży, bez względu na to, czy ktoś zamierza nosić go w kieszeni, czy nie.
Dobre i złe trafiają się na każdą konsolę.
Oczywiście. W sumie do końca nie wiem, czemu akurat wybrałem N. Jeśli dobrze pamiętam, to po prostu gdzieś może w maju 2004 obiecałem sobie, że będę zbierać na ich nową kieszonsolkę i parę dni później w jakiś sposób dowiedziałem się o DS ;]
- Ładny design? O fuj.
Gust się kłania ;) A zresztą, design nie jest przecież aż tak ważny.
Za wszystko trzeba płacić
Bez przesady, za wszystko nie ;]
Krowa lepsza? Składane coś z dwoma ekranikami? Zresztą jak bedziesz miał DS, a ja PSP to sobie inaczej pogadamy
Krowa nie jest może lepsza, po prostu rozbawił mnie ten pomysł (nie wygląda zresztą źle ;) ). A poza tym mam DS ;]
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Go-Go-Yubari, rozniecasz wojnę konsol, która miejsca mieć nie powinna. Nie podobają mi się takie stwierdzenia:
Go-Go-Yubari pisze:- Ładny design? O fuj.
Go-Go-Yubari pisze:Zresztą jak bedziesz miał DS, a ja PSP to sobie inaczej pogadamy
a niedawno napisałaś:
Go-Go-Yubari pisze:Jak ktos zaparty i zapatrzony tylko w swoje, to tak zostanie
właśnie, ale trzeba to zmienić.
hm, nieważne zresztą.

Go-Go-Yubari pisze:X zbyt wiele ciekawych tytułów nie oferuje
Też jestem fanboyem PlayStation, ale tak pisać nie możesz, bo Darios wymienił tylko te najbardziej znane hity. Uwierz mi, że Xbox ma caaałą masę dobrych/ bardzo dobrych/ wspaniałych gier. Nie wierzysz? Wystarczy przejrzeć dowolny (chociażby ostatni) numer jakiejś gazetki konsolowej (ot, np. PSX EXTREME), żeby zauważyć obiektywnie, iż racji nie masz.

Aha, jeszcze to:
Go-Go-Yubari pisze:Heh co dopiero porównywać z PS3... To dopiero będzie gigant na rynku >: )
Skąd ta pewność? Xenon może ostro namieszać, niestety ^^
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

White SeeD pisze:Go-Go-Yubari, rozniecasz wojnę konsol, która miejsca mieć nie powinna
Odróżniasz wojnę od wymiany poglądów, dyskusji? Nikt tu nie prowadzi wojny. Bard ma wiele racji.

bard lynar pisze:W sumie do końca nie wiem, czemu akurat wybrałem N. Jeśli dobrze pamiętam, to po prostu gdzieś może w maju 2004 obiecałem sobie, że będę zbierać na ich nową kieszonsolkę i parę dni później w jakiś sposób dowiedziałem się o DS ;]
Widzisz, a ja czekałam na małą PSkę, no i jest ^_^. Jako, że z powodu spadku po babci mam wyrazic sobie życzenia na coś co chcę i bez owijania w bawełnę, to...

bard lynar pisze:Gust się kłania A zresztą, design nie jest przecież aż tak ważny.
Mój gust jest znany...chyba. No dla mnie jest, może nie wazniejszy jak grafika etc, wiadomo, ale jest.
bard lynar pisze:Bez przesady, za wszystko nie ;]
Za deszcz nie musimy, racja ;)
bard lynar pisze:Krowa nie jest może lepsza, po prostu rozbawił mnie ten pomysł (nie wygląda zresztą źle ). A poza tym mam DS ;]
No ma fotel w krowę ;) No to miłej zabawy.

White SeeD pisze:Uwierz mi
Z mą wiarą to krucho...

White SeeD pisze:Skąd ta pewność?
Szósty zmysł, misiaczku ;)
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Widzisz, a ja czekałam na małą PSkę, no i jest ^_^
Cóż, mi osobiście się nie podoba, że Sony próbuje opanować świat ;] Telewizory, radia, magnetofony, słuchawki, konsole, komórki... wkrótce będą prezerewatywy. Czarne oczywiście ;]
PSP to z pewnością fajne urządzenie, ale najwyraźniej robione dla mas. Innymi słowy - prosta recepta na sukces, czyli maksymalnie napakować pod względem mocy, nie bacząc na cenę czy żywotność baterii. Nie wiem, jak to było dokładnie, ale goście z sony mieli problemy z bodaj tym, że konsolka się po prostu przegrzewała. A Nintendo postarało się aby zrobić konsolkę jednocześnie całkiem ładną graficznie, a przy tym jak najtańszą i energooszczędną. Takie jest tylko moje zdanie ;]
Mój gust jest znany...chyba. No dla mnie jest, może nie wazniejszy jak grafika etc, wiadomo, ale jest.
Oczywiście, że design jest ważny - w jakimś stopniu ;)
Darios

Post autor: Darios »

Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Super sprawa.Ja jestem za PSP.Co do kieszokonsolek ogólnie,to żyć nie umierać.W domu gram,to bym szedł do sklepu,do kolegi czy gdziekolwiek i dalej gram! :D Grahhh,soczyście :) Trzeba też jednak uważać z takimi rzeczami,bo niektórzy nie używają sklepów czy allegro,ale pięści ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nienormalny_PS2 pisze:Super sprawa.Ja jestem za PSP.Co do kieszokonsolek ogólnie,to żyć nie umierać.W domu gram,to bym szedł do sklepu,do kolegi czy gdziekolwiek i dalej gram! Grahhh,soczyście Trzeba też jednak uważać z takimi rzeczami,bo niektórzy nie używają sklepów czy allegro,ale pięści
Dobra, a może jakies argumenty? Czemu PSP, a nie DS? Argumenty, pociągnięcie dyskusji za jęzor. Nie samo :
Nienormalny_PS2 pisze:Super sprawa.Ja jestem za PSP
Wrrr.
Nie ufam allegro i nawet guzika bym tam nie kupiła. Co dopiero PSP. Może jestem niereformowalną, stara babą, ale wolę pooszczędzać, pójść do sklepu, pomacać i wtedy ewentualnie kupić. Tyle.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Go-Go-Yubari pisze:Dobra, a może jakies argumenty? Czemu PSP, a nie DS?
Ok,my mistake.Podobnie jak Ty Sony wymiata dla mnie.PSX dla mnie rządiło w swoim gatunku,potem PS2 w swoim i skoro nie przekonałem się do X-a czy GC to jestem pewien,że PSP również pokocham.Sony dla mnie tutaj króluje,wiem,że jak kupie PSP to będę się dobrze bawił.
Darios

Post autor: Darios »

Gogo, na Allegro zawsze można odebrać osobiści, a jak sprzedający ma dużo pozytywnych opinii to mozna śmiało kupować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”