Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

No popatrz, ja jakoś dawno nie widziałem jakiekolwiek spotu Sony :lol:
No patrz, a ja widziałem w jedynce...
Wy mieszkacie w dużych miastach - możecie sobie porównać ilość bilboardów. Ja mieszkam na malutkiej wyspie to żadnych bilboardów u mnie nie ma. Wiecie lepiej. Pozostaje mi tylko oceniać po tym co widzę u siebie. Są reklamy w TV, na wystawach z daleka widzę X360.
Mieszkam na wsi, obok małego miasta - ale kiedy jestem w większym jakimś nie widzę NIGDZIE reklam X'a oprócz samych sklepów, to coś znaczy, a wzrok mam jeszcze dobry, nie oślepłem...
Thompson pisze:Może i faktycznie olali nas zwlekając z oficjalną polską premierą, może na razie nie oferują wiele ale pamiętajcie, że mieszkacie w POLSCE. Cieszcie się tym co macie. Na więcej musicie poczekać.
Khem, jakieś 10 lat temu była 'Polska' do kwadratu, gorzej niż teraz, a Sony jakoś zdziałało co trzeba i nawet wtedy zaatakowało reklamami i marketingiem gdzie trzeba, wiec nie mów, że teraz by nie mogli i tutaj, bo czasy się zmieniły...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Gveir pisze:No patrz, a ja widziałem w jedynce...
No popatrz, a X-a nie uświadczyłeś? Jedyne gdzie dane mi zobaczyć reklamę SONY/PS to Liga Mistrzów. Chociaż już teraz to nie wiem czy zawsze leci. Jeśli nie widziałeś reklam X-a [w tv] (czego nie wiem i chętnie się dowiem), a ja nie widziałem Sony to chyba bezsensu taka dyskusja.
Gveir pisze:wiec nie mów, że teraz by nie mogli i tutaj, bo czasy się zmieniły...
Ehe, ja coś takiego powiedziałem? Nie. To, że MS nie zrobił od razu na wejściu wielkiej kampanii w 80 miastach Polski i to, że w telewizji reklama X360 nie leci co pięć minut nie uważam za coś okropnego. Jasne, że dobrze by było zrobić lepszą reklamę. Moje zdanie jest takie, że jak na początek to nie jest to wspaniała promocja ale uważam, że niedługo będziemy mogli się spodziewać jakiegoś dużego uderzenia ze strony MS.
Edit: Właśnie czytałem na kilku stronach wrażenia z premiery i... zdania są podzielone. CHOCIAŻ nie da się ukryć, że więcej osób ocenia premierę średnio.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson fanboju. Sony już dość się nareklamował, nie musi więcej. Idzie ludź do sklepu i sam widzi, że na PS2 jest masa (w porównaniu) gier, a na inne? Na X'a najmniej. No sorry, może mniej na GameCuba. Owszem. Widziałam wczoraj reklamę X360 w kinie, tyle, że wyglądało to jak reklama dźinsów czy firmy odzieżowej i potem sekundowa fota X360. Jakbym nie wiedziała co to jest, to w ogóle bym na to nie wpadła -_- A fakt, że piszesz bzdury, że MS u nas się reklamuje jak należe, przekonuje mnie o Twoich klapkach na oczach.
Thompson pisze:Wy mieszkacie w dużych miastach - możecie sobie porównać ilość bilboardów. Ja mieszkam na malutkiej wyspie to żadnych bilboardów u mnie nie ma. Wiecie lepiej.
Oh biedaku. I NIESTETY w tych duzych miastach, gdzie powinni reklamować ile wlezie, trudno jest cokolwiek znaleźć poza Saturnem, MediaMarkt i EMPiKiem _^_...
Thompson pisze:Są reklamy w TV,
W Hyper. A to telewizja dla wybranych.
Thompson pisze:ale pamiętajcie, że mieszkacie w POLSCE
To jakoś nie przeszkadza Sony ani Nintendo w wysyłaniu do nas gier i dodatków typu EyeToy, SingStar czy Buzz...
Thompson pisze:więc prawdziwa Europa jest bardzo blisko mnie.
Popatrzmy na całość pod kątem całości, a nie jednostki, bo ja też moge sobie zrobić wypad do Londynu na zakupy, ale wątpię by każdy mógł sobie na to pozwolić. :roll:
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Do tej pory jedyną reklamą XBOX 360 jaką słyszałem i widziałem to ta z MediaMarkt... Przepraszam, ale w ten sposób M$ nie zachęci mnie do kupna tej konsoli (chociaż ten spot raczej sponsorowany jest przez MM, a nie M$) A plakatów jak i spotów ściśle dotyczących promocji konsoli nie miałem okazji zobaczyć. Może i X360 jest już oficjalnie w Polsce, ale jakoś nic zauważalnego się w związku z tą okazją nie wydarzyło :roll: Krótko mówiąc Bill i spółka ma Polaków wiadomo gdzie... nie dość, że na oficjalne wejście konsoli na nasz rynek musieliśmy tyle czekać, to dodatkowo szumu medialnego nie uświadczysz.
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Tja. Mogliby jakąś prezentację mini w jakimś centrum handlowym zrobić (Galeria Mokotów, Arkadia) w sobotę/niedzielę. Z jakimś konkursem, gdzie by nagroda było kilka X360. Niewiele by to MS kosztowało, a na pewno niezłą reklamę by zrobiło. Niby nic wielkiego, ale w łikendy w centrach handlowych są całe rodziny. Głośna i WIDOCZNA reklama i po krzyku. W EMPiKu by się pozbyli wszystkich X360. Jak na razie widzę jak zalegają.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.gfdata.de/archiv11-2006-gamefront/2494.html ponad 1000 Japonczykow juz stoi przed sklepami, po ps3 XD
<obecnie w Japan jest 1 w nocy;)>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:http://www.gfdata.de/arch...front/2494.html ponad 1000 Japonczykow juz stoi przed sklepami, po ps3 XD
Przynajmniej mają wesoło i mają PS3... prawie TT______TT
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Thompson fanboju.
Jesteś bezczelna. Jakim prawem oskarżasz mnie o coś takiego!?
Jako, że właśnie zerwałem sobie więzadła i trasa na chirurgię wiodła przez Empik toteż widziałem wystawę... ze smutkiem stwierdzam, że na wystawie totalne zero. Widocznie zrobili reklamę tylko w pierwsze dni od premiery. -_-" Żenada.
Nemesis pisze:W Hyper. A to telewizja dla wybranych.
Chyba jedyna telewizja jaką oglądasz bo możesz zobaczyć reklamy chociażby na TVN.
Nemesis pisze:A fakt, że piszesz bzdury, że MS u nas się reklamuje jak należe, przekonuje mnie o Twoich klapkach na oczach.
Nie mam klapek, widocznie mam tylko inne zdanie na temat rozmachu porządnej reklamy. I to jest powód do wyzywania mnie od fanbojów? Zastanów się lepiej. Dla twojej informacji mam zamiar kupić PS3 co nie zmienia faktu, że uważam X360 za świetną konsolę. >_< Chociaż i tak pewnie nie uwierzysz. Masz to głęboko w dupie ale twoje słowa mnie uraziły. I to bardzo.
Proponuję zakończyć ten temat.
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:Jesteś bezczelna. Jakim prawem oskarżasz mnie o coś takiego!?
Nie oskarżam. Równie dobrze mogłam napisać "misiaczku", ale tak mi się jakoś nie kojarzysz.
Thompson pisze:Widocznie zrobili reklamę tylko w pierwsze dni od premiery. -_-" Żenada.
EMPiK chętnie by wystawił na dłużej, gdyby Ms chętniej za to zapłacił...
Thompson pisze:Chyba jedyna telewizja jaką oglądasz bo możesz zobaczyć reklamy chociażby na TVN.
Nie bądź Ty bezczelny. Nie mam hypera ; ; <chlasta się ręcznikiem>
Ja w ogóle nie ogladam telewizji ostatnio. Poza jakimś filmem (ale to w C+) lub Faktami. Poza tym dla mnie dobra reklama produktu to taka, kiedy odbiorca ma ochotę dopaść twórcę i poćwiartować. Chodzi o ilość i przesłanie, a nie cud w postaci "czasem na TVN jest".
Thompson pisze:widocznie mam tylko inne zdanie na temat rozmachu porządnej reklamy
Albo nie widziałeś rozmachu i porządnej reklamy. Samochód przyczepiony do budynku, reklama na cały budynek... i takie tam. Reklama musi byc widoczna, przyciągać przeciętnego ludzia. Bo przeciętny konsument jest bez przerwy zasypywany informacjami i reklamami i aby wyłowił "właściwy" produkt, to musi go USŁYSZEĆ, ZOBACZYĆ. Zwłaszcza w kraju jak nasz, gdzie rynek growy jest jeszcze w wieku przedszkolnym, nie oszukujmy się. Nastolatek MUSI namówić/poprosić rodzica, aby kupił akurat tą konsolę. Przeciętny rodzic, nie kupi dwóch, więc MUSI wybrać. A która wybierze? Tą, która będzie go "napastowała", krzyczała "KUP MNIE!". To nie są czasy, że jest Pegazus i kropka.
Thompson pisze:to jest powód do wyzywania mnie od fanbojów?
Nah, ale przesadzasz z tym "MS świetnie reklamuje X360".
Thompson pisze:Dla twojej informacji mam zamiar kupić PS3 co nie zmienia faktu, że uważam X360 za świetną konsolę. >_<
Ja nie mam nic do samej konsoli, ale do polityki MS mam wiele zastrzeżeń, a brak reklamy, to mój główny cel, bo mimo, ze X360 mi zwisa, to czuję sie olana jako konsument. Zrozumieliśmy się? Miło by było.
Thompson pisze:Masz to głęboko w dupie ale twoje słowa mnie uraziły. I to bardzo.
Uraził Cię "fanboy"? Ok. Przepraszam.
Bo nie widze nic innego, co mogłoby Cie urazić.
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

PS3 już jest :]

kilka fotek z pudełeczka:
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4

Już sie niemoge doczekać kiedy takie pudełeczko położe u mnie w domku na biurku :]
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

Nie jestes jedynym :wink:. Preorder w ultimie juz zamowiony :D, wiec niedlugo bedzie konsolka :). Male cos to pudelko jak dla konsoli :)
... thug life ...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

oh oh stary, kochany padzik i śliczna obudowa i te możliwości oh oh <orgazm> XD

Jak to kobiecie niewiele do szczęścia potrzeba XD
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Najpiękniejszy chlebak na świecie :shock: Ech, i tak będę czekał na srebrną:-)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:Ech, i tak będę czekał na srebrną:-)
No proste :D Czarną już mam, a srebrna jest piękna ^^

Ej ja jeszcze nie mam chlebaka, więc czas najwyższy XD
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A wracając do waszej zażartej dyskusji, odnośnie reklamy MS i X-Boxa. Wczoraj dostawałam szewskiej pasji, gdy przerywali mi Władcę 12-tominutowymi blokami reklamowymi i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że co blok minimum raz była reklama X-boxa z grą PGS oraz reklamax tego zestawu w MM. Dziś rano w radiowej trójce ta reklama też często leciała, więc przyznam rację Thompsonowi, że powoli akcje marketingowe MS zaczyna widać.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”