Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

white raven pisze:250euro
Czyli dzięki cenie może podbić rynek...
white raven pisze:gry po okolo 50euro
+/- 200 zł czyli swoisty standard, choć jak wiadomo nówki na PS2 poterafią kosztować 250 zł....

Wiiiiiiii :D
snafu

Post autor: snafu »

A słszeliście o nwych patentach w Wii? Konsola ma mieć przystawkę do przetwarzania mowy na tekst (wiem, brzmi jak sci-fi). Mało tego, konsola na podstawie barwy i "głośności" wypowiadanych przez nas kwestii będzie dobierać czcionkę, wielkość i kolor tekstu. Gdy na przykład rykniesz gromkim "wygrałem!!!" po wygranej w Wii Tenis, konsola wyświetli pogrubiony, czerwony tekst, wypisany np. 36-ką. Bedzie nieżle :)
Son Goku

Post autor: Son Goku »

PS 3 wymiata nie widze innej mozliwosci no chociaz moze jeszcze Wii Xbox360 w zupelnosci odpada
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

I ty masz 20 lat? -_-"
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:I ty masz 20 lat? -_-"
Wiesz... fanboyizm może dopaść w każdym wieku :roll:

Ja widzę zalety X360 i gdyby IMO PS3 i Wii nie były lepsze, to bym może schowała swoje Nie-Lubię-Billa i kupiła. Wii jest o tyle lepsza, ze dośc tania i innowacyjna IMO!
snafu

Post autor: snafu »

Moim zdaniem ta cała innowacyjność Wii jest mocno przesadzona. Projekt "padopilota" egzystował już za czasów Dreamcasta, a dźwieki wykrywa na przykład EyeToy. Jak na moje kaprwe oczko to Wii trafi do tych, którym się będzie chciało po powrocie z pracy/szkoły/baru :) stanąć przed TV i machać pilotem. Poza tym masę ludzi odepchnie gfx: po co inwestować w konsolę, która ma osiągi porównywalne z obecną generacją? Co jeszcze? Brak HDTV, dźwięk "tylko" Dolby Pro Logic II (ale tu się mogę mylić), "lichszy" procek. Smutyno tak jakoś się zrobiło, nie? Na pocieszenie dodam, że ja na pewno Wii kupię :D.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

snafu pisze:Smutyno tak jakoś się zrobiło, nie?
Erm...nie. Ja i tak kupię, a Ty chyba potrzebujesz porady specjalisty.
snafu pisze:Na pocieszenie dodam, że ja na pewno Wii kupię
W H A T E V E R tbh.
snafu pisze:Jak na moje kaprwe oczko to Wii trafi do tych, którym się będzie chciało po powrocie z pracy/szkoły/baru :) stanąć przed TV i machać pilotem. Poza tym masę ludzi odepchnie gfx: po co inwestować w konsolę, która ma osiągi porównywalne z obecną generacją? Co jeszcze? Brak HDTV, dźwięk "tylko" Dolby Pro Logic II (ale tu się mogę mylić), "lichszy" procek.
A po to, żeby ludzie, którzy po całym dniu pracy/szkoły whatever mogli sie trochę poruszać. Mam EyeToya i dzięki niemu miałam zabawę zimą... Dlatego też Wii mnie przyciąga. Brak DHTV może tylko ludzi przyciągnać. Zwłaszcza tych, których na hdtv nie stać. Grafika nie dorównuje PS3 czy X360? A odkąd to tru-gracz sie przejmuje grafiką? Zresztą często mozliwości finansowe są wazniejsze niż grafika. O czym może swiadczyc fakt, ze wiele ludzi jeszcze czeka aż Ps2 stanieje -_-'
skip to lou

Post autor: skip to lou »

Nemesis pisze:A odkąd to tru-gracz sie przejmuje grafiką?
zdecydowanie racja, nintendo wie co robi, wychowalo sobie graczy, wezcie np DS osiagniecia od PSP o niebo gorsze jednak sprzedaje sie o wiele lepiej, tu chodzi wlasnie o pomysl, a nie o grafike, zreszta spojzcie na tytuly ktore maja wyjsc na WII, no ja sobie niewyobrazam ze moglbym nie miec tej konsoli (tylko ze ja sie wychowalem na nintendo, za nim kupilem psx, katowalem nesa snesa i gameboya okrutnie), swietna zabawa w miare przystepnej cenie, sukces gwarantowany...

XBOX czy PS3 ??
PS3 z jednego tylko wzgledu, pewnie kontynuacje wszystkich najlepszych rpg wyjda wlasnie na ta konsole :D wogole poki co XBOX nie jest w najlepszej kondycji fizycznej, przegrzewa sie i wogole, jednak co sony to sony
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Xbox olewa polski rynek. Wystarczy spojrzeć na ilośc gier. Nie wiem jak będzie z Wii, ale rynek Nintendo ma się u nas lepiej niz Xklockowy, więc mozna miec nadzieję. Nie kupuje się konsoli dla grafiki, bo to jak kupić książkę, której się nie zna dla ładnej, twardej okładki. Wygląd to nie wszystko. Kupuje się konsole dla gier. Tru-gracz wie (bo czyta newsy etc.) czego może się spodziewać po danej konsoli, jakich gier. Tru-gracz kupuje konsole, bo chce pograć w kontynuacje swoich ulubionych gier, czy to FF, Mario czy Zelda... IMO.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nemesis pisze:Tru-gracz wie (bo czyta newsy etc.) czego może się spodziewać po danej konsoli, jakich gier. Tru-gracz kupuje konsole, bo chce pograć w kontynuacje swoich ulubionych gier, czy to FF, Mario czy Zelda... IMO.
I dlatego mimo, że posiadam tylko platformy Sony, bardzo, bardzo chętnie nabyłbym Xbox'a, na którego wyszedł Ninja Gaiden, a to było coś co dawnemi latami katowałem bez przerwy na NES'a - gdyby tylko MS nie olał rynku polskiego. Starczyłby mi tylko dla tego jednego tytułu. No i chyba w końcu to zrobię. Sony natomiast jest dla mnie głównym dostawcą konsol, bo po prostu w kontynuacje ich gierek będę grał na 100%. Dlatego też - nie ważne jaka jest konsola, kto ją zrobił, co w niej jest i jakie cuda na kiju posiada - ważne są tylko gry jakie na nią wychodzą.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
skip to lou

Post autor: skip to lou »

hehe trafilas w samo sedno sprawy, wlasnie mario i zelda to gry dla ktorych bede mial wii :)
a co ma xbox?? xbox ma halo ktore imo jest beznadziejne, nawet resident evil 5 ponoc nie bedzie wydany na nowa zabawke billa, juz nie wspomne o finalu XIII, czy MGS IV, czy TEKKENIE 6 i po c o komu xbox i nie mowie tu tego gdzyz jestem fanatykiem sony czy tam nintendo, jestem realista i jak mawia nemesis tru graczem heh
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

No w stanach czy Japonii X360 sprzedaje sie świetnie wśród graczy FFXI. To był dla Billa strzał w dziesiątkę. To, jeszcze kilka gier i koniec. Sony ma przewagę też dzięki dodatkom, które u nas się pojawiają... EyeToy, Buzz, zestaw do karaoke. Widać, ze Sony puszcza na nasz rynek to, co na inne. Może mniej i wolniej, ale jednak. Jeżeli chodzi o kieszonsolki to DS dzięki zapleczy GameBoy'ów miał łatwy start. No i cena w porównaniu do PSP milsza dla kieszeni. Ogólnie. W IV RP wśród konsoli rzadzi PS3, a wśród mini konsolek Nintendo. Za to Bill po podbiciu 70% PCtów nas olał zimnym siusiu. imo.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Cóż, Sony po prostu daje u nas to samo co wszędzie, mimo skali piractwa i jeszcze wychodzi widać przy tym na swoje - jakby tak nie było, to nie robiliby tego. MS to lenie śmierdzące, którym nawet nie chce się zacząć jakielkowiek kampanii proocyjnej itp., a jakby to zrobili to idę o zakład, że coś by uzysakli i by jeszcze zarobili - ale oni nas po prostu olali - nic więcej.
A na Xbox'ie jest jeszcze kilka fajnych gierek, nie zaprzeczę, DOA czy inne, ale mimo to - Ninja Gaiden jest dla mnie jedynym poważnym powodem, żeby go nabyć - siła wspomnień.
Podbicie rynku PC Billowi dało tylko to, że teraz go olał, produkuje Vistę, która sama w sobie zajeździ każdy obecny komp, a teraz stara się wyciućkać ludność Ziemi do cna Xbox'em.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

skip to lou pisze:DS osiagniecia od PSP o niebo gorsze jednak sprzedaje sie o wiele lepiej,
Mylisz się :P Gdzies ostatnio wyczytałem że DS sprzedaje się lepiej w Japoni, a za to PSP lepiej w USA i w Europie sprzedarz się równoważy i idą prawie łeb w łeb. PSP chyba teraz jest z tyłu, ale tylko niewiele. Ze wszystkimi sprzetami grającymi tak jest. W różnych rejonach świata sprzedaja się inaczej przez co w gruncie rzeczy są blisko siebie. Choć nie zawsze ;)
Gveir pisze:ale mimo to - Ninja Gaiden jest dla mnie jedynym poważnym powodem, żeby go nabyć - siła wspomnień.
A słyszałeś że na PS3 też wychodzi Ninja Gaiden? Dokładnie to Ninja Gaiden: Sigma.
Garść screenów:
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/bbs/ ... ws/ngs.jpg
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/bbs/ ... 035/02.jpg
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/bbs/ ... 717/03.jpg
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/bbs/ ... 717/04.jpg
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/game ... 007/01.jpg
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/game ... 007/03.jpg

Mnie osobiście ta gra nicznym nie zachwyca :|
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

white raven pisze:A słyszałeś że na PS3 też wychodzi Ninja Gaiden? Dokładnie to Ninja Gaiden: Sigma.
A słyszałem i czekam z niecierpliwością - bo i na PS ukaże się jedna z gierek jakie wielbię od czasów dla mnie niemal starożytnych ^^
white raven pisze:Mnie osobiście ta gra nicznym nie zachwyca :|
No fakt, niczym... oprócz grafiki, rozbudowania systemu walki, epickiego poziomu trudności, rozmachu, skomplikowania, tego że jest ogólnie uznaną i poważną za bycie jedną z najlepszych gier na X'a i kilku innych ponadprzeciętnych cech :> :wink: No i jak by nie patrzył mam potężny powód sentymentalny - całą starą trylogię przechodziłem w sumie setki razy, ot chociażby dzisiaj też udało mi się to robić ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”