Jobs in Final Fantasy V

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Ludzix

Post autor: Ludzix »

U mnie Butz i Galuf to postacie walczące, Lenna i Sarisa czarują, ale czasami zmieniam im profesję - to się czasem przydaje :)
Flaming Amarant

Post autor: Flaming Amarant »

U mnie obecnie (początek 2 świata) jest tak: Butz- Ninja, Lenna- Geomancer, Galuf- Samuraj i Faris- Summoner.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mi najbardziej podoba się mnich :) A co do moich postaci (środek pierwszego świata):
Butz -Mystic Knight
Lenna - Summoner
Galuf - Monk
Faris - Ninja
ludek

Post autor: ludek »

swoją drogą to jak ma się dużo umiejętności to dobrym wyborem jest Normal (chyba tak to się pisze). Jest dobry bo:
-może nosić dowolny ekwipunek
-ma dwa miejsca na umiejętności
-wszystkie umiejętności wspomagające (prócz tych podnoszących HP i MP) są automatycznie podpięte bez konieczności zakładania i w umiejętnościach. Więc normal jest też dobrą profesją.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ja tam lubie mimika, szczególnie powtarzanie w nieskonczoność jekiegoś mocnego czaru... No i sposób zdobycia tej profesji jest zakręcony. Podobał mi się też monk i ninja.
Jarzyk

Post autor: Jarzyk »

Nie wyobrażam sobie takich jobów Flaming Amarancie! Galuf [ten u mnie] zmienił sie w summona! Mam jeszcze małe pytanko! Jak zdobyć JOB -> Mimic? Pisze, że w zatopionej świątyni, ale jak? :oops:
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

Ciagle musisz schodzic w dol asz znajdziesz mima. Bedzie z nim walka i powie zeby go nasladowac. Musisz po prostu odczekac nic nie robiac a walka sie skonczy i bedziesz juz mial joba mimic
Jarzyk

Post autor: Jarzyk »

Dzieki ci! :573: -> Dodałem bo troche nudnawo! :D:D:D:D:D
chyrzy

Post autor: chyrzy »

:wink: ta forma jest swietna ;]
tyle powiem :P
ale musze przyznac , ze profesjii jest sporo i to jest CooL :):)
Jarzyk

Post autor: Jarzyk »

To, że tyle jest profesji to naprawde duży plus dla gry!
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

U mnie było tak - Butz - Samurai , Ninja, po prostu ktoś kto potrafi walczyć Faris - Summoner, Knight, Dancer Galuf(Cara) -Thief, Dragoon Lenna- White, Black i Red Mage :) Później to jeszcze przemieszałam, a na końcu wszyscy i tak byli mimikami :) Miałam jeszcze super skuteczny( choć nie za bardzo honorowy) sposób na bossów - nie dajesz rady? GP Rain :lol: System Jobów(jak to brzmi :P ) był całkiem przyjemny!
Jarzyk

Post autor: Jarzyk »

A zastanawiam sie czy Galuf mógłby zostać Samurajem lub Ninją. Które lepsze?
Darios

Post autor: Darios »

Myślę że samuraj. Ja mu dałem Dragoona z 2 handed i nieźle się sprawdza.
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

Ja bym proponowal nie dawac zadnego Joba tylko umiejetnosci Mg. Sword i 2 hands. Wtedy jeszcze mozna sobie ekwipunek niezly dobrac. Ale skoro masz wybor samurai lub ninja to radzilbym samuraia.
ff5fan

Post autor: ff5fan »

Niewiem czy wiecie ale najlepsza klasa jest jej BRAK!! oki juz mowie dlaczego:
Jezeli macie wszystkie klasy na master, a potem zmienuicie na podstawowa (czyli bez klasy) to bedziecie posiadali wszystkie umiejetnosci bierne waszych wymasterowanych job'ów!! Np bedziecie mogli zawsze nosic dwie bronie, bedziecie uczyli sie magii potworow (learn z bleu magic) i inne takie. prawda ze wypas.

A najwiecej skill pointow zdobywa sie toz brzed walka z final bossem, np walczac z trzema kulkami robiacymi DELTA ATTACK - za nie dostaje sie najwiecej SP.

Najlepszy sposob walki wedlug mnie to po wymasterowaniu wszystkich jobow zmienic na normalne, i dac np Butz'owi i Carze WHITE MAGIC i MIMMIC, a pozostalym postaciom SUMMON i MIMMIC, potem tylko Bahamut i mimmic, az zostaniemy uszkodzieni, wtedy sie leczymy i jezeli trzeba MIMMIC, i dalej Bahamut + MIMMIC szybko i bez duzego zuzycia many :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”