Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ja znielubiłam swoja taru. Wydaje się głupotą porzucać postać, która ma 60 <i tak z trudem nabity> i robić innego maga od zera. Ale tak właśnie postanowiłam i dzięki temu czuję, ze odzyłam. Gra mi się tak jak ponad 2 lata temu na samym początku - mam praktycznie samą przyjemność z gry. Mniej się irytuję, czekanie na Gile z AH też już tak nie wkurza. Tak - można powiedzieć, ze jestem idiotką, ale idiotką, która cieszy sie grą i nie traktuje jej jako obowiązku. Co z tego, ze nie mam <jeszcze> uber itemów, levelu 75 i rank 10? Grunt, że płacę za coś, co daje mi radość.
Moja wiedza jest jaka jest. Obserwuje, partuję i piszę. Subiektywne zdanie, które i tak ma się nijak do większości, którą stanowią hume w FFXI <chociaż może taru? hmmm>
A opisy ras etc.? Mamy do dupy i praktycznie nic konkretnego, więc jakby ktoś chciał się wysilić, to proszę bardzo. Serio, to nie widzę w tym większego sensu, przy nawale stron poświęconych FFXI.
Kamilus pisze:Ja tylko zaprzeczam bluźnierstwu, że rasa nie ma znaczenia
Nie dla wszystkich ma. Możesz to pojąć?
kamilus

Post autor: kamilus »

Ja tylko zaprzeczam bluźnierstwu, że rasa nie ma znaczenia, a hume jest do niczego. Sam mam TT ;)
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

I właśnie o to chodzi ... gra ma przynosić rozrywkę. Szczególnie, że się za nią płaci. Może i 15 euro (ja tyle płacę jak na razie) to nie dużo, ale mogę za to parę rzeczy kupić więc wybór nie zawsze jest łatwy ... poza tym Final Fantasy XI to straszny pożeracz czasu (szczególnie jak nie ma ludzi, żeby uformować party), więc jeżeli mam go spędzać tam dosyć sporo i za to płacić to chcę, żeby dawało mi to maksimum przyjemności. Jeżeli podoba mi się taru i chcę być wojownikiem to nim będę i mam w nosie jakie są statystki _-_".
kamilus

Post autor: kamilus »

Ostrzegam dlatego, że potem w endgamie wielu ludzi płacze i żali się, że popełnili błąd, którego nie mogą cofnąć, a chcieliby mieć te kilka punktów w statystykach więcej.
Ktoś podciąga to pod prywatę i dramę, ja daję się podpuścić i już powstał offtop :D

Kolejne ostrzeżenie to to by kupić wersję amerykańską. Wychodzi znacznie taniej przy płaceniu abonamentu.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ta. SE sie wycwaniło z euro :/ ja płacę 15$ co równa się +/- 42 zł? 15 euro to już 60 zł. Jak tak zsumować tą różnice przez cały rok, to wychodzi sporo kasy.
Kiedyś był wybór, teraz trzeba płakać i bulić.

Taaa. Statystyki. Jeszcze zrozumiem, ze ktoś robił taru pld czy war i potem płacze. Jeszcze to pojmę, ale Pudzian mnie zmasakrował, gdy zrobił elv pld75, a potem galke, dla właśnie punktów. Z drugiej strony mithra mag punktowo <zapewne, nie znam się na punktach> jest w tyle za taru... jednak tu pojawia się ów "fun" i cóż poradzić. Przy wyborze fun czy punkty, fun dla mnie wygrywa. No, ale ludzi, dla których najważniejsze są statystyki, też istnieją. Miałam niedawno w party pld taru właśnie. Nie dość, ze nie ginął <co jest wyczynem jak na taru tanka>, to jeszcze trzymał hate świetnie i w ogóle. Pomijajac fakt, ze taru wygląda pociesznie w każdym stroju... IMO.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Mnie to akurat rybka bo ja i tak zarządzam kasą w Euro, gdybym płacił w dolarach wszyłoby o ok. 5 euro taniej. W Polsce i owszem 20 zł róznicy to sporo, ale w Euro nie odczuwa się tego tak strasznie.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ostrzegam dlatego, że potem w endgamie wielu ludzi płacze i żali się, że popełnili błąd, którego nie mogą cofnąć, a chcieliby mieć te kilka punktów w statystykach więcej.
Dawno tego nie spotkałem. Kiedyś jeszcze to trochę tak, zdażały się takie przypadki, ale teraz już ludzi to nie obchodzi. Jeden z lepszym nin czy pld jakichs znam to tarutaru.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

No, gdy sie zarabia i płaci w Euro, to sprawa wygląda ciut inaczej, ale zróbmy typowy polski przelicznik i już tak fajnie nie jest.

Co do ras...
Tarusie...wiecznie słodkie...
...i napalone
Galka nie mają kobiet, więc muszą się bawić sami
Elvaani są źli...zwłaszcza w subligarach
Kici nie komentuję :>
Taniec z gwiazdami...
kamilus

Post autor: kamilus »

Kolejny argument ZA polskim community: na Ramuhu zapoznały się wśród Polaków co najmniej 4 pary w tym jednak jedna mieszana. ;)
Także do boju. Ramuh zaprasza! :D
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ja powiedziałem, że pary w MMO raczej nie zamierzam szukać, jak mi ostatnio ktoś powiedział, że teraz mnie trzeba drugą połówkę znaleźć :P
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2008 00:28 przez Gokulo, łącznie zmieniany 1 raz.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze:No, gdy sie zarabia i płaci w Euro, to sprawa wygląda ciut inaczej, ale zróbmy typowy polski przelicznik i już tak fajnie nie jest.

Co do ras...
Tarusie...wiecznie słodkie...
...i napalone
Galka nie mają kobiet, więc muszą się bawić sami
Elvaani są źli...zwłaszcza w subligarach
Kici nie komentuję :>
Taniec z gwiazdami...
Wiem wiem ... dlatego nie lubię o tym gadać xD.

Anyway, ostatnio tak zrobiłem w jedyn party ... usiedlismy w kącie i udawaliśmy że gralismy w karty xD LOL.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

W chwili obecnej i tak każdy noob trafia na Ramuha do CC lub Provoke. O ile kiedyś nie było to takie oczywiste, tak teraz chyba sporadycznie można trafić na kogoś, kto jest całkiem nowy, nie wie o forum mmo, o polakach na ramuhu i idzie np na Carbuncle.
Polacy są różni i najlepiej samemu dobrać sobie "lubię" "nie lubię". Chyba logicznym jest, ze nie da sie lubić wszystkich. No, ja przynajmniej nie spotkałam się z tym, aby w większej grupie ludzi, wszyscy zyli szczęśliwie i bez wątów.
No i jakby nie patrzeć - polskie dramy są najbardziej efektowne <co nie znaczy, że sensowne>


PS: Kamilus...jedno Ci przyznam. Rozruszałeś nam 2 działy :lol:
kamilus

Post autor: kamilus »

Stawiasz mi wizard cookie! :P

Ożesz... czas spać... koniec wolnych dni... ; _ ;

Dalsza drama z mojej strony jutro wieczorem - napiszcie tu troszkę :D

No i wpadajcie na Ramuha!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Nie ma to jak studiować i mieć jeszcze tydzień wolnego ;P

A taru wygladaja okropnie w subligarach wiec nie we wszystkim jest ok :(

Ostatni post: pary nie party XD
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

kamilus pisze:Stawiasz mi wizard cookie!
Kupiłam cały stack dzisiaj, więc pół mogę łaskawie odłamać :lol:
Gokulo pisze:Nie ma to jak studiować i mieć jeszcze tydzień wolnego ;P
Moze nie tydzień, ale jednak środa = odespanie świąt, sylwestra i doexpowanie subów -_-'
A taru wygladaja okropnie w subligarach wiec nie we wszystkim jest ok
Wszystko jest lepsze od elvaana w subligarach...nawet galka w subligarach XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”