Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Lancer - założę się o to, że to z innej gry ^^
Paczka już wysłana:) tylko czekać zostaje.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Lancer :?: Gdybyśmy wiedzieli o co komon to wtedy jakiegoś suba by się dobrało.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Adam First

Post autor: Adam First »

no tak, jak n00b to n00b.
naturalnie chodzilo mi o Dragoon'a -_-
(tlumaczy sie dziecko: tato, mamo, ja gralem zbyt duzo w FF Tactics, i gdy widze kogos z 'zapalka', i co wysoko skacze, to od razu ze lancer krzycze, piszcze i tupie, a wy zalujecie w tym momencie ze nie uzywaliscie kondomow. tak, naturalnie mi chodzilo o Dragoon'a, mea culpa, mamo, tato i stryju)

tak, Dragoon i jestesmy na dobrej sciezce do gaworzenia dalszego.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Dragooner - spotkałem się z dwoma subami: WAR i ... WHM :!: :!: :!: Sub WAR wiadomo - głównie STR i VIT. Sub WHM to niemam pojęcia jak to ma wyglądać ale mieliśmy w CC static Dragoonerów (6 osób expujących razem - doszli do 25 levelu) i wszyscy jechali na DRG/WHM. Sądzę, że standardowo będzie to tak: WAR lub WHM do solo i WAR lub THF do party. Trzebaby sprawdzić czy WSy DRGa są elementalne czy nie, gdyż SA od THFa nie działa z Elemental WSami, czyli ten sub może być zbyteczny (co najwyżej poprawi lekko Accuracy).

Ogólnie to nie jest zbyt populary job. Zwłaszcza na 75 levelu jest raczej mało przydatny. Czasem bardzo długo można czekac na party.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Adam First pisze:zalujecie w tym momencie ze nie uzywaliscie kondomow
O cholera :?
Nawet jak będziesz miał dobrego joba do party to możesz mieć problem bo takich jest najwięcej i się na pt nie załapiesz :D
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson nie wygłaszaj teorii, skoro nie grałeś -_-
Dragoonów jest chyba coraz mniej. Zwłaszcza odkąd sie nowe joby pojwaiły. DRG nie należy do jobów chętnie branych do party. O ile do 25 chyba jeszcze nie narzeka, to potem się zaczynają schody. Dlaczego? Bo pld lub nin cieszy się o wiele większym wzięciem. Dlaczego? Bo mają bardziej przydatne umiejętności. Ogólnie drg to fajny job, ale szybko Ci się da we znaki, gdy bedziesz godzinami czekał na invite.

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 22:32 ]
A oto pewna bzdura, którą znalazłam.
"Warrior jest podstawową klasą tzn. Tank, czyli jest jak tarcza chroniąc przyjaciół. Jest zdolny używać wszystkie rodzaje broni i zbroi. Żołnierz jest na każdej bitwie, bo to na niego ma koncentrować się atak. "
Sprostowanie:
a) Warrior nie zawsze jest tankiem. Czasem może słuzyć provoke, gdy takowe wygaśnie main tankowi.
b) Pomine gramatyczną niepoprawność zdania kolejnego. Nie może używac każdej broni, ani zbroi.
c) I nie jest niezbedny w party.

PLD
" Mimo czarów leczących Paladin jest używany jako "Tank"."
Głównie dlatego. Cure zwiększa hate, co sprawia, ze mobek koncentruje się na pld. I o to chodzi. Jako tank może utrzymac hate właśnie poprzez leczenia samego siebie. No i ułatwia tym samym zycie whm.

"Zdolność leczenia drużyny."
LOL! PLd nie ma za wiele tego mp. Głównie tyle, ile mu potrzeba na leczenie samego siebie. Żeby potem nie było.

Znalezione na pewnej stronie. Myslę, że obalenie tych kilku informacji wam się przyda.

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 22:38 ]
Aha:
o hume:
"mają bardzo dobrze zbalansowane statystyki, dzięki czemu nie posiadają słabych stron"
Mocnych w związku z tym, tez nie :lol:

"także mogą wykonywać prawie wszystkie profesje."
Prawie? Jakie prawie? Lol.

o elvaanach:
"Większość Elvaan wydaje się uniknać sfer gospodarczych, woląc surowy styl życia jak wykwalifikowany swordfighter."

Czyżbysmy zapomnieli, ze taką postacią steruje żywy człowiek, który może lubic orgietki z mithrami? :lol:

"Tarutaru są rasą wykwalifikowanych magicznych użytkowników, którzy swój dom nazywają Windurst."

Hmmm... Windurst to miasto, no i wiele taru od niego stroni :lol:

O chocobo:
"Trzeba dużych umiejętności, żeby ich dosiadać, ponieważ mają bardzo dziką naturę. "
Umm... Trzeba tylko questa zrobić :roll:

No dobra. Musiałam. End.
Adam First

Post autor: Adam First »

o nie nie.

'Yubari, Ty nie wiesz kto ja jestem. ja jestem Adam Pierwszy, Lancer (Dragoon) z powolania. i brodka wyzej jak do mnie mowisz sloneczko. o.'

: )
(ironia mode: off)

czymkolwiek sa WS'y myslalem takze nad mikstura THF+DRG.
dobra, zobaczymy jak to bedzie w praniu ogolnie ogladalo.
jesli taki problem bedzie z party, to na pewno beda ludzie, ktorzy beda tak samo miec. czemu wiec ich nie zwerbowac wtedy? takie 'party odrzutkow'.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

THF/DRG - :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Party odrzutków - :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jak chcesz szybko zginąć to takie jest najlepsze.

WS - Weapon Special.

PLD - mimo, że potrafi sam się leczyć to i tak zazwyczaj potrzebuje WHMa. Dlaczego? Gdyż przyjmując na klatę ataki, gdy ma słaby skill to częst będzie miał tzw. interrupt, czyli przerwanie wykonywania czaru. W tym momencie potrzebuje WHMa by nie zginąć.

WAR - do 20 levelu może jeszcze tankować (zwałszcza WAR/MNK - byleby nie Taru i Mithra lepiej też nie). Później to już raczej za tankowanie zabierają się PLD i NIN. WAR robi wtedy za tzw. second Vokera lub second Tanka. Gdy widać, że PLD ma ciągłe interrupty podczas leczenia lub Ninji zeszły cienie i ma problem z nowymi to WAR robi Provoke i w ten sposób daje czas na podleczenie się PLDa lub zarzucenie cieni NINa. Po chwili Tanki powinny zabrać mobka od WARa by sam nie zginął. Chwilę później mobek powinien już być martwy. Jak nie jest to trzeba zrewidować to czy przypadkiem nie bijemy za mocnych mobków. Lepiej bić słabsze za 120 w ilości 3+ sztuki na rest niż jednego za 200 i potem restować kilka minut.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

no wygłaszam teorie bo tak bywa. Jak klasa jest popularna to gra nią dużo osób. Jak taki tank, dd będzie chciał party to się okaże, że jednego już mają :P Tylko healer ma zawsze gwarantowane miejsca w party bo nie każdy lubi ponosić taką odpowiedzialność. taka teoria, jak to w ffxi jest to nie wiem

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 17:45 ]
Adam First pisze:o nie nie.

'Yubari, Ty nie wiesz kto ja jestem. ja jestem Adam Pierwszy, Lancer (Dragoon) z powolania. i brodka wyzej jak do mnie mowisz sloneczko. o.'
To jest forum. Odpuść sobie bo jak narazie to się jak burak zachowujesz....
Adam First

Post autor: Adam First »

Thompson pisze:To jest forum. Odpuść sobie bo jak narazie to się jak burak zachowujesz....
o prosze!
czyzby?

naturalnie ze forum, i tak, wiem co to jest forum, gdyz sam jestem modkiem na jednym o tematyce sesji rpg, ktorego linka nie podam z kwestii regulaminowych : ) ale ale. po prostu nie wychwyciles intencji, nie widzisz ze to jest napisane w nawiasie... pozniej jest napisane cos jak "ironia mode: off". tak? co? nie? gdzie?
a.

FFxi dzisiaj rano doszedl, zainstalowany, i aktualnie przezywa gruntowny update, bagatela 14 tysiecy plikow, 8800 pozostalo.
jeszcze jakis world pass potrzebuje o ile dobrze wiem. ale spokojnie. spokojnie.
relacja z lini frontu bedzie sie odbywala na bierzaco.

podpisano:
aef. aka 'Burock'
Ostatnio zmieniony wt 06 cze, 2006 17:27 przez Adam First, łącznie zmieniany 1 raz.
Feo

Szukam ziomów

Post autor: Feo »

Hmmm, sprawa przedstawia się następująco: gram w FF11 już...ponad 2 lata na Hadesie, mamy swoją grupkę Polaków (jest nas mniej niż 10), ale ciągle szukamy nowych ludzi. Ponadto, niedługo mają znowu zorganizować migracje, a do Hadesu mogą wejść ludzie z innych servów. Dlatego chciałem się zorientować, ile osób tutaj w ogóle gra i czy ktokolwiek jest na Hadesie albo chciałby tam przejść(do zgranej grupki rodaków^^). Jeżeli ktoś ma pytania co do BLM albo BST, to chętnie pomogę.







Feanorfierysoul {Black Mage} 70 {Beastmaster} 48 {White Mage} 35
Kontakt>> feo4@op.pl

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 18:30 ]
Adam First pisze:
Thompson pisze:To jest forum. Odpuść sobie bo jak narazie to się jak burak zachowujesz....
o prosze!
czyzby?

naturalnie ze forum, i tak, wiem co to jest forum, gdyz sam jestem modkiem na jednym o tematyce sesji rpg, ktorego linka nie podam z kwestii regulaminowych : ) ale ale. po prostu nie wychwyciles intencji, nie widzisz ze to jest napisane w nawiasie... pozniej jest napisane cos jak "ironia mode: off". tak? co? nie? gdzie?
a.

FFxi dzisiaj rano doszedl, zainstalowany, i aktualnie przezywa gruntowny update, bagatela 14 tysiecy plikow, 8800 pozostalo.
jeszcze jakis world pass potrzebuje o ile dobrze wiem. ale spokojnie. spokojnie.

O widzę, że nowy xD. Chętnie załatwię World Pass do Hadesu ^^. A co do jobów, to zależy od twojego gustu. Ja lubię mass dmg i wziąłem blm :PP. Ale może lubisz wąchać kwiatki i bawić się w boga, to weź whm :P Nie znam się na melee, ale wiem, że drg ostatnio powraca do łask. Pragnę skorygować wcześniejszego posta... Drg dostał nowy 2h i odtąd jest częściej brany do pt, szczególnie teraz, w Aht Urghan. Zresztą moja dziewczyna jest drg, więc proszę odwalcie się od dragoonów xDDD
relacja z lini frontu bedzie sie odbywala na bierzaco.

podpisano:
aef. aka 'Burock'


[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 18:32 ]
Lol spieprzyłem tego posta.... nie znam się na forach :P
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Adam First pisze:"ironia mode: off".
Napisz mi to wytłuszczonym drukiem bo jestem ślepy. ironia:off
Przykro mi, gdyż napisałeś tylko kilka postów a ja już umiem ocenić jaki jest twój iloraz inteligencji i kultura osobista. Podpowiem Ci - nie za wysoki, kultury też brak...
szczerość mode off
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Feo z tego forum gra kilka osób. Ale są to osoby z Ramuha albo z Fiary. Ogólnie jest to forum o FFach ale bardziej o tych single mode. FFXI to tutaj dodatek.

Spis Polaków grających w FFXI
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Mam już paczkę! :) Siedem płyt.. no to fajnie.
Adam First pisze:gdyz sam jestem modkiem na jednym o tematyce sesji rpg
Ja nie wiem czy to przypadek ale jakoś co drugi taki to jest moderatorem.. :lol:
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

T. odpuść sobie. Gadam z Adamem od pewnego czasu na PW i naprawde ocenianie go po jednym (czy tam kilku) postach jest śmieszne. Wygłaszając tekst, ze masz go za nic (bo tak to zrozumiałam) nie gadając z nim zbyt wiele, dajesz świadectwo o sobie. I nie płodzić mi tu OT, bo polecą głowy.

Feo. Zwerbowanie polaków na jakikolwiek inny serwer niż Ramuh to istny wyczyn i szczerze wątpię, aby Ci się to udało. Zwłaszcza tutaj, gdzie gra kilka osób, a kilka dopiero ma zamiar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”