Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

1. Walka - każda broń ma swój Delay czyli opóźnienie. Jest to czas po jakim można wykonać kolejny cios. Można to zmniejszyć zdolnościami (np. Dual Wield od Ninja daje możliwość walki dwoma broniami, Dual Wield II dodatkowo obniża Dealy bodaj o 10%), czarami (Haste...) lub sprzętem (z Haste +X%). Można tez zwiększyć (Slow...) ale to szkodzi zdrowiu. Każdy czar ma czas ładowania. Czyli, że po odpaleniu jakiegoś czasu trzeba poczekać jakiś czas (określony w specyfikacji czaru) do kolejnej możliwości jego użycia. To samo jest ze zdolnościami.

2. SMN/BRD - SMN na 50 levelu będzie miał Refresh z Songa Barda (Mages Ballad dla BRD 25)

2. Ogólnie to nie łączy się typowo melee DD z mage DD subem. Czyli jak bierzesz WARa to później zazwyczaj subem są: MNK (Monk), THF (Thief). Ale podczas solowania to różne cuda się robi: PLD/NIN, WAR/PLD, WAR/WHM, WHM/NIN czy legendarny RDM/NIN. Ale podczas party to jednak robi się tak by wyciągnąć jak najwięcej z jobu i suba. SMN jako sub dla WARa nic nie daje. Kompletnie nic. Tak dla przykładu: WAR/MNK - Monk dodaje STR co przekłada się na siłę ataku, WAR/THF - THF dodaje DEX co przekłada się na skuteczność ataku (nie zapominając o SA i później SATA), THF/NIN - Ninja daje cienie (Utsusemi), Dual Wield oraz zwiększa DEX i AGI potrzebne do SATA... itd. Subjob ma za zadanie zwiększyć posiadane już możliwości a nie dać jakieś nowe (no prócz sub Ninja). Ogólnie co jest do wszystkiego - jest do niczego.

[ Dodano: Sob 27 Maj, 2006 16:29 ]
Myszaq pisze:A jest i Blue Mage. Więc czy może on mieć jakieś dobre techniki? A tak ogólnie to podpasował by mi szybki i silny :P z dobrymi technikami. Taki samowystarczalny.
W tej grze nikt nie jest samowystarczalny (no teoretycznie prócz RDM/NIN ale to na 75 levelu - teoretycznie). To co osiągniesz zależy od tego jak będziesz żył z innymi.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Myszaq pisze:Więc czy może on mieć jakieś dobre techniki? A tak ogólnie to podpasował by mi szybki i silny :P z dobrymi technikami. Taki samowystarczalny.
Nie ma samowystarczalnego joba. W FFXI głównie się gra w party, choć oczywiscie solowanie nie jest wykluczony. Do tego należy tez dodac rasę. Tak, ma ona znaczenie, bo np. Tarutaru, który jest idealny na maga, nie będzie dobrym dragoonem, a nawet jeśli, to wyda majatek na sprzęt. I odwrotnie, jezeli mowa o Galce. Radzę poczytać:
http://ffxi.allakhazam.com/
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Krzysiek2099 pisze:2. SMN/BRD - SMN na 50 levelu będzie miał Refresh z Songa Barda (Mages Ballad dla BRD 25)
O.O z tego co mi wiadomo SMN ma Auto-Refresh na 25 lvl
Go Go Yubari pisze:Myszaq napisał/a:
Więc czy może on mieć jakieś dobre techniki? A tak ogólnie to podpasował by mi szybki i silny :P z dobrymi technikami. Taki samowystarczalny.

Nie ma samowystarczalnego joba. W FFXI głównie się gra w party, choć oczywiscie solowanie nie jest wykluczony.
BST jest solo bo go nikt przeważnie do party nie chce, wyjątkiem są wypady zespołowe jak Dynamis itp.
Black Mage
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

SMN owszem ma. Ale z Mages Ballad ma jeszcze szybsze Refresh.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Mam pytanie co do broni jaką jest kostur ... czy jest jakaś klasa w FFXI która potrafi wykorzystać tę broń w bojowy sposób?? Nie jestem pewien czy to Monk dlatego zapytałem.
A z tego co tu przeczytałem nie ma sensu łączenia dwóch przeciwstawnych klas ... więc nie pytam już o łączenie monka z summonerem XD ... No to jak z tym kosturem ^^" ??
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Haichi pisze:monka z summonerem XD
Możesz połączyć, ale nigdy nie znajdziesz party. Chyba, że ktos będzie strasznie zdesperowany.

Co do broni: http://ffxi.allakhazam.com/dyn/items/wskill.html

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2006 15:42 ]
http://ffxi.allakhazam.com/db/jobs.html + joby. Tam wybierasz "Items for " i masz rozpiskę.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Tzn ... wiem, że można sprawdzić dla kogo jest dana broń ... ale chodzi mi bardziej o jej wykorzystanie, czy np. Monk może tak wykorzystać kij żeby stał się zabójczą bronią or smth lajk dat.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Haichi pisze:Monk może tak wykorzystać kij żeby stał się zabójczą bronią or smth lajk dat.
Laski sa dla magów. Jakbyś grał monkiem z laska, to by Cie wyśmiali. Monk walczy bronią Hand to Hand. Tylko. Prosta zasada.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Aha xD ... nie no myślałem o czymś w stylu Raijin z FFVIII XD , ale się przeliczyłem. No nic dzięki :P
Ostatnio zmieniony pn 29 maja, 2006 15:01 przez Haichi, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Monk teoretycznie też wykorzystuje Laski (Water/ Neptunes Staff na 51 Lv) ale tylko w walce, dzie używa się Chi Blasta (słyszałem o takiej ale niewiem co i gdzie).

Kto czym walczy najlepiej jest opisane tutaj: http://www.ausystem.org/~aushacho/gbox/ ... l-e.html#3 - Tabelka wg amerykańskiego systemu oceniania (A - najlepiej, F - najgorzej). Jak mamy np. A- to oznacza skill na A -1 poziom (mniej więcej). A+ oznacza skill na poziomie A +1 punkt (mniej więcej).
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Hmm.. coraz bardziej zaczynam się interesować FFXI ^^ WoW okazał się nudny i zwracam honor Go-Go :) Taki Black Mage jest ważny w drużynie? DD jest? Jaka druga profesja by najbardziej pasowała do BLM? Summoner to jakieś sensowne połączenie ?^^
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:WoW okazał się nudny i zwracam honor Go-Go
No prosze, proszę. Z wrażenia to ja lepiej usiądę.
Thompson pisze:Taki Black Mage jest ważny w drużynie? DD jest? Jaka druga profesja by najbardziej pasowała do BLM? Summoner to jakieś sensowne połączenie ?^^
Black Mage jest ważny. Rzuca m.in. negatywne statusy na mobka. Magia zadaje niezły dmg. Tyle, że jak przesadzi z tymi atakami, to łatwo moze zginąć ;) Smn to dobry sub, bo daje wiecej mp niz whm. No i mozna jakby co przyzwać avatara. Choc i tak najpopularniejszym /chyba/ subem jest whm.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Go Go Yubari pisze:No prosze, proszę. Z wrażenia to ja lepiej usiądę.
Hehe ^^
Kurczę, jakoś niby te Tarutaru fajne ale nie wiem czy chciałbym nimi grać ^^ Zdaje się, że Human jest zbyt uniwersalny?
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Hume jest do wszystkiego, a Krzysiek kiedys stwierdził (o ile to on...sklerozo) "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Tarutaru no najlepsza rasa na maga. No i sa słodkie. Tarutaru blm na początek to chyba najpopularniejsze połączenie :lol: Jak jestes pewny, ze to bedzie mag, że nie odwidzi Ci sie potem na monka, to luz ;) Zreszta tarutaru ninja tez się zdarzają.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Taru to ogólnie jest "magiczna" rasa ale najlepiej się sprawdza jako BLM (najmocniejszym statsem Taru jest INT). Suby to głównie WHM (daje Cure wrazie czego) lub RDM (wspomaga INT). Ale w każdym innym "magicznym" jobie też jest bardzo konkretny. Jako WHM super rasą też jest... Elvaan. Niestety mankamentem jest mała ilość MP i wolne odzyskiwanie MP podczas tzw. Healingu. Ale jak się jest zaradnym to się kupi 2x Astral Ring i kilka innych przedmiotów i Elvaan będzie super WHM.

Co do tekstu "co jest do wszystkiego..." to jest to ogólnie teks z reklamy Ace (wybielacza) ale pasuje jak ulał do tej rasy.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”