Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Hehe bo CC ma dobrą reklamę.
O ile na Ramuhu masz cały ls polaków, o tyle na Fairy trafi Ci się międzynarodowy. Polski ls na Ramuhu napewno ma spore zaplecze i w ogóle, ale z drugiej strony fajnie jest pograć z ludxmi z różnych krajów.
Bo na Ramuhu są sami Polacy. Tak można wywnioskować z Waszych wypowiedzi. A w rzeczywistości wygląda to tak, że aż do 75 levelu naprawdę niewiele robi się z Polakami. Ramuh jest tak samo międzynarodowy jak Fiary. Tyle, że jak już zostało napisane na Ramuhu każdy Polak będzie miał lepsze zaplecze. Ale można zapomnieć o prowadzeniu za rękę, gdyż my nie mamy papierów na niańki. Swoje trzeba jednak przeczytać na różnych www.
Mi jedynie przeszkadza "polityka" CC na forum mmorpg. Każdy nowy polak dostaje wp do Ramuha. Praktycznie Erelen walczy z wiatrakami namawiając ludzi, aby przychodzili na Fairy.
Pytanie tylko jak mają wejść na Fiary jak niepodajecie WP. My podajemy a jak się przedawni to zazwyczaj w tym samym dniu jest nowy.
wystarczy że będe gral z fajnymi ludźmi i bez różnicy dla mnie czy są ze Szwecji , Dani, Niemiec itd tak długo jak mówią po angielsku (no polski też wchodzi w gre :P )
Co znaczy być fajnym w grze. Żeby miło się rozmawiało? Ze mną można pogadać. Ale jak zwalę komuś exp czy jakiś inny wypad to już nie będę fajny? Przecież będę takim samym człowiekiem. Uwierz mi wiele osób dostało /blist za spieprzenie komuś expa.

Jeszcze jedno. Wiele osób z CC jest teraz w HNM LSie Rose Blanche. To nie my uczymy się ich języka ale w miarę możliwości co niektórzy uczą się tam naszego. Raz teleportował mnie jeden z CC i razarem z RB. Zabraliśmy jeszcze jednogo gościa - nie z Polski. Poleciał za free bo był z RB. I co przeczytałem na koniec? "Dziekuje". To jest właśnie fajne.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:Pytanie tylko jak mają wejść na Fiary jak niepodajecie WP.
Poprawka. Erelen nie daje, lol. A tak, ze zaraz by go zapewne zjechali. Lol. Ja tam jestem bezstronna, ale jak tylko wyskakuje tam Galakar z jakąś reklamą Fairy to rzucają się na niego z gębami. (Nie, nie mówię o Tobie, ale kilka takich osób się znajdzie). Więc jest tak - reklamować powinien i dawać WP, ale jak forum mmorpg jest zdominowane w 99,9% przez CC to raczej trudno. Za reklamę (a co dopiero za wp) nieźle go besztają, a reklamować poza mmorpg nie ma gdzie. Więc nie dziwne, że Fairy świeci pustkami. Zresztą wielu nowych widzi forum i mysli sobie "o będzie super, pomogą mi". Prawda jest taka jak napisałeś. Preacher tak naprawdę nie miał pojecia, ze są inne dobre serwery, bo wszedł na mmorpg i jedyne co widział to "Ramuh Ramuh". Uciekłam z Fairy, ale bajka na Ramuhu nie jest taka kolorowa. Zresztą moje subiektywne zdanie pozostawię dla siebie.
Krzysiek2099 pisze:Co znaczy być fajnym w grze.
"Fajni" ludzie są i tu i tu. Poza tym pojęcie "fajny" u każdego jest inne i nie da sie określić gdzie jest "fajniej". Wszędzie jest fajnie, tylko zależy "co kto lubi". Za mało polaków - średnio fajnie, za duzo - IMO też średnio wesoło. Nie ma złotego środka.
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Krzysiek2099 pisze:Co znaczy być fajnym w grze.
To moze skonkretyzuje :P ..miałem tu przede wszystkim na myśli przypadki, kiedy nowi gracze zostają ochrzanieni za zadawanie pytań, które dla bardziej wprawionego gracza są oczywiste i nie wymagają jakiegokolwiek komantarza. Nie mam na myśli tutaj podstawowych rzeczy, które mozna znaleźć na pierwszej lepszej stronie dotyczącej danej gry. Po drugie chodzi mi o usposobienie graczy względem siebie. Jasne wszędzie znajdą się zarówno Ci fajni jak i Ci gorsi, jednak lepiej jest jak tych drugich jest jak najmniej a nie odwrotnie.
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

No fakt faktem na takie pytania jak działanie Auction House, skąd wziąć kryształy czy sygnet czy najbardziej potrzebna rzecz czyli sortowanie plecaka to nigdzie nie znajdziesz odpowiedzi, gdyż te pytania są... za proste by na nie odpowiadać. Głupie nie. A jednak są to bardzo ważne tematy. Kiedyś chciałem zrobić wątek dla noobów jak działa Auction House i inne takie ale zostałem stargany przez większość (gdyż im to nie było potrzebne) i zaniechałem projekt. Oto co już zrobiłem: trudne początki i komentarze... eh robić cokolwiek się odechciewa. A jednak odpowiadanie na takie pytania jest męczące gdyż nieda się tego streścić.

Duszek a.k.a. Zjawcia: "AH nie jest az tak skomplikowane zeby kogos prowadzic za reke a jak czegos nie mozna znalezc to wystarczy zapytac na LSie" - jak ktoś trochę pogra na CC to zrozumie dlaczego to zamieściłem. Go Go i Erelen wiedzą.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:gdyż te pytania są... za proste by na nie odpowiadać.
Zapomniał wół jak cieleciem był? No widzisz, dla Ciebie może są za proste, ale odpowiedź na nie też jest prosta i nie wymaga wielkiego wysiłku. Jasne, że są strony o FFXI, ale nie masz satysfakcji, że kogoś wprowadzisz w mechanizm gry? Dla mnie to frajda. No, ale ja lubię dziwne rzeczy.
Krzysiek2099 pisze:Oto co już zrobiłem: trudne początki i komentarze... eh robić cokolwiek się odechciewa. A jednak odpowiadanie na takie pytania jest męczące gdyż nieda się tego streścić.
No, co Ty. Bid - kupno. Masz odpowiednie działy logicznie opisane. Na wstepie sobie posegreguj. Uno. Due - Sell, no chyba jasne? Sell status - zobacz co z Twoimi wystawionymi rzeczami i skasuj je z tej listy jak trzeba. Koniec. Nie wiem jaka w tym filozofia. IMo zbyt dokładnie to zrobiłeś. Ja nie mówię o "zrob to, kliknij tym przysciskiem na to...bla bla". 3 zdania jak widać wystarczą.
Krzysiek2099 pisze:Go Go i Erelen wiedzą.
Ja się nie nagrałam, to nie wiem. CC (mimo, że lubię Ciebie i kilka innych osób) mnie nie wkręciło. Moja wina? Być może. Zresztą - whatever ;)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Prawie nic nie grałaś, więc skąd możesz wiedzieć jakie pytania zadawali nowi. Poza tym piszesz o AH, że łatwe, gdyż juz znasz mechanikę gry. Jak ktoś jest świerzy to nawet nie wie, gdzie jest AH. Poza tym przyczepiłaś się do najprostszych czynności na AH pomijając wyszukiwanie czy sprawdzanie ceny. Lub sortowanie plecaka. I niemów że coś jest proste jak już to zrobiłaś. Powiedz, że coś jest proste ale tego nie robiłaś.

Po ostatnie: wół nie zapomniał jak był cielęciem. Czytaj co się pisze. Pisałem o sytuacji w CC, że nie każdy jest skory do pomocy. Ja jak jestem to się w miarę możliwości staram pomóc nowym. Niestety niema mnie zbyt często a jak już jestem to gram w innej strefie czasowej, czyli gdy EU zazwyczaj już śpi. Wtedy niemam już komu pomagać.

Na CC można liczyć na pomoc ale CC nie da się wykożystywać.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:Prawie nic nie grałaś, więc skąd możesz wiedzieć jakie pytania zadawali nowi.
Bo sama byłam nowa. I logiczne, że pierwsze pytania "aaaa jak się chodzi?" "a co to Auction House?" "że jak?" "a gdzie kupić to" "a jak sprzedać" "a co zrobić z?" "a mogę zabić to?" etc.
Krzysiek2099 pisze:Poza tym piszesz o AH, że łatwe, gdyż juz znasz mechanikę gry. Jak ktoś jest świerzy to nawet nie wie, gdzie jest AH.
Pamiętam, ze Erelen pokazał mi AH, powiedział, ze kupuje się "bid" i do reszty sama dochodziłam. Więcej nie potrzeba.
Krzysiek2099 pisze:Poza tym przyczepiłaś się do najprostszych czynności na AH pomijając wyszukiwanie czy sprawdzanie ceny.
O matko, ale każdy kto zna angielski to to znajdzie, a jak nie, to sie wyjasni. Nie widze problemu.
Krzysiek2099 pisze:. I niemów że coś jest proste jak już to zrobiłaś.
O matko. Nie wiedziałam jak się sortuje plecak, ale jak ktoś spyta to odpowiem. Właściwie to jaki masz problem? (bo się pogubiłam).
Czytaj co się pisze. Pisałem o sytuacji w CC, że nie każdy jest skory do pomocy.
Wiem co napisałeś.
Krzysiek2099 pisze:Ja jak jestem to się w miarę możliwości staram pomóc nowym.
Ja nie twierdze, ze Ty nie pomagasz, ale że "uberzy" zbyt sie irytuja głupimi pytaniami, a mnie irytuje, ze zapomnieli, ze sami kiedyś też nie znali na nie odpowiedzi.
Krzysiek2099 pisze:Na CC można liczyć na pomoc ale CC nie da się wykożystywać.
rz

O matko. Wykorzystywanie, to ja pojmuję jako wymuszanie Gil, zmusznaie do pl etc. A zwykłe pytania zwykłych "noobów" to normalna rzecz imo...
Awatar użytkownika
squcloud
Kupo!
Kupo!
Posty: 117
Rejestracja: ndz 09 paź, 2005 16:48
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: squcloud »

Opłaca się grać w ffXI? Jak ocenicia zależność przyjemność z gry/cena miesięcznego abonamentu?
Whadya think you're doing?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

O matko. To zależy co kto lubi i co mu się opłaca. Za miesiąc wychodzi nowy dodatek (+ 3 joby, nowe lokacje, misje, potwory i cała reszta). Gra jest trudna. Przez wielu uważana nawet za bardzo trudną. Jak nie masz cierpliwości do expowania - wybierz WoW. Jak dla mnie jest to najlepszy Final, a jako, ze jedyny znany mi bliżej mmorpg, to nie będę porównywac do innych. Opłaca się? 50parę złotych miesięcznie za taką kupę frajdy - o tak. IMO.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

squcloud pisze:Opłaca się grać w ffXI? Jak ocenicia zależność przyjemność z gry/cena miesięcznego abonamentu?
Go Go Yubari pisze:O matko. To zależy co kto lubi i co mu się opłaca.
Dokladnie jak by mi sie nie podobalo to i by mi sie nie oplacalo... Jak bym zarabial i mial swojego PC to bym napewno kupil ,ale w takim przypadku ze siedze przy PC tyle ile siedzie - nie kupie. Ale ta gra jest zapisana tam gdzies w moich planach...
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Płacę za postać swoją, alta i siostry. I nie żałuję ani złotówki :)

[ Dodano: Czw 20 Kwi, 2006 21:23 ]
Jest już oficjalnie dostępny nowy dodatek do FFXI - Treasure of Aht Urghan. Nowe lokacje, moby i co najważniejsze - joby: Puppetmaster, Corsair i Blue Mage. Narazie ludzie są zachwyceni. Podobno jest lepszy od Chains of Promathia :)
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dobra wiadomość dla zainteresowanych:
http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3854

Nowy dodatek do Final Fantasy XI juz u nas w sprzedaży! Blue Mage, Corsair i Puppetmaster + nowe misje, questy, potwory, lokacje, zbroje i itemy już w zasięgu ręki :D

Więcej:
http://www.playonline.com/ff11eu/index.shtml
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

W grze pojawiają się dwie nowe profesje

* Niebieski Mag
* Korsarz
* Pupet Master
To mnie zaciekawilo w ultimie :)
Wszystko ladnie,super ,pieknie ale mam inne wydatki, szkoda mi wydawac 230zl na ff XI ( normalne +dodatek) + jeszcze abonament.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kimahri pisze:szkoda mi wydawac 230zl na ff XI ( normalne +dodatek) + jeszcze abonament.
Wiesz gra + 3 dodatki za 230 to nie jest dużo. W EMPiKu sama gra z 2 dodatkami kosztowała ok. 210 zł. Sam dodatek w Ultimie masz za ok. 120. Tak więc Normalnie by się zapłaciło ok. 330-350 (zalezy gdzie i jak <ewentualne koszty przesyłki etc.>). Abonament ok. 50 zł = ok. 12 zł tygodniowo. Majątek? Minus papierosy, piwo i jakaś gazeta i nie ma chyba wiekszego problemu tak naprawdę. No chyba, ze ktos wiąże ledwo koniec z końcem... No cóż. Gra jest tego warta. Ogromny swiat, masa jobów, wiele ras, masa lokacji, potworów, zbroi, broni, itemów, eventów i w ogóle... No i nowi znajomi ;)
Ostatnio zmieniony ndz 23 kwie, 2006 16:52 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 1 raz.
cysio

Post autor: cysio »

Witam dzis dostalem FF XI wszystko poszlo bez problemu ale jest jedna sprawa na stronie glownej jest napisane ze sie placi w DOLARACH , lecz jak sie dzis rejestrowalem to jak jestem z angli to w funtach place jak z innych panstw europejskich to w EURO. Zwracam sie z prosba do administratora do poprawienia strony bo roznica dolar/euro jest az 87groszy czyli 45zl a 36zl.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”