Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

matko. Tutaj prawie nikt nie gra w FFXI. Ja się nie znam na sprzętach. Poczytaj forum całkowicie poswięcone FFXI. Oni tam odpowiadają prawie codziennie na takie pytania. Tylko pamiętaj - jest temat z pytaniami, nie zakładaj kolejnego -_-'
http://www.mmorpg.pl/viewforum.php?f=43 ... 1c0eb65691
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Darek pisze:Mam Athlona 64 4000+, 256MB/400 MHz RAM i Karte GF 6200 128 MB 128 bit
czy taki sprzęt wystarczy aby grać?
Bez problemowo będzie ci chodziło. Ja mam dużo gorszy sprzęt i działa mi z wszystkimi ustawieniami na maxa i rozdzielczością 800x600 bez żadnej przycinki :D Wiec nie masz się nawet czym martwić. :)
Black Mage
Thaid

server ramuh ff XI

Post autor: Thaid »

witam, chcialbym grac w ff XI na serwerze Ramuh. Slyszalem ze jest tam duzo polakow. Ale niestety nie wiem jak sie z nim polaczyc. Co mam zrobic aby grac z wami??Pomozcie mi pliska
pozdr
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

No więc tak... po pierwsze wejdź lepiej na to forum http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=7281 i poproś o World Pass. Tam jest napisane co się z nim i jak robi. W ostatnim poście jest podany WP ale sądzę, że już jest nieaktualny.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Wreszcie się zmotywowałem i mam zamiar zacząć grać w FFXI, wcozraj załozyłem sobie konto w Mbanku i teraz czekam aż będzie aktywne i zaczynam grać na Ramuhu..mam jedno zasadnicze pytanie czy warto? Ogólnie jak czytałem o FFXI to jak najbardziej mi ise podoba tylko z brakuc zasu nie mogłem wczesniej zacząć grać, teraz też jakoś nie mam go zbyt dużo ale ile można czekać..wiem że w sieci jest masa poradników dla tzw nowicjuszy ale może ktoś z Was ma jakieś dobre rady dla początkujacego gracza? :P ..od razu mówie ze prawie na 100% zaczne gre Tarutaru->Black Mage ..bede wdzięczny za wszystkie cenne informacje ;)
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Preacher pisze:zaczynam grać na Ramuhu.
Tja jak wiekszość. Nie wiem czy to plus czy mius, ze tylu tam polaków. LS'y międzynarodowe to kupa frajdy jednak. Zresztą Ramuh dla mnie od razu = CrazyChocobos. Choć nic do nich nie mam, to jednak...nevermind.
Preacher pisze:.od razu mówie ze prawie na 100% zaczne gre Tarutaru->Black Mage
BLM jest w FFXI od cholery, a tarutaru blm jeszcze więcej, ale wiadomo, ze od czegoś zacząć trzeba. Tarutaru polecam, bo rasa jest śmieszna i świetni z nich magowie.
Preacher pisze:mam jedno zasadnicze pytanie czy warto?
To zalezy czego oczekujesz. FFXI nie należy do gier łatwych, a zaliczana jest wręcz do bardzo trudnych. Praktycznie do levelu 30 jest nudnawo. Najpierw solowanie, potem Valkurm dunes na 10 leveli (wiekszość graczy nienawidzi tego miejsca). Misja na suba, quest na chocobo i dotarcie do Jeuno (z małą pomocą whm swobodnie...). Tak czy inaczej. IMO jest to najlepszy final (mimo, że porównanie jest nie fair). Teraz wychodzi nowy dodatek. Będą nowe lokacje, potworki i joby (blue mage, corsair i puppetmaster). Gra się rozwija ciągle i łatwo się nie nudzi.

Co do rasy i profesji. Tarutaru to głównie rasa magów. O ile ludzie sie nadają do wszystkiego (czyli do niczego), to Tarutaru na warriora mniej pasuje. Choć i takich widywałam. Taru maja zawsze o wiele więcej mp niz inne rasy, co też jest przydatne ;) Black Mage to świetny job, zwłaszcza na początku. Łatwo znajduje party i łatwo sobie radzi na początkowych levelach, gdy musi bić solo. Jedyny mankament to częsta śmierć, jeżeli będziesz rzucać za duzo zaklęć walących w mobka, to się wkurzy, a jako, ze masz więcej mp niz hp, to smierć może nadejść szybko...

No nic, żem się rozpisała. FFXI jak najbardzoej polecam, serwer...Twój wybór (Krzysiek mnie zabije hehe). Powodzenia ^^ Gra warta jest comiesięcznego abonamentu.
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Dzięki :)
Go Go Yubari pisze:Tarutaru to głównie rasa magów.
I właśnie z tego powodu ich wybieram ;) ..ogólnie za kazdym razem staram się grać jakimś magiem i jeszcze nigdy nie zawiodłem sie na tym :)
Go Go Yubari pisze: FFXI nie należy do gier łatwych, a zaliczana jest wręcz do bardzo trudnych.
To dobrze, a nawet bardzo dobrze ..chociaż będe miał zajęcie na dłużej :)
Go Go Yubari pisze: serwer...Twój wybór
akurat jeśli chodzi o server to jestem zdecydowany na Ramuha i to, zę jest tam sporo Polaków uważam za plus
Go Go Yubari pisze: Teraz wychodzi nowy dodatek.
a jak to jest z dodatkami? Tzn chodzi mi o to czy jak wyjdzie ten dodatek to trzeba lecieć do sklepu i go odzielnie kupowac, czy moze jest on do ściągnięcia przez jakiś update czy coś w tyms tylu?
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Preacher pisze:Tzn chodzi mi o to czy jak wyjdzie ten dodatek to trzeba lecieć do sklepu i go odzielnie kupowac, czy moze jest on do ściągnięcia przez jakiś update czy coś w tyms tylu?
Update może coś dodac, ale nie są to znaczne zmiany. Jak kupisz grę w EMPiKu etc. to bedziesz ja miał z dwoma dodatkami od razu (które trzeba zgrać i zarejestrowac potem). Dodatki dodaja Ci nowe lokacje, potwory, joby. Przez update tego nie dostaniesz. Co najwyzej nowa umiejetność dla jobu. Dodatek, który wyjdzie niebawem będzie trzeba kupic oddzielnie już.
http://www.playonline.com/ff11eu/ahturhgan/index.html
Preacher pisze:akurat jeśli chodzi o server to jestem zdecydowany na Ramuha i to, zę jest tam sporo Polaków uważam za plus
Jak uważasz. Powodzenia tak czy inaczej ^^
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Taru jest wypaśny nie tyle jako mag ale jako BLM, gdyż jego najlepszym statsem jest INT, które odpowiada za czarną magię (no nie do końca tak to wygląda ale z grubsza tak to można tłumaczyć). Niestety tak jak pisze Go Go jest ciezki w solowaniu chyba, że mamy dobrze wyskillowanego BLMa (Black Mage'a). Co to znaczy wsykillowanego: jest w FFXI wiele rodzajów magii odpowiadających za różne rzeczy. BLM ma jak pamiętam 4 skille. Niektóre czary uzywa się więcej, niektóre mniej. Co za tym idzie niektóre skille idą łatwiej. Ogólnie Taru BLM jest brany prawie za każdym razem jak jest robione party. Na 75 levelu tworzone są nawet tzw. Mafie BLMów. Mówi się, że 18x BLM może pokonać każdego. W rzeczywistości może pokonać prawie każdego :P
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Tarusiowa mafia...
Tak czy inaczej jak juz zaczynać od zera to Tarutaru blm się idealnie nadaje. Polecam zacząć w Bastok. Dlaczego? Nie masz tak daleko jak z Windurst (3 lokacje + prom + połowa Valkurm). San d'Oria jest mniej więcej tak samo blisko (a z niektórych wyjść) bliżej niż Bastok, ale La Thaine Plateu jest IMo cięższe niż Konschtat Highlands (wieksze prawdopodobieństwo śmierci na low level). Poza tym W Bastok jest wiele fajnych miejsc do solowania ^^

Z tego co wiem, to dalej chcesz mieć whm -> summoner. Tym lepiej zacząć od blm. Wielu uważa, iż whm ma łatwoej bez suba... No ja bym nie powiedziała. Zresztą whm bez suba na Valkurm jest... średnio mile widziany IMO. Sub to zawsze więcej mp, a im więcej mp tym lepiej. Ponad to ak widzą, że masz suba, od razu lepiej Cię traktują (zależy od graczy). MOIM ZDANIEM. :roll:
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Co do subów: BLM/ WHM (Cure zawsze w cenie), WHM/ SMN (SMN dodaje więcej MP). To tak krótko. Dla BLMa ogólnie najlepszą lokacją na start jest Windurst ze względu na to, że tam jest najwięcej sklepów ze sprzętem dla magów. Ale ogólnie CC LS jest Bastokański i wtedy byłby problem z wsparciem dla Windurstiańczyka. Poza tym jak się weźmie Taru i wystartuje się z Windurst to się dostanie bardzo przydatny na początek pierścień. W Bastok też daje się spokojnie radę z czarami. Ogólnie obydwie lokacje na start mają swoje plusy i minusy. W sumie zawsze można zmienić nację :D
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

No Na Fairy w ls'ie 90% z tego co pamiętam to tez Z Bastok, a reszta z San d'Oria. Hehe.
Galakar

Post autor: Galakar »

Preacher pisze: i zaczynam grać na Ramuhu..
Każdy serwer ma plusy i minusy, tak samo jak każdy ls. Wystarczy spojrzeć na mmorpg.pl oraz www.em.abc.pl i się okaże, że oba ls-y niewiele się różnią. Jeśli oczywiście nie znasz za grosz angielskiego, a ktoś używający włoskiego, szwedzkiego czy japońskiego cię odrzuca na kilometr, to nie masz czego szukać na serwerach innych niż Ramuh, gdyż tylko tam jest porish onry ls :D Jeśli ci to nie przeszkadza, to Fairy, Remora, Odin czy jakikolwiek inny serwer jest równie dobry (no może, tylko Fairy ma drugie w liczebności skupisko polaków po Ramuhu).
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Rozmawiajac z GGY powiedziałem że tak naprawde jeszcze nie zdecydowałem gdize tak na prawde zaczne gra..prawda jest taka, zę do tej pory słyszałem za każdym razem jak rzpewijał się Final Ramuha a nie jakikolwiek inny server i z tego powodu na niego na początku padł mój wybór ;) ..ale tak jak napisałem i tak teraz musze jeszcze czekać aż uaktywni mi się konto w Mbanku (czytaj aż mi przyślą wszystkie papiery itd), tak więc mam jeszcze troche czasu żeby zdecydować się na jeden z severów :) ..prawda jest też taka, że mi aż tak nie zależy zeby grac z polakami, wystarczy że będe gral z fajnymi ludźmi i bez różnicy dla mnie czy są ze Szwecji , Dani, Niemiec itd tak długo jak mówią po angielsku (no polski też wchodzi w gre :P)
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Plusów i minusów jest wiele z każdej ze stron. O ile na Ramuhu masz cały ls polaków, o tyle na Fairy trafi Ci się międzynarodowy. Polski ls na Ramuhu napewno ma spore zaplecze i w ogóle, ale z drugiej strony fajnie jest pograć z ludxmi z różnych krajów. Od Japonii poprzez Grecję, Szwecję po USA. Zaraz się odezwą głosy "ale na Ramuhu nie musisz miec polskiego ls", ale w sumie tam się kończy. Sam pomyslisz, wybierzesz za i przeciw. Mi jedynie przeszkadza "polityka" CC na forum mmorpg. Każdy nowy polak dostaje wp do Ramuha. Praktycznie Erelen walczy z wiatrakami namawiając ludzi, aby przychodzili na Fairy. Nowi praktycznie nie mają wyboru, bo czytają hasło "Ramuh" i tam idą. Grając co nieco na Ramuhu i z CC stwierdzam, ze było miło, ale taki natłok polaków jest meczący (dla mnie był). Fajni ludzie są i tu i tu. Coś bym dodała, ale się wstrzymam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”