Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Erelen a wiesz do czego jest Adventures Coupon? Dostaje się go na samym początku gry. Ano ten kupon można wymienić na kasiokę u NPCa. W Bastok jest to jakaś babka na R. ZNajduje się w Bastok Market jak się idzie z AH w stronę MogHousu przy samych schodach po murem po prawej (ale nie schodach od AH tylko za fontanną przed Mogiem). Trzeba z nią pogadać i niepamiętam czy tradenąć Kupon czy ona sama da kasiorkę. W każdym bądź razie daje 300g czy jakoś tak.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

O_o a ja do dzisiaj nie rozwiązałem zagadki Adventures Coupon :D Dobrze wiedzieć, że za to się forsę dostaje :)
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

W każdym bądź razie daje 300g czy jakoś tak.
daje zaledwie 50g ;] bardziej sie ten kupon na aukcji opłaca sprzedać >.>

[swoja droga sama zreszta zrobilam tego questa {ze to tak slicznie nazwe} gdzies dopiero na lvl 20]
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

No to nawet 50g. Za taką kasę można ze 2, 3 stacki kryształów na AH wystawić. Ja ten "wstęp" zrobiłem od razu. Trzeba tylko czytać co i w jakim celu się dostaje.

BTW: Ktoś ten Kupon w ogóle z AH kupuje? Ja do tej pory mam Tenshodo Invite w Mooglu ^^ Raz próbowałem sprzedać ale nieposzło mi.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ja sprzedałem Tenshodo Invite po jakieś 20 minutach o 3k drożej niż kupiłem :D

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2005 23:14 ]
Opiszę pewną noobowską rzecz jaką dzisiaj zrobiłem :D Z samego rana cały czas byłem pytany o dołączenie do party (mimo, że nie miałem flagi ani nic) wiec postanowiłem ukryć dane. Pod wieczór zacząłem szukać party do levelowania, a tutaj przez dwie godziny nikt mnie nie zaprosił. Na ls-ie skomentowałem, że jakieś dziwy dzisiaj :) Dopiero kumpel mi powiedział, że zapomniałem pokazać swoje statsy :) Po 5 minutach invite -_-' Każdy czasami popełnia durne błędy -_-'
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Erelen kupowałeś Invite? *cough* leń *cough*

mój Ten. Invite [zdobyty] sprzedał sie bez problemu, Adv. kupon tez sprzedalam (tzn mój muł sprzedal)

niektórzy troszke rozleniwieni gracze (*cough* erelen *cough*) kupią...
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Kairi ja niemogłem dostać Ten. Invite. Niby u babki w Lower Jeuno miała byś jakaś ukryta 3 odpowiedź ale jakoś niemogłem jej dostać. Także mi nie pozostało nic innego jak kupienie Invite'a.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Erelen kupowałeś Invite? *cough* leń *cough*
Przez 40 minut się dopytywałem jak go zdobyć (nie chciało mi się wylogowywać, bo bałem się, że nie zaloguje się z powrotem :/). Więc w końcu sobie kupiłem :) To nie zbrodnia :P
Krzysiek, miałem to samo. O co chodzi z tą 3 odpowiedzią. Kairi może ty powiesz ^^" Bo ja do dzisiaj jej nie widziałem :/
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

nie pamietam co dokładnie było tam napisane ale to było jakos tak:
line 1: browse your goods
line 2: goodbye
line 3: nic tu nie bylo napisane
trzeba bylo po prostu jeszcze raz strzalka w dół wcisnąć i kliknac enter na pustej linijce
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

No właśnie. Niemiałem pustej linijki. A wszystko robiłem wg opisu na Allakazham. Jakiś shit jest z tym a ja niemiałem czasu szpiegować co i jak.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Jaki ekwipunek polecacie dla thf na levelu 35 ~ 36? Narazie używam kompletu Noct Doublet, ale wczoraj usłyszałem, że nie jest to najlepsze dla thf i lepiej abym zmienił. Macie jakieś rady?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Na 30 jest Mercenaries Captains Set. U Clothcraftera można go przerobić (lub kupić na AH) na Windurstian lub Federation (Windurstian +1) na 34 level. Wtedy ten set ma to samo co Mercenaries + jakieś dodatkowe efekty jeżeli spełnimy wymagania. Noct Set jest dla RNGa.

Dodatkowo cały czas mam Wolfs Mantle +1 z 28 levelu i Tiger Stole z 24 (Attack +5). Mercenaries Captains Belta nieda się przerobić na Windurstian, Federation. Także nadal go mam.

Obecnie mój Set wygląda tak (mam 40 level):

THF/NIN
Weapon: Marauder's Knife
Weapon sub: Federation Kukri
Head: Cuir Bandana +1
Body: Cuir Bouili +1
Legs: Cuir Trousers
Feet: Cuir Highboots
Neck: Tiger Stole
Waist: Mercenaries Captains Belt
Back: Wolf Mantle +1
Ranged Weapon: Long Boomerang

W sumie to powinienem dokonać kilku zmian teraz:
Neck: Ashigaru Gorget - obecnie Agile Gorget ale statsy te same
Waist: Tilt Belt - ale tego używac podczas walki i zamieniać na Mercenariec Captains Belta na czas SATA.
Back: Agile Mantle
Ostatnio zmieniony pt 09 wrz, 2005 11:28 przez Krzysiek2099, łącznie zmieniany 1 raz.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Jak przerabiać rzeczy o clothcraftera? I czy 40 level clothcraftingu do tego wystarczy?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Chodzi o synthezy. Dajesz odpowiednie materiały gościowi z Clothcraft. Z tego co pamiętam to do otrzymania Windurstian setu wystarczy Cloth 40 ale nie jestem pewnien. Sprawdź receptury na Allakazham.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Sprawdzałem i według danych Federation Set wystarczy 25, tylko wiem z doświadczenia, że im wiekszy tym lepszy. Dlatego pytałem się czy na levelu 40 będzie to bezpieczne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”