Potwory w FF - najsilniejsze, najdziwniejsze i reszta

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Coco pisze:nie uzywalam meltdown
No i to jest błąd- ja też nie doceniałam tego czaru, a nie raz w późniejszej grze ułatwił mi zycie. Przekonałam się dopiero wtedy, gdy na mizernych poziomach próbowałam pokonać wielkiego kaktusa XD
Coco pisze:nie uzywalam dispel,slow,haste
Dispel sporadycznie, slow właściwie nigdy nei rzucam, ale haste to jeden z moich ulubionych wspomagaczy podczas walk ;)

Wstyd się przyznać,że jeszcze nie poknałam Omegi z FF8. Za pierwszym razem byłam kiepska i miałam beznadziejną drużynę. Teraz gram po raz drugi, ale utknęłam na kolekcjonowaniu kart, co by później już się nimi nie marwić ;)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Ivy pisze:No i to jest błąd- ja też nie doceniałam tego czaru, a nie raz w późniejszej grze ułatwił mi zycie.
W późniejszej grze to częście używałem Doomtraina, tak że w późniejszej części gry samego Meltdown używałem zaledwie dwa razy: w walce z Adel (żeby Rinnie nie uczulić :P) i w starciu z Omegą (bo jego pociąg jeszcze leczy). Oczywiście nie liczę tutaj momentów przed zdobyciem Doomtraina, bo jak na ten etap to trudno go zdobyć. :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Coco pisze:a czy ja to napisalam? nie zauwazylam n
Nie nie o to mi chodzi ze ty to napisales tylko taki przyklad podalem jak ja to rozumuje
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

Ababeb pisze:Ivy napisał/a:
No i to jest błąd- ja też nie doceniałam tego czaru, a nie raz w późniejszej grze ułatwił mi zycie.


W późniejszej grze to częście używałem Doomtraina
ja nawet doomtraina nie mialam ^^"""""" jakos po prostu nie zauwazylam specjalnej przydatnosci tego czaru....wateva ^^
Kimahri8 pisze:Nie nie o to mi chodzi ze ty to napisales tylko taki przyklad podalem jak ja to rozumuje
no to ok....btw-napisalas jak juz :P
Ivy pisze:ale haste to jeden z moich ulubionych wspomagaczy podczas walk
ja tam wole auto haste i wysokie speed :D nie kce mi sie czarow rzucac :D
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Sephiria pisze:Może byłeś chory, jak z nią walczyłeś? n
No teraz nie pamiętam za dobrze, ale chyba moje łapki były sprawne :>
Sephiria pisze:a na Ulti można iść spokojnie nawet gołym.
No nie wiem, Griever mnie raz ściągnął swoim ostatecznym atakiem :]
Sephiria pisze:potrójnego Doomsday, dzięki czemu Ozmę da się pokonać w 1 rundzie.
Da się, ale to też zależy od szczęścia - Jeżeli po twoich kolejnych atakach uleczy się 2 razy Curagą to już nie będzie tak wesoło, bo Meteor potrafi zrobić swoje.

Z Omegą też de facto nie ma problemu - Luck 200+ i czekamy na The End :>
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Izrail pisze:Z Omegą też de facto nie ma problemu - Luck 200+
Wiesz ile by to zajęło by mieć tyle Luck? Junctionowanie Aury albo Ultimy daje co najwyżej Luck do 80 + Luck50% to wyjdzie ci w granicach 120. Reszte Luck Up albo z Chocobo World lub Refine'ów, co zajmie mnóstwo czasu. Oczywiście wykluczamy motyw znany na PC, że wklejamy sobie plik Chocoborpg i n-razy przenosimy itemy do FF VIII, natomiast wykonanie tego Refine'ami też jest bardzo czasochłonne:
100x Curse Spike -> 1x Dark Matter
1x Dark Matter -> 1x Luck-J Scroll
1x Luck-J Scroll -> 1x Luck Up

Taniej i szybciej (o kilka razy) wyjdzie przyłożyć mu ręcznie. Na upartego za to mogłabym się doczepić, że Yojimbo wystarczy kilka razy dobrze zaplacić (compatibility) i już masz dużą szansę na Zanmato.
Izrail pisze:No nie wiem, Griever mnie raz ściągnął swoim ostatecznym atakiem :]
Patrz Ivy
Izrail pisze:Jeżeli po twoich kolejnych atakach uleczy się 2 razy Curagą to już nie będzie tak wesoło, bo Meteor potrafi zrobić swoje.
Nie, jeżeli TDD idzie jako ostatnie (dwa ostatnie są jako kontrataki Amaranta i Viviego, więc są poza kolejką), ewentualnie na początku TDD, Vivi z DD, Amarant z No Mercy lub (jeszcze lepiej) Steiner (Darkside) albo Freya (Dragon), następnie Eiko z Madeena i to starczy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Najsilniejszym potworem w całej serii Final Fantasy jest Absolute Virtue z FFXI.

Link do krótkiego filmiku: http://web.mit.edu/ichthyos/public/AV.avi - na początku mamy Jailer of Love. Po jego zabiciu popuje AV.

Jailer of Love

Absolute Virtue

Podobno jakieś dwa japońskie LSy połączyły się na tę walkę i go pokonały ale to nie jest oficjalne info. Jak narazie z tego co wiem to oficjlanie dojechali do około 50%. Mobek po kilku godzinach depopuje (znika). Używa wszystkich możliwych czarów i zdolności w grze (ale tylko tych najsilniejszych - szkoda czasu na słabe). Jego job to Dragooner także przywołuje Wyvierny (i to nie jedną), które mają zdolność Mijin Gakure od Ninji (zabijają się dla zadania mocnego ciosu). Gdy Wyvierny padną Virtue przywołuje kolejne. Nieda się go ani tankować (robić tak by mobek nas atakował) ani kitować (uciekać tak aby nas gonił nie zwracając uwagi na innych). Ma najlepszy Regen i Refresh w grze (to samo co Regen ale na MP).

Tutaj linki do screenów, które pokazują ile osób praktycznie jednorazowo pozamiatał Absolute Virtue:

http://i9.photobucket.com/albums/a89/et ... /avmet.jpg
http://i9.photobucket.com/albums/a89/et ... avmet2.jpg

Są teorie na jego pokonanie:
1. Używać tylko broni zdobytych z Jailerów (m.in. of Love)
2. Będzie można go pokonać, jak wyjdzie nowy dodatek (dojdzie sporo nowych rzeczy)

Jak narazie to podobno nawet SE nie ma pomysłu jak go pokonać.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sephiria pisze:mogłabym się doczepić, że Yojimbo wystarczy kilka razy dobrze zaplacić (compatibility) i już masz dużą szansę na Zanmato.
E, Yoimbo i FF8? XD
glamorous vamp
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Sephiria pisze:Z Omega tak łatwo już nie ma, tak więc jest pewna różnica.
wystarcza pamietac o 2 rzeczach i omega juz nie bedzie stanowil wiekszego zagrozenia - przed megido flame uzyc megalixir a przed terra break defend jak najwieksza iloscia postaci a jak ktoras nie ma to wrzucic jakiegos gfa (warto by miala jeszcze duzy vit)
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

IzzY pisze:a przed terra break defend jak najwieksza iloscia postaci a jak ktoras nie ma to wrzucic jakiegos gfa (warto by miala jeszcze duzy vit)
To nie jest tak prosto, bo w przypadku Defend najpierw trzeba o tym pomyśleć i wiedzieć - dopiero jakieś 2 lata po zabiciu Omegi się dowiedziałam, że Defend działa na Terra Break. Ponieważ przez większośc czasu gry Defend sie nie przydaje to ludzie wolą to u Brothers skasować i zwolnić miejsce na np. Str+60% lub cokolwiek w ten deseń., co bardziej oraz znacznie częściej im się przyda. Z kolei sam GF jako tarcza nie wystarczy - ogólnie każda z postaci dostaje po 4-6 strzałów, które zależnie od Vit zabierają 3500-4xxx HP. JUż z prostej matematyki wynika, że atak zabije GFa a następnie ukatrupi postać. Zawczasu tzreba dać sobie Protect (najlepiej Auto-Protect, jeśli jest możliwość Ability x4). Wtedy akcja GF + Protect ma sens. Zawsze też można liczyć, że akurat wypadnie Invincible Moon lub zupełny desperat wrzuci tego Hero/Holy War. Siłą FF VIII jest to, że jeden problem ma kilka rozwiązań, ALE trzeba o nich najpierw pomyśleć i odpowiednio skomponować postacie (ich umiejętności).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

no w sumie tez nie od razu o tym defendzie pomyslalem (chyba za 3 przechodzeniem gry na to wpadlem :)... a jesli mam cos kasowac to wole kasowac gf hp 10-20 lub te podstawowe komendy (magic,gf,itp) (bo duzo gfow je ma )
na invincible moon nie licze bo wole uzywac quistis bo jest bardziej"wszechstronna"
i uzyje tego co chce bo nie mam zamiaru sie denerwowac czy wejdzie czy nie.
o hero/holy war nie mysle bo to za proste [ wole sie przygotwac do trudniejszych rzeczy zwiazanych z omega (osobno bez podlaczonych gfow i na czas (ponizej 3 minut sie zmiescic jak plan bedzie dzialac) ]
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Izrail pisze:Z Omegą też de facto nie ma problemu - Luck 200+ i czekamy na The End
Nijak sie nie ma Luck do The End, majac 8 Luck i 11 Lvl Selphie tez mi sie trafialo bo nie bylo to raz :)
MaStER

Post autor: MaStER »

Najdziwiniejszy boss(weapon) to Ozma:D jedna połowa kuli kręci się w jedną a druga w drugą strone, a najtrudniejszy to chyba Emerald z FFVII no bo najdłużej się z nim kombinuje(i Lucky Seven i KOTR):]

Yan'y z FF9 to cieniasy wystarczy użyć "Night" Quiną a potem w ruch idzie summon Odin którego puszcza tylko Garnet(Dagger),a co do Malboro wFF8 to wystarczy pod statusguard podczepić Berserk późniejl eczyć Treatment, zapodać limit Degenerator (jak wyżej napisał Hajpero) lub LionHeart (jak kto woli) i po głupim Malboro:)
Ostatnio zmieniony ndz 25 cze, 2006 21:23 przez MaStER, łącznie zmieniany 1 raz.
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

ciekawe jak sobie poradzisz ze Sleep i Confuse podpinajac sam Berserk...
MaStER

Post autor: MaStER »

Hmm... wiesz jak masz sleep to po kilku sek. i tak się obudzi i w końcu siebie albo kogoś zaatakuje, ale i tak w statusguard są 3 miejsca (przynajmniej ja miałem 3 postaciami)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”