FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

oh... dodam że morti leczy seymoura w 3fazie - czyli gdy seymour zaczyna atakować drużynę flare (11999hp left) od 23999 do 12000, czyli w drugiej fazie, seymour atakuje breakiem... zatem nie wiem co za problem jest go zabić w 2 fazie(podpowiem, że seymour jest szybszy niż morti, a zmienianie broni postaciom pozwoli wbić się między ruchy jego a sługi).

btw. bez dodatkowych str sphere z turnieju blitza i lighting dodging trudno tidusem zadawać 9999.

btw2. zanim go zabijesz, zważ na fakt, że jest to ostatnie miejsce przed następnym bosem, gdzie AP jest tak łatwe do zdobywania - 7000ap za overkill 2 robotów kopiących i jednego cannona(nie pamiętam nazw, a nie chce mi się włączać konsoli, wiadomo o które chodzi), jeżeli nie radzisz sobie z overkillowaniem, to bahamut + impulse = end.
vyniu

Post autor: vyniu »

2 pytania na temat celestial weapons:
1. Jakieś rady na łapanie do monster areny? Udało mi się odblokować 6/7 monster'ów i nie mogę już spotkać nic nowego :F
2. Żeby zdobyć Celestiala dla Yuny trzeba mieć wszystkie Aeon'y. Czy dodatkowe też? Bo jeżeli tak to nie mogę się dobrać do Animy bo nie zebrałem skrzynki w Macalania Temple, a gdy próbuje się tam dostać strażnicy częstują mnie na wejściu Dark Shivą :F
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

vyniu pisze:1. Jakieś rady na łapanie do monster areny? Udało mi się odblokować 6/7 monster'ów i nie mogę już spotkać nic nowego :F
Powiedz o jaki obszar chodzi i wymień potwory jakie już masz, to się coś zaradzi ;]
vyniu pisze:2. Żeby zdobyć Celestiala dla Yuny trzeba mieć wszystkie Aeon'y. Czy dodatkowe też? Bo jeżeli tak to nie mogę się dobrać do Animy bo nie zebrałem skrzynki w Macalania Temple, a gdy próbuje się tam dostać strażnicy częstują mnie na wejściu Dark Shivą :F
Jedyne wyjście - podpakować postacie tak, żeby móc zabić Dark Shivę. Inne to zacząć grę od nowa. Radziłbym jednak zacząć pakować...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
vyniu

Post autor: vyniu »

Gveir pisze:
vyniu pisze:1. Jakieś rady na łapanie do monster areny? Udało mi się odblokować 6/7 monster'ów i nie mogę już spotkać nic nowego :F
Powiedz o jaki obszar chodzi i wymień potwory jakie już masz, to się coś zaradzi ;]
Jutro napisze bo dziś już mi się nie chce dokładnie sprawdzać.
Gveir pisze:
vyniu pisze:2. Żeby zdobyć Celestiala dla Yuny trzeba mieć wszystkie Aeon'y. Czy dodatkowe też? Bo jeżeli tak to nie mogę się dobrać do Animy bo nie zebrałem skrzynki w Macalania Temple, a gdy próbuje się tam dostać strażnicy częstują mnie na wejściu Dark Shivą :F
Jedyne wyjście - podpakować postacie tak, żeby móc zabić Dark Shivę. Inne to zacząć grę od nowa. Radziłbym jednak zacząć pakować...
No w sumie ten Celestial może poczekać, ale chciałem się tylko upewnić że to właśnie tak jest : P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

vyniu pisze:1. Jakieś rady na łapanie do monster areny? Udało mi się odblokować 6/7 monster'ów i nie mogę już spotkać nic nowego :F
Poczekaj z łapaniem do zdobycia Airshipa. Poza Mt.Gagazet, bo dzięki temu, zdobywasz broń dla Aurona.
Jak masz Airshipa, lecisz do każdej lokacji w kolejności, jaką ją odwiedzałeś/aś. Dzięki temu, będziesz mieć jakiś "rygor". Jak uznasz, ze już wszystko złapałeś/aś, lecisz dalej. Potem wracasz na MA i sprawdzasz. Jak nie masz wszystkiego, dobrze jest sobie wypisać co się ma i ile brakuje. No i jak jesteś w danej lokacji, to łap wszystko, aż Ci wyskoczy komunikat, że więcej nie możesz.
vyniu pisze:2. Żeby zdobyć Celestiala dla Yuny trzeba mieć wszystkie Aeon'y. Czy dodatkowe też? Bo jeżeli tak to nie mogę się dobrać do Animy bo nie zebrałem skrzynki w Macalania Temple, a gdy próbuje się tam dostać strażnicy częstują mnie na wejściu Dark Shivą
Wszystkie, znaczy WSZYSTKIE. Zapominanie o skrzyniach, to podstawowy błąd, który wielu popełnia, a potem cierpi. Podpakuj postacie <Omega Ruins, to dobre miejsce, a potem MA>.
vyniu pisze:Jutro napisze bo dziś już mi się nie chce dokładnie sprawdzać.
To po co odpisujesz, skoro nic z tego nie wynika?
vyniu pisze:No w sumie ten Celestial może poczekać, ale chciałem się tylko upewnić że to właśnie tak jest : P
Nirvana była moim pierwszym Celestalem i bez niej, byłoby mi momentami ciężko.
*Break Damage Limit
*Triple Overdrive
*Double AP
*One MP Cost
vyniu

Post autor: vyniu »

Oto lista złapanych mobów:

Besaid
Dingo
Condor
Water Flan

Kilika
Dinonix
Killer Bee
Yellow Element
Ragora

Mi'ihen Highroad
Mi'ihen Fang
Ipiria
Floating Eye
White Element
Raldo
Vouivre
Bomb
Dual Horn

Mushroom Rock Road
Raptor
Gandarewa
Thunder Flan
Red Element
Lamashtu
Funguar

Djose Road
Garm
Bite Bug
Snow Flan
Bunyip
Basilisk
Ochu

Thunder Plains
Melusine
Aerouge
Buer
Gold Element
Kusariqqu
Larva
Iron Giant

Macalania
Snow Wolf
Iguion
Wasp
Evil Eye
Ice Flan
Blue Element
Murussu
Mafdet
Xiphos
Chimera

Bikanel
Sand Wolf
Alcyone
Mushussu
Cactuar

Calm Lands
Skoll
Nebiros
Flame Flan
Shred
Anacondaur
Ogre
Coeurl
Chimera Brain
Malboro

Sunken Cave
Yowie
Imp
Nidhogg
Thorn
Valaha
Epaaj

Mt. Gagazet
Bandersnatch
Ahriman
Dark Flan
Grenade
Grat
Grendel
Bashura
Mandragora
Behemoth
Splasher
Maelspike

Omega Dungeon
Zaurus
Floating Death
Halma
Puroboros
Spirit
Machea
Varuna

Wiem czego mi brakuje, ale nie mogę w ogóle spotkać tych mobów, wczoraj biegałem 2h po Djose Road i nie spotkałem tego ostatniego co mi tam brakuje. Jakieś porady?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

W Djose pewnie brakuje Ci tego ptaka, co strasznie rzadko wyskakuje. Polecam polować na niego przy rozwidleniu dróg.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

koło kamieni, bliżej wejścia do djose niż moonflow
vyniu

Post autor: vyniu »

No to samo Djose, a co z resztą lokacji? : d
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

aha, dobra, rozumiem teraz :).

Bikanel - Zu, worm + kaktus występują w takiej dużej lokacji, na prawo od save i znaku(w al bhed napisane jest że na prawo są silne stwory), znaczy występują tam b. często w porównaniu z innymi lokacjami. chcesz kaktusy - rób celestiala dla rikku, 10 możesz zdobyć w prostych walkach(no mini gierkę musisz przejść).

Sunken cave - no tonbery i ghost(czy jakoś tak się to zwało) pojawiają się b. rzadko, najczęściej w dużej lokacji tej pośrodku lub na prawo, generalnie to cierpliwość i robienie kółeczek blisko ścian w tych lokacjach pomaga, 10 tonberies może przyprawić o ból głowy.

Omega dungeon - w najdalszych rejonach lokacji występują najsilniejsze stwory + pokonaj ultime która blokuje przejścia do następnej lokacji, gdzie pojawiają się tylko te silne stwory, wtedy szybko to leci.

Nie ma inside sin? uh, pamiętaj że te posążki walące stone breathem należą do grupy inside sin :) A co najlepsze, to great malboro występuje w inside sin i na starcie walki nie ma "ambushed", więc tam się szuka ich...

Sry, jeżeli mało zrozumiałe - ale najlepiej by było gdybyś wypisał jakich i gdzie ci brakuje. Ja np. nie pamiętam czy w lokacji xxx ma być 7 czy 8 stworów.
vyniu

Post autor: vyniu »

Oto lista tych których mi brakuje.

Thunder Plains
Qactuar

Mt. Gagazet
Achelous

Inside Sin
Demonolith
Barbatos

Omega Dungeon
Black Element
Master Coeurl
Master Tonberry

Udało mi się już nałapać na Celestial dla Aurona, ale mile widziane porady co do pozostałych podanych tutaj mobów.

Dzięki za pomoc i pewnie jeszcze nie raz o coś spytam ; P
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

qactuar - przy świecących się kamieniach z podobizną kaktusów naciśnij kwadrat. Są 3 - przy trzech się pomodlisz to będą cie atakować w grupach po 3 kaktusy.

stwory z inside sin - są za bosem pierwszym, w drugiej części, w połowie drogi występują często.

omega - dziwne, podchodź blisko fioletowych świateł, a na pewno cie zaatakują. Master tonbery w drugiej części lokacji występuje często, na platformach.

mt.gagazet - achelous to ten wielki występujący pod wodą? są tylko 3 wodne więc na pewno spotkasz :). Fakt że rzadziej, ale...
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

vyniu
dark shiva nie stanowi żadnego problemu, bo valeforze to najsłabszy dark aeon w grze. Wakka bierzę ja na jedengo, ewentualnie dwa attack reals i po sprawie. Więc nie ma problemu żebyś odkładał zdobycie broni dla tak ważnej postaci jak Yuna :D
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Itachi Uchiha

Post autor: Itachi Uchiha »

Cześć all jestem tu nowy :) mam pytanko jak wygłada potwur z grupy beast bo chciałbym pokonać juggernauto i popakować anime :D

[ Dodano: Sro 05 Mar, 2008 16:41 ]
poprawka wygłąda
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

To stworki takie jak Dual Horn, Grendel, Valaha - Dual Horn'a możesz spotkać chociażby na Mi'ihen Highroad.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”