FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Khalim

Post autor: Khalim »

Witam. Jestem nowym na krypcie i proszę o wsparcie duchowe ;) Mianowicie, jestem teraz przy zdobywaniu Celestial Weapons dla Tidusa i Kimahriego. Męczę się niesamowicie. Poradźcie jak zebrać te 7 motylków. Mnie udaje się złapać 5 (przy żadnych dotknięciach czerwonych). No po prostu nie wyrabiam z czasem. Macie jakieś sposoby/techniki biegania po lesie i łapania motylków? Przy łapaniu piątego motyla widzę jak spada skrzynka z nieba. Raz próbowałem ją otworzyć ale ona znikała, a czas się kończył. Czekam na słowa otuchy i zachętny do dalszych starań. Druga sprawa to Tidus i wyścig na chocobo. Tutaj to już muszę valium zażywać ;) Dla mnie te dwa questy to największa mordęga (zdobycie sigil'a dla Wakki to pryszcz choć troszkę czasochłonne, ale Blitzball to nawet fajna zabawa. Póki co mój rekord to 11:0). Podsumowując mojego przydługiego posta: ekipę mam mocną HP w okolicach 9999-5000 w zależności od postaci, dwa CW: u Wakki i Aurona. Ale chcę zdobyć resztę.

Jeszcze na zakończenie napiszę, że Besaid Closter of Trials nie ukończyłem i teraz męczę się z Dark Valeforem. Niby najprostszy DA ale jak dwa razy podrząd zapoda atakiem na całą drużynę za 9999 to nawet Auto-Life nie pomoże, bo nie zdążę zarzucić drugi raz.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Khalim pisze:Jeszcze na zakończenie napiszę, że Besaid Closter of Trials nie ukończyłem i teraz męczę się z Dark Valeforem. Niby najprostszy DA ale jak dwa razy podrząd zapoda atakiem na całą drużynę za 9999 to nawet Auto-Life nie pomoże, bo nie zdążę zarzucić drugi raz.
Yojimbo + Zanmato - tak najprościej... ;) http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=72 -> szczegóły do "normalnej walki"... ;)
Khalim pisze:Macie jakieś sposoby/techniki biegania po lesie i łapania motylków?
Może tak mapka pomoże: http://www.k-ff.com/Finalf10/Grafika/ps ... ly_map.gif
Khalim pisze:Druga sprawa to Tidus i wyścig na chocobo.
Spoko - siedziałem nad tym ponad tydzień :P
1. Jak z początku dasz sie wyprzedzić trenerce - odpuść sobie...
2. po starcie olej najbliższy balonik i skup sie na drugim z kolei (pierwszy zawsze bierze trenerka)
3. W dalszej czesci jak pojawią sie ptaszki - biegaj zygzakiem....
4. Na ostatniej prostej - módl sie o fart :lol:
5. Musisz zdobyć okolo 13-15 baloników zakładając, że raz oberwałeś od ptaka :)

Twoje 11:0 to nie tak źle... ja miałem 00:1 i myślałem że TV przez okno wyrzuce ;) Uda Ci się w najmniej spodziewanym momencie - próbuj :)
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Jeszcze na zakończenie napiszę, że Besaid Closter of Trials nie ukończyłem i teraz męczę się z Dark Valeforem. Niby najprostszy DA ale jak dwa razy podrząd zapoda atakiem na całą drużynę za 9999 to nawet Auto-Life nie pomoże, bo nie zdążę zarzucić drugi raz.
imo sprzęt z auto-hastem i auto-pheonix to coś niezbędnego... pomijam jeszcze, że bez Ultimate Weapons nie masz co w ogóle do tego podchodzić, Break Damage Limit to niezbędnik.
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

Do Dark Valefora wystarczy break damage limit i perfekcyjnie odpalony Attack Reels :P
ROTeFeL

Post autor: ROTeFeL »

mam pewien problem ze zdobyciem sigil'a dla Kimahri'ego...
otóż przechodzę obydwa "motylkowe wyścigi"... Tiaa...
to teraz niech mi ktoś do diaska powie gdzie do $!@%$!#%$ wafla jest ten sigil ?! :evil:

sorki... ale już mną trochę nosi....
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

O ile dobrze pamiętam, to Sigil znajduje się w jednej ze skrzynek w Macalania Woods, ale nie jestem tego pewien.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Hmmm jak przejdziesz odybwie trasy to wróć się przez tą trasę nie wychodząc z ekranu i gdzieś w połowie drogi jest skrzynka, a niej Sigil o ile dobrze pamiętam ;)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
ROTeFeL

Post autor: ROTeFeL »

Jak jej nie było tak nie ma zaraz mnie coś strzeli...
Jest jakaś ustalona kolejnośc wykonywania tych wyścigów ?
Jeśli nie to wracam do gry... uparłem się... :evil:
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

Ważne, żebyś przeszedł obydwa wyścigi, kolejność nie jest ważna. A jesteś pewien, że przeszedłeś obydwa w wyznaczonym czasie? Tzn. może setne sekundy zadecydowały o tym, że Ci się nie udało. Jeżeli jednak jesteś pewien na 100% że przeszedłeś obydwa to znaczy, że słabo szukałeś skrzynki :D .
ROTeFeL

Post autor: ROTeFeL »

Dzięki za pomoc... i sory za zawracanie głowy... w końcu udało mi się znaleźc ten sigil...

Teraz pora na... o nie!... Chocobo race!... :(
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Teraz pora na... o nie!... Chocobo race!...
Chocobo Race jest przereklamowany :D Najdłużej imo zajmuję on godzinkę, maksymalnie dwie. Ja miałem o tyle szczęście, że za drugim razem mi się udało :| Ale jak drugim razem grałem, to siedziałem niecałą godzinę ;P
Olina

Post autor: Olina »

No wiec mam problem. Doszłam do pojedynku z Seymourem w Mount Gagazet, ale ponieważ nie miałam niektórych bzdetków to musiałam się cofnąć do Monster Arena, żeby je zdobyć. Ale... jestem sobie w Calm Lands i od momenu kiedy zaczęłam łapać przeciwników to na siatce sferycznej nie mam dostępnych wszystkich funkcji i nie moge wypełnić wszystkich pól! Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi... Co mam zrobić? czy to jakoś samo zniknie jak opuszczę Monster Arena, czy co?
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

Hmm... Ja nie wiem o co Ci chodzi :D . A tak w ogóle to nie przypominam sobie, żeby do walki z Seymourem były potrzebne jakieś "bzdetki". Co do Monster Areny to polecam najpierw zdobyć Airshipa, a potem się bawić w łapanie potworów :) .
Ann

Post autor: Ann »

Olina a może po prostu zabrakło Ci sfer aktywujących (power sphere, speed sphere etc..) albo masz sphere level 0, co uniemozliwia poruszanie się po siatce?
Może sprecyzuj bardziej tę sytuację? Jakie dokładnie funkcje nie są dostępne?
Olina

Post autor: Olina »

No właśnie to trudno sprecyzować, więc nie dziwię się że nie rozumiecie :roll:
I własnie o to chodzi, że nie mam tych sfer aktywujacych. Wczesniej jak przechodziłam przez tamte tereny to było wszystko okay. Brakuje mi Ability Sphere. Może jak sie cofałam to coś przeoczyłam? chociaz wątpie...

A jeżeli łapanie przeciwników nie jest tak bardzo potrzebne, to po prostu właczę sobie grę tam, gdzie doszłam najdalej i rozwalę Seymoura :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”