FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

No to teraz ja.. :roll:

Wciąż nie mogę znaleźć tego jednego Al-Bhed primera z Al-Bhed Home, części sypialnej... :/ Specjalnie zostawiłam save z tamtego momentu, by móc go zdobyć...
Dodam, że mam wersję NTSC, ale nie powinno mieć to chyba wpływu na rozmieszczenie Primerów...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Porozglądaj się. Powinien być na łóżku w pokoju, gdzie są dwie skrzynie.
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się al-bhed primer nr 9 ? Przeszukałem już wszystko zgodnie ze wskazówkami krypty na Mi'ihen Highroad i nie moge znaleźć, znalazłem wszystkie skarby oprócz tego :/ Prosiłbym o dokładne wskazanie gdzie szukać i jak wygląda :P
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Go-Go-Yubari pisze:Powinien być na łóżku w pokoju, gdzie są dwie skrzynie.
Tam, gdzie są zagadki, by zdobyć skarb...?
Gdzie jest łóżko...? Ja tam tylko złom widzę...:/
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

W opisie na krypcie jest, ze na łóżku. Mi się wydaje, że na podłodze przy skrzyniach jak pójdziesz prawym korytarzem (w pokoju tam).

[ Dodano: 05-06-20, 18:10 ]
Albo w tym przed rozwidleniem...nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

A czy można zdobyć jeszcze później jedynkę?? :oops:
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie możesz zdobyć (jeżeli ominiesz) tych primerów z miejsc, do których wrócić nie możesz, tzn.: Do Al-Bhed Home nie możesz wrócić, bo nie istnieje, więc logicznym jest, że primerów z Home nie będziesz mieć jezeli wczesniej o nich zapomniałaś. 1 nie masz szans zdobyć, bo była na statku Rikku na początku gry.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eiko pisze:A czy można zdobyć jeszcze później jedynkę??
Wystarczy przejść początek, zebrać primera, zasejwować i wyciągnąć go z sejwu za pomocą dowolnego compilatora al-bhed - jeśli o to ci chodzi....

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2005 ]
Wszystkie ominięte primery można na szczęście tak wyciągnąc, bo miałam podobną sytuację.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

faris pisze:Wystarczy przejść początek, zebrać primera
O to chodzi, ze ona go nie ruszyła. Jak go nie wzięła ze statku to go już nie będzie mieć.
faris pisze:Wszystkie ominięte primery można na szczęście tak wyciągnąc, bo miałam podobną sytuację.
Pierwsze słyszę. Rozwiń.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Dobre też o tym nie słyszałam i na początku mnie dziwiło po co zapisywać te primery oddzielnie... Choć w sumie zanim się dojdzie to tego zapisu phimerów to przecież mija...

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2005 ]
To jeszcze jedno pytanie... Znowu problem na Calm Lands... Nie umiem zdobyć tej głupiej broni (i narazie nie myślę o sigilu) dla Tidusa... Na tym chocobo już jeździłam chyba z tysiąc razy (treningi) i facet dalej stoi przy zejściu... Co mam robić??
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Go-Go-Yubari pisze:Pierwsze słyszę. Rozwiń.
Powiem na moim przykładzie. Ominęłam Primera nr X na Mushroom Rock Road, skapnęłam się później, nie opłacało się wracać. Wczytałam save , kiedy mogłam dotrzeć do tego primera, zebrałam go, zapisałam grę(nieważne, na jakim slocie, ważne, żeby był to ten, z którego będziesz potem wyciągac numer). Wczytałam grę z momentu, gdzie się skapnęłam, że nie mam pisma :D , poszłam dalej, do Macalania Lake, gdzie jest Al-Bhed Compilator, wybrałam opcję, aby "wyciągnąć" primery ze slotu I, bo tam miałam zapisany save z zebranym primerem X, ok i zrobione...
Zamotałam trochę. O to chodziło???
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

No tak to wiem, ale to musisz mieć save'a z tamtego momentu gry. Jak nie zasaveujesz to kupa. Więc Eiko nie ma szans miec tego primera jeżeli nie ma save'a ze statku Rikku.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eiko pisze:To jeszcze jedno pytanie... Znowu problem na Calm Lands... Nie umiem zdobyć tej głupiej broni (i narazie nie myślę o sigilu) dla Tidusa... Na tym chocobo już jeździłam chyba z tysiąc razy (treningi) i facet dalej stoi przy zejściu... Co mam robić??
Wystarczy by było mieć po prostu wynik poniżej wyniku trenerki (45:00) i wtedy facet przy przejściu na dół przybiega do nas (trzeba go zagadać) i mówi, że jest zachwycony naszymi umiejętnościami, czy coś w tym stylu... No i wtedy przjście jest odblokowane.
Cały czas mówiłam o tej ostatniej opcji do wyboru u trenerki - wyścigach chocobo rzecz jasna...

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2005 ]
Go-Go-Yubari pisze:Więc Eiko nie ma szans miec tego primera jeżeli nie ma save'a ze statku Rikku.
Przecież wystarczy przejść kawałek gry, bo to jest sam początek.... A na statku jest save.
tzn. - TO NIE MUSI BYĆ SAVE Z OBECNEJ GRY, bo po co by był compilator w ruinach zanarkand na początku...
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

To który to jest w kolejności (jak się wybiera), bo ja mam trzy...
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Xaz

Post autor: Xaz »

A ja mam pytanie nt. skrzynki w Kilika, która jest koło takiej babci. Jak już miałem airshipa to tam poleciałem, ale nie dałem rady otworzyć tej skrzynki :( Co trzeba zrobić?

z góry thnx
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”