FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

chyba ze jest inna mozliwosc znalezienia go w innym miejscu.
Niestety przepada bezpowrotnie.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

chyba, że znajdziesz kogoś, kto ma tego primera, wtedy można go ściągnąć z memorki przy jednej z tych niebieskich sfer.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Zapominacie o możliwości zagrania od początku i "zczytania" danych ze starego sejva tuż po rozpoczęciu gry a następnie zdobycie brakującego numeru w klasyczny sposób ;)
Dygy

Post autor: Dygy »

Na stronce jest napisane że żeby się lepiej się zdobywało AP potrzebna jest broń z:
- Overdrive->AP
- Double/ Triple AP
- Triple Overdrive
i najtrudniej jest zdobyć triple AP, ale po zdobyciu wszystkich broni z triple AP chciałem jeszcze dodać do nich triple Overdrive okazało się że item potrzebny do tego, z tego co wyczytałem na stronie leci tylko z Ultima Buster i to tylko w małych ilościach, tak więc czy jest inne szybkie źródło zdobycia tego przedmiotu i drugie pytanie, bo pokonałem wszystkie bossy w monster arena, złapałem po 10 sztuk każdego potwora w każdej lokacji, lecz nie pojawił mi się Nemesis, co trzeba zrobić aby się pojawił?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Dygy pisze:złapałem po 10 sztuk każdego potwora w każdej lokacji, lecz nie pojawił mi się Nemesis, co trzeba zrobić aby się pojawił?
Proponuje jeszcze raz powalczyć ze wszystkimi "bossami" - najwidoczniej jakiegoś przeoczyłeś...
Dygy pisze:tak więc czy jest inne szybkie źródło zdobycia tego przedmiotu
Bribe Sand Worm 900000Gil za 15 Winning Formulas
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Chciałbym dodać że najlepsza broń do zdobywania AP to 4 slotowa z:
- Overdrive->AP
- Double AP
- Triple AP
- Triple Overdrive

Oczywiście Double AP musi być PRZED triple AP ponieważ w FFX istnieje zasada że wyższa klasa uniemożliwia dodanie niższej, także dając deathproof nie dodamy deathward, ale dając deathward dodamy deathproof co da nam 150% szansy, nieważne, Double + Triple AP = 6AP. Najlepiej również jest mieć przy tym sposobie expowania relatywnie mało HP - roznica miedzy a 1000 a 9999 jest b. duża, pasek overdrive zapełnia się procentowo względem HP, więcej HP - więcej obrażeń potrzebnych. To tak gwoli ścisłości, bo to nie zostało napisane nigdzie :).

przy okazji, posiadając mało HP, mało str i nie mając tych broni z poradników, polecam złapanie z omega dungeons Varuny i walczenie z nim na MA, daje b. dużo AP - 2-3lvl przy double AP.
Desiu

Post autor: Desiu »

Najlepiej jest ustawić Overdrive na Warrior i mając broń z Triple AP, Overdrive to AP i Triple Overdrive to mamy w trzy dupy AP walcząc w Omega Ruins. Ja zdobyłem u każdego 99 LV. w 20 minut tym sposobem :P
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

victor już lepszy, bo warrior powoli zapełnia pasek + nie overkillniesz mobów - za varune leci blisko 30000 z OK, bez 20000, zakładając że chłoptaś ma 56000 potrzebujesz 6 celnych ciosów z celestialem 1-2 - potem 1. Oczywiście jest tam kilka innych fajnych przeciwników jak monolity które kontrują każdy cios i walą stonebreathem. Dużo czasu to trwa tak czy siak, ale zawsze trzeba od czegoś zaczynać, potem to tylko ap trick i taksóweczką po nodziki 300hp luck/str 4
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Teraz moje pytanie o sposób na AP. Czy gdybym wziął wszystkim bronie takie jakie podał Rusty, ustawiłbym wszystkim overdrive mode na ally, następnie poszedł do Cave of the Stolen Faith i podczas walki z Magic Potem (tym stworkiem w urnie) cały czas bym wciskał trójkąt (obrona) to czy dostałbym za coś takiego AP?
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Mam pytanie. Obecnie gram w FFX w wersji PAL i na moim telewizorze obraz jest wysrodkowany a nad i pod nim znajduja sie czarne pasy. Nie psuje to gry ale mam pytanie, czy da sie ustawic jakos by obraz obejmowal caly ekran telewizora ? :grin:
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

To nie jest pomoc techinczna tylko jak przejść grę ... poza tym grasz na emulatorze z tego co się orientuję, więc wątpię, żeby ktoś był ci w stanie pomóc ...
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

mati90 pisze:Teraz moje pytanie o sposób na AP. Czy gdybym wziął wszystkim bronie takie jakie podał Rusty, ustawiłbym wszystkim overdrive mode na ally, następnie poszedł do Cave of the Stolen Faith i podczas walki z Magic Potem (tym stworkiem w urnie) cały czas bym wciskał trójkąt (obrona) to czy dostałbym za coś takiego AP?
Tak, ale lepiej jedną postacią z loner - mimo wszystko dużo więcej AP. Możesz spróbować daredevil( <50%hp).
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

Witam wszystkich gram od jakiegos czasu w FFX i widze ze w niektorych miejscach na skalach sa skrzynki etc ale jak sie do nich dostac? prosze pomocy?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Jeśli masz na myśli te na Mi'ihen Highroad to dostaniesz się do nich na Chocobo... (trzeba wypożyczyć kuraka)
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

:? hymm probowalem jakos mi sie nie udalo =/ a jakos trzeba cos wciskac albo cos?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”