FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Argo

Post autor: Argo »

Mam pytanie ,poniewaz nie ma na nie odpowiedzi w krypcie. Jak zdobyc skarb w cloister of trials Zanarkand? Problem w tym ze wszystkie inne cloistery zaczynalo sie od poczatku i moglem znalezc latwo skarb, a ten jest juz ukończony kiedy tam wchodze ponownie,tylko tego mi brakuje zeby zdobyc anime :)Probowalem ale nie moge tego rozkminic za cholere
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Skarb do zdobycia jest tylko po rewizycie - musisz zaznaczyć w obu komnatach wszystkie białe kwadraty na podłodze - wtedy otrzymasz destruction sphere, którą należy włożyć do panelu w drugim pomieszczeniu.
Argo

Post autor: Argo »

Tak myslalem! ale jak zapalilem wszystkie w pierwszym pom.,potem w drugim to te w pierwszym zniknely
wladziu

Post autor: wladziu »

witam ponownie :P ...

zaraz po pokonaniu ANIMY jest taki lodowy pokój gdzie za pomocą lodowych spher ( macalania sphere itp) trzeba sobie zbudowac most do przejścia ... no i takowy most zbudowalem ale chcąc zdobyc LUCK SPHERE cos mi sie knocilo bo po zebraniu owej sfery nie moglem aktywowac ostatniej plyty lodowej ktora mi pozwoli przejsc przez korytarz i pojsc dalej ...

wiec ucieklem sie do solucji, lecz niestety okazalo sie ze niejestem az taki nieudolny bo postepując z solucją dzieje sie dokladnie to samo co mialem wczesniej, czyli:

ladnie buduje sobie kompletny most z lodu, po którym moge przejsc ale wychodze na górę chcę jeszcze zdobyc LUCK CASE i w tym celu wlaze na ten kwadratowy punkcik, który odswieza mi sytuacje a dokladniej polozenia tego filaru malego co go sie przesuwa w celu zniszczenia lodowej bryly ... i problem jest taki ze jak juz zdobede luck case to nie moge aktywowac ostatniej plyty lodowej ( chce zauwazyc ze przed zebraniem LUCK CASE aktywowanie tej plyty to proscizna, wkladam bryle lodową w jeden z trzech filarów ... i wszystko gra)

oczywiscie mogę sobie olac LUCK SPHERE i spokojnie przejsc przez kompletny korytarz ... no ale wiadomo ze LUCKE SPHERE by sie przydalo

wprawdzie w solucji nie bylo nic na ten temat, ale czu nie trzeba jakos wykorzystac tej zielonej sphery przypadkiem ... ?

wiec prosze o helpa, staralem sie wyjasnic sytuacje jasno i klarownie
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Mozliwe ze poraz kolejny musisz zresetowac platformę górnym przyciskiem i pustą wrzucić na słup lodowy by zebrać sferę i zresetować dolnym.
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
wladziu

Post autor: wladziu »

hmm ... resetuje platformy i ogolnie lipa ( choc bardzo krotko probowalem bo nie mialem wczoraj czasu) ... piszcie jezscze prosze jakies pomysly
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Po otwarciu przejscia, zdobycia dest. sphere i wzieciu skarbu po prostu musisz jeszcze raz od poczatku otworzyzc główne przejście. Jak jedna z głównch sfer znalazla się na lodowcu, to jeszcze raz z góry spuszczasz piedestał by się wmontowała i potem resetujesz go na dole...
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
wladziu

Post autor: wladziu »

no lipa jest taka ze jak po zebraniu LUCK SPHERE wychodze na góre ... resetuje górną platforme i popycham piedestał z włożoną MACALANIA SPHERE ... to wtedy piedestal leci na dół ... zatrzymuje sie na tej bryle lodowej i nie aktywuje platformy lodowej do przejscia ... i nic z tego nie mam ... bo jak zresetuje dolną platforme to wtedy mi platforma z MAcalania sphere znajduje sie na znowu na dole

ehhh .... ale poproboje jeszcze
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=40 a tu zerkałeś? :roll:

Ja zapłaciłam Yojimbo 2 i pół miliona, zeby wykonał Zanmato na Dark Ifricie, więc pewnie za Dark Valefora chce cos około - 1.5 - 2 milionów.
gracz81

Post autor: gracz81 »

Mam do Was pytanko o zbroje w FFX, co byście wybrali:

Auto-haste, Auto-Phoenix, Ribbon i:

Auto-Potion (x-potiony) czy Auto-Protect??

Co się bardziej przydaje, chcę stworzyć w miare uniwersalne zbroje, tak żeby powalczyć z dark aeonami no i innymi stworkami gr. malboro i takie ktore zadaja zwykle fizyczne obrazenia).

I czy auto procect warto wsadzić gdy postacie będą miały 9999 hp? Czy dużo jest potworków (wszystkich łącznie ttymi z MA), które zadają ponad 9999 dmg mając na sobie Auto-Protect?
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

polecam auto-protect. auto-potion przydaje sie na penance, ale do tej walki musisz miec specjalna zbroje.uwazam ze zestaw auto-haste, protect, phoenix + ribbon to najbardziej uniwersalna zbroja. osobiscie sam mialem taki zestaw i sie spisywal na 6 w potyczkach z dark aeonami....
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
gracz81

Post autor: gracz81 »

Dzięki za odp.
Czyli jednak protect ;) i przeżywałeś ataki dark'ów? Pytam bo o ile dobrze pamiętam na krypcie w taktyce z jakimiś dark'ami był auto-potion wymagany. A poza tym jak z zadawaniem max. dmg np tidusem (on gdy jest zraniony zadaje mniejsze obrażenia)? Czy przy str 255 nie ma to znaczenia i i tak uderza za 99 999?
A co do Penance to można go przecież pokonać bez zbroi jednym ciosem :D
Awatar użytkownika
Leo88
Kupo!
Kupo!
Posty: 104
Rejestracja: wt 03 maja, 2005 20:45
Lokalizacja: Spira/Gdynia

Post autor: Leo88 »

gracz81 pisze:A co do Penance to można go przecież pokonać bez zbroi jednym ciosem :D
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=71

On ma 12 000 000 - CZYTAJ 12 Milionów HP a nie 12 Tysięcy :lol:
"A city dead for a thousand years. A city I had to see with my own eyes.(...)The last chapter in my story.
My thoughts, they kept floating up, and then slipping through my fingers.
Slipping away before I could pin them down with words..." Tidus - FFX
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Inaczej:
OD Wakki, OD Tidusa, OD Animy + OD Magusek, a jeszcze stoi i zipie :lol:
No chyba, ze ma się ogromny majątek (ileś milionów Gil) na Zanmato ;)

"Stosując tą strategią po kilkudziesięciu minutach oderwiesz dolny człon Penanca"

Hahahahahaha. Bez zbroi... jednym ciosem.... hahahaha. Musiałam. HAHAHAHAHAHAHA.
gracz81

Post autor: gracz81 »

Mówię oczywiście o Zanmato, to oczywiste więc nie wiem z czego się tu śmiać? Zbroi nie trzeba mieć na sobie żadnej - wystarczy przecież tylko mieć bron z first strike, postać zmienić na Yune, przywołać kogo trzeba i próbować Zanmato do skutku resetując plejke:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”