FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Pawel

Post autor: Pawel »

ale moja jest lepsza jak ktos ma slaby team ;) prubowalem sie bic z "Donem" i idzie jak mucha po scianie ;P( tzn powoli ) no nie wiem jak z kims kto bije ponad 9999, ale jak ktos nie bije tyle to dosc ciezko :), no i dalej potrzebuje pomocy z anima :D ktora swiatynia jest od figorki z zolta kulka ;p i 2 pytanie ile trzeba miec conajmiej luck zeby miac szanse tracic w dark bahmuta bo cos moje goscie zeza maja ;p
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Pawel pisze:pytanie ile trzeba miec conajmiej luck zeby miac szanse tracic w dark bahmuta bo cos moje goscie zeza maja ;p
70-80 Wystarczy z powodzeniaem.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Pawel pisze:kontra Tomberego zalezy od naszych stat ;) np: moj Tidus jest najlepszy w zespole a dostaje po 8700 a Yuna ktora gram raz na rok dostaje po 0 ^^ tak doslownie 0 :) albo Kimari dostaje po 15
Jego atak zależy bezpośrednio od ilości wrogów zabitych przez daną postać- Twoj Tidus musiał najczęsciej posyłac potworki na tamten świat. Yuna jest pewnie od leczenia, więc nie ma zbyt często okazji do walki ( radziłabym jednak używać jej częsciej i podnosić statsy, bo od nich zależą statystyki aeonów ;) )
Pawel pisze:OV mod na commander lub stoic
Comrade ;) Ten jest zresztą najlepszy, bo gdy mamy broń z "Overdrive to AP" zarabiamy kolejne punkty AP za każdym razem, gdy ktoś z naszej drużyny obrywa od przeciwnika.

Tutaj jest opisana strategia na Don tonberry'ego : http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=76#exp
Pawel pisze:no i dalej potrzebuje pomocy z anima :D ktora swiatynia jest od figorki z zolta kulka
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=8 - tutaj sprawdzisz którą świątynie musisz jeszcze odwiedzić ;) ( schemat na dole ;) )
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Pawel pisze:jaka swiatynie przedstawia 1 statuletka obok drzwi tzn ta z zolta kulka ;p bo mam uaktywnione all tylko nie ta
Ta żółta na dole po lewej to Zanarkand.

[ Dodano: Pon 03 Lip, 2006 11:50 ]
Spóźniłam się. :]
arnoldos

Post autor: arnoldos »

DO LENNETH'a - pisałem że nowy tu jestem... ale nic to... już będę grzeczny :twisted:
Mam kilka pytanek, odnośnie Monster Areny :
1 - Czy ktoś mi może powidzieć dlaczego jeśli mam odblokowane wszystkie stworki w Area Conquest nie mam kilku stworów z Species Conquest??
2 - Jeśli jest napisane w poradniku : "za złapanie min. 5 stworów z grupy Beast " to znaczy że po pięć sztuk czy w sumie 5 różnych radzajów?? Pomóżcie mi bo już powoli tracę cierliwość do łapania zwierzaków w SPIRZE... a bez wszystkich stworów w Species Conquest nie wymaxuje postaci.
3 - Czy oprócz lokacji podanych u Dziadka w moster arenie (każda z 10 lokacji - łącznie z Inside Sin - innymi słowy AREA CONQUEST) należy łapać stworki w innych lokacjach tak by odblokować SPECIES CONQUEST??
4 - Czy ktoś może mi podać jakie stwory i w jakich lokacjach wyłapać by odblokować w Species Conquest - Tanket'a, Juggernaut'a?????!! KONKRETY PROSZĘ...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

arnoldos pisze:KONKRETY PROSZĘ...
Konkretnie to sobie poszukaj w necie. Pomagamy, bo mamy dobre serca, a nie bo ktoś wymaga. Trochę kultury nie zaszkodzi.
arnoldos pisze:1 - Czy ktoś mi może powidzieć dlaczego jeśli mam odblokowane wszystkie stworki w Area Conquest nie mam kilku stworów z Species Conquest??
arnoldos pisze:3 - Czy oprócz lokacji podanych u Dziadka w moster arenie (każda z 10 lokacji - łącznie z Inside Sin - innymi słowy AREA CONQUEST) należy łapać stworki w innych lokacjach tak by odblokować SPECIES CONQUEST??
arnoldos pisze:4 - Czy ktoś może mi podać jakie stwory i w jakich lokacjach wyłapać by odblokować w Species Conquest - Tanket'a, Juggernaut'a?????!!
A wszystko masz ładnie wymienione w NASZYM poradniku. Ślepota, ignoranctwo czy lenistwo?
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=29
" Species Conquest: (należy złapać wszystkie stwory z danej grupy, każdego określoną ilość razy)

- Fenrir - za złapanie min. 3 stworów z grupy Wolf (Chocobo Feather x99)
- Ornitholesets - za złapanie min. 3 stworów z grupy Lizard (Stamina Spring x99)
- Pteryx - za złapanie min. 4 stworów z grupy Bird (Mega Phoenix x99)
- Hornet - za złapanie min. 4 stworów z grupy Insect (Mana Tonic x60)
- Vidatu - za złapanie min. 4 stworów z grupy Imp (Mana Spring x90)
- One-Eye - za złapanie min. 4 stworów z grupy Eyeball (Stamina Tablet x60)
- Jumbo Flan - za złapanie min. 3 stworów z grupy Flan (Twin Stars x60)
- Nega Elemental - za złpapanie min. 3 stworów z grupy Elemental (Star Curtain x99)
- Tanket - za złapanie min. 3 stworów z grupy Mole (Gold Hourglass x99)
- Fafnir - za złapanie min. 4 stworów z grupy Dragon (Puryfing Salt x99)
- Sleep Sprout - za złapanie min. 5 stworów z grupy Fungus (Healin Spring x99)
- Bomb King - za złapanie min. 5 stworów z grupy Bomb (Turbo Ether x60)
- Juggernaut - za złapanie min. 5 stworów z grupy Beast (Light Curtain x99)
- Ironclaw - za złapanie min. 10 stworów z grupy Gigant (Mana Tablet x60)"
arnoldos pisze:Pomóżcie mi bo już powoli tracę cierliwość do łapania zwierzaków w SPIRZE
Nikt nie powiedział, ze bedzie miło, łatwo i szybko. Najlepiej jest wracać po kolei do wszystkich lokacji, poczyniając od Besaid i łapać. Wyłapiesz każdy rodzaj, idziesz dalej. Logiczne, ze w miastach nie będziesz łapać -_-''
arnoldos pisze:3 - Czy oprócz lokacji podanych u Dziadka w moster arenie (każda z 10 lokacji - łącznie z Inside Sin - innymi słowy AREA CONQUEST) należy łapać stworki w innych lokacjach tak by odblokować SPECIES CONQUEST??
Łap wszedzie. Nie zaszkodzi :roll:
arnoldos pisze:DO LENNETH'a
Lenneth to kobieta, a poza tym nie odmienia się tego imienia. To tak na przyszłość.
arnoldos pisze:pisałem że nowy tu jestem
I to ma być wymówka/argument/obrona whatever? Masz (przynajmniej tak napisałeś) 26 lat. Człowieku -_-'
Pawel

Post autor: Pawel »

arnoldos pisze:DO LENNETH'a - pisałem że nowy tu jestem... ale nic to... już będę grzeczny :twisted:
Mam kilka pytanek, odnośnie Monster Areny :
1 - Czy ktoś mi może powidzieć dlaczego jeśli mam odblokowane wszystkie stworki w Area Conquest nie mam kilku stworów z Species Conquest??
2 - Jeśli jest napisane w poradniku : "za złapanie min. 5 stworów z grupy Beast " to znaczy że po pięć sztuk czy w sumie 5 różnych radzajów?? Pomóżcie mi bo już powoli tracę cierliwość do łapania zwierzaków w SPIRZE... a bez wszystkich stworów w Species Conquest nie wymaxuje postaci.
3 - Czy oprócz lokacji podanych u Dziadka w moster arenie (każda z 10 lokacji - łącznie z Inside Sin - innymi słowy AREA CONQUEST) należy łapać stworki w innych lokacjach tak by odblokować SPECIES CONQUEST??
4 - Czy ktoś może mi podać jakie stwory i w jakich lokacjach wyłapać by odblokować w Species Conquest - Tanket'a, Juggernaut'a?????!! KONKRETY PROSZĘ...
1) bo to sa 2 inne grupy potworkow i trzeba lapac co innego troche ;p
2) 10 sztuk kazdego tego potworka tzn 10 sztuk z jednego miejsca z min. 5 miejsc :)
3) tak najlepiej wylapac po 10 potwokow kazdego rodzaja z danego terenu :) wtedy moze odblokowac kilka bosow przy okazji :)
4) - Tanket - za złapanie min. 3 stworów z grupy Mole - tzn 3 mole masz zlapac a nie powiem ci gdzie bo nie wiem ktora to grupa ;p
- Juggernaut - za złapanie min. 5 stworów z grupy Beast - sa w Thunder Plains, Djose, Mushroom Rock, Mi'ihen, Calm Lands i Zanakand Ruins :)

no moze sie przydalem jak sie cos pomylilem to sorki bo sam jeszcze lapie potworki :)

no wiem chcialem poprawic teraz :) bo jem obiad i pisze ;)
INTERPUNKCJA! -_-'
Ostatnio zmieniony wt 04 lip, 2006 13:12 przez Pawel, łącznie zmieniany 1 raz.
arnoldos

Post autor: arnoldos »

Po pierwsze - nie jestem ślepym leniwym ignorantem - za zwyczaj sam sobie radzę, pomyślałem że może wy mi pomożycie... tak dla odmiany:)
Jestem wdzięczny za pomoc, bez sarkazmu... Poradnik znam na pamięć, jest świetny, chyba najlepszy w sieci... Gram już ponad 110 godzin (choć SINA rozjechałem w 55 godzin) tylko po to by pobawić sie z Peanecem. Racja Lenneth to kobieta i przez to się nie odmienia:) a pisząc że nowy jestem liczyłem tylko na ODROBINĘ wyrozumiałości:) mój wiek jakkolwiek prawidłowy nie ma tu najmniejszego znaczenia:)
A pisząc "konkrety proszę" chodziło mi o szczegułowe info gdzie i kogo dorwać żeby odblokować te dwa stworki... ale chyba faktycznie poświęce nockę bądź dwie na wyłapanie wszytkich stworków z każdej lokacji po 10 razy.

Dzięki za pomoc...
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

arnoldos pisze:ale chyba faktycznie poświęce nockę bądź dwie na wyłapanie wszytkich stworków z każdej lokacji po 10 razy.

...i zawsze to powtarzsam,to najlepsza metoda,łapać wszystko po max.a nie potem sie wraca,bo kilku brakuje i sie ludzie pytają,co mi potrzebne do max.
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Cześć mam pewno pytanko gram w FFX po raz pierwszy i mam pewien problem, będoąc w Kilika Temple (ta od infrit'a) nie chciała mi się zapaść kolumna :( Chciałbym móc jeszcze raz to przejść by wyciągnąc Red Armlet. Ale nie wiem czy bedę miał możliwość znaleśc się tam ponownie.
Teraz jestem na etapie gry gdy mam pokonać "Zjadacza chocobossów" :) .
Czy ktoś wie kiedy będę mógł mniej więcej tam wrócić i jak wyciągnąc Red Armlet??
Pytam się bo ponoć by zdobyć Animę i Magus Sister muszę tą zagadkę rozwiązać z gory thx za info i pomoc :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Można lecieć, gdzie sie chce, gdy ma się airshipa po Zanarkand. Zresztą w Luca jest statek kursujacy na Kilika, więc chyba zawsze możesz tam popłynąć... :roll:
Pytam się bo ponoć by zdobyć Animę i Magus Sister muszę tą zagadkę rozwiązać z gory thx za info i pomoc
Nie ponoć, a napewno. Lepiej nie zaniedbuj skarbów w innych swiątyniach.
Do Bevelle juz nie wrócisz, przed Besaid czeka Dark Valefor, a w Zanarkand za 1wszym razem sie nie da. Trzeba się tam udac ponownie.
Pawel

Post autor: Pawel »

Tak i powita cie tam kolega Dark Bahumt :P ktory zabil mnie 6 razy ;P i tu moje pytanie :) ile trzeba miec co najmniej stat by go utluc bez pomocy Aeon'ow ?
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Dzięki :) A co do Kilika to mam jeszcze jedno pytanko czy ja najpierw musze wsadzić w ten ruchomy piedestał sferę kilika, a dopiero go potem pchnąc na ten kwadrat co resetuje go?? bo wcześniej nie wkładałem do niej sfery Kilika i dostawałem tylko zbliżenie kamery na niego i nie mogłem już go ruszyć ani zresetować :/ Czy on stoi w dobrym miejscu?? Czy wystarczy, że wsadzę tam tylko kilika sphere??
GOTREK

Post autor: GOTREK »

Czesc mam maly problem.Mam juz airship i nie moge znalesc Wontza w Macalonia Woods .W Krypcie czytalem cos o tym ze mozna sprobowac wykupic dlug O'aki zeby Wontz sie pojawil.Jak to zrobic?? Z gory thx.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

harry1232 pisze:A co do Kilika to mam jeszcze jedno pytanko czy ja najpierw musze wsadzić w ten ruchomy piedestał sferę kilika, a dopiero go potem pchnąc na ten kwadrat co resetuje go??
a) I N T E R P U N K C J A
b) P cholerę my piszemy opisy przejścia? Ignoranctwo na dłuższą metę jest u nas karalne. Radzę korzystać z tego, co daje Krypta.
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=38
"Zaczynamy! Tym razem od Klika Sphere - zabierz ją z kolumny na wejściu i umieść we framudze drzwi. Drzwi się usuną w miejsce ściany ognia. Ta zgaśnie, gdy wyjmiesz kulę. Idź dalej przed siebie dopóki nie dotrzesz do kolejnego pomieszczenia z miejscami na sfery. Umieść sferę Kilka, tę którą trzymasz w dłoni, w otworze na frontowej ścianie - pojawią się glyphy. Wyjmij kulę i zawieś ją na którymś z uchwytów po bokach. Podejdź do glyphów i dotknij ich. Otworzy się przejście - zabierz sferę glyphów z kolumny i daj ją do wolnego otworu na ścianach z boku. Wejdź do nowo otwartego pomieszczenia i podejdź do błyszczącego kafla resetującego kolumny. Wyjmij kulę Kilika z otworu po prawej stronie i umieść ją w kolumnie. Teraz wróć po Glyph Sphere i włóż ją w miejsce dopiero co wyjętej kuli Kilika. Otworzy się nowe pomieszczenie z kulą Destrukcji i zgasną płomienie blokujące dalszą drogę. Zostaw nową sferę w spokoju i przepchnij kolumnę do miejsca, w którym się ją resetuje. Kolumna zapadnie się odsłaniając nową sferę Kilika - wyjmij ją i zanieś ją do jakiegoś pustego miejsca, by zwolnić ręce. Teraz weź sferę Destrukcji i i włóż ją tam gdzie zapadła się kolumna - dotrzesz do ukrytego skarbu - jest nim Red Armlet. Teraz weź jedną ze sfer Kilika i otwórz nią sobie drzwi po drugiej stronie płonącego niegdyś przejścia. Tam spotkasz resztę ekipy."
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”