Najlepsze składy FF 7, 8 i 9(zbiorczy temat)

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
SZkrab

Post autor: SZkrab »

Moimi składami są:
FF7 - Cloud, Barret, Cid
FF8 - Squall, Irvin, Selphie
FF9 - Zidane, Garnet, Vivi, Stainer




ARGUMENTY ! >_<
Ostatnio zmieniony sob 17 cze, 2006 12:41 przez SZkrab, łącznie zmieniany 1 raz.
Scorpinus

Post autor: Scorpinus »

W FF7 mój skład jest podobny do przedmówcy.
Cloud, bo już. A nawet jeśli nie "bo już" to i tak wyboru nie mam :P Barret z swym LB lvl 3 oraz możliwością prowadzenia ognia z tylnych rzędów i siłę. Cid za dragonowe zagrania, fajny fryz i charakter oraz LB lvl 4. Akurat w FF7 chyba nie ma tak wielkiej różnicy jakimi postaciami się gra, przynajmniej w późniejszych fazach gry. Na początku, to prawda, widoczny jest podział na tych od magii i tych od miecza. Wtedy miejsce Cida zajmuje dziewczyna w czerwonej spódnicy :P
W FF8 już widać 1 różnicę.
Squall pozostaje z przyczyn tego, że jest dobry. Ma dwa ataki, dobry Limit, na początku szybko można mu statystyki podbić. I może strój trochę metroseksualny, ale coś trzeba wytrzymać. Dalej Zell ze swym LB z którym można mieć naprawdę sporo zabawy. Oraz Irvine z atakiem z daleka i Limitem. Ponownie jak w 7 tutaj wybór postaci nie jest aż tak później znaczący jeśli chodzi o cechy i liczy się tylko Limit, oraz może zgranie z GFem.
A w FF9 nie grałem :P
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Ja ostatnio gram po raz drugi w FF IX
Tak wiec :

Zidan- tylko i wylacznie za Steal, jest dosyc silny tylko charakter kiepski az czasami sluchas sie go nie chce
Freya- zawsze z nia chodze, IMO bezapelacyjnie najlepsza postac, za Jump i za umiejetnosci Reis&#8217;s Wind,Cherry Blossom.
Eiko- ktos musi leczyc, pozatym calkiem przydatne Eidolony
Quina- za Blue magic, 3/4 jest nie potrzebne- ale i tak przydatna postac
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

W IX wybrałem taki skład:

Zidane - kradzież i bardzo dobry Dyne, którym można całe bitwy wygrywać.
Garnet - czary leczące, ataki zasięgowe i co najważniejsze: typowo bojowe Eidolony.
Vivi - oczywiście Black Magic, jedyny powód by go wziąć; ale w pełni wystarczający (po drugie, go lubię :D).
Steiner - silne ataki specjalne i ładne wzmocnienie obrażeń w Trance, nie bez znaczenia są też ataki kombinowane z Vivim.

Co do reszty:
Freya - postać sama w sobie najciekawsza, ale w umiejętnościach bojowych przegrywa z Steinerem.
Eiko - wspaniałe leczenie, ale defensywne Eidolony (można ją wziąć zamiast Garnet, jeśli trza silniejszej magii defensywnej).
Amarant - bez problemu można wymienić go za Steinera, choć trochę szkoda magii miecza będzie.
Quina - postać IMO do wykorzystania w pewnych specyficznych bitwach, gdzie potrzeba jej konkretnych Enemy Skillów.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Kimahri pisze: Freya- zawsze z nia chodze, IMO bezapelacyjnie najlepsza postac, za Jump i za umiejetnosci Reis&#8217;s Wind,Cherry Blossom.
Dokładnie, w stu procentach się z panem zgadzam co do mojej ulubionej postaci (: XD

Freya była zawsze, reszta była przejezdna, no i miałam ja njabardziej wypieszczoną (:
Można było jechać na samym Jumpie i było dobrze (:

Eidolony i tak raczej cienkie były, duzo mp zabierały, więc wolałam brac Eiko, bo białą magię miała opanowaną w szerszym zakresie ....

Poza tym tak się jakos do niej przyzwyczaiłam po tym jak

Kod: Zaznacz cały

Garnet była "niedysponowana"
.... Garnet mnie wkurzyła to ją potem wywaliłam i wzięłam Eiko XD
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Van Falen

Post autor: Van Falen »

Moim zdaniem najskuteczniejszy skład w FFVII to:
Cloud-jako wojownik z 4x-cut'em,knights of the round,mimic,final atack z phoenixem,ultimą i wszystkimi enemy skillami z gry.
Cid-jako czarny mag z comet,shield,fire,ice,bolt,barrier,mimic,enemy skill materia na maksa i zero bahamutem.
Yuffie-wojownik z 2x-cut,deathblow,final atack razem z phoenixem,mimic i kujatą. :twisted:
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

No skład nie jest zły,ale VII jest tak prota,że nie trzeba wymyślnego składu,by grac skutecznie,ja daje wszystkim 4xcut i też gra gitara ;)
JKażdego katuje jak chce :twisted:
KaCzA

Post autor: KaCzA »

W ff9 najlepszy sklad według mnie którym przeszlem nie jeden raz ff9 to:

Zidane
Dagger
Vivi
Eiko
wystarczy dac magom autoregen i autohaste i wszystko niszcza :) a zidane tylko kradnie :)
Scorpinus

Post autor: Scorpinus »

4x Cut w FF7 jest mocny, ale niekontrolowany. Jeśli chce się oszczędzić jakąś postać trzeba uderzać selektywnie ... i wtedy korzystam z Deathblow XD
Osobiście wolę przez to 2x Cut.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Scorpinus pisze:4x Cut w FF7 jest mocny, ale niekontrolowany. Jeśli chce się oszczędzić jakąś postać trzeba uderzać selektywnie ... i wtedy korzystam z Deathblow XD
Kiedy korzysta się z Deathblow, trzeba mieć w sumie już wysoki Luck - a jak już mocno pakujesz, to jest i duży Strenght - a wtedy 4x Cut nawet jeśli losowy, zadaje potężne obrażenia, tak że losowość nie ma znaczenia. A niesamowicie się przydaje w wypadku walki z pojedyńczym bossem, a zwykli wrogowie padają przeważnie po jednej serii 4x Cut :wink:. U mnie Cloud ma 4x Cut, Barret też, a Tifa... tak samo. I to wystarczy, 90% walk wygrywane jest pojedyńczym 4x (z tym, że siłę mają na 255 i bronie ostateczne). A selektywnie wystarczy z czarów razić, ew. limitów.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:Jak wam się chce tak postacie pakować?
Bez tego grania nie ma :D. Po prostu jak nie zdobędę wszystkiego i nie napakuję wszystkiego i nie zrobię wszystkiego, to nie czuję że grę przeszłem i mam wyrzuty sumienia :wink:. W FF VII wszyscy mają 99 lv., cztery postacie wszystko na 255 (reszta w toku), wszystkie limity, bronie, materie, wszystkie questy. To samo w VIII - niczemu nie odpuściłem, ale tam raczej nie da się napakować wszytkich parametrów u wszystkich - a Devour mnie nie podnieca :D. IX - to samo, tylko z wyjątkiem pakowania, bo tu się nie da podnosić ich w ten sposób. Co do części z PS2 - to samo :D. Wiem, jestem psychiczny :wink:.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Gveir pisze:cztery postacie wszystko na 255
Gveir pisze:Wiem, jestem psychiczny :wink: .
O taaak ;) Nie no dla mnie to by bylo szkoda czasu, tez troche pokowalem parametry( wszystki postacie u mnie maja 99lvl) ale juz mi sie znudzilo, no ile mozna walczyc i morphowac -_-''
Scorpinus

Post autor: Scorpinus »

5 postaci z 255 ... autentycznie czytałem w trakcie Potop. Czytałem, rzut na sekundę na ekran (jaki potwór, takie ataki) i znów czytanie.

Z całości pamiętam, że najłatwiej o Defence, najciężej o Magic było, stąd kilka postaci więcej ma 255 w kilku cechach :)

Luck u wszystkich pełen, to i DBlow wchodzi zawsze. Czemu 4xCut powtórzę - bo czasami nie chce się jakiegoś potwora przez przypadek rozwalić (np. czekając na E Skilla).


A Limitu to nie widziałem od daaaaaaaaaawna :) Za duże unikanie ciosów i nawet Fury nie pomaga :lol:
Yunalesca

Post autor: Yunalesca »

ostatnio pykam w 9 , skład mam taki sobie ale sie do niego przyzwyczaiłam:
Zidanee - niestety konieczna postać, mało przydatna chyba ,że sie wymaksuje thievery
Vivi - black magic sie przydaje , flare i po sprawie
Eiko - mimo że jej nielubie przydaja sie jej eidolony
Sarah tzn. Garnet - ciulowata troche ale za bahamuta warto pocierpiec
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kimahri pisze:ale juz mi sie znudzilo, no ile mozna walczyc i morphowac -_-''
W FF VII - ile się tylko da, bo to moja ukochana gierka - w życiu w lepszą nie grałem (subiektywnie), a grałem sporo :P.
Scorpinus pisze:Z całości pamiętam, że najłatwiej o Defence, najciężej o Magic było, stąd kilka postaci więcej ma 255 w kilku cechach :)
Najłatwiej o Luck i Speed, a najtrudniej o Spirit - takie mam doświadczenia.
Scorpinus pisze:A Limitu to nie widziałem od daaaaaaaaaawna :) Za duże unikanie ciosów i nawet Fury nie pomaga :lol:
Nie narzekam, Fury mam na stałe u wszystkich i nawet pomimo wielkich statystyk unikowych nie mam problemu z wykonywaniem.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”