Final Fantasy XII

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

OdinV

Post autor: OdinV »

Z tego co widziałem po trailerach wysnułem następującom teorie: Kazda postać bedzie miała swojego jednego summona który będzie związany ze swym panem. Summony będą raczej ze świata Ivalance znanego z FFTA i FFT np Ultima, Adramalech itd. Wszystko to tylko teorie wysnute na podstawie kilkuminutowego wzywania summonów przez rózne postacie więc nic nie jest 100% uzasadnione :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

OdinV pisze:Kazda postać bedzie miała swojego jednego summona który będzie związany ze swym panem.
summonowac bedzie mogl kazdy,ale moze byc rzecz jasna tylko jeden sumon naraz
polegac to bedzie na tym ze jest tzw'pasek summona' ktory rosnie w miare jak walczymy,kiedy sie zapelni pojawia sie komenda summon i do dziela :] wtedy na polu walki zostaje tylko osoba przywolujaca oraz summon,wtedy summon towarzyszy nam do chwili,az jego HP=0,keidy 'pasek smmona' spadnie do zera albo kiedy MP sumonera spadnie do 0-caly czas spada,gdy summon jest z nami

ale czy bedzie tak,ze np bedziemy mogli wyekipowac tylko jednego sumona na dana postac... hmm..w sumie wydaje sie to najbadziej prawdopodobne,tylko ze to z gory raczej nie ebdzie okreslone kto jakeigo ma miec sumona
OdinV pisze:Summony będą raczej ze świata Ivalance znanego z FFTA i FFT
akcja toczy sie w Ivalice
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Takie cuś znalazłem :>

Final Fantasy XII is Scheduled for March 16 in Japan and August 1st for North America. Although no European release date has been announced, Final Fantasy X-2 was released in Japan during mid March 2003 and it took an incredible 11 months before it reached Europe in late February 2004. If this is anything to go by, Europe still has a long wait for Final Fantasy XII but we can hope for Christmas 06.
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

piszac takie cos powienes podac zrodlo :]

krazy to juz od kilku dni w necie a zaczelo sie od tej strony http://www.consolewars.de/news/newsdisp ... aad15e0376

kto wie to wie,ze nie jest to zbytnio wiarygodne zrodlo........a zreszta chyba ta wiadomosc nei jest niczym nowym,bo raczej kazdy liczy na lato/jesien w usa i zime u nas..:]

my prosimy konkrety XDD heh bly jakes ploty o 29 listopada AC w USA i co... :lol:

podsumowujac-<narazie>to jest plotka ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Mam pytanie. Czy grał ktoś może w demo FFXII? Ja przeszedłem je dwa razy i musze stwierdzić, że jest dobre ale nie do końca tego się spodziewałem. System walki jest strasznie zagmatwany i ciężko się połapać o co w tym wszystkim chodzi. A najbardziej drażniącą rzeczą jest to, że informację o zadanych obrażeniach są wyświetlane wszystkie na raz i nie wiadomo kto komu ile zabrał. Za to podobają mi się summony a zwłaszcza atak Hellfire Beliara odpowiednika Ifrita :D Yeahh genialnie wygląda. Wadą jest to, że summony można przyzywać tylko gdy mamy pełne MP chociaż to regeneruje się podczas "chodzenia" po mapię. :P
Black Mage
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

vacek pisze:Mam pytanie. Czy grał ktoś może w demo FFXII?
Ja mam tylko samo demo, ale aby zagrać musiałbym przerobić mój PS2 na NTSC. Chyba że jest gdzieś "działający" emulator, o którym nie wiem.
Onikage

Post autor: Onikage »

Też mam demko FFXII.
Grafika jest ładna,grywalność dość smieszna,postacie "myślą", zwalony system walki, dodatkowa grupa czarów "green magic", summony chodzą za tobą przez ograniczony czas,niema już pojedyńczych lokacji,jest tylko jeden średni Stage.Przełomowa gra napewno nie będzie,dobra może być...
guzik'

Post autor: guzik' »

Izrail pisze:guzik napisał/a:
jeszcze jedno-marzy mi się final BEZ latających statków i ogólnie "mechaniki


taaaak, w epoce kamienia łupanego byłby świetny Final Laughing
pozdro dla ciebie,jak np ŚREDNIOWIECZE porównujesz z jaskiniowcami

Coco pisze:ale guzik-chcialbys ff bez summonow???ja bym nie chciala..
chybA MNIE NIEZROZUMIALAS:ja zadalem pytanie czemu ponad 15 gier mozna nazywać jednym tytulem

[ Dodano: Sro 14 Gru, 2005 18:11 ]
ale niewazne;)
120202

Post autor: 120202 »

Chyba jak wszyscy wiecie wyszlo demo ff xii posiadam jedno z nich **************** i powiem ze gra mi sie nie podoba to juz nie to co reszta finali tu nie ma tego czegos co bylo tam system walki mi sie podoba postacie jakies glupie ogolnie zamkniecie seri final fantasy na ps2 wyszło DO BANI
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

a) Co Ty możesz wiedzieć po Demie?
b) INTERPUNKCJA, bo inaczej długo tu nie pociągniesz.
c) System walki w każdym FF był trochę inny. W FFXII wykorzystano ten z XI, który (IMO) sprawdza się znakomicie. Zastanawia mnie tylko jak to bedzie rozwiązane, skoro FFXI jest mmorpg'iem, a XII jest do gry solo. Tak czy inaczej system walki dany w XII narazie mnie cieszy.
d) W każdym Finalu są postacie fajne i te "be". Żeby je ocenić nalezy przejść całą grę, a nie jedynie jej strzepki, bo wtedy nie znasz historii danej postaci. W koncu jest taka, a nie inna nie bez powodu zwykle.

Grunt to oceniać grę po 1 (kiepskim imo) demie. Brawo -_-'
120202

Post autor: 120202 »

Edit: Pisałam o interpunkcji? Pisałam. Do tego doszła koszmarna ortografia i gramatyka. Naucz sie wpierw pisać.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

120202 pisze:Dobra bo wiecie pisałem tylko i wyłącznie o zlych stronach tej produkcji a o dobrych nic
No jasne:
120202 pisze:gra mi sie nie podoba to juz nie to co reszta finali tu nie ma tego czegos co bylo tam system walki mi sie podoba postacie jakies glupie ogolnie zamkniecie seri final fantasy na ps2 wyszło DO BANI
W ogóle to boska interpunkcja i sposób oceny gry, która nie doczekała się jeszcze premiery :lol:

Liczę na męską ekipę FFXII- oby Vaan nie był taki słodki, na jakiego wygląda, a Vayne okazał się godny takiego image :lol: Obawiam się o Fran- oby nie była jedynie cycatą panienką w obcisłym stroju..

Co do systemu walki- naprawdę jest taki chaotyczny? Dema nie będę ruszać, bo szkoda zachodu- spokojnie doczekam premiery.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Może system jest chaotyczny, zwłaszcza Active Mode bo praktycznie nie ma czasu do namysłu, ale dzięki temu walki są o wiele bardziej realne. Mi tam się podoba taki system zwłaszcza, że będzie można wykorzystać ukształtowanie terenu np. postrzelać z jakiejś górki z łuku w przeciwników którzy nie mogą dostać się do bochaterów :D

120202 pisze:postacie jakies glupie
Mi tam się podobają, tylko ten Vaan mi na pierwszy rzut oka nie za bardzo się podoba. :/
Black Mage
120202

Post autor: 120202 »

Edit by TomajS:

Po raz kolejny,nie zachował zasad interpunkcji.
I tak nie było nic ciekawego do czytania :P
Jeszcze jeden taki post,a poleci trzecie ostrzeżenie. :evil:
Linandar

Post autor: Linandar »

Mi również dane bylo pograc w demo i powiem, ze bardzo mi się podobało. No moze czasami active mode byl troche za szybki , ale ogólnie jest spoko. Teraz nie chce oceniać gry po demie, ponieważ pokazuje ono naprawde mikroskopijną jej część. Narazie jestem na tak <lol>.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”