Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

"Japoński producent planuje bowiem stworzyć sześć produkcji z nazwą Final Fantasy XIII w tytule oznaczonych roboczą nazwą Fabula Nova Crystallis." - czy tylko mi się zdaje czy square coraz bardziej idzie na łatwiznę?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

ale o tym, że będzie 6 części FFXIII wiadomo już od dawna, poczytaj dokładnie newsy, czy też któryś z tematów.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Dokładnie. I nie ma co się wściekać na to, chociaż podejrzewam że to jest w pewien sposób pójście na łatwiznę. Zamiast za każdym razem, kiedy przychodzi pora wydać nowe FF i robić wszystko od początku (engine, fabułę, scenariusz, świat, projekty, muzykę), to zrobią 'bazę' dla całej wielkiej serii, którą oprą o nią właśnie i tworzenie będzie dla nich znacznie prostsze. Można by narzekać, ale nie mam po co - więcej FF zawsze :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Taki zarzut można by postawić właściwie każdemu fajnalowi, więc nie jestem przekonany czy to rzeczywiście powód do narzekań.
daniel1301

Post autor: daniel1301 »

Nie cytuj gry-online.pl bo to żaden argument. Jakby na IGN sie coś pojawiło to pewnie prawda oni nie plotkują.
aden pisze:"Japoński producent planuje bowiem stworzyć sześć produkcji z nazwą Final Fantasy XIII w tytule oznaczonych roboczą nazwą Fabula Nova Crystallis." - czy tylko mi się zdaje czy square coraz bardziej idzie na łatwiznę?
Żadna łatwizna! Jest potwierdzone że poza XIII w tytule produkcje nie mają ze sobą nic wspólnego. Ani świat, bohaterowie czy nawet system walki poszczególnych gier nie będzie taki sam jak w innej części kompilacji.
aden pisze: Podobno panowie se square się zastanawiają czy FF XIII wyjdzie tylko na ps3 czy nie straci 'exlusive' dla tej konsoli. Powód dość jasny - marna sprzedaż PS3.
Po tych wiadomościach słuch o ff13 na x360 zaginął. Szczerze wątpie w takie rewelacje. S-E zdaje sobie sprawe że do czasu wyjścia samej gry ilość urzytkowników ps3 wzrośnie. Ponadto TA gra będzie dopiero konsole sprzedawać. Jeszcze dochodzi pytanie czy x360 by podołał odpalić takie cudo. raczej nie :/
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

daniel1301 pisze:Nie cytuj gry-online.pl bo to żaden argument. Jakby na IGN sie coś pojawiło to pewnie prawda oni nie plotkują.
A to ciekawe, bo gry-online.pl bardzo dużo wiadomości czerpią z IGN i przeważnie mają rację :lol:
daniel1301 pisze:Ponadto TA gra będzie dopiero konsole sprzedawać. Jeszcze dochodzi pytanie czy x360 by podołał odpalić takie cudo. raczej nie :/
Khem, ma sprzedawać sama siebie, to jest najważniejsze, a nie konsole, bo SE o ile wydaje gry na PS, to nie jest producentem konsol i liczy się tylko ilość sprzedanych kopii gry. A wydanie jej na większą ilość platform tylko by podniosło zyski, bo więcej ludzi by nabyło. Ale tu pozostaje kwestia lojalności do firmy, z którą pracują od lat i dla której porzucili Nintendo i lukratywności zawartych z nią kontraktów, a to już inna sprawa. No i X360 by odpalił FF XIII. Różnica mocy konsol jest zauważalna już teraz, kiedy porty z X'a niektóre wyglądają minimalnie, bo minimalnie lepiej na PS3, a widoczna będzie tak naprawdę dopiero pod koniec kadencji tych konsol, ale nie jest tak wielka, aby nie było możliwości odpalenia XIII na 360, co najwyżej usunięto by z geometrii otoczenia kilka (tak mało że niezauważalnie mało) polygonów i nieco inaczej rozwiązano by renderowanie efektów graficznych typu blur, oświetlenie itp.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
daniel1301

Post autor: daniel1301 »

Gveir pisze: A to ciekawe, bo gry-online.pl bardzo dużo wiadomości czerpią z IGN i przeważnie mają rację :lol:
Chętnie porozmawiam na temat rzetelności tego serwisu ale nie tutaj bo mnie Go Go pogoni.
Gveir pisze:No i X360 by odpalił FF XIII. Różnica mocy konsol jest zauważalna już teraz, kiedy porty z X'a niektóre wyglądają minimalnie, bo minimalnie lepiej na PS3, a widoczna będzie tak naprawdę dopiero pod koniec kadencji tych konsol, ale nie jest tak wielka, aby nie było możliwości odpalenia XIII na 360, co najwyżej usunięto by z geometrii otoczenia kilka (tak mało że niezauważalnie mało) polygonów i nieco inaczej rozwiązano by renderowanie efektów graficznych typu blur, oświetlenie itp.
Z tym argumentem się nie zgodzę. Już TERAZ twórcy narzekają na x360 np ostatnio wypowiedział się jeden z kadry tworzącej GTA4 iż xbox stawia im wiele ograniczeń i będą cięcia w stosunku do wersji PS3 - głównie przez śmieszny napęd. Takie samo zdanie ma twórca Burnouta Paradise (czyli to są święte słowa :P). Wniosek jest taki że jeżeli już w tym momencie będą wprowadzane wycinki to X360 nie ma Żadnych szans na odpalenie FFXIII w takim stanie jaki będzie na docelowej platformie (bo to miałem na myśli pisząc wcześniejszy post).
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

daniel1301 pisze:Chętnie porozmawiam na temat rzetelności tego serwisu ale nie tutaj bo mnie Go Go pogoni.
Poboczna dyskusja możliwa, jeżeli do tego piszesz dużo na temat ;]
daniel1301 pisze:głównie przez śmieszny napęd. Takie samo zdanie ma twórca Burnouta Paradise (czyli to są święte słowa :P ). Wniosek jest taki że jeżeli już w tym momencie będą wprowadzane wycinki to X360 nie ma Żadnych szans na odpalenie FFXIII w takim stanie jaki będzie na docelowej platformie (bo to miałem na myśli pisząc wcześniejszy post).
Ok, zgadzam się - zwłaszcza w kwestii napędu, którym MS strzelił sobie potężnego samobója, w końcu, po latach żonglerki płytami nadszedł czas na zabawę pojedynczymi dvd a MS nagle daje napęd, którego nośniki mają kilkukrotnie za niską pojemność... To już nie czasy PSX, kiedy kombinowane jak koń pod górę, żeby wymyślić jak najlepsze metody kompresji danych, aby jak najmniej płyt wyszło na grę. Zostaje jeszcze sprawa czarnego Elite, który mimo że lepiej wyposażony, to jednak nadal cierpi na napęd. Ale wracając - chodziło mi raczej o moc procesorów i układów graficznych. X360 ma na pewno zaletę w postaci średniego skomplikowania architektury wielordzeniowego procka, przez co łatwiej zaprogramować, a PS3 posiada potężnego potwora, którego wykorzystania muszą się developerzy nauczyć - ale mocą przerasta X360. A teraz powiedzmy tak, że gdyby SE zdwoiło się i stroiło, to przeniosłoby FF XIII na X360, mimo że najpewniej wylądowałoby na kilku dvd. Cięcia by były, zauważalne nawet może, ale grę z pewnością dałoby się przenieść. Chyba że jest robiona tak specyficznie pod kątem architektury PS3, że konwersja wymagałaby napisania jej na nowo...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
daniel1301

Post autor: daniel1301 »

EWOLUCJA LIGHTNING

1. Wcielenie - Trailer E3 2006

Lightning zgodnie z zamierzeniami faktyczne bardzo przypomina Clouda Strife'a. Jej twarz wygląda bardzo "plastycznie" zwłaszcza nos. Kolor włosów to jakaś mało intensywna różowa płukanka, do tego nałożona tona żelu aby uzyskać efekt "ostrych włosów (cloud?). Celowo wyeksponowane "elfie" uszy. W stosunku do wersji aktualnej Lightning wygląda bardzo młodo. Technicznie najuboższa wersja bohaterki ale za to bardzo ciekawa

http://media.ps3.ign.com/media/826/8268 ... 78255.html

2. Wcielenie - Japoński Spot telewizyjny 2006

Zdecydowanie najgorsze wcielenie do tej pory. Ktoś wpadł na pomysł żeby dodać jej piegi czy rumieńce (pomysł zuy), tłuste posklejane włosy i "naćpane" spojrzenie. Ogólnie gdyby nie bujna fryzura to Lightning wyglądałaby jak jakiś bishonen (vaan?) przynajmniej poprawiono nos. ogólnie widać że reklama powstawała w pośpiechu i "belejak".

http://media.ps3.ign.com/media/826/8268 ... 75822.html

3. Wcielenie - Nowe scenki w trailerze 2007

Obecne wcielenie Lightning jest najlepsze pod względem technicznym. Różowa płukanka powoli schodzi, w niektórych miejscach jeszcze widać plamy, włosy zgęstniały jednak w dalszym ciągu Lightning nie zdecydowała się zakryć uszy. Wygląda dojrzalej, bardziej kobieco, co zdecydowanie działa na jej korzyść. Nie miałbym nić przeciwko gdyby tak wyglądała w finalnej wersji gry (oczywiście gameplay nie FMV).

http://media.ps3.ign.com/media/826/8268 ... 42562.html
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

z tymi włosami to jeszcze różnie może byc xD np. Ashe wędrowała od blondu do brązu:)
daniel1301 pisze:Lightning zgodnie z zamierzeniami faktyczne bardzo przypomina Clouda Strife'a.
..po co tworzyć nowy model xD;)
Gveir pisze:A teraz powiedzmy tak, że gdyby SE zdwoiło się i stroiło, to przeniosłoby FF XIII na X360, mimo że najpewniej wylądowałoby na kilku dvd. Cięcia by były, zauważalne nawet może, ale grę z pewnością dałoby się przenieść. Chyba że jest robiona tak specyficznie pod kątem architektury PS3, że konwersja wymagałaby napisania jej na nowo...
<przypomna sobie ten wywiad z Kojima^^">
ja obstawiam na to,ze FFXIII pozostanie exclusive, ale jakaś inna część Sagi ukaże sie na bank na 360
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

daniel1301 pisze:Technicznie najuboższa wersja bohaterki ale za to bardzo ciekawa
Hmm... jak dla mnie najładniejsza - nieco niepokojące spojrzenie, dziewczęcy wygląd twarzy, fryzura (uszy fajnie tu wyglądają :wink: ) i ma leciuteńkie piegi, co przy tej potężnej szczegółowości wygląda na nic innego jak celowe, delikatne piegi, bo przecież nie na przebarwienia skóry czy efekt pikselizacji ;] Efekt - bardzo cute ^^
daniel1301 pisze:Zdecydowanie najgorsze wcielenie do tej pory. Ktoś wpadł na pomysł żeby dodać jej piegi czy rumieńce (pomysł zuy), tłuste posklejane włosy i "naćpane" spojrzenie. Ogólnie gdyby nie bujna fryzura to Lightning wyglądałaby jak jakiś bishonen (vaan?) przynajmniej poprawiono nos. ogólnie widać że reklama powstawała w pośpiechu i "belejak".
A gdzie tam... Po prostu ma dłuższe włosy - posklejane nie są, bo w to taka stylistyka - widziałeś może panny z DOA4? Tam jest tak samo często... ładne kosmyki. No i spada w tym momencie z nieba przecież... pęd wiatru itp. Spojrzenie... mało przeszywające, nie to co poprzednio. Ale piegi... tu wyglądają świetnie ^^
daniel1301 pisze:Wygląda dojrzalej, bardziej kobieco, co zdecydowanie działa na jej korzyść. Nie miałbym nić przeciwko gdyby tak wyglądała w finalnej wersji gry (oczywiście gameplay nie FMV).
Cały czas ładnie, ale to już nie to... Ta fryzura mi się kompletnie nie podoba, wygląda jak w stylu emo, a i kolor jakiś dziwny i płaski - nierealistycznie jednolity, do tego skóra i karnacja zbyt 'gładka' i jednolita, zbyt gładko - od nowej generacji oczekuję realizmu wyglądu i stylistyki (w granicach rozsądku). Ciągle ładnie, ale to nie to...
Garnet pisze:<przypomna sobie ten wywiad z Kojima^^">
ja obstawiam na to,ze FFXIII pozostanie exclusive, ale jakaś inna część Sagi ukaże sie na bank na 360
Bo nawet to miałem w myśli pisząc to zdanie ;] XIII najpewniej nie wyjdzie poza PS3, ale skuszą się właśnie na inną część na X360...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
daniel1301

Post autor: daniel1301 »

Gveir pisze:od nowej generacji oczekuję realizmu wyglądu i stylistyki (w granicach rozsądku)
Ciężko zaprzeczyć temu że ostatni screen jest najbardziej realistyczny zarówno pod względem wyglądu (nie sterczące na wszystkie strony włosy, ich kolor i o wiele większa gęstość) i stylistyki (różowy błyszczyk na ustach :P ) hmmm a brak piegów... dużo ludzi ich nie ma i wciąż wyglądają realistycznie ^^" (ba! nawet są realni :lol: )
A gdzie tam... Po prostu ma dłuższe włosy - posklejane nie są, bo w to taka stylistyka - widziałeś może panny z DOA4?
"taka" stylistyka posklejanych kosmyków królowała na ps2 i FF12. Teraz przyszła kolej na rozdzielenie i niech każdy będzie osobno. długość jest taka sama, a od pędu włosy nie robią się tłuste. przed chwilą napisałeś że oczekujesz realistyki i tą wypowiedzią zaprzeczyłeś sam sobie :? A panny z doa są zrobione fatalnie (jak dmuchane lale z peruką)

Gveir zobacz sobie co rok czasu zrobiło z bohaterem Uncharted. To jest Next-Gen i udowadnia że aby urealistycznić twarz nie trzeba jej szpecić czy dodawać coś na siłę.

http://buzzard.forall.pl/screens/Uncharted2.jpg
Ostatnio zmieniony sob 12 maja, 2007 23:46 przez daniel1301, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Chyba znowu zamotałem i nie wypowiedziałem się zbyt jasno ;] Owszem, trzeci obrazek jest jak najbardziej realistyczny pod względem wyglądu i design'u, ale jak mówiłem, jest na nim, mimo że najbardziej realistycznie i dojrzale przedstawiona, zbyt 'wygładzona', pozbawiona jakichkolwiek niemal naturalnych przebarwień skóry (do tego zaliczamy piegi ;] ), a to mi się podobało w poprzednich wersjach, no i włosy mimo że teraz zyskały w końcu porządne ułożenie warstwami i gęstość - nie pasują mi ułożeniem i kolorem znowu zbyt jednolitym ;] I po prostu w jej przypadku podobał mi się bardziej dziewczęcy wygląd :P Po prostu gust - chociaż zgadzam się z Tobą w zupełności :wink: I nie nie zaprzeczam sam sobie - po prostu jeden i drugi wygląd mi pasuje - mimo odmiennych stylistyk oba są fajne. A włosy nie są tłuste - przy tej szczegółowości byłoby to widać w pewien charakterystyczny sposób. Wybacz, mam wypaczony gust co do wyglądu postaci na przestrzeni lat oglądani anime... A stylistyki oczekuję - realistycznej, ale w sensie podniesienia szczegółowości, plus zachowania elementów jakie całkiem dobrze sprawowały się estetycznie na poprzedniej generacji. Ewentualnie nie przeszkadza mi wcale maksymalny realizm, ale po prostu wolę wcześniejsze wcielenia Lightning. Panny z DOA... to zależy od tego jaki styl się lubi - są mocno mangowe, z wielką przesadą... wyposażenia, ale pośród lubianych przez mnie stylów ten też się znajduje ;]
daniel1301 pisze:Gveir zobacz sobie co rok czasu zrobiło z bohaterem Uncharted. To jest Next-Gen
No cóż - zrobiło z niego większego przystojniaka po modyfikacji linii kości szczęki, zarost sensowniej zrobiony, ogólnie - znacznie większy realizm i tu to pasuje jak najbardziej na plus ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
daniel1301

Post autor: daniel1301 »

Gveir pisze:nie pasują mi ułożeniem
myślę że ułożenie jest takie samo, tylko perspektywa tego nie ukazuje (zauważ że nadal jej odstają "kolce" z lewej strony, tylko przez właśnie perspektywę nie są wyeksponowane jak na 1 screenie).

heh jaka nie będzie i tak dla mnie jest miss final fantasy (obok Lulu i Aeris ale z Kingdom Hearts 2 :P )
Wybacz, mam wypaczony gust co do wyglądu postaci na przestrzeni lat oglądani anime...
Tifa: Have you seen a guy with spiky hair?

Sora: ...

Tifa: More spiky? xD
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

OMG! najnowsza wersja Lightning jest kawaii! mnie akurat się najbardziej podoba, te usta, mmm... tylko czy mi się wydaje, czy trochę bardziej jej podbródek wystaje? akurat ten detal bardziej podobał mi się w drugiej wersji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”