Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Bardzo dobrze mówisz. Idealnym byłoby podejście do jRPG urozmaicone w końcu kilkoma chwytami z starych dobry cRPG jak Fallout. I wcale, a wcale by to nie zniszczyło fabuły ani feelingu gry. Przecież wszystkie stare elementy mogłyby pozostać po swojemu, do tego - w końcu lokacje o gigantycznych rozmiarach, wielki świat, którego z 40% zwiedzamy przy głównym wątku, a potem rozwiązujemy wielkie ilości zadań dodatkowych, zwiedzamy resztę świata, odkrywamy tajemnice, historię wikłamy się w jego życie - jestem pewien, że gdyby połączyć ilość questów opcjonalnych wraz możliwością eksploracji z cRPG z typowym wykonaniem i stylem jRPG - powstałoby dzieło wybitne.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

O tak :) Fajnie jakbyśmy odpalili sobie trzynastkę i ujrzelibyśmy mapę z góry, coś jak właśnie w Falloucie. Taka mapa to nic skomplikowanego a daję ogromne uczucie wolności. Mapa byłaby zakryta czernią, którą byśmy sobie odkrywali, a znając pieczołowitość japończyków, byłby momenty, że na mapie nic nie ma, ale jak zrobimy coś tam ukazuję się lokacja, której nie musimy, a możemy zwiedzić. Piękności :*
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Idealnym byłoby podejście do jRPG urozmaicone w końcu kilkoma chwytami z starych dobry cRPG jak Fallout.
Tjaa jasne, a jak pojawiły się elementy „starych dobrych cRPG” w FFXII to fani kwilą, że to już nie final.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Niech kwilą... i tak się zanosi, że trzynastki już nie będą jak poprzednie części.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:Fajnie jakbyśmy odpalili sobie trzynastkę i ujrzelibyśmy mapę z góry, coś jak właśnie w Falloucie.
Akurat do tego motywu w FF XIII bym podszedł na średnio wesoło - starczyłaby mi odpowiednio ładna mapa jak w starych dobrych częściach które jeszcze ją miały z możliwością swobodnego zapylania i różnym transportem plus wielka nieliniowość jeżeli chcemy się w coś angażować - ale fog of war... średnio :wink:
PączekzPiekieł pisze:Tjaa jasne, a jak pojawiły się elementy „starych dobrych cRPG” w FFXII to fani kwilą, że to już nie final.
Dziwne... jak się X-2 pojawiło to też krzyczeli a gra bardzo dobra i za diabła nic innego jak FF, tak samo jak XII. To IX w ogóle tak dostać miano qpy, miarą dygresji że tak powiem :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=32320 - Ha ha... ha... Ciekawe co z tego wyniknie... Może FF na X'a :lol:
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

soniq17 pisze:http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=32320 - Ha ha... ha... Ciekawe co z tego wyniknie... Może FF na X'a :lol:
Nawiązując do gorącej dyskusji w dziale "konsola", myślę, że to raczej nieuniknione, że FFXIII będzie i na innych konsolach. Wydaje mi się, że przy tak dużej produkcji z potężnym budżetem jak FF, SE musi rozdawać płytki gdzie tylko można - nie będą przecież "wierni", to w końcu biznes - żeby zwróciły się koszty. To nie malutka produkcja dla DS'a czy PSP.
hmm... coś mi się zdaje, że gdzieś to już pisałem...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

No i ja jeszcze poprosze wersje na blaszka ;)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

theodolit pisze:No i ja jeszcze poprosze wersje na blaszka ;)
O ile na X360 bym się nawet nie zdziwił specjalnie jak wyjdzie, to na blaszaka mogę się założyć że nie pójdzie :wink: A jakie by to miało wymagania...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Gveir pisze:
theodolit pisze:No i ja jeszcze poprosze wersje na blaszka ;)
O ile na X360 bym się nawet nie zdziwił specjalnie jak wyjdzie, to na blaszaka mogę się założyć że nie pójdzie :wink: A jakie by to miało wymagania...
Wiem wiem ;) ale pogadac zawsze mozna - zaloze sie ze gdzies, ktos pewnie jakas petycyjne stosuje ;D

tak pozostanie poczekac jakies 5-10 lat az sprzety na tyle urosna ze emulatory PS3 beda smigac ;D wszystko kwesja czasu - i cierpliwosci :D

a ja mam jeszcze tyle gier do obadania
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Hm... Nie wiem, czy poza PS to będzie to samo FF... I nie chodzi mi tu o sentyment, tylko o to, że z konwersjami na inne platformy bardzo różnie bywa... Żeby nie wyszło coś jak w DMC 3... (ja sam się nie martwię, i tak kupię PS3)
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

theodolit pisze:tak pozostanie poczekac jakies 5-10 lat az sprzety na tyle urosna ze emulatory PS3 beda smigac ;D wszystko kwesja czasu - i cierpliwosci :D
Hmm... PS2 wyszła dawniej niż 5 lat temu, a jakoś emulatory jeszcze są kijowe że strach :wink: Najgorsza jest właśnie emulacja konsol z grafą 3D... No i dodajmy że PS2 miała architekturę uznaną za trudną, a PS3 ma znacznie bardziej zawiłą - spora liczba rdzeni, procków, skomplikowane sterowniki... Może będzie jeszcze gorzej z emulacją...
dark_raven pisze:I nie chodzi mi tu o sentyment, tylko o to, że z konwersjami na inne platformy bardzo różnie bywa...
A starczy wspomnieć VII i VIII na kompy. Koszmarnie skaszanione konwersje, trudno o gorsze. DMC3 jeszcze jakiś poziom miało przy nich nawet niezaprzeczalnie. Albo MGS2 na XBox'a. Ilość klatek spadająca na psyk w czasie deszczy na mocnej konsoli... żenada. I najpewniej się jak zawsze okaże że najlepiej grać na 'docelowej' platformie dla danej gry...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Wiadomo ze najlepiej na 'docelowej' platformie. Aczkolwiek dzisiaj na jednym z serwisow poswieconym konsolom (nie pamietam nazwy a nie chce mi sie sprawdzac :P) ukazala się ciekawa wiadomość. Podobno panowie se square się zastanawiają czy FF XIII wyjdzie tylko na ps3 czy nie straci 'exlusive' dla tej konsoli. Powód dość jasny - marna sprzedaż PS3.
UNOisMAD

Post autor: UNOisMAD »

Imho to sprzedaz konsoli PS 3 wzrośnie wlasnie po wydaniu takich hitów jak Tekken 6 czy FF XIII , podobnie bylo z PS2 . Poczekajcie a PS3 zrobi jeszcze furore.
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=32876 - To się porobiło... Może na PS2 dostaniemy kolejnego Finala ^^
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”