Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Isia pisze:Poetycki Cię wkurza
we władku. Poemat Browninga "Sir Roland pod Mroczną Wieżą Stanał" jest cudowny ^__^
Lucrecia pisze:z własnej woli sięgnąć po Lema
Lubie te opowiadanka Lema. Dobrze się je czyta, no i większość ma jakiś sens. Pomysły ma ciekawe, z lekka dziwne i pochodzące powoli pod schiz :wink:
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Izrail pisze:Ja Władcy nie przeczytałem - odrzuciło mnie po pierwszym tomie. Język mnie doprowadzał do szału.
Bo 'Władcę' czyta się od prawie połowy pierwszego tomu. Od momentu, gdy wesoła, gejowska kompania dociera do "Pod rozbrykanym kucykiem". Potem jest już z górki.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Lucrecia pisze: Szekspir
Od niego to znam tylko Romea i Julię XD Ale i tak jak tylko gdzieś to zobaczę to bardzo chętnie przeczytam (film mnie zauroczył to co dopiero książka XD)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ble. Nie lubię jego dramatów. Z resztą w ogóle tego nie lubię bo ciężko się połapać w tych utworach. :roll: A Makbet ten cały..... :lol:
glamorous vamp
Wakizashi

Post autor: Wakizashi »

Hmmm... ostatnio widziałem "Mamutatumam" Stanisława Tyma. Ledwo zajrzałem do książki, a już zacząłem pękać ze śmiechu :D
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Eiko pisze:Od niego to znam tylko Romea i Julię
Boni pisze:Ble. Nie lubię jego dramatów. Z resztą w ogóle tego nie lubię bo ciężko się połapać w tych utworach. Rolling Eyes A Makbet ten cały..... Laughing
No ale musicie znać Hamleta, Króla Lear, Otella. A z lepszych komedii "Wszystko dobre co się dobrze kończy", "Komedia omyłek" czy dobrze znany "Sen nocy letniej". To klasyka, perełki ery Elżbietańskiej.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Nie zapominając o Makbecie - kolejna lektura, którą czytało mi się zaskakująco dobrze :] (choć w ostateczności zbrzydła mi przez moją nawiedzoną polonistkę, która lubiła wypytywać o każdy szczegół)
Otello- dla tych, co nie czytali godna polecenia jest ekranizacja - pamiętam, że w jednej z głównyvh ról (Jago bodajże) wystąpił Kenneth Branagh - aktor często grający Szekspira :)
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

No ale musicie znać Hamleta, Króla Lear, Otella. A z lepszych komedii "Wszystko dobre co się dobrze kończy", "Komedia omyłek" czy dobrze znany "Sen nocy letniej". To klasyka, perełki ery Elżbietańskiej.
Teoretycznie tak. Ale dramaty są do oglądania, a nie do czytania (takie moje zdanie)
Izrail pisze:Lubie te opowiadanka Lema. Dobrze się je czyta, no i większość ma jakiś sens. Pomysły ma ciekawe, z lekka dziwne i pochodzące powoli pod schiz
Ja też lubię. Zwłaszcza Dzienniki Gwiazdowe. A co do schizów - polecam Dicka
Izrail pisze:Poemat Browninga "Sir Roland pod Mroczną Wieżą Stanał" jest cudowny
Nie czytam poezji - nie wypowiem się.
Go Go Yubari pisze:Od momentu, gdy wesoła, gejowska kompania dociera do "Pod rozbrykanym kucykiem"
Hehe, Yubari, hehe. :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Ale mnie się właśnie początke podobał, i potem postać Aragorna... mmmmmm... I Fangorn, i Lorien Kwitnące, i Minas Tirith i ... w sumie to prawie wszystko.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

A dla mnie to ten WP był strasznie skomplikowany. XD Co prawda czytałem go hen hen to może bym teraz tę lekturę lepiej przetrawił ale tak czy siak czekałem momentami żeby ta akcja wreszcie ruszyła -_-'
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Lucrecia pisze:Naprawdę nie rozumiem, jak można być podlotkiem i nie kochać się w Kmicicu/Wołodyjowskim/Skrzetuskim/Bohunie/Wiśniowieckim/kim tam jeszcze. XD
XD jakie dziecinstwa moga miec rozne oblicza:)

Boni pisze:Przeczytałem gdzieś tak do momentu jak w jakimś barze 50 ruskich nazwisk było. Nie połapałem się i odstawiłem książkę. Z resztą tera to nawet czasu nie ma żeby cokolwiek sobie na luzie przeczytać -_-' Fakultet z matmy mnie rozwala
to mogles sobie wizasc historie:P a na powaznie-nie bierzcie histy :]]
co do ruskich naziwsk...w tym tkwi urok :D

Wakizashi pisze:Może to i nudne, ale taką klasykę polską to powinien znać każdy Polak.
i dobrze ze nie jestem patriotka...az dziw bierze ze mi sie chcialo z historia polski uwierac

Krakers pisze:Co do Lalki - specjalnie przecyztałem drygi raz, bo stwierdziłem, że na maturze zawsze można będzie się odwołać (wszystko tam można było znaleźć), ale potem zapomniałem i nie wspomniałem o Lalce w moim wypracowaniu
heh...pamietam ze na probnej mimo ze lalke bardzo lubilam mialam blad rzeczowy :/ napisalam ze wokulski

Kod: Zaznacz cały

popelnil samobojstwo
ech...

kanzer pisze:Teraz zabieram się za "Lasher", tom I, pani Rice of course
oho,powodzenia w zdobyciu tomu 2 XD ja stawiam teraz na angielskie wydania,ksiazka nie ejst podzielona na tomy i mam juz sprzedawce ktory mi kupil prawie cale kronki wampirze in english-te ktore u ans nei wyszly albo wyszly raz a dawno...

Lucrecia pisze:Szekspir i dramaty antyczne - moje ulubione lektury obok tych z okresu pozytywizmu.
makbet byl boski ^^ obiecalam ze wezme sie za wiecej dziel szekspira..narazie stanelo w miejscu -_-
hamlet narazie tlyko teatr polski obejrzalam-polecam! ten co sie rozgrywa w Wieliczce

< WP omijam szerokim krokiem........a pytanko mam czy czytal ktos Bezsennosc w Tokio? szukam,i szukam tej ksiazki-polak opisuje swoje lata spedzone w japonii,podobno badzo ciekawa lektura>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Wakizashi pisze:Może to i nudne, ale taką klasykę polską to powinien znać każdy Polak.
No, jak to mówią: Klasyka to coś, co każdy chce mieć przeczytane a nikomu się nie chce czytać. ;)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Bezsenność... Obiło mi się o uszy. Dość znana książka, dziwne że nie możesz jej znaleźć :P
pho3n1x pisze: No, jak to mówią: Klasyka to coś, co każdy chce mieć przeczytane a nikomu się nie chce czytać.
Mi się chce, ale klasyka nie koniecznie równa się dobrej literaturze.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

No cóż, o lekturach wiele nie powiem bo wiele ich nie przeczytałem. Zazwyczaj zaczynałem czytać w ostatecznym terminie, i rzadko kiedy zdążyłem minąć 1/4 zanim nauczyciele poczęli omawiać te "dzieła sztuki" (bleee). A skoro już omawialiśmy znaczyło to, że do końca nie zdążę dojechać, a skoro do końca nie dojade to po cholere mam czytać ^^

Ale oczywiscie jakąś ich drobną część trzeba było zrobić :/ Czego nie wspominam mile. Tyle mamy ksiażek na swiecie, a nauczyciele jako lektury wybierają takie bzdury.

WP - bardzo fajna książka, nie jest ideałem co prawda, bo czasami pisana jest jak elementarzyk dla 10 latka. Niemniej jednak generalnie miło się czytało, a jeszcze przyjemniej się film ogladało (za wyjątkiem "Powrotu Króla").

Hobbit - tez całkiem fajny, ale chyba tylko jak nie ma sie wiecej niż 15 lat. "Krasnoludki" i "zły smok" odstraszają troche starszą publikę...

Annie Rice - cholera tylko wywiad czytałem + film, oba zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Świetny, niepowtarzalny styl. Nawet przez chwilę się nie nudzilem przy tej książce. Problem polega na tym ze ciężko dostać resztę jej książek :/

Miłośnikom fantastyki polecam książki spod znaku "Forgotten Realms", w szczególności te autorstwa R.A. Salvatore'a. Świetny pisarz, którego teksty obfitują w niesamowite opisy różnego rodzaju starć i bitew, stopień profesionalizmu którego nie spotkałem dotąd u innych autorów. Jestem obecnie jakieś 3 trylogie w plecy ale co tam :?
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Salvatore jest nudny, wszystkie jego książki (szczególnie o Dritzzie) powtarzają jeden utarty schemat. Przeczytałeś jego 3 książki, przeczytałeś wszystkie. Już o wiele bardziej lubię Sapkowskiego, bo on jakieś zmiany wprowadza :) A teraz coś co gorąco polecam: R. Kulesza, Sparta w V-IV w. p.n.e. genialna książka bardzo ciekawie napisana, czyta się z przyjemnością oraz: P. Zanker, August, Potęga obrazów po przeczytaniu tego można nawet pokochać historię sztuki :)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Hm, ja się zastyanawiam czy ktoś z Was zna autora sagi Ogień i lód czy jakoś tak.... Fantasy jakieś dobre podobno.....

Ja przeczytałem Cadillac Dolana (Kinga XD ) I co tu dużo mówić. Jak zwykle w krótkich opowiastach występują dziwne motywy XD Heh, kto by się spodziewał, że coś czym się chwali, co kocha, przy czym żyje i co inni ubóstwiają stanie się czyimś grobem.... i to w jakim miejscu :D lol
glamorous vamp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”