Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

Ufff skończyłem wreszcie "Mumia", "Merrick" i "Wampir Vittorio" - wszystko Anne Rice.
"Mumia" - hm.... w sumie dość ciekawe, ten motyw z nieśmiertelnością, ale ogólnie książka średnia.
"Wampir Vittorio" - Dość dobra książka, opowiada historię młodego Vittoria, zakochanego w pewnej wampirzycy, bardzo ciekawa i mądra.
"Merrick" - najbardziej podobała mi się z tych trzech, historia pewnej czarownicy rzucającej uroki na wampiry :D wszystkim fanom wampirów i nie tylko polecam.

Teraz wypożyczyłem Anne Rice - "Lasher" i "Gęstwina dusz" - Christopher Rice (syn Anne).
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Go Go pisze:Teraz czytam "Zorro - narodziny legendy" (naszło mnie). O tym dlaczego szlachcic postanowił bronić sprawiedliwosci, o jego podbojach miłosnych etc. Czyli ksiązka bardziej o Diego niz o Zorro. Ciekawie się czyta, polecam
Zainspirowana przykładem Go Go, zakupiłam i przeczytałam. :wink:
Całkiem miła, wciągająca lektura, czyta się płynnie i szybko, z zaciekawieniem... choć po tytule i streszczeniu spodziewałam się powieści nieco innego rodzaju, czegoś dramatyczno-psychologicznego. A tu przygoda i perypetie miłosne, no ale co zrobić.
Autorka momentami irytowała mnie swoimi niewyrafinowanymi sztuczkami -- np. tekstami o złamanym gęsim pórze, kiedy trzeba było jakoś skończyć rozdział. Znalazło się też kilka świetnych zdań -- takich, że tylko się poturlać ze śmiechu. Aż żałuję, że ich sobie nie wynotowałam. Hm, w ogóle cała lektura wywołuje raczej rozbawienie niż dreszczyk emocji.

- Rozumiem, że owych występków dopuścił się osobnik znany jako Zorro. W dodatku, jak sądzę, przywłaszczył sobie perły. A może Ekscelencja woli nie poruszać tego tematu? - odpał Diego.
- Ten Zorro to wy, de la Vega!
- Żałuję, że to nie ja, albowiem to musi być fascynujący człowiek, ale niestety, delikatne zdrowie nie pozwala mi na takie awantury. Cierpię na astmę, migreny i palpitację serca.


Heh. Fragmenty o śpiewaniu serenad i tak były najlepsze. XD
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Bueh ;) Nic nie przebije wersji anime, ale co tam ;p Ksiązka rzeczywiście napisana tak trochę jakby "czytelniku, jesteś głupi", ale da isę to przeżyć. Wolę jednak Diegę łamagę niz lovelasa ;p
Alga

Post autor: Alga »

Z ostatnio wydanych książek polecam "Tańcz, tańcz, tańcz" autorstwa Harukiego Murakami.
Jest to kontynuacja (nie wiem czy ktoś z was czytał) "przygody z owcą" polecam obie... ;)
Paine

Post autor: Paine »

Ja polecam książke dla nastolatek ,,Angus,stringi i przytulanki" ta książka wcale nie jest zboczona jak coś :D .I nie czepiać się tytułu nie jestem autorką tej książki.Powiem od razu że ta książka ma jeszcze 4 części a każda się inaczej nazywa.

Tak wygląda okładka tej książki

http://alejka.pl/i2/p/42/16/4cb75d0f0db14_0_n.jpg
Alga

Post autor: Alga »

[quote="Paine"]Ja polecam książke dla nastolatek ,,Angus,stringi i przytulanki" ta książka wcale nie jest zboczona jak coś :D .I nie czepiać się tytułu nie jestem autorką tej książki.

gratuluje, ale powiem szczerze ze gdybym zobaczyla te ksiazke na polce w bibliotece albo w ksiegarni to pewnie by mnie nie zainteresowała... :D
A czy mozesz przyblizyc jej tresc??
Paine

Post autor: Paine »

Tu jest krótki opisik

Zabawna, a jednak zaskakująco wzruszająca wersja Dziennika Bridget Jones dla nastolatków. Książka dla dorastajacych dziewcząt i dla wszystkich zmęczonych dorosłym życiem, którym przyda się przypomnienie, że młodość to nie tylko świetna zabawa.

Widać że rodzice też mogą czytać ale tej książki nie dam mamie :lol: .Mi się ta książka bardzo podoba przeczytałam w ciągu wakaci 3 częśći
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Ja kupiłam sobie jakiś tydzień temu książkę "Kto zabił Kurta Cobaina?" i muszę przyznać, że bardzo ciekawa... Jestem gdzieś na 57 stronie...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

A ja niedawno przeczytałem "Paragraf 22", polecam tą książkę między innymi z powodu występującego tam absurdu. :roll:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Podpisuję się pod opinią Abe obiema łapkami - książka jest świetna, choć miejscami smutna. W każdym razie wpisuje się w gust mojego brata :) i mój też.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Miasteczko Salem - King i wampiry to cudowne połączenie :lol: Wkurzający jest trochę początek - geograficzne pierdoły potrafią człowieka zniechęcić :] Na szczęście od razu robi się baardzo interesująco :) Heh, no i ojciec Callahan... :>
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

No to ja polecam gre geralda w tym momencie. Właśnie skończyłem i cóż. Schiza jakich mało na tym świecie :D I te obrzydzliwe zakończenie, a fuj XD Polecam.

ps. Heh, po całej puencie jak sie wraca do środka książki do pewnego momentu to dopiero wtedy człowiek ma stracha. Yay... ^^'
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ascalon
Kupo!
Kupo!
Posty: 93
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005 13:56
Lokalizacja: Chaos Sphere
Kontakt:

Post autor: Ascalon »

Najciekawszą książką jaką ostatnio czytłem i moge polecić jest ''Siewca Wiatru". Ciekawy motyw przedstawienia aniołów z ludzkimi cechami, zaletami i wadami. Ciekawe pokazanie nieba i piekła.
Książka gruba ale dobrze się czyta.
Jesteśmy otoczeni? Wspaniale ! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!
Wakizashi

Post autor: Wakizashi »

Polecam książkę pt. "Achaja"
Dynamiczna akcja, intrygująca fabuła to chyba wszystko czego potrzeba książce fantasy.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Teraz będę czytać Quo Vadis... Kto to czytał i mu się podobało?? Nienawidzę lektur...
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”