Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Eiko pisze:Ja jeszcze nie mam takiego fioła, żeby czytać po angielsku XD I dobrze...
To nie jest znowuż taakie dobre.
Swoją drogą ja mam niemieckie książki... heh, chciałbym ja zamienić na angielskie, ktoś chętny :)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Kermi pisze:Ale Ivy - zobacz ile Ty masz lat, a ile ja... Ty znasz na pewno o wiele lepiej angielski ode mnie, ale musze powiedziec, że mnie okropnie kusi, żeby sobie kupić oryginalną wersję...
A cóż ja Ci na to poradzę? Uczę się angielskiego ponad 10 lat, a i tak sięgam często do słownika. Wszystko zalezy od samozaparcia czytelnika - jeśli znasz podstawy, to z HP sobie poradzisz, choć nie sądzę,żebyś zrozumiała każdy niuans fabuły (nazewnictwo bywa mylące - szczególnie jak znamy tylko polskie określenia)
Ja czytałam poprzedni tom tylko dlatego,że pożyczony - sama bym stówki nie wydała, szczególnie że za pół roku czekałby mnie zakup polskiego wydania ;)
Eiko pisze:Ja jeszcze nie mam takiego fioła, żeby czytać po angielsku XD I dobrze...
A więc wnioskuję z Twojej wypowiedzi , że mam fioła? XD Dobre, ale o tym wiem od dawna ;)
Boni pisze:Swoją drogą ja mam niemieckie książki... heh, chciałbym ja zamienić na angielskie, ktoś chętny n
No jasne...nigdy za dużo ekstremalnych wrażeń.. ^^'

Muszę Drakulę Stokera w oryginale dokończyć - niech żyje staroangielski!!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

"Królowa Margot" w oryginale polecam :> Choć znam tylko polska wersję ;) Ksiązka niewątpliwie godna uwagi. Ale to już klasyka, a wielu zapewne widziało już film.
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Eiko pisze:Ja jeszcze nie mam takiego fioła, żeby czytać po angielsku XD I dobrze...
Dlaczego? Ja miałam - na Tolkiena. Mam "Hobbita" i "Sillmarillion". Boski.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Dla mnie by trochę było ciężko czytać "Silmarilion" w oryginale. Czytałam jedynie po polsku. A "Hobbita" może całkiem, całkiem. ;)
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Nie czytałem jeszcze wszyskich waszych postów w tym temacie, więc mogę się powtórzyć :twisted: Jednak polecam wam książki Mike`a Resnick`a. W szczególności trylogię "Wyrocznia" (jeżeli lubicie s-f) oraz "Przygody Lucyfera Jonesa" (jeżeli lubicie książki z dystansem i wieeelką dozą chumoru sytuacyjnego :D )
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

No więc skończyłem "Skrzypce" Anne Rice. Hm.... w sumie to bardzo smutna, a nawet tragiczna książka, ale na pewno bardzo ciekawa i pouczająca. Tak więc polecam tobie Garnet i nie tylko tobie ;)

[ Dodano: 22-07-05, 19:04 ]
Go Go Yubari pisze:...Louis...Louis potrafi tylko się rozwodzić nad przeszłaoscia, Claudią etc. ble.
Widzę, że nie darzycie Louis'a zbytnią sympatią... ;) ciekawe, bo ostatnio moja nieszczęśliwa miłość powiedziała mi, że jestem dokładnie taki jak Louis z Wywiadu z wampirem... hm... może właśnie dlatego moja miłość była nieszczęśliwa :P muszę chyba przeczytać w końcu tą książkę ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

kanzer pisze:Tak więc polecam tobie Garnet i nie tylko tobie
ok,najpierw skoncze kroniki,jak uda mi sie wszystkie czesci zdobyc ^^

aha wywiad z wampirem ukazal sie w nowym wydaniu XD -jednak wole poprzednia okladke z ksiazka:]

kanzer pisze:Widzę, że nie darzycie Louis'a zbytnią sympatią... n
alez ja go darze sympatia ale mniejsza niz ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

niż Lestata ;] a tak w ogóle... po wywiadzie był "Wampir Lestat", czy "Królowa Potępionych"? Czytałaś jeszcze jakieś książki Anne oprócz kronik?
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

po wywiadzie jest wampir lestat,pozniej krolowa
tak jak pisalam najpierw chce cale kronik skonczyc,zreszta polecam strone anki aby obaczyc ile tego jest XD http://www.annerice.com/
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

No sporo...
A ja sobie właśnie wypożyczyłem "Mumia", "Merrick" i "Wampir Vittorio". Czyli Merrick jest z kronik, ale mam nadzieję, że jakoś ściśle się nie łączy z pozostałymi książkami? Tak samo Vittorio...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

wlasciwie to kazda mozna odzielnie czytac,w ronzych kolejnosiach etc nie ma az tak duzych powiazan..kazda skupia sie na czyms innym...jasne ze obecna sytuacja kogos tam jest skutkiem wydarzen w poprzedniej ksiazce ale nie ma az tak duzych powiazan z tego co zauwazylam,zreszta wysyarczy popatrzec jak wydaja polskie wydania..np opowiesc o zlodzieju cial,wydali raz i obecnie dostac 2 tom to cudo,memnocha w ogole nie wydali,armanda znowu wydali,koncowke znowu nie..i tak to idzie :roll: mam andzieje ze uda mi sie zdobyc brakujace 'anglowki'
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Pare książeczek na wyjeździe przeczytałem, to się mogę wypowiedzieć :]

Matthew Reilly "Nieuchwytny cel" - Ta książka jest rozbrajająca :lol: James Bond, Mission Impossible, a nawet w pewnych momentach Matrix mogą się schować :] Przyjemna sensacja, nudzić się przy niej nie można. I jeszce do tego napisana bardzo dobrym językiem. Płk Shane Schoefield to naprawde fajny bohater :>

Stephen King "Lsnienie" - Miód w najczystszej postaci tego słowa. Redrum roxuje XD Ciekawa historia, bohaterowie, tylko troche mnie wkurzała uprzejmość paru ludzi... Ale i tak ocene dostanie co najmniej 9/10 :]

"Christine" - Nawiedzony samochodzik też jest bardzo fajny. Ktoś mi kiedyś mówił, że to straszny gniot jest, ale sie baaaaaardzo pomylił :> Buddy wymiatał ze swoimi hasełkami :] Cała książka się z samych dobrych momentów składa :]

"Buick 8" - Także samochodzik, ale tym razem innej maści mniej mi sie od Krystynny podobał... Może przez niedosyt spowodowany zakończeniem... Ale rzeczy, które autko wyprawia siom wręcz genialne :lol: No i wielki + za notę od autora :]

"Podręcznik epickich przygód" do dnd - to tak z innej beczki, żeby monotonii nie wzbudzać :] Podręcznik fajnie napisany, łaczy przyjemne z pozytecznym - oprócz opisów przygód powyżej 20 poziomu można się zdrowo usmiać czytając co epickie postacie są w stanie zrobić :lol:
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

kiepsko sie orientuje w nowosciach, wiec nie wiem o jakich ksiazkach gadacie... :oops:
ale moge chyba cos polecic,nawet jesli to nie nowosci :D
wiec polecam WSZYSTKIE ksiazki Terry'ego Prattcheta, a w szczegolnosci:Kosiarz,Mort Zbrojni i Ciekawe czasy (z ktorych to okladki pochodzi moj podpis :D )
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Izrial raczej żadnych nowości nie wypisał... ale ze swojej strony mogę polecić "Pewnej nocy w parku. Opowiadania baskijskie". Nic wybitnego ale ciekawie się czyta, zawsze dobrze jest poznać trochę literatury mało znanych kultur.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”