Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Gość

Post autor: Gość »

Ja polecam wszystkim trzy knigi o Jakubie Wędrowyczu - Egzocysie amatorz, kłusowniku, bimbrowniku. Dużo śmiechu
Dr. Evil

Post autor: Dr. Evil »

Ojciec chrzestny. Bardzo ciekawe po prostu mistrzowskie. Polecam :!: 8)
NeoBoala

Post autor: NeoBoala »

A ja NIE POLECAM wam:
-Pana Tadeusza :D
napewno kazdy z was to juz czytal bo teraz ta lektura obowiazkowa jets w gimnazjum, a z tego co widze to nie ma tu ludu mlodszego niz gim, ale pamietam jak sie cholernie meczylem z ta ksiazka, ladne rymowanki ale co z tego?
Mam w dupie ksiazke ktora jest pisana wierszem, a nic nie mozna z niej zrozumiec i to nie z tego powodu, ze jest pisana staro-polszczyzna tylko dlatego, ze autor wielokrotnie wymyslal jakies malo znane nawet w tamtym okresie wyrazu zeby tylko sie rtmowalo :P
ogolnie ksiazke trudno sie czyta i to najwiekszy shit jaki kiedykolwiek widzialem <to samo tyczy sie filmu>. Kto sie nie zgadza tego zapraszam na Szranki :grin: a jak tego bedzie malo to Ogłosze Sąd Boży: walke na śmierć i życie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ja sobie teraz czytam-i mam zamiar przez ferie ofkoz przeczytac :D-'cujo' kinga o potulnym bernardynku ale ktory to w nocy zmienia sie w niegrzecznego potworka terroryzujacego miasteczko :D :D
Pana Tadeusza
lol wlasnie na maturze jak juz prawie konczylam pisac wspomnial mi sie soplica aby o nim pare zdan napisac...nie czytalam ale dobrze ze pozniej mi sie przypomnial :)
napewno kazdy z was to juz czytal bo teraz ta lektura obowiazkowa jets w gimnazjum
jakby nie byla w gim to i tak by Was czekala w liceum/technikum
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Dr. Evil

Post autor: Dr. Evil »

Chodziło mi raczej o to, że jest to nagminnie robiony błąd. W innym wypadku bym nie poprawiał. No dobra, a wracając do tematu to Mario Puzo pisał książki o mafii. Najsłynniejsze jego książki to "Ojciec chrzestny", "Sycylijczyk", "Ostatni Don" (doczekały się ekranizacji). Ponadto napisał "Ómerte", "Rodzinę Biorgiów" (nie jestem pewien co do pisowni).
Red

Post autor: Red »

jeśli chodzi o książki to polecam autorów takich jak:
R.Koontz, S.King i H.A.Knight

mają świetne książki :D

powieści grozy i horrory rules!! :twisted:
Ostatnio zmieniony czw 11 mar, 2004 23:52 przez Red, łącznie zmieniany 1 raz.
Malkav

Post autor: Malkav »

nie pamietam kto, ale ktos prosil o tytul ksiazki opisujacej wojne ze strony mordoru:wiec tytulu nie pamietam dokladnie ale est to chyba "OSTATNI WŁADCA PIERŚCIENIA"a dzieje sie to w swiecie "srobziemie". zapytam kumpla ktory to ma i najwyzej jeszcze napisze.
ja pragne polecic wszystkim caly cykl swiata dysku, genialnego pisarza terry'ego pratcheta. oprocz tego kompletnie nie w tym klimacie "przygody dobrego wojaka szwejka". czytalem podczas choroby, myslac ze to jakis badziew dla dzieci, ale milo sie zaskoczylem. naprawde swietna ksiazka.
dalej wszystkie ksiazki o wiedzminie sapkowskiego.
dla tych ktorzy lubia opowiadania, raczej mroczne i ciezko klimatyczne to polecam trzynascie kotow; dukaj,sapkowski itd. swietne.
Mi'hen

Post autor: Mi'hen »

Ludzie, widzę, że nie jesteście zbyt głęboko w temacie książek fantasy i s-f (to nie tyczy się garnet z uprzejmości i ciekawych postów na RCS :)) więc muszę nakierować was na dobrą drogę.Po pierwsze; nie czytajcie książek Magic: The Gathering, po prostu ręce opadają. Ci co chcą czytać FR niech zajżą najpierw na forum ISY, szybko im przejdzie......Książkami godnymi polecenia są:

Diuna Franka Herberta

Cykl "Pieśni Lodu i Ognia pana Martina zaczynające się od "Gry o Tron" mistrzostwo świata

Książki pana Eriksona

Trylogia Mrocznego Elfa R.A. Salvatore'a Jedyna godna polecenia trylogia z FR
Mi'hen

Post autor: Mi'hen »

Nie chciałem nikogo obrazić, po prostu brałem pod uwagę pierwszy post Neoboali. Wiesz, zdanie tak wielu osób musi mieć chociaż ziarno prawdy w sobie. Oczywiście nikt ci nie zabrania przeczytania i samodzielnej oceny. Co do Dylogii Liriel, to po prostu zapomniałem wymienić i jeszcze dodam do tego 2 pierwsze tomy Trylogii Kamienia Poszukiwacza. Pozostałe książki o Drizzcie trzymają przeciętny poziom, zresztą jak reszta FR.
jurer

Post autor: jurer »

Synowie fortuny Jeffrey'a Archer'a tesh sa dobre ale to nie jest fantasy :D ale tesh dobra ostatnio cos za duzo czytam fantasy wiec jakias odpoczynek sie nalezal :D
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

jak probna poszla?? jezeli tam przezylas, to pozniej tez bedzie dobrze
spoko przezylam <wiem na nieszczescie:]>

co do ksiazek po tym calym badziewiu zabieram sie za trylogie A.Rice o wampirkach :P tj wywiad z wampirem,krolowa potepionych,wampir lestat :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Malkav

Post autor: Malkav »

jurer: wampir maskarada jest gra RPG(papierowa, jak warhammer lub D&D) osadzana w swiecie mroku- jest to lustrzane odbicie naszej rzeczywistosci, lecz dodatkowo oprocz rasy ludzkiej istnieja tam tez inne stwory- wampiry, wilkolaki, magowie, mumie fearie etc. etc. klimat jest niesamowity i chodz autor mowi na poczatku czytelnikowi o fikcji ponizszej ksiazki, to mozna zamyslic sie i stwierdzic ze the truth is out there. kapitalna historia wampiryzmu i opisanie ich ingerencji w nasz swiat i historie staje sie naprawde swietna lektura. czasami makabryczne, lecz mnie sie bardzo podoba. polecam poraz kolejny nawet tym, ktorzy nie zamierzaja grac.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hmmm...Malkav moze kiedys sie w to zaglebie...

narazie,jakby kogos interesowalo.. http://www.enkil.prv.pl/ebooks wampirze kroniki rice in english...a wywiad z wampirem nawet w wersji polskiej :] (ale i tak trza bedzie ksiazke zakupic,ladniej wyglada :) )
a to...jakby sie komus nudzilo... http://www.litgothic.com/index_fl.html ...o literaturze gotyciej..spis autorow itd..
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Zell Dincht

Post autor: Zell Dincht »

kroniki thomasa covenanta - cool ksiazka fantasy niestety przeczytalem tylko 2 tomy na 4 bo 3 i 4 biblioteka nie wykupila zreszta ja sie nie dziwie w takiej dziurze jak brzozow...
Malkav

Post autor: Malkav »

ksiazka mitnica o socjotechnice tez mi przypadla do gustu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”