Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Cierń pisze: I wizerunek filmowych bohaterów natarczywie "pokazywał" mi się w umyśle podczas czytania...
Też tak mam. Tylko Harry Garncarz wygląda w filmie tak, jak w mojej głowie.
Go Go Yubari pisze:Kolejna sprawa: "Narnia". Ktoś z was czytał ksiązkę? Nie? To polecam. Efekty specjalne nie uratują w mym mniemaniu filmu. Juz wole ten serial BBC. O. (btw: wyszedł na dvd: 6 odcinków po godzinie za 25 zł )
Ja czytałam! I po premierze filmu dwie dziewczyny chciały ode mnie pozyczyć (druga jeszcze nie oddała :x Isia wprowadza karty biblioteczne :roll: )
Ale - w telewizji leciały teasery (anglicyzm, fuj) filmu : "To ma być Lew?" Jestem niereformowalna, i dobrze mi z tym :twisted:
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Isia pisze:Też tak mam. Tylko Harry Garncarz wygląda w filmie tak, jak w mojej głowie.
tak maja chyba wszyscy tzn. jak jak obejrzysz najpierwsz film i widzisz Harrego Portwela to potem jak czytasz ksiazke wyobrazasz sobie go tak samo.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Erm, to zależy. Zaczęłam czytać 'Wiedźmina' w wieku lat dwunastu, a 'Pani Jeziora' wyszła, jak miałam siedemnaście. Przez ten cały okres Geralta wyobrażałam sobie tak, jak go opisał Sapkowski, czyli jako brzydkiego, nieprzyjemnego człowieka, siwego, na oko czterdziestoparoletniego, z twarzą pooraną zmarszczkami, etc. Potem powstał film i szczerbial - i cokolwiek można powiedzieć o obu 'superprodukcjach', jedno trzeba przyznać, Geralt a'la Żeberko wyglądał tam młodo i atrakcyjnie, tylko palce lizać... Mimo to dalej wyobrażam sobie wiedźmina jako brzydkiego 'starucha', na którego nie wiedzieć czemu (...ok, ok, tak naprawdę wiadomo dlaczego :wink:) lecą wszystkie kobiety w okolicy.

A Harry'ego jakoś sobie w ogóle nie umiem zwizualizować, nie przywiązuję do niego większej wagi. Podczas lektury szóstego tomu na pewno NIE wyobrażałam go sobie jako tego wyrośniętego dryblasa (Radcliff, jak-mu-tam?) z filmowej wersji 'Czary Ognia'. _^_
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

5 minut temu skończyłem czytać "Chemie śmierci" Simona Becketta ..i cóż, książka jest typowym kryminałem, poza pierwszą dosyć już osławioną stroną na której mamy przyjemność przeczytać w jaki sposób rozkładają się ludzkie zwłoki dalej mamy typowy przebieg kryminału czyli plus minus akcja przenosi się z trupa na trupa (może lekko przesadziłem ale cały czas akcja rozgrywa się wokół nich). Jest to w sumie pierwszy kryminał, który przeczytałemw życiu i nawet mi sie podobał..jełsi ktoś lubi książki tego typu to powininen bez wachania po nią sięgnąć..ja ją głównie przeczytałem ponieważ zaciekawiła mnie pierwsza strona jednak później tak jak napisałem już czegoś takiego nie ma. No ale reasumując moge spokojnie stwierdzić ze jest warta przeczytania i ze czyta sie ją lekko tzn nie ma momentów, które by się dłużyły ;)
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Niedawno skończyłem czytać Mroczną Wieżę Kinga. I ponieważ pisać by o tym można wiele, powiem tylko tyle: najlepszy cykl jaki w zyciu czytałem i mam wrażenie że jeszcze długo nic tego nie pobije. Genialna historia, doskonale opowiedziana no i z boskim zakończeniem XD Pozycja obowiązkowa. :wink:
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Dark Tower, huh? Iz, jeśli to dla Ciebie nie problem, mógłbyś mi napisać choć w paru zdaniach streszczenie tego cyklu, z zakończeniem włącznie? ^^ Nie pytaj, po co... po prostu mi na tym zależy, i już. ^^
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

niedawnio skonczylam kolejna ksiazke o japan <odbija mi -_-> 'swiat z papieru i stali-okruchy japonii'
ksiazka fajnie podzielona na felietony o kulturze starej japonii,zyciu w nowej japonii,na tematy o mandze (nie powiem zachecily mnie one do siegniecia po niekotre tytułu) oraz kuchnieXD
polecam zainteresownym:)

anyway niedawno wyszła in english książka pana H.Sena "parasite eve' omg..musze to dostac...tylko qrna brak karty kredytowej tak utrudnia zycie :/ pozostaje mi inaczej dotrzec do tej ksiazki...spolszczenie moze kiedys...heh 'ring' tez doczekal sie w koncu po latach spolszczenia..szkoda,ze dalszych czesci nie wydali:/
anyway...jakby ktos akurat zdobył ta ksiazke to prosze o kontakt ;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Cała seria Mrocznej Wieży S.Kinga ,opowiada o ostatnim rewolwerowcu Rolandzie ,który żyje w postapokaliptycznym świecie wyniszczonym(przypuszczalnie) przez wojnę atomową.Roland poszukuje Mrocznej Wieży ,jest to mistyczne miejsce w którym nie istnieje czas ,ani przestrzeń .Po drodze Roland trafi do ''drzwi'' ktore go przeniosą w czasy obecne ,aby powołać tytułową trójkę(2 tom)Roland oraz jego toważysze mogą odnaleść Mroczną Wieże ,lecz przed nimi długa i niebezpieczna droga. Seria liczy 7 tomów. Stephen King napisał Mroczną Wieże zainspirowany poematem Roberta Browninga "Sir Roland pod Mroczną Wieżą staną".Warto jeszcze wspomnieć że 1 tom ukazał się w 2 wersjach.1 w 1982 roku ,a druga w 2003(w której zostały poprawione pewne niedociągnięcia).Polecam naprawde warto przeczytać.

Jeśli chodzi o książki to polecam ''Buszującego w zbożu" J.D Salingera . Książka naprawde dobra.A wracając do kinga warto przeczytać ''Miasteczko Salem''.
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Skończyłam "Wyznania Gejszy" (teraz do kina na film, wio). Świetna książka, przeczytałam ją w 3 dni. Hatsumomo potraktowano trochę zbyt łatwo na (jej) końcu, ale z tego co widziałam to w filmie ma być inaczej. Ogólnie: znakomicie napisane, wciągające, zabawne, szokujące etc. Bardzo polecam.

Btw: Chinka jako japonka mówiąca po angielsku? (film) LOL już się boję. :lol:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

bój się, bój :)

Anyway, jesli podobala sie Gejsza, to polecam tez ksiazke Anchee Min "Cesarzowa Orchidea". Juz na stronie tytułowej widnieje napis - powiesc w stylu slynnych 'Wyznan Gejszy', oparta na faktach historycznych....wiec jesli podobały sie Wyznania to polecam tez i innym zainteresowanym ta powieść, napisana w stylu pamietnika.
Ksiazka jest o cesarzowej Cixi-tej która rzadziła Chinami przed ostatnim cesarzem Pu Yi. W historii jest ona postrzegana jako despotka, autorka postanowila pokazac ją z lepszej strony.
Ciekawa fabuła, intrygi w Zakazanym Miescie, fakty historyczne (ale cała powiesc nie jest zgodna z prawda^^)...ogolnie rzec biorac polecam :) <zaniedlugo ma sie ukazac druga część>.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Btw. Ja widziałam "Gejsza z Gion" w księgarni. Jakieś wspomnienia gejszy... poczytałam na chybił-trafił urywek i chyba sobie daruję. Starczy mi gejsz i Gion na pewien czas.
Garnet pisze:"Cesarzowa Orchidea"
oooo.....dobrze wiedziec, że polecasz.

Btw raz jeszcze: jaką ksiazkę o Napoleonie polecacie? Naszło mnie na historię, ale zgrabnie i ciekawie napisaną.
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Jeśli chcesz przeczytać książke historyczną polecam Christiana Jacq(egiptolog ,dyrektor muzeum Ramzesa w paryżu).Pisze dośc ciekawie , jego powieści opowiadają o starożytnym egipcie.
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Go Go Yubari pisze: jaką ksiazkę o Napoleonie polecacie?
Pinhead pisze:jego powieści opowiadają o starożytnym egipcie.
Widzisz konflikt interesów?

A ja namietnie czytam kolejny raz "Władcę Pierścieni". Biorąc pod uwagę, że zaczynam od rozdziału "Pod Rozbrykanym Kucykiem", to juz całkiem dużo przeczytałam ;) Nie musze chyba mówić, że TRZEBA znać "Władcę..."? ;)

Aragorrrrrrrn *__*
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Go Go Yubari pisze:że TRZEBA znać "Władcę..."? ;)
Ale nie koniecznie z ksiazek, mozna znac z filmu ;) (patrz na mnie ^^ )
Nie czytalem ksiazki ,jakos sie nie moge do niej zabrac, od LotR wole przeczyac Silmalirion jakos, fakt troszke ciezko i nudo sie czyta, ale jest bardzo ciekawa.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kimahri pisze:Ale nie koniecznie z ksiazek, mozna znac z filmu ;) (patrz na mnie ^^ )
Bluxnisz. Film jest romansowo-wojenną sieczką... Książkę przeczytaj.
Kimahri pisze:Nie czytalem ksiazki ,jakos sie nie moge do niej zabrac, od LotR wole przeczyac Silmalirion jakos, fakt troszke ciezko i nudo sie czyta, ale jest bardzo ciekawa.
Silmarillion jest ciekawy, jak Ci się podoba to koniecznie poczytał "Władcę..." Naprawdę warto. Zaryzykuj. Zresztą masz 14 więc pewnie do tego dojrzejesz za 2-3 ;)
Btw. Polecam wydawnictwo Muza. Najlepsze jak dotąd tłumaczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”