Gotyk & Metal

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Madtrax

Post autor: Madtrax »

Na stronce grammy mozna sciagnac za free 36MB teledysk "kredek" - jak komus nie chce sie szukac to walic na PW ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ja jako fan heavy metalu (z tego gatunku wywodzi sie power metal)
chyba podgatunek bardziej
to............ FANTASY METAL
a mozna wiedziec czym sie charakteryzuje owe fantasy w samej muzyce
a po za tym, czekam na nowe posty bo nie chce mi sie komętować starych
no to mzoesz skoemntowac nowa plytke Dod XD ...heh wiec po rpostu slowami tego opsiac nie umiem..piekne....Adrian wrocil do bardziej melanchlolinych kliamtow z dobra oprawa electro....tlyko sluchac i sluchac...zreszta jelsi ktos kocha cos to wie jak to jest a szcegolnie w muzyce...jak tlyko dosjaesz nowy swietny materail nie idzie sie od tego oderwac...ktos mzoe pomyslec ze przesadzam a i owszem ;] ale ja ich muzyke naprawde kocham :) ..tak wiec polecam nowy limitowany box :) <mini plkacik z tego jzu wisi na scianie ^_^)


...wiaodmosc dla fanow Dead Can Dance...31 marca graja w Wawie!!!!!!
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Madtrax

Post autor: Madtrax »

RaV SF pisze:to............ FANTASY METAL
Hmmm juz kiedys widzialem na jednym forum klotnie na ten temat i sa osoby, ktore daja sobie uciac glowe, ze to power metal. Jezeli istnieje cos takiego jak fantasy metal to...
garnet pisze: czym sie charakteryzuje owe fantasy w samej muzyce
?
Jestem ciekaw skad masz takie info - zeby uciac jakies ewentualne domysly. Dla mnie to rybka jak to sie bedzie nazywac ;)
Juz to pisalem, ze w paranoje to ja nie wnikam.
RaV_SF

Post autor: RaV_SF »

ja sie zawsze spotykałem że sie kłucile czy to Ghotic czy własnie Fantasy metal, ale nigdy sie nie spotkałem ze określeniem ze to power metal (podgatunek heavy metalu :P ) aha ze NAJTŁISZ to FANTASY METAL to tak słyszałem w TV :P , kumpel mi mówił co sie zna na muzyce jak nikt inny, jest takim zywiołem muzyki ze czaasmi az przesadza, on chyba płytki w sejfie trzyma, wiem ze mój kumpel to was nie przekonuje musieli byscie go pozanać, ehhh żywioł jeden ahai jeszcze tak tutaj pisze :P http://80.55.162.21/bands.php i jeszcze pisze na powermetal.zone ale akurat teraz jakies maja klopoty techniczne i nie działa strona, a ze to Gothic metal to pisze tu http://www.worldofmetal.hg.pl/data/zespoly.php3 ale POWER METAL hmmmmmmm nie nie to nie mozliwe
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Hmmm opieranie sie na kumplu przy pisaniu takich jak Twoja opinii to przyznasz, ze chyba nie najlepszy pomysl...
" Symfoniczny heavy metal z domieszką folku i gotyku" - najlepiej sie trzymac takiej opinii jak na "strefie klimatycznej" :D
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Po co w ogołe bawic się w coś takiego, jak podgatunki, trendy i tym podobne? Fakt ludzki umysł lubi pewną systematykę, bo wtedy nie idzie się zgubić, ale jeżeli następuje pzrechył w drugą stronę i wszysko się szufladkuje, to też można dostać na głowę. Moim zdaniem taka segregacja "co do czego należy" nie jest dobra, bo służy niestety zamykaniu się na to wszystko, co do danej podkategorii nie należy. Tu lepiej zachować owartość na coś nowego/innego - poszerza horyzonty.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Madtrax

Post autor: Madtrax »

I o tym od poczatku pisze :lol:

Hmmm postanowilem zarzucic linka do strony jednego z Wroclawskich klubow metalowych do ktorych zdarza mi sie ostatnio wpadac :D
http://www.diabolique.piwko.pl/ - polecam fajna stronka.
Dodatkowo co srode jest gothic & electro night ;)

I w rozpisce jest rowniez wzmianka o koncercie KAT'a 26 listpoada z bylym juz wokalista Ostrzewskim czy jak mu tam :) - wjazd 25zl. Hmmm to piatek, wiec kto wie :D :D :D
squcloud

Post autor: squcloud »

hehe, to ja już się wciągnąłem w Rybniku w towarzystwo metali, gotyków i innych szatanów :) Jest ich tu troche tylko bez przerwy skini nas sciagją:( Ciężki jest los metala.
P.S. Musze sprzedać glany nr 38 chce ktoś?
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ja sie zawsze spotykałem że sie kłucile czy to Ghotic czy własnie Fantasy metal, ale nigdy sie nie spotkałem ze określeniem ze to power metal (podgatunek heavy metalu ) aha ze NAJTŁISZ to FANTASY METAL to tak słyszałem w TV
goth metal to jeszcze jakos moze byc-pierwsze plyty,pozniej to jz nei bardzo...ale z tym fantasy to chyba raz kiedys na jakies stornce czytalam i nigdzie wiecej..bo jednak uwazam ze pzred metal dajemy nazwe okreslajaca jaki to metal,tempo itd...thrash,black...ale fantasy zbytnio nawet nam duzo nei mowi....jedynie moze zachaczac o lyrics..ale whatever..byle ze nie gotyk ;)

Nat-owszem ale nei zawsze sluzy zamykaniu sie na inne gatunki ;)
innych szatanów
ciekawe...
Ciężki jest los metala
powiem jedno z moich dewiz-zawsze mzoe byc gorzej...sprobuj byc gothem to zoabczyc jak to ejst slyszec za soba kazdego dnia -ja pierd...czy inne popularne slowa w nasyzm kraju

-------------------
zaniedlugo w tv zaczna puszczac nowy teelydsk rammsteina 'ohne dich' w sumie wczoraj byla premiera wiec juz moze leci regularnie w tv

Jeszcze w tym miesiącu The Cure zagrają specjalny darmowy koncert. Impreza odbędzie się w pobliżu rzymskiego Koloseum, 18 listopada, czyli dokładnie w dniu rozdania MTV Europe Music Awards. Występ pod hasłem "MTV At The Coliseum" będzie częścią "rozgrzewającą" uroczystość, która będzie miała miejsce właśnie w stolicy Włoch.

Koncert The Cure będzie transmitowany na żywo w MTV od godziny 19.00.

mam nadzieje ze bede wtedy w domu i nei zapomne

swoja droga osttanio duzo cure walkuja na mtv2-icon powtarzaja i biografie puszcaja..a dzisiaj wstaje a na mtv classic top 12 cure :))
a co do mtv2 to tez zadziwili mnei...w nocy tak w okolicach hallowen puszcali pasmo 'goth gory of year' czy jakso tak...a w tym takie smaczki jak bela bauhaus,pisonki sistersow,siouxsie&banshees,joy division i wiele innych..mam nadzieje ze puszcam jeszcze to keidys w nocy (swoja droga neidawno na viva plus widzailam nawet teledysk lacrimosy! gdy puszcali rockowe teledyski...heh)


niedawno wyszeld nowy nr Off..ktos lubi mzoan poczytac jak zwykle plytka a na plytce min vnv nation czy deine lakaien..i film dotyk gotyku :lol: o CP z 03 r. o wiele lepszy moim zdaniem niz to co pokazywali w tv4..wypowiedzi osob tam mieszkjacych,uczesntikonw,zespoly..i DoD na koncu :D
<widzialam tez gezetke Goth ale za bagatela 50 zl,po anglu...opsiana kropka po kropce historia gotyku>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Madtrax

Post autor: Madtrax »

garnet pisze:viva plus widzailam nawet teledysk lacrimosy! gdy puszcali rockowe teledyski...heh)
:shock: - oj jakas rewolucja :D . Kurcze, jak znam moj fart to nie trafie i tak :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

bo i tak pewno go jzu nei puszcza,chyba ze jeszcze keidys na niego zaglosuja (teledysk z lat 80)


widzialam jzu tez ten nowy rammsteina...hmm..powiem tak wole zdecydowanie rammstein z takimi utworkami jak ich will,heirate mich czy tam du riechst so gut...

wogole jakos mneij dynamiki na reise,reise jest

heh LAM tez jakso mialam sposobnosc zobaczyc...ehmm...lol..fajne legwany XD ...

przesluchalam tez nowa plytke 60 Eyes 'devils'....szkoda pisac
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Orion

Post autor: Orion »

Lombardo i Apocalyptica :shock: .Już się nie moge doczekać :twisted: .
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no ale pzreciez grali juz razem :]

http://www.crimsondawn.ru/Apocalyptica_ ... _promo.mp3
29 listopada ukaze sie nowy singiel apocalyptice powyzej macie linka do niego
wokalu udziela villus i facet z rasmusa (yy??) anyway panowie tak czy siak brzmia jakby jzu byli po kilku ;))) ..dlatego apocalyptice wole z sama muzyka...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
squcloud

Post autor: squcloud »

Eh... Sorx za niedużego offtopa ale mam pytanko. Mam do sprzedania glany nr 38. Chodzi o to że pod spodem na blaszce pisze zwyczajnie po Polsku Stal. Nigdzie nie mogę znaleźć w necie nic o tej firmie ani na allegro ani nigdzie. Znalazłem Steel ale na moich jest po prostu stal. Wiecie może czy to dobre buty? i zastanawiam się za ile mogę je sprzedać. Były kupowane może z 2 lata temu przez moją siorkę za ok. 200zł i są niechodzone. Nie wiedziałem gdzie zamieścić tego posta to jest tutaj...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”