Dobra muzyka

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Jaki typ muzyki lubisz?

Pop
7
4%
R'n'B
1
1%
Techno
11
6%
Rock(Punk, Classic, Gothic)
64
37%
Metal(Trash, Speed, Heavy, Black,Progresiv itd)
47
27%
Nu-Metal
7
4%
Jazz
3
2%
Reggae
6
3%
Klasyczna(Mozart, Bethoven, Bach, Liszt, Chopin, Czajkowski, itd)
11
6%
Hip Hop/ Rap
15
9%
 
Liczba głosów: 172

Marol

Post autor: Marol »

Widze ze temat rozwija sie na poziomie wiec machne cos jeszcze od siebie. Co do komercji to moje zdanie jest takie (cytat pochodzi z innego forum wiec go przeklejam) :

Tu nie chodzi o to ze zaraz bym ich odstawil bo wystapili w MTV czy Viva. Chodzi raczej o to ze po kliku latach takiego komercyjnego grania, kapela zaczyna zauwazac ze juz jej plyty sprzedaja sie gorzej no i postanawiaja isc za moda zamiast za tym co maja w glowach/sercach.
Ale jezeli przez te kilka lat grania dla reklamy (komercja/kasa) dalej by szli swoja droga i nagrywali by plyty na poziomie to dla mnie moga wystapowac i po weselach. Tylko ze to jest prawie awykonalne.


Krotko mowiac dla mnie najlpeszym przykladem komercji jest wlasnie Metallica. Slucham jej od samego poczatku, od kiedy wydali pierwsza plyte i niestety to co pokazuja na tych nowych to jest po prostu porazka. Ale tak jak pisze ja wychowalem sie na ich starych plytach wiec to pewnie dlatego.
antychryst__666 pisze: a ja proponyje zeby wszyscy napisali 5 najlepszych zespolow wszechczasow wedlug ciebie moje to:
1.System Of A Down
2 Slipknot
3 Papa Roach
4 CKY
5 Limp Bizkit
Jezeli to jest hardcore to ja jestem rosyjska baletnica, przeciez to 100% komercyjny shit od gory do dolu, ich umiejetnosci jako muzykow oceniam na zero nie mowiac juz nic o tych POPOWYCH wokalach jeszcze troche i britnej z nimi zaspiewa a oni powiedza ze tym kawalkiem z nia chcieli sie rozwinac muzycznie :twisted: .

Dam ci taka dobra rade, posluchaj sobie Biohazard, ProPain ? Sciagnij sobie kawalki tych kapel i wtedy napisz czy to ci sie podoba bo dla mnie to jest wlasnie hardcore i nu metal aha i koniecznie dorzuc sobie do tego Pantera "Far beyond driven" muzycznie i textowo te kapele do dzis nie maja sobie rownych. Naprawde polecam ci posluchac tych kapel.

Twoja nienawisc do techno tez jest zdaje sie nie na miejscu a juz szczegolnie znajomosc biografii swojej jednej z ulubionych kapel (chodzi o Slipknota). Nie wiem czy wiesz ale dj ze slipknota znany jest w srodowisku technomaniakow jako DJ STARSCREAM i gra on tak bardzo lubiany przeze mnie drum'n'bass
http://muzyka.wp.pl/niusy.html?idn=6009&strona=8 <---- tu masz linka, zjedz na sam dol i przeczytaj fragment o drum'n'bass. Tak d'n'b zalicza sie do szeroko pojetej muzyki TECHNO. I co moze go teraz znienawidzisz ? Aha i bylbym zapomnial ze wydal on tez plyte "Back 2 Da Jungle" a muzyka jungle jest gatunkiem TECHNo z ktorego wywodzi sie drum'n'bass.

Zreszta wymienionych przez ciebie kapel silverchair, static-x tez nie zaliczylbym do metalu a tym bardziej do niekomercyjnych kapel.

Mam nadzieje ze wybaczysz mi ten maly najazd na ciebie, ale naprawde nieraz dobrze jest wiedziec o czym sie pisze tym bardziej o lubianych przez siebie kapelach. Peace :razz: .

Sephiria pisze:Wszystko by było dobrze, gdyby nie pewien fenomen. Stare nagrania były skomplikowane pod względem technicznym i wymagały nie lada kunsztu, by zagrać wiele trudnych rifów, tymczasem dzisiejsze kawałki, nawet kapel będących już dość długo w "biznesie", są złożone z bardzo prostych elementów. To jest nic innego jak degradacja, spadek stylu i postępująca tandeta, co prowadzi potem już tylko do odcinania kuponów, czyli komercji.
Czytasz w moich myslach ? :wink: .

Z polecanych kawalkow :

Sciagnalem ostatnio trailer Devil May Cry 3 z targow E3 no i spodobal mi sie ten kawalek ktory leci w tle. Zreszta leci w kazdym trailerze do DMC3, wyglada na to ze bedzie na soundtracku do gry. Moze ktos zna wykonawce ?

Muza metal poloczany z ostrym bitem, wokalami ala Tristania (?), no piekna rzecz. Plik wazy 2.6 MB i polecam przesluchac kazdemu. Do modow kawalek nie jest plikiem mp3 skopiowanym z plyty tylko stanowi tlo filmiku z ktorego zostawilem na koncu nawet wypowiedziany tytul gry. Plik jest o jakosci 96 kb/s czyli zjadliwy jakosciowo i czesto takie probkowanie jest stosowane przez zespoly ktore wydaja promo w internecie. Wiec bardzo prosze o nieusuwanie linka :P .

I moze tutaj dowiem sie co to za kapela, bo zyc mi ten kawalek nie daje.

Drugi polecany przeze mnie utwor to (cytat zaczerpniety z oficjalnej strony) : Głęboki, liquidowy bas połączony z nastrojowymi wokalami Mikaela Akerfeldta z genialnej szwedzkiej kapeli metalowej Opeth... brzmi intrygująco? wydaje mi się że na obrzeżu dwóch tak różnych stylistycznie gatunków jak metal i drum'n'bass udało nam się stworzyć coś naprawdę interesującego ! Uwaga utwór zamieszczony w przyciętej, krótszej wersji.

RazorPoint to polska grupa DJ i producentow tworzacych drum'n'bass, tu jest ich oficjalna strona http://www.razorpoint.pl/ chlopaki robia mnostwo remixow (w tym np. Depeche Mode, New Order itd.) Naprawde polecam posluchac co tworza.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Marol za podawanie linków do ripowanych materiałów i mp3-ek dostajesz ostrzeżenie. Linki z twojego postu zostały usunięte.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Mnie przeraża plastikowa muzyka. Polskiej prawie nie słucham odkąd zobaczyłam teledyski tak zwanej Mandaryny, Dody i innych polskich "gwiazd". Gorszej muzyki stworzyć się nie da, kompletne dno. Trzymam się raczej zagranicznego rocka i punka, wolę posłuchać staroci sprzed lat, a MTV w ogóle nie włączam...
Orion

Post autor: Orion »

Dziwi mnie to trochę,że przynajmniej 80 % osób tutaj przyznaje że słucha rocka/metalu itp.Może dlatego,że wielbiciele HH i innych temu podobnych nie grają w FF(za trudne dla nich :twisted: - żart).Dla mnie to w dzisiejszych czasach ludzie słuchający ciężkiego brzmienia są raczej mniejszością,przynajmniej w moim otoczeniu...
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

Mam kumpla który gra w FF i sucha HH :P
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Mam 2 kolesi - fanów FF. Ja jestem fanem "czarnuchów" ale lubię też techno lub raczej trance i elektrofunk (breakbit). Pierwszy z moich kolesi uwielbia dobre techno i trance, też pop i dance. A co do drugiego to głównie pop. Tak więc nie sądzę żeby to co słuchamy miało jakiś wpływ na to w co gramy.
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

true true :P :P
antychryst__666

AVE

Post autor: antychryst__666 »

:evil:
WASSUP
ja tez nie znam za duzo ludzi co sluchaja metalu a tutej jest ich nawet sporo i bardzo dobrze :twisted:
:evil:
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

heh zatem chyba się nie ujawniają, bo w ankiecie mamy tylko 3 :)
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

ja w ogóle głosu nie dałem :P
antychryst__666

AVE

Post autor: antychryst__666 »

:evil:
moze zrobie nowa ankiete tylko dajcie jakis pomysl bo ja nie wiem o co mozna sie pytac
:evil:
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

dla mnie bys musiał dodac TRANCE I HOUSE... wtedy bym wybrał TRANCE :P
antychryst__666

AVE

Post autor: antychryst__666 »

:evil:
prawde mowiac to ja zrobilem zupelnie inna ankiete tylko saphiria je zmienila na to co jest obecnie
:evil:
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

no luz.. ale ja do zadnej z tych kategorii sie nie przypasuje :twisted:
Orion

Post autor: Orion »

A kto oddal glos na metal?
Tak wogóle to frekwencja wymiata,360 użytkowników a zaglosowalo 10 osób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”