Dobre filmy

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:btw wsciekla jestem,że ani Hauru,ani Corpse Bride nie dostalo Oscara..no ale przynajmniej Wyznanie Gejszy zgarnęło 3 Oscary
Fajnie,a le za kostiumy winien był IMO "Charlie..." dostać. Kimona są super i w ogóle, ale nie było ich tak trudno wymyslić, za to ciuchy z Burtona...ah oh.

Dzis widziałam znowu "Gnijącą..." i coraz bardziej kocham ten film. Irytuje mnie, ze Klatwa Królików (czy Królika, whatever) dostała. Te same postacie i metoda co zawsze tylko scenariusz inny, do bani, zero oryginalności. Buuu!

Cieszę się, iż Ang Lee dostał za "Brokeback Mountain". Świetny film IMO. Kocham ten motyw (za który dostali Oscara ^^). Świetne kreacje Heatha i Michelle (oboje mieli nominacje). Scenariusz pierwsza klasa (i też Oscar). Kapitalny dramat, polecam ^^. Z drugiej strony dobrze, ze Oscarów aktorzy nie dostali, bo byli inni jednak lepsi ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Nio i dzisiaj byłam na Wyznaniach Gejszy..

Szłam b.pozytywnie nastawiona na ten film..czytajac wszedzie te ochy i achy…nio i przede wszystkim z powodu genialnej książki…

No tak..ale niestety nie jest latwo przeniesc genialna ksiazke na ekran…tym bardziej gdy czytelnik ma calkiem inne wyobrazenie na temat postaci niż to pokazane na filmie…bardzo lubie Ziyi,ale ona naparwde mi nie pasuje na Sayuri… i wlasnie ta sprawa chińskich aktorek grajacych gejsze i na dodatek dialogi po angielsku….powiem jedno-sztucznosc…to jest to co zaraz rzucilo mi się w oczy…ten angielski wypada nienaturalnie na tle tego krajobrazu :/

Mam mieszane uczucia…zdjecia…muzyka..kostiumy super…ale jako ekanizacja ksiazki do mnie niestety ten film nie przemawia…a szkoda…mialam glebokie nadzieje,ze przemówi :] ..i te zakończenie..co to ma być…ano przeciez musi być typowe amerykańskie :/

Poza w/w muzyka,kostiumami warto tez isc zobaczyc Gong Li ^^ jest śliczna-jeśli to mowi dziewczna,to co dopiero powiedzą faceci;P dla mnie najlepsza rola z calego filmu (w ogole Hatsumomo to moja ulubiona postac z ksiazki;P ) ..Sayuri niestety w wykonaniu Ziyi do mnie nie przemawia,bardziej do mnie przemawia w chinskich superprodukcjach:) <ale w scenie tańcu wypadla świetnie^^>

Tak się zastanawialam jakby to było gdyby film zrobili Japonczycy,zostal nakrecony w Japonii i mowiono by po japonsku&#8230;pewno cudnie..mozna sobie pomarzyć...

Jak dla mnie-niestety rewelacji nie ma&#8230;już pierwszy dialog in englisch calkowicie przycmil film&#8230;nio i moje osobiste inne wyobrazenia co do postaci&#8230;....a może po prostu za duzo wymagalam od tego filmu?...
ale warto zobaczyc za co film dostal te 3 oscary:]...nio i wyrobić sobie swoja opinie co do tego "dzieła":)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Efekt Motyla (:

Co by nie było na mnie zrobił wrażenie i to całkiem spore...< moze dlatego, że też się często zastanawiam co by było gdybym np w tej chwili robiła sobie herbatę zamiast pisac posta O_o>

Bardzo pozytywny obraz (:....i możne sobie pogdybać przy okazji .... :wink:
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

niom, widzłaem Memoriał Gejszy i faktycznie. Na początku mówią po japońsku- ale spoko i w ogóle git. Kilka chwil potem.... angielski i do tego w japońskim dojo... och nie >.< Zgadzam sie z Garnet, poszli na łatwizne :/ Sama fabuła w filmie mi jakoś nie przemówiła... Jedyne co mi sie tu podobało to kostiumy i cóż... kobiety ^^" chińki... japonki.... XD anyway Hatsumomo powinna wszystkich powybijać żeby nie było takiego zakończenia >.<
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Efekt Motyla (:
myhy mi tez sie podobal. W tym filmie przynajmniej nie wiesz co sie stanie. Jest bardzo malo przewidywalny, dlatego fajniej sie go oglada, a przy tym i fabula fajna :)

INTERPUNKCJA!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Kimahri, łącznie zmieniany 3 razy.
wolfik

Post autor: wolfik »

"Skazani na Shawshank"
Film był puszczony na TVP 1 pare miesięcy temu, opowiada o więźniu który jest niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony. Rewelacja, chyba na podstawie książki Kinga.
W tym filmie zawarte jest chyba wszysko co może pokazać sobą człowiek, no i najważniejsze-film troche zastanowił mnie nad paroma rzeczami, min. nad pojęciem wolność...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Przez święta obejrzałem (bagatela!) 2 filmy :] To jak na mnie dużo :]

First one: Green Street Hooligans. No miło było zobaczyć Elijaha w innej roli niż bosego skrzata :P Ale jak słyszałem jego "soccer" to aż chciałem mu przywalić :] Qrde, jak przyjemne są filmy z tym brytyjskim akcentem :] Aż mi się odechciało oglądać wszelakich USAńskich produkcji.... (czyt. z amerykńskim akcentem :P ) Zresztą sam film - o praniu się po ryjach ile wlezie - całkiem przyjemny :] Motyw z wyjazdem do Manchesteru ("here's your GSE" czy jakoś tak) był świetny! Zrobili by jaki film o naszych kibolach :P

No i drugi film....... famfary..... Pasja :] No musiałem to zobaczyć, za duźo o nim słyszałem dziwnych rzeczy. Po pierwsze - ile Jezus miał w sobie krwii O_O Nawet w horrorach się jej tyle nie przelewa, co w tym filmie. I to z jednego człowieka! :P Przesadzili IMO. Nawet mi się go szkoda zrobiło :wink: Zresztą rodzice cały czas narzekali, że to tak nie było, czy coś :] I te dziwne wstawki z opętaniem Judasza czy hmmm... z szatanem chyba.... Drugi raz już go napewno nie obejrzę :P Do tego czuć w nim antysemityzm jakiś....
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni pisze:anyway Hatsumomo powinna wszystkich powybijać żeby nie było takiego zakończenia >.<
Hatsumomo najlepszaXD

no ja obejrzalam ostatnio pare filmow..nie bede sie tu rozwodzic nad tytulami szerzej,bo jakis i tak na pewno pomine;)
ale..

Suicide Club ..made in Japan..omg...Japonce da best :D film zaczyna sie scena samobojstwa 50 licealistek wpadajacych pod metro..oho..i tak zaczyna sie fala samobojstw w kraju,a w tle przewija sie popowa pisoeneczka zepolu dziewczecego...ale co ona ma z tym wspolnego? .heh, tego dowiecie sie z filmu:]
jesli chodzi o postacie, to - Genesis :D wyglada jak jakis jrockowiec :D blond wlosy, kostium jak z cyrkuXD, i te koturny :D najlepsza postac z filmu:)
no tak..ale czy film jest do smiechu..wg mnie to jest taka parodia mlodych japonczykow...ale dajaca tez do myslenia (w japoni jest jeden z najwyzszych wskaznikow,jesli chodzi o samobojstwa młodych)
film polecam,chociazby dlatego,ze jest po prostu 'inny' :]

Sympathy for Mr Vengeance..piewsza czesc trylogii o zemscie (pozniej jest Oldboy i Pani Zemsta)..heh film mial wejsc do naszych kin 21 kwietnia..niestety wyszla figa z makiem..wiec pozostalo zobaczyc film na malym ekranie:/
a sam film jest swietny...kazda czesc jest zupelnie inna..szczerze mowiac nie spodziewalam sie takiego zakonczenia..:)
... film jest o nieslyszacym chlopaku,ktory aby ratowac siostre (potrzebuje ona transplatacji nerki) porywa dla okupu corke bogatego biznesmena..niestety pozniej,nie wszystko uklada sie po jego mysli....
polecam,jak i cala trylogie:)

anyway Audition 12 maja wychodzi do sprzedazy na DVD...yay ^_^ (wczesniej,gdzies pod koniec kwietnia trafi do wypozyczalni:) )
a tymczasem kupujta Infernal Affairs (u mnie byl za 32.99) naprawde swietny film:),wydalo go nowe wydawnictwo BlinkAzjamania,ktore bedzie sie zajmowalo 'mocniejszym' kinem azjatyckim (Miike i spolka ;) wyda takze nastepne czesci Infernal Affairs)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

A ja w nocy dzisiaj ogladalam "Serce Ameryki" na dwojce. CUDOWNY film... z serii jakie lubie, dramat psychologiczny... :D Sie poplakalam na koncu... Krzyczec mi sie chcialo, zeby tam nie szedl i w ogole szok... Ale... fajny fil byl... :]

GGY: Nic z tego nie wynika. Może cos poza tym?
Ostatnio zmieniony wt 18 kwie, 2006 21:40 przez Kermi, łącznie zmieniany 2 razy.
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

...a tymczasem kupujta Infernal Affairs (u mnie byl za 32.99)...
Znaczy gdzie ???

Film ktory sobie obejżałem przez święta i pragne polecić to - Lorelei. Ostatni U-bot, w orginale Lorelei - witch of the pacific ocean
Japoński wojenny film, troche podobny do "Das Boot", ale też trochę inny, bardziej że tak powiem japoński. Bardzo dobry moim zdaniem, jeżeli lubicie wojenne klimaty szczególnie marynistyczne klimaty - to koniecznie MUST SEE.
Oczywiście film z wypożyczalni na dvd.
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A ja właśnie obejrzałam "Zebrę z klasą". Lol. I nie wiem zbytnio co myśleć. Fabularnie film tak realny jak ja w roli pani Kaczyńskiej, ale co tam. Śmieszny. Olać dubbing, który i tak do najgorszych nie należy (tu Harry Potter x 4 jest numero uno). Tak czy inaczej muchy są obrzydliwe, a zwłaszcza gdy się w końskich odchodach bawią, ale co tam. Polecam. Ubaw, malo wymagajace myslenia i zebra. Więcej nie trzeba.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

The Sorrow pisze:Znaczy gdzie ???
znaczy Media Markt w Katowicach, ten w Centrum Handlowym 3 Stawy z Geantem ;) (z tego co zauważyłam tam jest najtaniej,a w innych MM nawet nie ma,np w Zabrzu)
w Saturnie w Silesii w Katowicach tez powinno byc, ale nie wiem w jakiej cenie (bo te sa niestety rozne..nie mowiac o tych w empikach -_-)

<dvd ma przeswietna okladke http://www.film.gildia.pl/filmy/infernal_affairs/dvd ..nio i nie ma reklam>

aha R.Zellweger zrezygnowala z udziału w remaku 'The Eye'
i jeszzce jedno..nie moge sie doeczekac,az wejdzie na ekrany http://www.filmweb.pl/Film?id=114904 ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
wewa
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 10:41

Post autor: wewa »

O____O tego tez sie nie moge doczekac XD -----> http://www.filmweb.pl/Wolverine,%282007 ... ,id=214307
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

wewa pisze:O____O tego tez sie nie moge doczekac XD -----> http://www.filmweb.pl/Wol...,Film,id=214307
AAAAAAAAAAAA. Spełnienie moich marzeń *___* Wolverine bez reszty tego całego Xowego towarzystwa! OMG najlepsza wiadomość filmowa, jaką ostatnio widziałam. Dzięki! ;)

A tak a propos super-duper-herosów...
Khem...

http://film.onet.pl/zwiastuny/0,1103660 ... filmy.html

Jack Sparrow powraca! Nareszcie ^^
Awatar użytkownika
wewa
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 10:41

Post autor: wewa »

hehee... wiedziałam, że się ucieszysz :smile:
Wolverine jest najlepszy... pozniej wychodzi --> http://www.filmweb.pl/Magneto,%282007%2 ... ,id=297570

mmmraauu!
Go Go Yubari pisze:Jack Sparrow powraca! Nareszcie ^^
i to calkiem niedlugo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”