FFT/FFTA - Quiz

To dom wszelkich quizów i zagadek. Każdy znajdzie tu swoją "konkurencję". ;)

Moderator: Moderatorzy

CrystaL

Post autor: CrystaL »

mi w ffta sie nie podoba tylko to :P ze duzo lokacji jest podobnych :D i caly czas to samo sie dzieje :P
Vincent75

Post autor: Vincent75 »

Ja tam oceniam FFTA na 8 (w skali 1-10). Może byłoby wyzej, ale gra jest zbyt bardzo wtórna! Ile razy można przechodzić te same misje? Ale oprócz tego nie ma innych większych minusów.
Esandh

Post autor: Esandh »

Czy w FFTA istnieje mozliwosc zapominania umiejetnosci/czarow?
Chodzi dokladnie o to ze moj Montblanc zna jako Black Mage 5 czarow (fire, thunder, thundara, bizzard, blizzara) i nie moze juz poznac tych potezniejszych (np. thundaga), co mnie troche irytuje - wychodzi na to ze powinienem szukac nowego maga i uczyc go od razu silniejszych czarow.

Moze ktos wie jak to jest?
Darios

Post autor: Darios »

to jest tak że ataków(wszystkich) uczysz się z broni, powiem Ci teraz jakie potrzebujesz bronie do ataków
rod- fire, thunder, blizzard
firewheel rod- fira- 100AP
sleet rod- blizzara- 200AP
thunder rod- thundara- 200AP
thor rod- thundaga- 300AP
chill rod- blizzaga- 300AP
flame rod- firaga- 300AP

bronie z czarami trzeciego poziomu znajdziesz znacznie póxniej, aby nauczyć się ataku musisz mieć broń w wyposarzeniu postaci i zbierać punkty AP(ability points) które otrzymujesz po każdej misji.
(wyjątkiem nieotrzymania AP może być kara za złamanie prawa(laws) podczas bitwy, wtedy jest kara NO AP!

[ Dodano: Wto 23 Lis, 2004 ]
aha i co do zapominania umiejętności NIE ma takij możliwości.

P.S.- jakbyś potrzebował jeszcze jakiejś pomocy to pisz a napewno odpowiem ;)
Esandh

Post autor: Esandh »

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz.

Problem moze byc w tym, ze zmienilem Montblanca w time mage'a. Dajac mu thor rod mialem nadzieje ze pojawia sie u niego czary thundaga i quicken, tymczasem mam tylko quicken.

Rozumiem, ze jesli z powrotem zmienie zawod na black mage, bede mogl sie uczyc thundagi?
Darios

Post autor: Darios »

Tak, jak będziesz miał thor rod, u black mage'a możesz nauczyć się thundagi, u time mage'a quicken, a u iluzionisty wild tornado. Możesz to sprawdzić wciskając na broń przycisk "R". Jeśli w trakcie nauki ataku zmienisz klasę punkty AP w danej technice nie przepadają, tylko masz ich tyle ile miałeś np. jeśli uczysz sie thundagi i maszsz już 240AP i zmienisz klasę na time mage by się nauczyć quicken, możesz wrócić do black mage'a aby wymasterowac thundagę. Proste czyż nie? Jak chcesz to pytaj dalej
Mugen

Post autor: Mugen »

Kiedyś w to grałem, jednak znudziło mi się. Walki są naprawdę irytujące i monotonne.
Xellos

Post autor: Xellos »

FFTA to genialna gra!
Naprawdę warto zagrać...
Miłej zabawy!

...a w skali od1/6 to 5+ :wink:
Darios

Post autor: Darios »

jak lubicie gry taktyczne to polecam jeszcze:
tactics ogre lords of lodia {czy cosik takiego :}
onimusha tactics, oba romy są na stronie subarashi fantasy
Propagator X

Post autor: Propagator X »

Moim skromnym zdaniem ffta jest bardzo wciagajacy ale jak juz pare osob wspomnialo staje sie on nudny po 50 godzinach gry i jest niepopularny wsrod wielbicieli graczy final fantasy, zale mam nadzieje, ze wkrotce sie to zmieni, bo sam przeszedlem ta gre juz 3 razy, za 3 mialem assasina, 2 fighterow, 2 gladiatorow, 3 hunterow, 2 sniperow, 1 summonera, 1 red maga, 2 iluzjonistow, 2 dragoonow.... praktycznie kazda klase i to niektore po 2, 3 razy, lacznie 73 "wojownikow" na 100 lv, iw iem juz o tej grze prawie wszystko co mozna i tylko czekam aby moc odpowiadac na wasze pytania dotyczace tej gry.

Oceniam na 9+ (w skali 1/10)
Flaming Amarant

Post autor: Flaming Amarant »

Nie wiem jak można nie lubić tej gry. Ona jest świetna! Najlepszy tactics rpg w jakiego miałem przyjemność zagrać!!!
Darios

Post autor: Darios »

Różnica gustów :roll:
oj PropagatorX, coś mi się w to wierzyć nie chce :roll:
Flaming Amarant

Post autor: Flaming Amarant »

A ja do tej pory myślałem, że w FFTA można mieć na maxa 50lv.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Hmmm... mi się też tak wydawało, skąd ten 100 level? Nawet na gamesfaq jest podane, że maxymalny level to 50...
Darios

Post autor: Darios »

Jednak kręcisz, zaraz dokręce mojego gladiatora i zobaczymy :P

[ Dodano: Wto 18 Sty, 2005 ]
No to brawa dla "mistrza" :lol: level można mieć nie większy niż 50. Miałeś 73 wojowników na 100lv??? TIAAAAA, jednak "kłamstwo ma krótkie nogi" :wink:
A skoro wiesz prawie wszystko to może wiesz jak zdobyć Zeus Mace tradycyjną metodą? Bo wiem że da się zdobyć za pomocą odpowiednigo układania miejsc.
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2005 22:08 przez Darios, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Quizy”