Triva aka Quiz FF VIII

To dom wszelkich quizów i zagadek. Każdy znajdzie tu swoją "konkurencję". ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

podczas całej operacji *nie widzimy* innych nauczycieli poza Quistis i Xu, więc *należy* przyjąć, że poza tą dwójką innych nie ma.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Sephiria pisze:podczas całej operacji *nie widzimy* innych nauczycieli poza Quistis i Xu, więc *należy* przyjąć, że poza tą dwójką innych nie ma.
To nie jest prawidłowy tok rozumowania. Jeśli widzimy, że dana jednostka ma taką a taką ilość dowódców to należy przyjąć iż podobne jednostki mają taką samą lub podobną ilość dowódców. Przyjmując, w sztabie SEED nie ma kompletnych idiotów należy założyć, że na każdej barce desantowej będzie przynajmniej jeden SEED, albowiem nie można koncentrować całego dowodzenia na jednej barce, gdyż w przypadku jej zniszczenia cały łańcuch dowodzenia diabli wezmą, oddziały desantowe zostaną całkowicie rozbite lub zdziesiątkowane lub uciekną w popłochu, a powodzenie misji diabli wezmą. Podsumowując ilość SEED-ów przedstawia się tak:

f(x)=x+1

dla 1 SEED-a na barkę + Xu jako głównodowodząca, x - ilość barek desantowych

lub

f(x)=2x

dla 2 SEED na barkę, x - ilość barek desantowych, wszyscy SEED tworzą sztab polowy

lub

f(x)=2x + b

dla 2 SEED na barkę, x - ilość barek desantowych, b - niewiadoma ilość SEED na tworząca sztab polowy

Innymi słowy nie jesteśmy w stanie określić liczby SEED biorących udział w misji.
Awatar użytkownika
Haseo
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 21:06
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: Haseo »

..::PHOENIX::.. pisze:Nie ma sprecyzowanej liczby ??
To powinna być poprawna odpowiedź
Sephiria pisze:Quistis i Xu na łodzi + railgun time na filmie.
Przypominam, że railgun i Quistis to tylko jedna z opcji. Jeśli się ma dobrze podpakowane postacie, to można pokonać bossa w tradycyjny sposób.
Lenneth pisze:a drużyn było bodaj ze cztery (A, B, C, D)?
Na tym filmiku jest pokazane 7 łodzi. Jednakże tak napisał kilmindaro, nie jesteśmy w stanie określić liczby Seed biorących udział w akcji, przyjmujemy też, że tylko kandydaci biorą aktywny udział w akcji - Seed są tylko egzaminatorami, lub podają wytyczne odnośnie akcji (tak jak Xu). W składzie B to Seifer był głównym dowodzącym - Nie Quistis.
"Jeópvyvśpvr v cłnxnyvśpvr cemrq Cnarz, n avr jlfłhpunł Cna jnfmrtb jbłnavn v avr mjeópvł an jnf hjntv."
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Lenneth pisze:*Refleksja:
Jesteś pewna, że dwójka? Nie jest czasem tak, że do każdej drużyny był przypisany SeeD - jak wskazuje przykład Quistis + squadu Seifera - a drużyn było bodaj ze cztery (A, B, C, D)? Coś mi się nie widzi, że tylko Squall & Co. mieli ze sobą osobistego nauczyciela-egzaminatora, a resztę kadetów puszczono samopas...
Po wyjściu z lodzi Xu, mówi że musi iść do swojej drużyny, co wyraźnie wskazuje, że każda drużyna ma własnego instruktora.
7 łodzi bla, bla, bla
Na części łodzi byli zwykli żołnierze :roll:
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Wniosek ogólny:
Tak naprawdę liczba SeeDów jest nie do ustalenia, ale z dużym prawdopodobieństwem możemy zakładać, że było ich więcej niż dwóch (w tym wypadku: dwie).
Podejście czysto empiryczne: "widzimy dwie osoby = były dwie osoby" tu się akurat nie sprawdza.
Pomijając całą sytuację - exam i w ogóle - wątpię, żeby SeeD, poproszeni o asystę (tu: walkę z regularnym wojskiem), zawsze wysyłali swoim klientom grupkę dzieciaków + li tylko symboliczny duet pełnoprawnych najemników. To trochę niepoważne traktowanie kontrahentów. Nawet Rinoa i jej śmiechu warci rebelianci dostali na wstępie aż trzech SeeDów do pomocy.

W związku z powyższym pytanie Sephi powinno było brzmieć:
"Ilu SeeDów widzimy podczas akcji w Dollet?", a nie "Ilu Seed bierze udział w akcji w Dollet?"

A Phoenix rzeczywiście ma rację.
Ostatnio zmieniony ndz 26 paź, 2008 14:26 przez Lenneth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

To są czyste teoretyczne (nawet jeśli logiczne) dywagacje. W każdym razie, w obrazie jest dwójka instruktorów, a co jest w grze to kanon. Kanon mówi, że jest dwóch instruktorów, którzy są Seedami, stąd ich liczba 2.

Osobiście dogmatów nie lubię, ale to pytanie o dogmat i kanon oparte było, so reklamacji nie uwzględniam. CoD zadaje.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sephiria pisze: Osobiście dogmatów nie lubię, ale to pytanie o dogmat i kanon oparte było, so reklamacji nie uwzględniam. CoD zadaje.
Skoro pytanie było oparte o dogmat, to wybieramy odpowiedź najbardziej prawdopodobną. 2 do niej nie należy, chyba, że ktoś do tego doda jakieś odchylenia :lol:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Sephiria pisze:Osobiście dogmatów nie lubię, ale to pytanie o dogmat i kanon oparte było, so reklamacji nie uwzględniam.
Pogubiłem się już.
Sephiria pisze:kil zgarnia kolejkę.
Sephiria pisze:CoD zadaje.
Swoją drogą nie prościej, milej i przyjemniej byłoby po prostu przyznać się do błędu polegającym na niesprecyzowaniu pytania niż dalej brnąć we własnoręcznie utkaną sieć kłamstw?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

kilmindaro pisze:Pogubiłem się już.

Sephiria napisał/a:
kil zgarnia kolejkę.

Sephiria napisał/a:
CoD zadaje.
Sorry, tu mi się pozajączkowało - jasne, że zadajesz Ty, kil.
kilmindaro pisze:Swoją drogą nie prościej, milej i przyjemniej byłoby po prostu przyznać się do błędu polegającym na niesprecyzowaniu pytania
Pytanie jest precyzyjne tylko Len i ty na siłę dorabiacie jakąś ideologię do pytania. Do what what you want, not that i care.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Sephiria pisze:Pytanie jest precyzyjne tylko Len i ty na siłę dorabiacie jakąś ideologię do pytania.
A świstak siedzi. Owszem, jest precyzyjne, jednak posiada inną odpowiedź niż byś chciała.

Zadaje ..::PHOENIX::.. , jako że oddaję mu swoją kolejkę, albowiem jego odpowiedź poprawną była.
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

kilmindaro pisze:Zadaje ..::PHOENIX::.. , jako że oddaję mu swoją kolejkę, albowiem jego odpowiedź poprawną była.
Dziękuję bardzo ;)
Coś prostego: kim była Ellone ??
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

..::PHOENIX::.. pisze:Coś prostego: kim była Ellone ??

Kod: Zaznacz cały

Siostrą Squall'a.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Może coś więcej ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Jej rodzice zostali zabici w Winhill przez żołnierzy Esthar kiedy miała około 2 lat, więc wychowała ją mieszkająca w sąsiedztwie Raine. Jednak po pewnym czasie spokoju Czarodziejka Adel ponowiła poszukiwania spadkobiercy i wtedy dziewczynka została porwana do Esthar, gdzie odnalazł ją i uratował będący świadkiem tych wydarzeń Laguna. Po śmierci opiekunki trafiła na jakiś czas do sierocińca, w którym zetknęła się z pozostałymi bohaterami gry. Natomiast jeszcze później znalazła schronienie w Ogrodzie Balamb, gdzie spotykamy ją po raz pierwszy. Ellone posiada niezwykłą moc pozwalającą jej cofać ludzi w czasie za pośrednictwem snu. Wykorzystuje w ten sposób Squalla, aby wysyłać go do świata Laguny i tym samym próbować zmienić bieg wydarzeń z jej życia. Jednak okazuje się, że mająca też wobec niej swoje plany Czarodziejka Ultimencja za pośrednictwem Edei zaczyna jej poszukiwać i zmuszona jest do ukrywania się.

( :lol: )
glamorous vamp
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Boni zadajesz ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Quizy”