Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Ostatnio zasmakowały mi jogurty piankowe...Pycha :P

Kiedys jadłam taki jogurt z firmy "Vivi". Ktoś zna? :D
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Piankowe czekolady i jogurty to oszustwo. Specjalnie napompują a i jeszcze czasem trzeba więcej płacić :> Ale miło się je kosztuje ;)
glamorous vamp
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Ja lubiłem kiedyś "dmuchane" czekolady. Niby to samo tylko z bąbekami powietrza lecz smak niepowtarzalny.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:serki chomogenizowane (czy jakoś tak) zjeść.
prawie dobrze,tyle ze z H ;)

Faris pisze:Ostatnio zasmakowały mi jogurty piankowe...Pycha
Bakuś :lol: ;)

ja jednak wole tradycyjne Danio..lub wyroby z Campiny..mniaM..:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ja zamiast jogurtu wolę wypić szklankę mleka - za naturalnymi nie przeopadam, a jogurty owocowe często są pełne sztucznych ulepszaczy..
Jestem ciekawa, czy ktoś lubi wiejskie mleko? Takie tłuste, paskudne, śmierdzące? :lol:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

niestety nie mialam nigdy okazji posmakowac :( nawet u mnie na wsi nie bylo krow :lol: jasne sasiedzi mieli ale....^^
ale slyszalam ze jest baaardzo zdrowiutkie XD

Ivy pisze:jogurty owocowe często są pełne sztucznych ulepszaczy..
a zupki chinskie? ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze:a zupki chinskie? ^^
To już moja niewielka dewiacja :lol: A niedobór witamin i wartości odżywczych można nadrobić właśnie pijąc mleko..
Garnet pisze:niestety nie mialam nigdy okazji posmakowac n nawet u mnie na wsi nie bylo krow Laughing jasne sasiedzi mieli ale....^^
ale slyszalam ze jest baaardzo zdrowiutkie XD
Na upartego można kupić w sklepie najtłustsze mleko, podpisane jako wiejskie ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ale czy to bedzie to samo?:) na dobra sprawe to ja pije te 3% czy jakos tak..w tych nizej procentowych to sama woda jest -_-

kiedys mialam bzika zeby pic smietanki do kawy :D
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze:ale czy to bedzie to samo?n na dobra sprawe to ja pije te 3%
Są chyba w hipermarketach takie specjały, ale wątpię,żeby przeciętna krowa dawała mleko z emulgatorem E-220 i barwnikiem identycznym z naturalnym :lol:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:
kiedys mialam bzika zeby pic smietanki do kawy
TAK TAK TAK XD Pamiętam jak brat przywoził z Niemiec takie w płynie bo w polsce nie szło dostać, to ja wszystkie wychłeptywałem :D Aj waj to były czasy ;]


Ivy pisze:Takie tłuste, paskudne, śmierdzące?
E tam, u mnie to na każdym rogu takie sprzedają. Heh, jak byłem mały to piłem, teraz raczej nie. Mleko te nie jest tam wcale tłuste, paskudne też nie, ale po dojeniu musi zostać przecedzone przez coś, jedyny mankament to taki zapach siana,obornika, ale to zależy jak gospodarz hoduje krowy. ;)

[ Dodano: Czw 11 Sie, 2005 ]
Garnet pisze:nawet u mnie na wsi nie bylo krow
'
glamorous vamp
Taiki

Post autor: Taiki »

Garnet pisze:ale czy to bedzie to samo?:) na dobra sprawe to ja pije te 3% czy jakos tak..w tych nizej procentowych to sama woda jest -_-
Moja matka mówi identycznie... a ja oczywiście nie pozwolę aby ktoś próbował mnie zmuszać do picia tego tłustego białego napoju, 0,5% to w sam raz ^_^
Boni pisze: u mnie to na każdym rogu takie sprzedają. Heh, jak byłem mały to piłem, teraz raczej nie. Mleko te nie jest tam wcale tłuste, paskudne też nie, ale po dojeniu musi zostać przecedzone przez coś, jedyny mankament to taki zapach siana,obornika, ale to zależy jak gospodarz hoduje krowy. ;)
mleko o zapachu siana? coś nowego, jak na razie ciagle widzę na półkach w sklepie te czekoladowe i truskawkowe pseudo-mleko , zaiste nie cierpi na brak kalorii - -
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Taiki pisze:mleko o zapachu siana? coś nowego
Nie piłeś swojskiego mleka prosto z takiej bele jakiej obory? A z resztą siano nie siano, wiadomo co i jak, a lepiej napisać siano niż obornik ;) (co z resztą i tak napisałem :lol: )
glamorous vamp
Taiki

Post autor: Taiki »

Boni pisze: Nie piłeś swojskiego mleka prosto z takiej bele jakiej obory?
Odpowiedź brzmi : nie! wychowuję się na niezdrowej kulturze miasta (przynajmniej nie byle jakiego miasta ^.^). I nie zamierzam pić takiego z byle jakiej obory, co do mleka mam wysokie wymagania ( najwyżej 0,5%!! i niech mi tu spróbuje być o 0,1% więcej....).
A dzisiaj zakupiłem Łaciate 0,05% ,smakuje troche jak kokos. w mojej rodzinie naturalnie komentarze poleciały jak ten od Garnet - "sama woda"
^_^
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

łaciate w ogóle nie jest mlekiem tak na marginesie ;)
glamorous vamp
Taiki

Post autor: Taiki »

cokolwiek to jest , odpowiada mi smakiem i ilością kalorii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”