>>> REGULAMIN - CZYTAJ i STOSUJ <<<

Masz jakiś pomysł jak usprawnić Kryptę? Nie podoba ci się czcionka? Tutaj możesz napisać co cię gryzie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

>>> REGULAMIN - CZYTAJ i STOSUJ <<<

Post autor: Sephiria »

Witam nowoprzybyłych forumowiczy, a także tych już z nami będących od jakiegoś czasu. Proszę, abyście zapoznali się lub przypomnieli sobie zasady panujące na forum, by obyło się bez zgrzytów. Oto zasady:

1) Żadnego chamstwa, obrażania innych forumowiczy, podpuszczania, prowokowania innych i przeklinania. To samo obowiązuje w przypadku postępowania wobec moderatorów i adminów. Każde świadome i celowe drażnienie, obrażanie czy napastowanie będzie karane. Modzi i admini są różni, jedni pozwalają na więcej, drudzy na mniej, ale pewnych granic nie wolno w postępowaniu z nimi przekraczać. Kłótnie i prywatne potyczki proszę załatwiać drogą Prywatnych Wiadomości, a NIE na forum. Za łamanie tego punktu regulaminu osoba może liczyć się z karą ciężkiego warningu do bana włącznie.

2) Naturalnym jest, że każdy lubi jak ludzie są mili i nikt przeciwko temu nic nie ma. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś staje się zbyt miły dla wszystkich, czyli jest zwykłym wazeliniarzem. Takich osób się tutaj nie lubi i prędzej czy później mod lub admin zwróci ci na to uwagę. Jeśli nie posłuchasz i dalej będziesz tak robić to licz się z tym, że dostaniesz warninga. To samo dotyczy podlizywania się "na niby" - kiepski to żart, a i komuś może zaszkodzić.

3) Zabrania się poruszania tematyki czynów podlegających karze według Kodeksu Karnego, w tym między innymi uprawiania marihuany, piractwa multimedialnego lub innych zakazanych owocków. Przez przez piractwo multimedialne rozumiemy: łamanie zabezpieczeń, czy to w celu skopiowania programu lub dostania się na firmowy serwer producenta gry (zarówno płatne jak i niepłatne), polecanie lewych sklepów kopiujących nielegalnie płyty, oferowanie przez kogokolwiek i komukolwiek skopiowania płytek i podawanie linków do ściągania gier/muzyki/filmów. Osoba posiadająca pirata nie uzyska tutaj pomocy, a każdy post z prośbą o pomoc przy pirackiej wersji będzie usunięty, a autor ukarany warningiem.

4) Nie podawaj linków do innych for i stron o tematyce Final Fantasy, bez uzgodnienia z administracją. Zabraniamy umieszczać odnośniki do innych stron w postach i podpisach, chyba że jest to uzgodnione z administracją. W postach można podać odnośnik do innego serwisu, ale tylko wtedy, gdy chcemy w ten sposób przekazać jakąś istotną informację (np. adres sterowników). Reklama nie jest ważną informacją i każda bez porozumienia z administracją będzie karana warnigniem do bana włącznie.

5) Proszę, byś pisząc nowy post zobaczył/zobaczyła, czy nie ma już gdzieś podobnego. Skorzystaj z opcji przeszukiwania forum. Na górze jest link "Szukaj" - po kliknięciu wpisz w pole hasło, którego szukasz, zatwierdź, a wyszukiwarka zrobi resztę. Jeśli zakładasz nowy temat, to postaraj się, żeby jego tytuł odzwierciedlał treść. W żadnym wypadku nie będą tolerowane tytuły "Pytanie", "Pomocy", "Pomóżcie", "I co teraz". Tytuł ma być zwiastunem treści. Zdublowane tematy będą usuwane.

6) W przypadku pytań o pomoc w przejściu gier, w dziale dla każdej części Fianl Fantasy jest specjalna kategoria HELP, przeznaczona dla wszelkich próśb o pomoc w przejściem gry. Można tam kierować wszelkie pytania odnośnie danej gry sprawy techniczne, porady, prośba o wyjaśnienie fabuły. Wszelkie źle ulokowane i założone tematy (tzn. założone poza działem Help) dotyczące pomocy z grami będą kasowane. Mod lub Admin może również (ale nie musi) ukarać autora. Zbyt częste uchylanie się od przestrzegania tego punktu regulaminu będzie karane.

7) Każdy zarejestrowany i zalogowany użytkownik posiada (oprócz możliwości pisania postów) dostęp do opcji EDYCJI i KASOWANIA swoich postów. Jeżeli coś ci się przypomniało lub zrobiłeś/aś błąd, to użyj funkcji EDYTUJ . Aby usunąć swoją wypowiedź kliknij X. W ten sposób nie musisz pisać nowych postów by coś dodać.

8) Dopuszczamy drobny off topic (czyli pisanie nie na temat) w wątkach, ale pod warunkiem, że kwestie niezwiązane z tematem to tylko mały ułamek wypowiedzi a nie jej większość. W przeciwnym razie wątek traci sens. Całkowicie do dyspozycji użytkowników oddajemy kategorię Off Topic, gdzie możesz pisać o wszystkim do woli (z zastrzeżeniem: nie przeklinaj, nie reklamuj). Posty z nadmiernym off topem bedą kasowane, a user przy braku poprawy dostanie warninga.

9) Jako wypowiedź traktujemy minimum 1 zdanie lub równoważnik. Posty składające się z: samych emotikonek, jednej litery, jednego słowa, szeregu przypadkowych liter będą kasowane, a autor może otrzymać ostrzeżenie

10) Definicje Off Topic i Spamu:

Off Topic to pisanie nie na temat, czyli odbieganie daleko od głównego nurtu rozmowy w danym wątku i mówienie o czymś zupełnie innym. Przykładowo w dyskusji o ulubionych postaciach z FF, zamiast pisać o ulubionych bohaterach opowiadasz o ostatnich imieninach kuzynki.

Flood to inaczej zalew wielu postów w bardzo krótkim czasie. Przykładowo piszesz z kimś posty na zmianę (raz ty, raz ktoś inny) co minutę - prawie tak jak na czacie.

Spam to zamieszczanie wiadomości głównie o charakterze reklamowym.

11) Gdy opowiadasz komuś fragment fabuły gry lub podpowiadasz co zrobić, zaznacz to jako SPOILER - dla innych będzie to sygnał, że czytając ten fragment mogą wybiec gdzieś za bardzo naprzód i zepsuć sobie niespodziankę. Spoilery zaznaczamy korzystając z BBCode -> po napisaniu tekstu, zaznaczamy go i wciskamy przycisk 'CODE'.

12) Zanim napiszesz post typu "zgadzam się" lub "popieram", bądź," X jest cool", "X jest spoko" pobiegnij do sklepu po bułki. Takie uwagi nie wnoszą absolutnie nic do dyskusji, bo inni i tak nie wiedzą dlaczego dana rzecz Ci się podoba. Sensem dyskusji jest wymiana poglądów i przekonań. Takie posty, które nic nie wnoszą do dyskusji, będą kasowane. Raz czy dwa mod może ci zwrócić na to uwagę, ale jeśli się nie poprawisz, to dostaniesz warninga.

13) Moderator/Admin ma swobodę w doborze kary i zależnie od stopnia wykroczenia oraz własnego zdania, mod/admin może: upomnieć lub dać warning, uniemożliwić pisanie postów, zbanować, usunąć konto.

14) Można mieć tylko jedno konto na raz. W przypadku dublowania, kasacji ulegną wszystkie konta danej osoby.

15) Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości PYTAJ adminów i/lub starszych użytkowników - czasem lepiej się zapytać niż zrobić coś i się potem narazić. Z drugiej strony: staraj się też nie przeginać, bo pytając modów/adminów non-stop o wszystko przeszkadzasz im w wykonywaniu obowiązków i spędzaniu czasu na forum - mod/admin też człowiek i odrobina zabawy mu się należy.

16) Ortografia i interpunkcja to podstawa. Jeśli wiesz, że robisz błędy ortograficzne, to zanim coś napiszesz sprawdź swój tekst ze słownikiem. To, że ty masz "dysleksję" nie oznacza, że nie obowiązują cię zasady pisowni. Tym bardziej powinieneś/naś nad sobą pracować. Przecinki i kropki też są ważne - bez nich Twoja wypowiedź to gąszcz liter, których nie idzie zrozumieć, a oczy bolą od bałaganu. Posty nieczytelne będą usuwane.

Specjalna wiadomość dla dzieci Neo: Firefox2 i 3 mają wbudowaną opcję poprawiania błędów -> Taryfy ulgowej NIE BĘDZIE.

17) Wybór moderatorów i osób związanych z obsługą strony jest wewnętrzną sprawą administracji - nie zasypuj ludzi i forum pytaniami "jak można zostać zostać modem", bo i tak ci nic to nie da.

18) Wszelkie kwestie sporne i sprawy bezprecedensowe, nieregulowane Regulaminem, rozstrzygają Moderatorzy, a w ostateczności Admini (w szczególności sprawy dyscyplinarne podlegają bezpośrednio Sephirii).

19) Właściciele Krypty zastrzegają sobie prawo odmówić użytkownikowi prawa do korzystania z forum, wedle uznania.

Ze swojej strony życzę miłego pobytu na forum i dobrej zabawy.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 14 razy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Zablokowany

Wróć do „Krypta i Forum według Was”