Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

.....*zgon*
dobrze.a jezeli ktos ma gdzies poglady wpajane na religii i uwaza,ze to jest co najmniej bez sensu? _^_"
ja sie tylko cieszę,ze chodzę do tzw szkoly artystycznej (...lol),nie podlegam pod ministerstwo edukacji i nie mam mundurków. mam nadzieje,ze te nowe lektury beda w programie podstawówki,to sie z nimi juz nie bede musiala meczyc =_="
kilmindaro pisze:Czy mi się wydaje, czy na biologi to powinni uczyć biologi? (a od etyki i religii jest taki przedmiot jak etyka i religia?)
niedlugo wszystkie przedmioty beda pochodnymi etyki i religii :roll:
Awatar użytkownika
coat
Kupo!
Kupo!
Posty: 149
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: coat »

Sephiria pisze:I teraz widać, jakie dobre efekty przynosi moje purytańskie wychowywanie moich krypcianych dzieci. . Czas, aby terror powrócił
)
Ta jest Sephi! Co się będą lenić i obijać?! Pora wyciągnąc z szuflady zakurzone okowy rygoru! Komuś, kiedyś, gdzieś w małej, biednej wielkopolskiej wiosce zabrakło silnej ręki i wyrosłem na takiego czubka ... :lol: Niektórych można jeszcze uratować(?
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Co do terroru, to ja już mam takowy- wystarczy, że widzę kolesinę od fyzyky na korytarzu :D:D:D
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Diann
Kupo!
Kupo!
Posty: 123
Rejestracja: wt 20 mar, 2007 16:05

Post autor: Diann »

kay350 pisze:Co do terroru, to ja już mam takowy- wystarczy, że widzę kolesinę od fyzyky na korytarzu :D:D:D
Wiesz jak na moją wołaliśmy? Śmierć.
Bo była nienaturalnie chyda, niska i miała duuuuży łeb :) No i jakaś taka blada była...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,90 ... omosc.html
No prosze... jak Pan Premier (omg... po raz pierwszy chyba tak o nim napisałem...) przywróci Gombrowicza do kanonu lektur, to zarobi u mnie pierwszego plusa XD A Roman..... eh... wyszło szydło z worka. Pewnie z podobnych powodów zakazał pozostałych lektur..... Mi brak już słów...
Ostatnio zmieniony pt 20 lip, 2007 17:30 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Przecież to było pewne. Jak jeden kochał parobków, to od razu pederastia. No i Gombrowicz przecież wyjechał z kraju, patriotą nie było wszak w takim wypadku -_-" Oj Romek, Romek... Kaczyński pierwszy raz robi coś słusznego i fakt - to nawet z sensem! XD
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Pytanie też należy postawić dlaczego to robi, skoro najpierw z panem Giertychem działali w komitywie. Może jest to okazja do zyskania paru cennych punktów poparcia? Pewnie kwazi wysnułby ciekawą teorię na ten temat, lub stwierdził, że prawdopodobnie żadnej teorii spisku nie ma, bo nie ma. Whatever, KOCHAM GO GO YUBARI! :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Grzybek Z Octu pisze:Pewnie kwazi wysnułby ciekawą teorię na ten temat, lub stwierdził, że prawdopodobnie żadnej teorii spisku nie ma, bo nie ma.
Skoro już poruszyłeś ten temat - IMO wszystko zagrane zostało przez premiera z należytą jego osobie "zimną kalkulacją"... Biorąc pod uwagę sytuacje, w jakiej znalazła się obecnie koalicja rządząca oczywistym jest, że przy braku szansy na jej dalsze trwanie, zbliżające się wybory oraz pozycję, jaką w sondażach zajmuje LPR nierozerwalnie kojarzona z R. Giertychem, należało jednoznacznie zdeprecjonować jego (Giertycha) osobę, poprzez zdecydowany sprzeciw wobec szeroko komentowanych na forum społecznym kwestii związanych z "nowym" kanonem lektur. Skuteczność tej taktyki obserwujemy w tym topicu. Kilka postów powyżej to potwierdza... :]
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

EOT, proszę. Ja wiem, że kochacie socjalistów ortodoksyjnych, nienawidząc socjalistów pobożnych, albowiem w łonie czerwonej gwiazdy żrą się najbardziej, ale skończcie już z tym, bo mi się niedobrze robi. I kwazi, pisz po polsku ("należytą jego osobie kalkulacją"? :roll: ).

A ja nadal stoję na stanowisku, że obowiązek szkolny należy zlikwidować. Ceterum censeo Karthaginem esse delendam.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Isia pisze:I kwazi, pisz po polsku ("należytą jego osobie kalkulacją"? :roll: ).
(...)z charakterystyczną dla niego "kalkulacją na zimno"(...) :*
Isia pisze:EOT, proszę.
Ale to dział OT jest :lol:
Isia pisze:A ja nadal stoję na stanowisku, że obowiązek szkolny należy zlikwidować.
:lol: Już widzę te rzesze niepiśmiennych buców ^__^'. Jestem za - zawsze byłoby mi łatwiej o robotę :D
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

kwazi pisze:Już widzę te rzesze niepiśmiennych buców
A to, carissimus, jest argument demagogiczny. Czytać, pisać i rachować normalne dziecko uczy się przed pójściem do szkoły. Poza tym, nie mówię: zabronić nauki. Mówię, żeby do niej nie zmuszać ustawowo. Bo rzut beretem ode mnie mieszka osobnik, który repetował pierwszą klasę podstawówki. Był w szkole może dwa razy w całym roku. A sprzątacze też są potrzebni.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Isia pisze:Czytać, pisać i rachować normalne dziecko uczy się przed pójściem do szkoły.
W takim razie jestem nienormalny - o ile czytałem jako-tako liczenia nauczyłem się właśnie w szkole ^^
Isia pisze:A sprzątacze też są potrzebni.
2900 zł brutto ^^
Isia pisze:Bo rzut beretem ode mnie mieszka osobnik, który repetował pierwszą klasę podstawówki. Był w szkole może dwa razy w całym roku.
MOCARZ :lol:
Isia pisze:Mówię, żeby do niej nie zmuszać ustawowo.
Katastrofalne rozwiązanie... Brak regulacji ustawowej w tej kwestii spowodowałby właśnie ową "rzeszę niepiśmiennych buców".

Jednym z zadań państwa jako takiego jest zapewnienie każdemu (czy chce czy nie) edukacji na poziomie podstawowym. Jest to rozwiązanie przyjęte w chyba każdym cywilizowanym kraju - a ma na celu jedno - przygotowanie młodego człowieka w choćby minimalnym stopniu do funkcjonowania w społeczeństwie. W interesie każdego obywatela oraz całego państwa jest ów obowiązek szkolny, gdyż bez niego (na dłuższą metę) wytworzyłaby się taka polaryzacja społeczeństwa, że nie mogłoby ono normalnie funkcjonować i zwyczajnie uległoby rozkładowi od środka :)
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

kwazi pisze:W takim razie jestem nienormalny
Spoko, tu jesteś wśród swoich :lol:
kwazi pisze:Jednym z zadań państwa jako takiego jest zapewnienie każdemu (czy chce czy nie) edukacji na poziomie podstawowym.
Zdecydowanie nie. Państwo ma tylko i wyłącznie pilnować, żeby mi ktos gardła nie poderżnął na ulicy, a o resztę to ja się już sama zatroszczę.
kwazi pisze:przygotowanie młodego człowieka w choćby minimalnym stopniu do funkcjonowania w społeczeństwie
Kiedy to się nie sprawdza.
kwazi pisze:bez niego wytworzyłaby się taka polaryzacja społeczeństwa, że nie mogłoby ono normalnie funkcjonować
Rozumiem, że przed rokiem 1774 (wprowadzenie w pierwszym kraju - Austrii - powszechnego obowiązku szkolnego) społeczeństwa nie funkcjonowały?
kwazi pisze:MOCARZ
But it's true!
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Isia pisze:Zdecydowanie nie. Państwo ma tylko i wyłącznie pilnować, żeby mi ktos gardła nie poderżnął na ulicy, a o resztę to ja się już sama zatroszczę.
Ale nie widzisz, że ów obowiązek jest właśnie jednym z rodzajów tego "pilnowania aby nikt nie poderżnął gardła"? Już może nie tyle sam fakt tego, że wykształcony tego nie zrobi - ale choćby samo zajęcie czymś młodocianego ;)
Kiedy to się nie sprawdza.
Nie licząc wyjątków, które są zawsze, sprawdza się i to znakomicie ;) Nie chodzi mi tu o jakieś przedmioty, oceny, pierdoły - tylko konkretne informacje oraz relacje jakie młody człowiek wynosi stamtąd ;) Choćby funkcjonowanie w grupie, rozwijanie siebie (poprzez naukę lub rywalizację).
Isia pisze:Rozumiem, że przed rokiem 1774 (wprowadzenie w pierwszym kraju - Austrii - powszechnego obowiązku szkolnego) społeczeństwa nie funkcjonowały?
Ano - sprawdzał się - gdzie 95% społeczeństwa stanowili analfabeci z ZEROWĄ świadomością obywatelską. Weź pod uwagę, że zarówno struktura jak i relacje społeczne uległy od tamtego czasu znacznym przeobrażeniom ;) Dziś taki model by nie przeszedł... A nawet jakby go zastosować - to zakładając ze nie rozwali państwa - oznaczał będzie kompletną stagnacje, która jest dla społeczeństw zabójcza ;)
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

kwazi pisze:Ale nie widzisz, że ów obowiązek jest właśnie jednym z rodzajów tego "pilnowania aby nikt nie poderżnął gardła"?
Właśnie nie. Bo ja nie powiedziałam, że dzieciak ma siedzieć na zadniej części swojej osoby i się nudzić, od czego mogą mu rzeczywiście głupoty do głowy przyjść. Np. w dawnych czasach dzieci uczciwych rodzin oddawano do terminu u uczciwego rzemieślnika, coby się zawodu uczyły. A margines pozostanie marginesem, i tego żadna szkoła nie zmieni. Państwo nie jest od trzymania człowieka za łapeńkę i pilnowania, żeby przypadkiem muszki nie zciamulkał. Grow up.
kwazi pisze:Nie licząc wyjątków, które są zawsze, sprawdza się i to znakomicie
Daj mi konkretny przykład.
kwazi pisze:95% społeczeństwa stanowili analfabeci z ZEROWĄ świadomością obywatelską.
Panie, i komu to przeszkadzało? Zwłaszcza, że potomkowie tychże nadal mają ZEROWĄ świadomość obywatelską, jeśli rozumiesz przez to zdolność orientowania się w polityce i wybierania tego, co dobre. Nawet nie najlepsze, ale dobre.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”