Advent Children

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Kurizu

Post autor: Kurizu »

A jeśli juz wyjdzie w USA to pewnie podstawią nowe głosy pod postacie AC no i mimo że po Angielsku AC straci trochę Uroku :(

A odnośnie mojej opini dotyczącej Advent Children - Film udany, fabuła się kleji (fakt są małe niewyjaśnienia no i pare faktów nie zgadza się ...) z grą. Ciekawe tylko dlaczego w FF7 nie było mowy o

Kod: Zaznacz cały

tym że Rufus przeżył
:] (a może było tylko przeoczyłem :roll: )
No cóż jak dla mnie film 9+/10


P.s - fakt to spoiler mały ...
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2006 00:09 przez Kurizu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Cloud_th pisze:Ciekawe tylko dlaczego w FF7 nie było mowy o tym

Kod: Zaznacz cały

że Rufus przeżył :]
(a może było tylko przeoczyłem Rolling Eyes )
Nie było nic na ten temat w grze, podobnie w przypadku

Kod: Zaznacz cały

 Tsenga, który w AC ma swoje zmartwychwstanie. Z drugiej strony w FF7 nie było również wprost powiedziane , że zginęli
, a więc to celowe niedopowiedzenie ze strony autorów.

btw- była już tu osoba z identycznym avem :lol: deja vu
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Ivy pisze:a więc to celowe niedopowiedzenie ze strony autorów.
Nie nazwałbym tego niedopowiedzeniem. Jest to celowe zamierzenie twórców AC właśnie po to, żeby zaskoczyć widza. Gdyby wszystko było jasne i oczywiste film niczym by nie zaskakiwał.
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

AC bardzo mi sie podobał. Przede wszyskim od stron graficznej i muzycznej. Fabuła jeździ na wózku inwalidzkm (tak, możecie to uznać za... wyrażenie z podwójnym znaczeniem ;) ) i nawet nie dostanie renty. Jeśli ktoś uważnie oglądał trailery i miał wystaczająco fantazyjny ( ;) ) umysł, to wszystkiego mógł dowiedzieć się nie oglądając filmu (nigdy węcej tralerów do filmów związanych z FF... -_-" ).
Podchodząc do filmu napalonym jak szczerbaty na suchara można naprawdę się zawieść. Film jest słaby. Naprawdę słaby. Durnowate rozwiązania fabularne

Kod: Zaznacz cały

vide Kadaaj zmieniający się w Sepha niczym któraś z Sailorek... kill me..
błędy "techniczne"

Kod: Zaznacz cały

porypane kolory mateii... no i sama sawa żywania ich.. skoro wnikają w ludzkie ciało, to po jaką cholerę były w ogóle sloty w zbrojach i broniach w grze?? oO"
...
ALE patrząc na film od strony... jakby to określić... fanfiction? ... whatever. Od strony mniej entuzjasycznej pod względem sensowności- film jst dobry. ;)
zolix pisze:To fakt, po połaczeniu Square Soft z enix ta firma wydawała juz same shity,nie tworzac gier w ktorych najwazniejszy jest klimat, fabuła i jej logika . a podajac graczom produkcje taki jak FFX-2 chciala zrobic kase na najlepiej sprzedającej sie i najbardziej grywalnej serii jaka jest Finla Fantasy.
Przejrzyjcie dokładniej ludzi, którzy tworzyli FFX(-2). 90% nazwisk stanowią osoby ze Square. Tak więc Enix niewiele miał do gadania...
...tak ja to przynajmniej rozumiem :roll:
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

BeeBBo pisze:Nie nazwałbym tego niedopowiedzeniem. Jest to celowe zamierzenie twórców AC właśnie po to, żeby zaskoczyć widza. Gdyby wszystko było jasne i oczywiste film niczym by nie zaskakiwał.
To było niedopowiedzenie autorów gry, które wykorzystano w AC jako pretekst do powrotu starych znajomych.

Lady Luck pisze:Jeśli ktoś uważnie oglądał trailery i miał wystaczająco fantazyjny ( n ) umysł, to wszystkiego mógł dowiedzieć się nie oglądając filmu (nigdy węcej tralerów do filmów związanych z FF... -_-" ).
No właśnie-na przyszłość jest nauczka, żeby uważniej dobierać trailery, które się ogląda. Trochę autorów poniosło w odsłanianiu tych wszystkich smaczków jeszcze przed premierą, co mogło przynieść zawód podczas oglądania. Ale ja się jeszcze nie odkochałam i na AC marudzić nie będę :D
Kurizu

Post autor: Kurizu »

Lady Luck pisze:błędy "techniczne"

Kod: Zaznacz cały

Spoiler:
porypane kolory mateii... no i sama sawa żywania ich.. skoro wnikają w ludzkie ciało, to po jaką cholerę były w ogóle sloty w zbrojach i broniach w grze?? 
oO
Eee jakbyś nie zauważył to
A.Kadaj miał broń w lewej ręce(w tą włożył materie),Yazoo również, Loz miał fakt troche inaczej ale dodatkowo pamiętamy materie speed+ a na filmie widzimy że Loz ma jedną materie tego typu więc wiemy dlaczego tak śmigał.
B.Kto powiedział że oni tą materie sobie do skóry bezpośrednio wstawiali ??
Widać było wyraźnie jak "chociażby Kadaj wkłada ja sobie w pancerz(niby ręka ale jednak w pancerz"
A co do kolorów to wiernie odwzorowują materie.
1 rzecz tylko mnie ciekawiła ...

Kod: Zaznacz cały

 jak oni przyzywali tę potworki jeśli nie mieli czerwonej materii (to chyba małe niezauważenie ze strony SE bo jak pamietamy w grze red materia odpowiadała za summony)
/edit - ortografia :P
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Cloud_th pisze:A.Kadaj miał broń w lewej ręce(w tą włożył materie),Yazoo również, Loz miał fakt troche inaczej ale dodatkowo pamiętamy materie speed+ a na filmie widzimy że Loz ma jedną materie tego typu więc wiemy dlaczego tak śmigał.
OD RAZU MÓWIĘ, ŻE POST JEST PRZEŁADOWANY SPOILERAMI, WIĘC KTO NIE CHCE CZYTAĆ, NIECH POST OMINIE, AMEN.

Oki, a teraz:

Kod: Zaznacz cały

a) Kadaaj włożył sobie kulkę materii w rękę. W Forgotten City. Kulka nie została włożona w jakiś slot. Ona sobie po prostu weszła w rękę z ładnym odgłosem i efektem.. gazowym? oO" 
b) Loz zapierdziela niczym perszing już w katedrze- nie sądzę, żeby korzystał z jakiejkolwiek materii. 
Cloud_th pisze:B.Kto powiedział że oni tą materie sobie do skóry bezpośrednio wstawiali ??
Widać było wyraźnie jak "chociażby Kadaj wkłada ja sobie w pancerz(niby ręka ale jednak w pancerz"
a) ja tak mówię :P ;)
b) a na poważnie- jak napisałam wyżej.
Cloud_th pisze:A co do kolorów to wiernie odwzorowują materie.
Zdarzyło ci się w FFVII przyzywać Bahamuta zieloną/niebieską materią? Mnie jakoś takie extrasy ominęły.
Ivy pisze:Trochę autorów poniosło w odsłanianiu tych wszystkich smaczków jeszcze przed premierą
No i parę smaczków wywalili, parę zmienili... :roll:
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Lady Luck pisze:No i parę smaczków wywalili, parę zmienili...
Tego można było sie już spodziewać w momencie gdy,ogłosili że,będzie ekranizacja VII.
Z tym liczyłem sie od pierwszychscen filmu i nie mam zbytnich pretensji do twórców za to.
FF XII W trakcie katowania
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Pewnie, że można im wybaczyć okaleczenie fabuły- bo po takiej kobyle jak gra FFVII filmu pełnowartościowego o tym nie da się po prostu zrobić- chyba, że trwałby jakieś 4-5 godzin. A i tak nie wiadomo... :roll:
Schody jednak zaczynają się wtedy, kiedy zaczynają nas karmić całkiem niezłą zupą, a po niej stwierdzają, że na danie główne będą ziemniaki z odrobiną koperku ;)
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Lady Luck pisze: Durnowate rozwiązania fabularne

Kod: Zaznacz cały

	
vide Kadaaj zmieniający się w Sepha niczym któraś z Sailorek... kill me..
ja tam nic złego w tym nie widizałem, według mnie przemiana jest bardoz dobra i efektowna i traktuje to jako duży plus

Lady Luck pisze:błędy "techniczne"

Kod: Zaznacz cały

	
porypane kolory mateii... no i sama sawa żywania ich.. skoro wnikają w ludzkie ciało, to po jaką cholerę były w ogóle sloty w zbrojach i broniach w grze?? oO"
kolejna rzecz, która praktycznie wogóle mnie nie zraziła, wręcz wyszła też na plus. Przecież to normlane że podczas robienia filmu zmienia się pare rzeczy ale ogólną ideę (tzn musisz mieć materie żeby uzywać np czarów) pozostawili bez zmian
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Garfield_666

Post autor: Garfield_666 »

Mówcie co chcecie. Grałem co prawda tylko w FF IX i FF Tactics ale moim zdaniem filmik oddaje klimat finali. Acha i jeszcze jedno bardzo mi się spodobała dedykacja na początku filmu: dla fanów serii :D wzięło mnie to za serce
Kurizu

Post autor: Kurizu »

Lady Luck pisze:Zdarzyło ci się w FFVII przyzywać Bahamuta zieloną/niebieską materią? Mnie jakoś takie extrasy ominęły.
Eeee naucz się czytać .... na dole w spoiler napisałem

Kod: Zaznacz cały

 jak oni przyzywali tę potworki jeśli nie mieli czerwonej materii (to chyba małe niezauważenie ze strony SE bo jak pamietamy w grze red materia odpowiadała za summony)
odnośnie Loz'a faktycznie niedouważenie z mojej strony :D
Garfield_666 pisze:Mówcie co chcecie. Grałem co prawda tylko w FF IX i FF Tactics ale moim zdaniem filmik oddaje klimat finali. Acha i jeszcze jedno bardzo mi się spodobała dedykacja na początku filmu: dla fanów serii n wzięło mnie to za serce
A odnośnie dedykacji faktycznie miło że pamiętali o nas graczach :)
Awatar użytkownika
Adi
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 15:56

Post autor: Adi »

Kto to jest Tseng ?? :? Oglądałem ten film 7 razy gierke przechodze z 5 raz a pierwszy raz się spotykam z takim imieniem :|
シャーマンキング
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Skoro przeszedłeś gre 5 razy to aż dziwne że nigdy sie z nim nie spotkałeś... :roll:
To właśnie Tseng porwał Aeris, ukradł Keystone i został ranny przez Sephirotha.
Był dowódcą Turksów.
Awatar użytkownika
Adi
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 15:56

Post autor: Adi »

BeeBBo pisze:Skoro przeszedłeś gre 5 razy to aż dziwne że nigdy sie z nim nie spotkałeś... :roll:
To właśnie Tseng porwał Aeris, ukradł Keystone i został ranny przez Sephirotha.
Był dowódcą Turksów.
A to wiem już o kogo chodzi ;)
シャーマンキング
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”