Advent Children

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

zolix

Post autor: zolix »

Pewnie chodziło o to ze Danzel traktuje Tifę jak matke i stad taka wypowiedz Barreta
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Tifa prowadziła sierociniec z Cloudem, a potem poczte rozwozili... cos tak jakos
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

hmmm jeśli kazaa to matka, to mozliwe że Barret powiedział coś innego. On tam strzelił coś w stylu "mamore", ale ja osobiście nic nie wiem na temat tego języka.

Adoptowane dzieci nie zwracają się przecież do przyszywanych rodziców "pani/pan".
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Dante pisze:hmmm jeśli kazaa to matka, to mozliwe że Barret powiedział coś innego. On tam strzelił coś w stylu "mamore", ale ja osobiście nic nie wiem na temat tego języka.

Adoptowane dzieci nie zwracają się przecież do przyszywanych rodziców "pani/pan".
Dante... nie bardzo rozumiem, co tu napisałeś, ale staram się domyślać:
'kazaa' -> pewnie chodziło Ci o 'kaasan', czyli matkę
~san akurat nie oznacza tu żadnej 'pani', przynajmniej nie dosłownie
'mamore' (bezokolicznik: mamoru) -> 'chronić, bronić'
Czy coś się rozjaśniło? Głowa mi pęka, nie mam siły na odpalenie filmu. :/
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Ok czekaj, chodziło o to że Barret powiedział do Denzela żeby chronił swojej matki, natomiast Tifa jego matką rzekomo nie jest. Co wcale nie znaczy że nie może odbierać jej jako swojej matki, przecież to ona się nim opiekuje i zastępuje rodziców (powiedzmy że razem z Cloudem)


Jeśli chodzi o tłumaczenie to rozwiałaś moje wątpliwości co do wypowiedzi Barreta.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
mea

Post autor: mea »

Ja tam myślę, że Danzel i Marlene to podopieczni Tify i Clouda, którzy najwyraźniej z nimi mieszkają (zdaje się, że w filmie padło zdanie "Mieszkały z wami jakieś dzieci? Nie ma ich..." skoro JAKIEŚ to raczej nie ich własne...) Grubo wątpię, że któreś z dzieci jest potomkami Tify bądź Clouda, w końcu oni oboje ledwo co 20 lat mają, to niby w jakim wieku mieliby te dzieci począć :D
A powie mi ktoś o co chodzi z tym motywem Wilka który to pojawiał się w kilku scenach
Ja też nie mam pojęcia...
Ten wilk często towarzyszył Cloudowi, pojawiał się i znikał jak cień...
Ech... Muszę w końcu zabrać się za zainstalowanie tej gry. Mam nadzieję, że kiedy wreszcie w FFVII zagram wiele rzeczy przeżyję na nowo i dowiem się czegoś ciekawego :>
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Ktoś mi tu udzielił wczesniej odpowiedzi ze owy wilk symbolizuje Zack'a. Nawet dostałem cytat z zachodniej stronki filmu - nie wiem tylko czy był on potwierdzeniem ze strony square czy domysłem jednego z fanów. Wydaje mi się jednak że to celny strzał i tej wersji się trzymam.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Marlene to córka Barreta która w filmie po prostu mieszka z Tifą i Cloudem podczas nieobecności ojca. A historia Denzela była już tu przedstawiona.

mea pisze:Grubo wątpię, że któreś z dzieci jest potomkami Tify bądź Clouda, w końcu oni oboje ledwo co 20 lat mają, to niby w jakim wieku mieliby te dzieci począć

w filmie mają lat 23 :wink:
jaga2

Post autor: jaga2 »

BeeBBo pisze:w filmie mają lat 23
Jeżeli Cloud w grze ma 21 a akcja filmu rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach w siódmej części gry, to wychodzi na to, że Cloud w AC ma 26 lat a Tifa 25.
BeeBBo pisze:Marlene to córka Barreta która w filmie po prostu mieszka z Tifą i Cloudem podczas nieobecności ojca.

Kod: Zaznacz cały

Zawsze myślałem, że Marlene jest córką Dyne'a, a Baret tylko zaopiekował się córką przyjaciela.
Ostatnio zmieniony wt 03 sty, 2006 15:32 przez jaga2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Kod: Zaznacz cały

[quote="jaga2"]Zawsze myślałem, że Marlene jest córką Dyne'a, a Baret tylko zaopiekował się córką przyjaciela.[/quote]

bo to prawda, jednak jest to wyjaśnione dopiero po pewnym czasie gry konkretnie kiedy dostajemy się do więzienia
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

jaga2 pisze:Jeżeli Cloud w grze ma 21 a akcja filmu rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach w siódmej części gry, to wychodzi na to, że Cloud w AC ma 26 lat a Tifa 25.

hmmm...o ile mi wiadomo to akcja AC rozgrywa sie 2 lata po wydarzeniach z gry :roll:

Kod: Zaznacz cały

[quote="jaga2"]Spoiler:
Zawsze myślałem, że Marlene jest córką Dyne'a, a Baret tylko zaopiekował się córką przyjaciela.[/quote]


tak wiem... nie czepiaj sie szczegułów ;)
jaga2

Post autor: jaga2 »

BeeBBo pisze:hmmm...o ile mi wiadomo to akcja AC rozgrywa sie 2 lata po wydarzeniach z gry
Może mam złe tłumaczenie, lub poprostu zapomniałem, tyle mam teraz cyferek na głowie. W każdym razie BeeBBo, jeżeli moja wina, to przepraszam.
M@rio_16

Post autor: M@rio_16 »

Pod względem walk Advent Children nie można nic zarzucić,jest wręcz zaje....Niestety fabuła kuleje odrobinę,jest za sztywna.Biorąc pod uwagę fakt,że w ff fabuła liczy się najbardziej(no,może z wyjątkiem FFX-2 :D ) AC oceniam na 8- :grin: Odkąd squaresoft połączył się z enixem powstaje sam shit.Myślą żę jak zrobią siekę to wszyscy to polubią...(dotyczy to również gier)Squaresoft...to było coś ;)
zolix

Post autor: zolix »

To fakt, po połaczeniu Square Soft z enix ta firma wydawała juz same shity,nie tworzac gier w ktorych najwazniejszy jest klimat, fabuła i jej logika :cry: . a podajac graczom produkcje taki jak FFX-2 chciala zrobic kase na najlepiej sprzedającej sie i najbardziej grywalnej serii jaka jest Finla Fantasy.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

chodzi plotka,ze AC ma wyjsc w USA 28 marca

ponadto ta strona mnie zainteresowala.. http://www.dvdrama.com/
nie znam francuskiego,ale wynika z niej,ze AC wyjdzie w czerwcu w Europie ,a bynajmniej we Francji

jesli by ten marzec okazal sie prawda,to w sumie ten czerwiec tez by mogl byc :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”