FF XV Royal Edition PS4

Najnowsza część głównej serii o przygodach Noctisa i jego przyjaciół
ODPOWIEDZ
szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

FF XV Royal Edition PS4

Post autor: szkut »

FF XV Royal Edition PS4 - widziałem dzisiaj w Nowym Sączu w Biedronce za 79,90

specjalnie dla tej nowiny odgrzebałem login i hasło :), jak na złość nie miałem przy sobie tylu pieniędzy. pewnie nie będę miał czasu teraz na grę, ale jutro po nią wracam :)

PS FF XIV coś Reborn PS4 (nie jestem na bierzaco z grami FF teraz) było za 59,90

Wydaje mi się, że się opłaca idę poczytać wasze narzekania...
szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

Re: FF XV Royal Edition PS4

Post autor: szkut »

btw, nie znając i nie grając w nic związanego z XIII tracę coś w XV? zakładam, ze są jakieś smaczki, ale jakieś większe zakłopotanie fabularne jest możliwe?

mam obawy, mimo ze nie jestem na bieżąco z ff to pamiętam, że dawno dawno temu za nim XIII wyszło na świat, było pisane, że będzie to trylogia, a potem gdzieś ta 3 część przepadła, po czym miała się nazywać XV. Może trochę mieszam, ale takie info pamiętam. Jak jest faktycznie - to nie wiem.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: FF XV Royal Edition PS4

Post autor: Sephiria »

szkut pisze: ndz 25 sie, 2019 22:00 btw, nie znając i nie grając w nic związanego z XIII tracę coś w XV? zakładam, ze są jakieś smaczki, ale jakieś większe zakłopotanie fabularne jest możliwe?

mam obawy, mimo ze nie jestem na bieżąco z ff to pamiętam, że dawno dawno temu za nim XIII wyszło na świat, było pisane, że będzie to trylogia, a potem gdzieś ta 3 część przepadła, po czym miała się nazywać XV. Może trochę mieszam, ale takie info pamiętam. Jak jest faktycznie - to nie wiem.
Nie, nic nie tracisz fabularnie w FF XV omijając FF XIII. Trylogia FF XIII jest złożona z FF XIII, FFXIII-2 i Lightning Returns: FFXIII. FF XV miała być częścią Fabula Nova Crystalis, ale ostatecznie mitologia FF XV w ogóle nie ma nic wspólnego z Uniwersum FF XIII. Próżno więc szukać w FF XV Fal'Cie, l'Cie, czy boga Bhunivelze lub jego dzieci: Pulse, Lidzei i Etro. W FF XV mamy zupełnie inna mitologię - jest 6-tka bóstw, które są de facto Summonami (Ifrit, Ramuh, Shiva, Titan, Leviathan i Bahamut, który tej 6-tce przewodzi). W przypadku FF XV obowiązuje żelazna zasada serii: jest całkowicie odrębną częścią.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XV”