FFXIV: Realm Reborn

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Ja pisałem o tworzeniu nowych charów na serverze, z logowaniem nie ma jakichś megawielkich problemów, kilka restartów clienta żeby pokonać błąd 1017, brak listy serwerów NA/EU czy niekorzystny wiatr słoneczny, i udaje się wskoczyć do kolejki, a potem już łatwizna i po paru minutach się gra.

[ Dodano: Sro 04 Wrz, 2013 10:04 ]
Eniksi wzięli dupę w troki, walnęli dziś od drugiej w nocy do południa remanent, i wszystkim kontom w ramach satysfakcji dają dodatkowy tydzień za darmo. Szkoda, bo przydałby się jeszcze jeden World Transfer za darmo - z braku możności tworzyło się postaci niekoniecznie na tym serverze co się chciało.

[ Dodano: Czw 05 Wrz, 2013 02:36 ]
łooooooo
ifryt dostał w kościste dupsko
biegam z kosą zbieram czosnek i marchewkę
ludzie w markecie niszczą go sprzedając wartościowe przedmioty po gilu

tyle się dziejeee

Poza tym, że jak o 16:07 dostałem 90000 (connection lost error) to przez 4 następne godziny miałem 3012 (still logged in, can't log in, FOCK YOU ERROR), kiedy o 21 spróbowałem był 2002 (lobby server connection error), dopiero jak siadłem o 22 to ładnie wpadłem w kolejeczkę, to wszystko dobrze.

no i jaki fajny oficjalny filmik z blureja znalazłem słowem wyjaśnienia o co chodzi i że w wersji 1.x też była fabuła :O warto obejrzeć

http://www.youtube.com/watch?v=TXc0loyu ... Mg&index=1

ej sorry że już tak piszę dekadencko, jes późno
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

No i się zamknęła beta na PS4, toteż po kilku dniach (może nie najintensywniejszego, ale zawsze) grania, dzielę się spostrzeżeniami.

Po pierwsze - nie miałem styczności do tej pory z żadną wersją FF XIV (poza kilkugodzinną sesją u kuzyna na PC z półki "średniej-wyższej") więc nie wyjawię prawd objawionych na temat tego, co poprawiono względem "bety" sprzed paru lat. Jedyne, co mogę porównać, to oprawę graficzną - gra prezentuje się wyraźnie ładniej i bardziej szczegółowo w stosunku do oryginału. Jest opcja oddalenia kamery, co by podziwiać widoczki - a jest co podziwiać! Tereny niejednokrotnie zapierają pierś w dechach, nie ma mowy o koytarzykach i pustych stepach rodem z XIII, klimat zdecydowanie bardziej przypomina FF XII - może nie samym designem, ale poczuciem przebywania w wielkim, żyjącym świecie, nie będącym planszą do biegania i tłuczenia mobów, a spójnym, ciekawie wykreowanym światem. Ludzi na serwerach przy becie było sporo, ale nie socjalizowałem się z nikim za specjalnie - ot, nieśmiałość człowieka, który do MMO podchodzi trochę jak pies do jeża.

Tworzenie postaci to proces pochłaniający godziny - chyba trzy spędziłem w edytorze, zanim zdecydowałem się, że wyruszę w świat jako Roegadyn - warrior, zajmujący się na boku kowalstwem. Wybór klasy nie jest decydujący - po nabiciu odpowiedniego levela w danym jobie można przekwalifikować się na inny.Teoretycznie więc można zrobić wszystko jedną postacią - z tym, że ekspi się baaardzo powoli (przynajmniej na początku), więc proces ten trwać może wieki.

A jak się gra? Przyjemnie bardzo, system nie odbiega od tego, co znane jest z innych MMO - skille się studzą, a postać macha tym co ma w łapie. R2 i L2 otwiera hotbary - trzymając knefel wybieramy określoną akcję, podpisaną pod kierunki i przyciski geometryczne, co w sumie daje 16 slotów skilli - na początek to aż za dużo. Nie wiem, czy można łaczyć skile z różnych klas, bo po primo - nie dorobiłem się więcej niż jednej klasy bojowej, secundo - beta i tak nakładała na to ograniczenia.

Fajne jest to, że pad do PS4 wykorzystuje touchapada jak myszkę, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po menusach. Można też jak człowiek podpiąć pod konsolę klawiaturę i zwykłego gryzonia. Gra umżliwa też crossplay, czyli jeżeli jesteś burżujem i posiadasz zarówno PS4, jak i Vitę, możesz grać na obu systemach jednocześnie, jak długo korzystasz z jednego konta.

Co jeszcze? Nie trzeba będzie mieć wykupionego plusa, co by grać w czternastkę (a co jest wymogiem przy innych grach online na PS4), będzie mozliwość darmowego upgrade'u wersji z PS3 do PS4, można także przenosić postaci z innych platform do wersji peesczwórkowej. Ah, i Xbone nie dostanie swojej wersji XIV, gdyż małomiękcy nie wyrazili zgody na grę międzyplatformową. Gra trzma 30 fps-ów w full hd, nie dorpi nawet jak obok przejeżdzą trzydziestu chłopa na czokobosach w pełnym rynsztunku, podczas gdy Twoja posta rzuca jakoś wybajerzony graficznie czar.

No i najważniejsze - jest klimat Final Fantasy. Baśniowego świata, w którym chce się przebywać. Ogólnie nie lubię MMO, a przez czternastkę zacząłem się zastanawiać, czy miesięczny abonament nie będzie za wielkim ciosem dla portfela :).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIV - Online”