Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

b. mi się podoba "you're not alone". Aczkolwiek w FFVIII podmieniłem pierwotnie muzykę z FFIX, potem wszystkie dźwięki walki zastąpiłem "the man with the machine gun" i to jest moja, zaraz po "you're not alone", "advetnt: one winged angel", "melodies of life" piosenka
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Rusty pisze:Aczkolwiek w FFVIII podmieniłem pierwotnie muzykę z FFIX, potem wszystkie dźwięki walki zastąpiłem "the man with the machine gun"
Dziwna to praktyka, bo muzyka w FF-ach pasuje do konkretnego momentu i jest dopełnieniem scen (co zresztą nie jest cechą jedynie Finali xDDD) . Każdy ma swoje ulubione kawałki, ale podmieniając muzykę nie dajemy szansy nowym utworom- niektóre wpadaja w ucho dopiero po kilku przesłuchaniach. Ale jak kto woli ;)
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Ostatnio pokręciłem się w Mt.Gagazet i uważam , że muzyka w tym górzystym terenie jest perfekcyjna . Postarali się . Ścieżka dźwiękowa doskonale oddaje nastrój triala w górach i wręcz zmusza do refleksji nad dumnym plemieniem Ronso
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Syriusz15 pisze:Ostatnio pokręciłem się w Mt.Gagazet i uważam , że muzyka w tym górzystym terenie jest perfekcyjna
jak dla mnie to jest najlepszy kawałek w FFX. Miejscami po prostu robiłem pause i słuchałem. Nie mogłem sie jej nasłuchać. Tytuł tego to chyba: "People of the North Pole" ( ale pewien nie jestem)- szukałem tego sporo czasu. Fajny klimat ma ta muzczyka, taki spokój... grrrr
Kolejny utworek, który wpadł mi w ucho, to "Wandering", leciało to chyba przed słynną sceną w jeziorku :evilbat: jeszcze spokojniejsza od poprzedniczki, pasuje idealnie do atmosfery, czuć wypoczynek (?!)
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Synca

Post autor: Synca »

Dla mnie najlepsza muzyka wypływa z głosników podczas penetracji Ancient Castle w FF6.Dobrana muzyka jak na ten rozdział.Lubię także walki z bossami,ponieważ muzyka mrozi krew w żyłach 8)
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Z tymi ulubionymi motywami to dziwna sprawa, poniewż do tej pory jakoś nie zainteresowałem się soundtrackiem a gram przecież (z przerwami) od FF2. Tymczasem odkryłem, że cztery płytki z FF12 są czarujące. Zgrałem je wszystkie na mojego starego dobrego iPod'a i jeżdżę brudnymi warszawskimi autobusami - i jakoś udaję mi się na chwilę zapomnieć/zmazać z pola widzenia ten syf ciągnący się za oknem, smród pijaka siedzącego obok czy pchająca się do wyjściach baba z siatami ("jezu, przecież przystanek nie ucieknie!!"). Za to krążek(ki) oferują mi wspomnienie z całkiem miłej gry. (choć po zakończeniu miałem inne zdanie...)
A więc mówiąc krótko:
z Disc1, "The Dalmascan Westersand"
z Disc2, "Nalbina Fortress Underground Prison"
z Disc3, "Esper Battle", "Jahara, Land of the Garif"
z Disc4. "Esper" (...którego niestety prawie nie miałem okazji posłuchać w trakcie gry... :( ), "The Forgotten Capital, Nabudis", "Ashe's Theme"

Jest tego dużo, a właściwie to mógłbym prawie wszystkie wymienić. Nie mam w sumie dobrego porównania z inna serią bo pamięć mnie zawodzi... Ale napewno mi się podoba wielkość skali tej muzyki. Wczucie się w nastruj = bogata instrumentacja (konkretna orkiestra) + dobre wyczucie dramatu kompozytora Sakimoto (duże doświadczenie, jak widze w bio ) No, może DQ8 miał oczko lepszy klimat. Bardziej w sosie średniowieczo-steamowo-jakośtakoś...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Kolejna ścieżka dźwiękowa , która wpadła mi w ucho , to ta w Omega Ruins . Podoba mi się taka beztroska muzyka przerywana takimi okrutnymi walkami , gdzie Great Malboro i siekający Karmą Tonberry czają się na każdym kroku :)
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

A mi się podoba... dużo. I małoby tego wymieniać:D Wszystko zależy od tego jak się czuję... jak jestem wnerwiony to słucham OWA, jak (powiedzmy) szczęśliwy to Aeris theme itp... a tak poza tym to Terra, Bran Bal, Wszystkie kawałki z Black Mages (I i II)... ale to ja tu mówię o odzdzielnym słuchaniu- bo jak gram i w tle leci jakiś motyw, to wszystko rządzi:) Wg. mnie w FF nie ma słabych utworów :razz:
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
marc2006

Post autor: marc2006 »

Praktycznie wszystkie z FF7 mi się podobają a najbardziej oczywiście One Winged Angel, Aeris theme i wszystko co ma w tytule chocobo :D
SMierc

Post autor: SMierc »

Najlepszy motyw wg. mnie to motyw Chocobo :P
Wymiata :D jest lekki i miło wpada w ucho.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

A ja będę oryginalny, o!

Mi się diabelnie podobał motyw podczas intra w FFX-2 ;) Śliczne po prostu, jakby ta gra była jak ta wejściówka, to bym się zakochał w tej części.
SMierc

Post autor: SMierc »

A ja będę oryginalny, o!

Mi się diabelnie podobał motyw podczas intra w FFX-2 ;) Śliczne po prostu, jakby ta gra była jak ta wejściówka, to bym się zakochał w tej części.
A w której wersji ci sie podoba ta piosenka org czy ang ????
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

To intro to "Memories of Wave and Light", grane na pianinie podczas ekranu startowego (New Game & Continue).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

Bardzo podoba mi się muzyka z intra In Zanarkand. Ma smutną nutę pasującą do sytuacji i nadała przecudny klimat grze jak i postaciom :)
A z ff9 to nutkna na kńcowym filmiku jak Garnet zbiegała z zamku. Dali tą melodię do soundtacka? Jak się nazywa (o ile jest) ?
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

A z ff9 to nutkna na kńcowym filmiku jak Garnet zbiegała z zamku. Dali tą melodię do soundtacka? Jak się nazywa (o ile jest) ?
Muzyczka ma tytuł Towards That Hate jeśli o tą Ci chodzi ;) Ale raczej tak, bo to jest właśnie na końcu filmika końcowego :D
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”