Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

TomajS pisze:DObrze że przypomniałes mi o tym,jak to usłyszłem to mi sie na wymioty zebrało.
Co oni stworzyli,mi ta muzyczka nie pasuje ani troche do gry.blee..Odnosze wrażenie,że zrobili ją w pośpiechu i dla tego taka skopana.
Oczywiscie to tylko moja opinia.
Moja też.W ogóle mapa świata była nie udana. W ff7 i 9 orientowałem się co gdzie leży, a w 8 to wszystko na łapu capu. I beznadziejne minigry. Ja wczytałem się w tekst One Winged Angel... Oraz wczytałem się w jego interpretacje. Podobno słowa tej piosenki nie dotyczą Sepihirotha, ale jego matki Jenovy, która nie che odejść z tego świata, a wie, że to nie uniknione. Ach... Niech ktoś podrzuci tłumaczenie pl na kryptę.
Ostatnio zmieniony sob 27 maja, 2006 07:48 przez neo rpgomaniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ja was nie rozumiem - co wy macie pzreciwko Blue Fields (muzyka na mapie świata w FF 8 )? Ani nie przeszkadza, ani nie rzuca się za bardzo w uszy - subtelne, pogodne i przyjazne tony.
neo rpgomaniak pisze:Wogule mapa świata była nie udana. W ff7 i 9 orientowałem się co gdzie leży, a w 8 to wszystko na łapu capu.
Walenie kotka przy pomocy młotka - zero konkretów, "powody" wyssane z palca. Wysil się bardziej, jesli mam serio takie "poglądy" traktować. A połapać się w FF 8 to żadna filozofia.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

A tak pozatym Neo w FF VIII jest mapka swiata, i to taka ze mozesz sobie kliknac na wybrane miejsce a twoj Ragnarok poleci gdzie sobie zyczysz.
Moren

Post autor: Moren »

Kimahri pisze:A tak pozatym Neo w FF VIII jest mapka swiata, i to taka ze mozesz sobie kliknac na wybrane miejsce a twoj Ragnarok poleci gdzie sobie zyczysz.
Może nie doszedł do Ragnaroka ? ;)

A co do tematu to najlepsze utwory:FF7 - Cosmo Canyon(ach, te bębny :lol: ), One Winged Angel (chyba nie muszę tłumaczyć),FF8 - The Stage is Set (taka energiczna :grin: ),FF9 - Feel My Blade (melodia mi się spodobała) i oczywiście You're Not Alone (najbardziej przypadła mi do gustu).
Najmniej lubiany - Blue Fields (najbardziej mnie drażnił :evil: )
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Sephiria pisze:Ja was nie rozumiem - co wy macie pzreciwko Blue Fields (muzyka na mapie świata w FF 8 )? Ani nie przeszkadza, ani nie rzuca się za bardzo w uszy - subtelne, pogodne i przyjazne tony.
Sephi tobie sie te dzwięki podobają a innemu nie.Proste.
Over.
FF XII W trakcie katowania
Lukibw

Post autor: Lukibw »

Zdecydowanie Aeris theme z FFVII !! :)
Za kazdym razem jak slysze czuje motyle w brzuchu :P :oops:
Cos pieknego :)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Ostatnio przesłuchałem dwa albumy The Black Mages i jestem w lekkim szoku. Nie sądziłem, że można tak świetnie przerobić muzyczki z Finali... Jeśli maja już zrobić remake FF VII na PS3 (pewno zrobią - muszą mieć nowego Finala na tą konsolke - a na FF XIII pewno pomysłu jeszcze nie mają :P) - to tylko z taką wersją "Those Who Fight Further" i "J-E-N-O-V-A" *____* Polecam te dwa albumy tym, co jeszcze ich nie słuchali :]

<natchnięty "The Man with the Machine Gun" poszedł grać w FF VIII>
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Sephiria pisze:Ja was nie rozumiem - co wy macie pzreciwko Blue Fields
Ja mysle ze to o gusta chodzi, komus sie podoba a komus nie i juz.
Widze ze wiekszosci na krypcie podoba sie OWA, owszem jest calkiem przyzwoite ale ja wole Cid theme z ff VII (juz kiedys wspominalem) a juz najlepsza IMO muzyczka w FF VII to Jungement Day, ostatnie sciagnolem z krypty utwory i jakos tak strasznie mi sie spodobalo.
Fajna jest jeszcze muzyczka z Fisher man FF VIII.
Cloud_89

Post autor: Cloud_89 »

Kimahri pisze:Cid theme z ff VII (juz kiedys wspominalem) a juz najlepsza IMO muzyczka w FF VII to Jungement Day
Zgadzam się z tobą w 100%. Zajefajny jest też motyw Aeris i motyw który przygrywał przy jeździe na motorze (sorry ale nie pamiętam jak się nazywał).
Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

Czy w nowych finalach ( X, XI, XII, XII) (nowe bo nie grałem w nie ;) ) są jakieś muszyczki podobne do One Windged Angel, Liberi Fatali czy Kuja leaving Burmecia Jeśli tak to podajcie ich nazwy. Najlepiej żeby w tle były chórki.
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Jezeli chodzi ci o takie wyrozniajace sie, to w FF X jest- Suteki da ne w "scence w jeziorku" ale to nie jest chorek XD. Wiecej nie wiem, bo w dalsze nie gralem.......
VoLv(Uś)

Post autor: VoLv(Uś) »

No napewno the best są utworki:
- J.E.N.O.V.A (FFVII i FFVII:AC)
- One-winged Angel (FFVII i FFVII:AC)
- Otherworld (FFX)
- Liberi Fatali (FFVIII)
- Mission Start (FFX-2)
i ze wszystkich finalicznych muzyczek to boss battle w FFVII ;D
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

FFX-2 - Eternity - Memory of Lightwaves
FFIX - Vivi's Theme
FFX - To Zanarkand
FFX-2 - Seal of the Wind The Three Trails

A z piosenek :
FFX-2 - 1000 Words
FFX - Suteki da ne

ARGUMENTY !
Ostatnio zmieniony sob 27 maja, 2006 06:14 przez Haichi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

dla mnie to:
z FF VIII: "The Man with the Machine Gun", "Maybe Im a Lion" oraz "Force Four Way" poniewarz mialem je jako dzwonki w telefonie :]
z FF IX: "Melodies of Life", "Ukele le Chocobo" oraz melodia z walki - pierwszy utwor za tekst a następne dwa chyba tak bez powodu moze dlatego ze za duzo sie ich nasluchalem i przyciagaja mile wspomnienia :]
z FFT: "Opening Theme" oraz "Zodiac Boss Theme" - opening theme jest przeswieetny tak samo jak filmik intro a zodiac boss bo jest tai przytłaczający

i jeszcze offtopowo dodam ze moją ulubioną muzyczką z gier Sqare jest Intro z Vagrant Story :]
Maybe I'm a Lion...
ciumcia

Post autor: ciumcia »

nie znam tytulow piosenek :D ale moja ulubina muzyczka sa walki z bossami w ff8.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”