Gra (nie)na jeden raz...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Jesteś na samym początku, a już chciałbyś wiedzieć wszystko :/ Dowiesz się pod koniec gry. Można ci zdradzić, że nie wszyscy bohaterowie mówią od początku do końca prawdę ;)
Poza tym FF7 dużo czerpie z FF6 i z FF4.
cast pisze:O ile pamiętam, FF7 też powie, czy raczej pokaże. O ile zajrzy się w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie.
W ff7 po pewnych wydarzeniach, których ominąć się nie da to raczej nawet średnio inteligentny szympans domyślił by się, do kogo wcześniej ten miecz należał.
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

True. Ale myślałem raczej o flashbacku, w którym mieczyk dostaje się w ręce głównego bohatera.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

W VII teraz codziennie gram wiec ciągle do przodu ; ] A tak przy okazji to może wytłumacze moje pytania bo moderatorka znowu może sie przyczepić...Zadaje je dlatego ponieważ na nie wszystkie moje pytania jest odpowiedz w necie(po ang jest ale nie wszystko rozumiem) a juz o FF XIII którego mam na ps3(ale narazie nie gram bo czekam na nowy telewizor bo to marnotrastwo przejsc grę z taką grafą na takim co ja mam xD)to WOGóLE nic nie ma na na polskich stronach o finalu nawet na krypcie!O Bohaterach broniach itp...jedyne opisy przejscia są na YT.Ja nie wiem dlaczego =.= A tak z ciekawości zapytam co FFVII czerpie z 6 i 4?= D
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Fox Nine Tails pisze:Zadaje je dlatego ponieważ na nie wszystkie moje pytania jest odpowiedz w necie
Jest, ale większość odpowiedzi na twoje pytania w temacie fabuły idzie znaleźć w samej grze. Nie wiem jak daleko zaszedłeś, więc nie wiem jak są zasadne.
Fox Nine Tails pisze:(po ang jest ale nie wszystko rozumiem)
Hurr.
Fox Nine Tails pisze:jedyne opisy przejscia są na YT
what. "Let's Play" to jedyny rodzaj opisu przejścia, dobrze rozumiem?

Wracając do tematu, jakiś czas temu zacząłem ponownie grać w FFT. :) Jak dotąd ukończyłem tylko jeden raz, co wówczas zajęło mi sporo czasu. (grind grind grind) Główny mankament gry leży w tym, co wspomniałem w nawiasie, toteż chyba będę zajęty jakiś czas. :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Fox Nine Tails pisze: A tak z ciekawości zapytam co FFVII czerpie z 6 i 4
W FF6 i FF7 są wielkie korporacje, które mają sporo do powiedzenia światu i mają własne wojsko. Kreacja głównych złych jest podobna oraz kreacja świata 'średniowiecze' + 'współczesność'. Podobieństwa w kreacji postaci również są. Piramida z FF7 i sealed cave z FF4 to praktycznie ten sam motyw, nawet bossowie wyglądają tak samo. Jest jeszcze jeden dość charakterystyczny motyw z FF7 i FF4, ale nie będę spojlerował.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Fox Nine Tails pisze:a juz o FF XIII którego mam na ps3(ale narazie nie gram bo czekam na nowy telewizor bo to marnotrastwo przejsc grę z taką grafą na takim co ja mam xD)to WOGóLE nic nie ma na na polskich stronach o finalu nawet na krypcie!O Bohaterach broniach itp...jedyne opisy przejscia są na YT.
To coś słabo szukasz!!!, bo są opisy w necie, ale linka ci tu nie podam, bo zabrania regulamin, no chyba że jakiś moderator udzieli zgody ;)
Fox Nine Tails pisze:A tak z ciekawości zapytam co FFVII czerpie z 6 i 4?= D
można by troszkę wymieniać
np.z FF6
to ATB,
limit break Tify -> skill Setzer'a i Sabin'a
Gau -> enemy skill materia

można znaleźć wiele pomysłów z poprzednich części rozwiniętych w FF7, ciężko z pamięci to teraz wydobyć jak się dawno nie grało :P .
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

ATP było już w FF4, enemy skill materia to blue mag z FF5 i lore strago z FF6, czary już były w FF1, summony w FF3, a chocobo w FF2, ale nie rozdrabniajmy się, takie rzeczy to już w większości FF.
Limit breaks to desperate moves z FF6, natomiast materia wyewoluowała z systemu jobów w nieparzystych FF. W FF5 można robić hybrydy jobów, więc w FF7 poszli na całego i przedstawiono w formie materii.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

andchaos,
Napisz mi wiadomość z tymi opisami na priva jak możesz ;>
Awatar użytkownika
Canaris
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Canaris »

FF-7 - nie zlicze ile razy zaczynałem i ile kończyłem . Na wszystkim : psx , emulator , wersja pc .
FF-8 - to samo . Wiele razy zaczynałem i kończyłem . Pewnie z 10 bedzie ( ff7 to samo )
FF-10 - raz i mam dość w sumie. Wydarzenia widziałem, lokacje widziałem, summony widziałem, ending widziałem i styknie. Rozwalanie Dark Aeonów i Pinasa ( fonetycznie ) zostawiam nolifeom którzy chcą siedzieć te 700 godzin co by mieć wszystkie atrybuty na 255 :)
The enemies of the Emperor fear many things.
They fear discovery, defeat, despair and death.
Yet there is one thing they fear above all others.
They fear the wrath of the Space Marines!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Canaris pisze:Dark Aeonów i Pinasa ( fonetycznie ) zostawiam nolifeom którzy chcą siedzieć te 700 godzin co by mieć wszystkie atrybuty na 255
Wcale nie trzeba mieć te 255 żeby skutecznie Penance'a i Dark Aeony rozwalić. Tylko też trzeba wiedzieć jak.
Canaris pisze:Pinasa( fonetycznie )
Lol... nawet nie blisko. Proszę, nie zabieraj się za fonetykę, bo niewiele o niej wiesz. Penance fonetycznie jest zapisywane tak: /ˈpɛn.əns/, na polskie p (długie "e") n (silnie zredukowane "e" że w oryginale zastąpiono ją shwa "ə") n s. Już prościej i bardzie poprawnie byłoby, gdybyś napisał "penens", jako polską wymowę fonetyczną. Alternatywna forma: "penyns", ponieważ shwa ə jest tak silnie zredukowanym dźwiękiem, że prawie go nie ma. Natomiast język polski nie zna czegoś takiego jak shwa i musi tam wejść jakaś polska samogłoska, zależnie od wymowy e lub y.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Powoli zbliżam się do końca FFTA (już ponad 200h o_O; przypominam, że przechodzę po raz drugi) i wiem jedno.... jak już zrobię wsio na 100% to nie ma bata, żebym się ponownie za tą grę wziął. Jak gdzieś już pisałem, nieco zmieniłem zdanie na temat tej gry i jak najbardziej zachęcam do zagrania, ale gra jest tak powtarzalna, że w sumie po 10-15h gry już zaczyna męczyć. Gdybym za pierwszym razem się tak nie zniesmaczył, to może wtedy bym na 100% ją skończył.... jak dla mnie totalnie gra na 1 raz (po zaliczeniu wszystkiego na 100%).

I żeby nie było, 100% = wszystkie misje zrobione, wszystkie przedmioty zdobyte, postacie. Nie mam zamiaru pakować wszystkich na 50lvle (max) czy masterować wszystkie joby.... tego nawet w FFT nie robiłem i nie będę robić... zero "funu" :P
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

oj jojoj, ja za ff4,5,6 brałem się już nie wiem ile razy, zaczynałem ciągle ale nie kończyłem xD teraz już jak drógi, trzeci, piędziesiąty raz przechodzę daną częśc to expie i expie. :P
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Jedynym Finalem, którego przeszedłem więcej, niż jeden raz, jest część piąta. Pierwsza, w którą grałem, może dlatego wydaje mi się taka świetna. Nie przeszkadza mi nawet średnio rozwinięta fabuła, ta gra aż się prosi, żeby przejść ją jeszcze raz. Ale będę twardy i się nie dam. :) W każdym razie polecam.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Strasznie dużo razy powtarzałem ósemkę. A to dlatego, że zawsze o czymś zapomniałem podczas przechodzenia, a nie lubię zostawiać rzeczy niezrobionymi. Muszę przyznać, że widok mordy Squalla, Zella etc. działa mi strasznie na nerwy - dłuuuuuugo nie spojrzę na tą grę :)
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Chyba jakoś niebawem wezmę się za ponowne przejście 12stki. Znajomy z pracy narobił mi apetytu, bo niedawno kupił i teraz codziennie gadamy o tym jakie tam przygody go spotykają i chyba mi się zatęskniło :O
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”